Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając „Rozumiem, ZAMKNIJ” zgadzasz się na naszą Politykę prywatności.    ROZUMIEM, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Arka Gdynia na meczu z Lechem Poznań - fot. arka.gdynia.pl
Arka Gdynia na meczu z Lechem Poznań - fot. arka.gdynia.pl
Wtorek, 13 lutego 2018 r. godz. 16:40

Na stadionach: Cracovia rozpoczęła bojkot

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Pierwsze mecze rundy wiosennej za nami. Na trybunach na razie frekwencja nie dopisuje. Wpływ na to z pewnością ma pogoda, ale swoje robią także zakazy wyjazdowe. Obecność wiślaków znacznie zwiększyłaby atrakcyjność spotkania w Gdańsku. Legia, dzięki uprzejmości Zagłębia, pojawiła się na zakazie w Lubinie.

Najliczniej na wyjeździe pojawili się lechici, którzy na meczu przyjaźni w Gdyni obecni byli w blisko 1,5 tys. osób. Co ciekawe, niezbyt przychylna była reakcja gospodarzy, na hasła skandowane pod adresem nowej zgody lechitów z miasta Łodzi. W dobrej liczbie na wyjeździe w Płocku pojawili się zabrzanie, a pomiędzy miejscową Wisłą i KSG nie ma już śladu dawnej sympatii, o czym najlepiej świadczyły obustronne bluzgi. Nafciarze odpalili trochę pirotechniki i to właściwie jeden z dwóch akcentów ultras minionego weekendu. Skromną choreografię zaprezentowali arkowcy z Kościerzyny, którzy pokazali, że w sercu Kaszub wciąż aktywnie wspierany jest klub z Gdyni.

Na stadionie "Pasów" szykuje się dłuższy bojkot - wobec działań antykibolskich ze strony działaczy, fanatycy Cracovii zapowiedzieli całkowity bojkot działalności zarówno w młynie, jak i w sektorze rodzinnym. Zobaczymy kiedy obie strony usiądą do rozmów.

Ekstraklasa:

Arka Gdynia - Lech Poznań (1492).
Mecz w Gdyni obejrzało ponad 12,5 tysiąca kibiców, w tym liczna grupa zaprzyjaźnionych lechitów (1492). Poznaniacy przyjechali autokarami i zajęli miejsca w sektorze gości oraz na trybunie z nim sąsiadującej. Po stronie gospodarzy bardzo licznie stawił się FC z Kościerzyny (1000 osób). Właśnie arkowcy z Kościerzyny zaprezentowali oprawę składającą się z sektorówki i transparentu "Strażnicy Serca Kaszub". Gdynianie wywiesili transparent "Robert Sulewski - szacunek! Tylko Arka Gdynia!" oraz "German death camps".

Wisła Płock - Górnik Zabrze (550).
Spotkanie obejrzało 4 tys. kibiców. Po stronie gospodarzy wsparcie Stomilu (38). Płocczanie odpalili pirotechnikę. Zabrzanie przyjechali do Płocka w 550 osób, w tym ROW (5), GKS (3) i Wisłoka (1). W sektorze gości wywiesili 6 flag i prowadzili doping bez koszulek. Obie strony, które jeszcze kilka lat temu przyjaźniły się ze sobą, nie szczędziły sobie wzajemnych "uprzejmości".

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa (500).
Legioniści przyjechali do Lubina pomimo zakazu wyjazdowego. Zajęli miejsca w sektorze gości dzięki uprzejmości Zagłębia. Warszawiacy z jednym transparentem i średnim dopingiem. Lubinianie z licznym młynem i niezłą frekwencją na całym stadionie na poziomie 10 tys. Wraz z nimi delegacje zgód. Spotkanie bez wzajemnych uprzejmości.

Termalica Nieciecza - Korona Kielce (340).
Na niezbyt daleki wyjazd Koroniarze udali się w dobrej liczbie, 340 osób.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok ().
Poniedziałkowy mecz przyciągnął na trybuny niewiele ponad 3,1 tys. kibiców. Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Białostoczanie przyjechali w kilkadziesiąt osób bez flag.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków (-).
Spotkanie mocno straciło na atrakcyjności przez brak kibiców gości. Na trybunach niespełna 8 tys. fanów, lechiści bez oprawy.

Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz (-).
Frekwencja na stadionie Pogoni nadal słaba. Mecz z Sandecją obejrzało niespełna 5 tysięcy kibiców. Młyn "Portowców" również prezentował się blado. Kibiców Sandecji brak z powodu zakazu.

Cracovia - Śląsk Wrocław (-).
Spotkanie w Krakowie obejrzało zaledwie 450 widzów. Wszystko za sprawą kary, jaką nałożono na "Pasy" po jesiennych derbach z Wisłą. Klub z Kałuży postanowił walczyć z kibicami z młyna i zanosi się na dłuższy bojkot. Oto oświadczenie kibiców Cracovii wydane parę dni przed rozpoczęciem rundy wiosennej: "My, kibice Cracovii w związku z decyzjami podjętymi przez klub – dotyczącymi meczów domowych – ogłaszamy bojkot, który będzie trwał dopóki władze klubu nie podejmą z nami racjonalnych rozmów. Jako siła tego klubu nie zgadzamy się na takie traktowanie! W związku z tym postanowiliśmy zbojkotować mecze naszej Cracovii na Ziemi Świętej. Wszyscy kibice, którzy mają na pierwszym miejscu dobro Cracovii jak i godne reprezentowanie jej barw na naszym stadionie, powinni odpuścić mecze domowe. Przy ul. Kałuży 1 nie będzie prowadzony zorganizowany doping, nie będzie wywieszonych flag, transparentów ani opraw. Wszystkie akcje (zarówno na stadionie jak i poza nim) mające na celu promowanie meczów Cracovii będą zawieszone, a sektor rodzinny nie będzie działał. Swoją postawą chcemy pokazać, że nie zgadzamy się z takim traktowaniem nas – kibiców! Władze klubu nie pozostawiają nam innego wyjścia. Cracovia to My!".

Wyjazd tygodnia: 1492 kibiców Lecha w Gdyni
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:
Zagłębie Lubin na meczu z Legią Warszawa:


Wisła Płock na meczu z Górnikiem Zabrze:

Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Pogoń Szczecin na meczu z Sandecją Nowy Sącz:
Arka Gdynia na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Lechia Gdańsk na meczu z Wisłą Kraków:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:


przeczytaj więcej o: , , , ,


Komentarze: (21)

kojarzący fakty, 13.02.2018 17:28:50 - *.dynamic.chello.pl

Trudno o zgodę na linii Zabrze-Płock, gdy w ubiegłym sezonie zaprzyjaźnieni z Nafciarzami Stomilowcy pogonili wespół z Lechią górników w Zabrzu...

J23, 13.02.2018 18:40:27 - *.14

Pustki na trybunach, aż smutno. 36mln obywateli, a w piłkę umie grać kilku. Marnują się tylko stadiony. Liczę, że w piątek u Nas będzie ze 25tyś.

eee, 13.02.2018 18:45:49 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Bezczelność pajacy cracovii nie ma granic!

wrt, 13.02.2018 18:56:49 - *.itsa.net.pl

patola z judegangbangu nie zgadza się na takie traktowanie hahahahahaha

Cult❤️Legia, 13.02.2018 21:42:26 - *.72

Tylko Stowarzyszenie Polskich Kiboli poprawi sutuacje I bédâ z klubami negocjacje a I komisje kléknâ przed nami bo nie ma innej siły przed nami!

floyd, 13.02.2018 22:46:11 - *.dynamic.chello.pl

Nie moj biznes ale po tym co odj..ali na derbach powinni zamknąć gęby i przeczekać karę a nie strzelać focha. Wszyscy wiedza, ze przegięli pale wiec po co te gorzkie żale i protest?

@pazi , 13.02.2018 23:17:49 - *.play-internet.pl

Ostatnie trzy komentarze - jesteście paziami, wynocha na Konwiktorską.

bololo, 13.02.2018 23:42:11 - *.dynamic.telkab.pl

u nożowników to prawie zawsze jest bojkot, takie "tłumy".....a drudzy nożownicy poczuli przypływ mocy i teraz ganiają trochę .....

Eryk, 14.02.2018 00:00:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Arce nie podoba się zgoda Lecha z Łks , części Zawiszy nie podoba się zgoda Łks z Lechem : ciekawie się robi powoli ... Apropo ostatnich dywagacji o Lechii Gdańsk , jak Stomil się z nimi spiknął , a do tego Wisła Płock - nawet jeśli Lechia i Śląsk nagle by do nas poczuli sentyment , to musieli by ustawić dla nas tych uparciuchów z Płocka i Stomilowców , bo oni mają straszny kompleks wobec nas . Była by ciekawa linia północ południe . Ale tak w ogóle to jest dobrze tak jak jest , nikogo nie prosimy o rozsądek i sympatię . Niech sami myślą . (L)egia Radomiak Zagłębie Olimpia Haga ! Pozdro .

Hmm, 14.02.2018 00:56:57 - *.play-internet.pl

Craxa ma przeeciw czemu protestowac... Takie restrykcje po derbach Krakowa? Przecez nikt nie zginal.

wrt, 14.02.2018 08:29:28 - *.play-internet.pl

do pazia : lecz się idioto , judeganbang ma zgode z konfiturami , sam wypad na k6 jak cos ci sie nie podoba

Alan, 14.02.2018 09:30:30 - *.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do @pazi
Rozumiem ze każdy kto krytykuje bandytyzm jest dla Ciebie paziem ? No to gratuluję logiki myślenia no i jestem ciekaw twojej odwagi gdybyś stanął oko w oko z takimi ludźmi...

Do wrt, 14.02.2018 09:42:52 - *.centertel.pl

NIE ma żadnej już zgody typie.

LP, 14.02.2018 12:13:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie róbcie fałszywego szumu jak te pseudoportale kibicowskie, Lech od lat jeździ do Gdyni na osobne sektory, co nie oznacza że na Górce nie zasiada wiara z Kolejorza, doping też był często na dwie strony ze wspólnymi pozdrowieniami, to że większość wiary nie akceptuje iż ŁKS stał się zgodą, nie oznacza że bandy się ze sobą nie dogadały, często tak jak jak choćby na przykładzie gorzej strony błoń w przypadku ich nowych koalicji, w Poznaniu też nie wszyscy akceptują ŁKS jeśli nie wiecie więc się nie wypowiadajcie bo wszyscy jesteście kumaci sprzed telewizora. Szkoda że dajecie się pochłonąć tym psedu portalom, bo zawsze mieliście fajne obiektywne relacje.

Legia⚽️Legia, 14.02.2018 14:54:50 - *.40

No tak... ponoć czéść kibicòw Ełkaesu wolała by zgode z nami anie z Łachami,ktòrzy olali Warte P dla biznesu z kilkoma z Ełkaesu hehe

kokojambo, 14.02.2018 18:09:36 - *.72.ipv4.supernova.orange.pl

@Eryk: Stomil i Olimpia wzajemnie się wykluczają :)

Wiślak , 14.02.2018 20:19:48 - *.13-2.cable.virginm.net

Odnośnie bojkotu sąsiadki z drugiej strony błoń. Bojkot nie ma raczej nic wspólnego z karą od komisji ligi (chociaż z nimi to raczej nigdy nie wiadomo co w głowach mają). Filipiak zdecydował że bedą wchodzić na mecze domowe tylko kibice z karnetami (normalnych biletów nie bedzie w sprzedaży) do tego inne taki kwiatki wymyślił

floyd, 14.02.2018 21:49:21 - *.dynamic.chello.pl

@Wiślak, Filipiak te wszystkie kwiatki wymyślił wlasnie po derbach, i są one konsekwencja zachowania kibiców. BTW Czytałem niedawno wywiad z byłym gniazdowy Widzewa, który sam przyznaje ze to co sue dzieje teraz w Krakowie i Łodzi, jemu samemu tez nie mieści sie w głowie... wiec skąd zaskoczenie ze prezes i komisja ligi reaguje ( moze histerycznie ) w taki sposób?

Śledź , 14.02.2018 23:30:52 - *.dynamic-ra-11.vectranet.pl

Na meczu w Gdyni nie było żadnej reakcji ze strony gospodarzy na pozdrowienia dla ŁKSu. Tyle w temacie

do Śledź, 15.02.2018 16:18:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Była była ...

dejne3, 16.02.2018 00:35:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jaki bojkot 24 lutego przyjeżdża do lajkoników znienawidzona Legia i do tego dnia bojkot się zakończy,mają święto dwa razy w roku i sobie i ma Ł3,,nie odmówią sobie łapciuchy moźliwości leżenia ma Legie

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!