Zagranie ręką przez Wołodymyra Kostewycza - fot. Hagi / Legionisci.com

Marciniak: Widziałem rękę. Trudno było podjąć inną decyzję

Wiśnia, źródło: Weszło

W meczu z Lechem Poznań Szymon Marciniak, wbrew krytyce płynącej z niektórych części Polski, podjął słuszną decyzje dyktując dla Legii rzut karny. - Widziałem rękę, dyskutowaliśmy z asystentem, dlatego tak późno zagwizdałem i podyktowaliśmy rzut karny. Widząc rękę obrońcy ponad głową zawodnika, który wygrał pozycję i ma piłkę przed sobą, trudno byłoby podjąć inną decyzję - powiedział sędzia na antenie Weszło FM.

Trzech sędziów widziało przewinienie i otrzymało potwierdzenie od asystenta VAR, a Kostewycz był świadomy swojego błędu. Pomimo tego, pojawiają się absurdalne głosy, że rzut karny został podyktowany niesłusznie.

Nie kusiło pana, żeby na własne oczy przekonać się, czy faktycznie nie było karnego?
- Sprawdziłbym to, gdybym nie był pewny. Gdybyśmy z asystentem się wahali i gdyby istniało pole do interpretacji. Tu tego nie było. Ręka ponad głową i chodziło tylko o mocną nienaturalność ułożenia tej ręki. VAR szybko mi to potwierdził. Czasami są trudne sytuacje, wymagające interpretacji. Ale tutaj obaj z asystentem widzieliśmy to, co widzieliśmy. On mi to potwierdził, potwierdził mi to VAR, ja też swoje widziałem. Trzech ludzi nie może się mylić.

Przeciwnicy pana decyzji sądzą, że Kostewycz walczył z Mączyńskim i był delikatnie pchnięty.
- Jedna rzecz. Jak można być pchniętym przez kogoś, kto jest z przodu? Przecież Mączyński wygrał pozycję i miał przed sobą piłkę. Kostewycz wskoczył mu troszeczkę na plecy i bał się, żeby nie sfaulować. Nienaturalność była bardzo duża. Ręka ponad głową zbija piłkę delikatnie do boku. Zawodnik Legii zostawia piłkę, przestaje grać, bo widzi, co się dzieje. Umówmy się. Jeżeli sędziuje Marciniak, zawsze znajdują się adwersarze, którzy znajdą coś przeciwko. Trudno, takie jest życie.

Piłkarze Lecha byli bardzo zdenerwowani, ale potem zeszło im powietrze. Przyjęli tę decyzję.
- Rozmowy były normalne. Pytanie były tylko o to, czy będę sprawdzał. Po meczu odbyłem spokojną rozmowę z Nenadem Bjelicą. Przedstawiłem mu swoje argumenty, on przedstawił mi swoje. Jedynym argumentem trenera było: „w takim meczu taki karny?”. Czyli co, w meczu innych drużyn miałbym gwizdnąć, a w tym nie? Przewinienie to jest przewinienie.

Trener Bjelica pewnie zmienił ton w rozmowie z panem, bo bezpośrednio po spotkaniu stwierdził, że taka decyzja to wstyd.
- A to przykro… Ze mną rozmawiał z zupełnie innym tonie. Ale trudno, takie jest życie.

Cały wywiad z Szymonem Marciniakiem

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku nie było dla niektórych zdziwieniem, kiedy sędzia podyktował rzut karny za rzekome zagranie piłki ręką przez Adama Hlouska w starciu ze Śląskiem, a raptem kilka tygodni temu piłka przypadkowo trafiła w rękę Michała Pazdana w meczu z Zagłębiem Lubin.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Piotr Galas / Legionisci.com

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (101)

arek - 05.03.2018 10:39:50, *.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Świetne przywołanie 2 przykładów przeciwko nam, Hlouska i Pazdana. Według mnie przy ręce Hlouska karny był najmniej prawdopodobny. A Kostewicz i Pazdan podobna skala przewinienia. Z tym, że Pazdan miał ręce u dołu a nie machał nimi w górze.

ssss - 05.03.2018 10:42:09, *.icpnet.pl

https://streamable.com/t/4h2a1 ciekawe czemu tutaj sedzia VAR czyli Marciniak nie podyktował karnego ?

Kibic Legii - 05.03.2018 10:43:13, *.internetia.net.pl

MARCINIAK JAKBY NIE MÓWIĆ TO NAJLEPSZY POLSKI SĘDZIA

Miras - 05.03.2018 10:47:56, *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Bijelica: Ja rozumiem podyktowanie takiego karnego przeciwko Termalice, ale nie w takim meczu...

flotta - 05.03.2018 10:49:56, *.centertel.pl

Krew mnie wczoraj zalewała jak słuchałem wypowiedzi "ekspertów" w cANAL+!!! Tak stronniczego studia to już dawno nie widziałem!!! I jeszcze ten trenejro łacha który mówi że gwizdnięcie takiego karnego przeciw jego drużynie to wstyd a zachwile dodaje że przeciwko termalice to by zrozumiał. Zresztą cała jego wypowiedz to komples Legii

Mrok - 05.03.2018 10:50:59, *.aotm.gov.pl

O co tyle płaczu ze strony Poznania?
Przepis jest jasny i sankcjonuje celowe zagranie ręką (ruch ręki do piłki) oraz powiększenie poprzez użycie rąk obrysu ciała. Dodatkowo jako celowe zagranie jest traktowanie wystarczająco długie utrzymywanie ręki na torze lotu piłki. Wtedy w taki sam sposób traktuje gdy jest ruch piłki do ręki. Ot cała filozofia. Oznacza to tyle, że każde dotknięcie piłki ręka poza tymi przy ciele może zostać odgwizdane jako rzut karny

Generalna zasada jest taka, że obrońca mądry trzyma w polu karnym ręce za sobą, obrońca słaby trzyma nad głową i potem płacze.

Jak gwizdano karny na Pazdanie za to ze trzymał ręke na ramieniu przecinika i piłka w nią trafiła to jakoś eksperci w C+ nie jęczeli.

mietek - 05.03.2018 10:53:58, *.emea.ibm.com

Aż z ciekawości zajrzałem na wszedło, żeby ten wywiad odsłuchać. I podoba mi się jeden z komentarzy (cytat nie będzie w 100% dokładny):

Marciniak podaje rzeczowe argumenty, dlaczego karny się należał, natomiast zwolennicy Amiki tylko pyszczą, że "w takim meczu się nie powinno gwizdać takich karnych" :)) Epickie :))

do ssss - 05.03.2018 10:54:20, *.internetdsl.tpnet.pl

a widzisz tu nienaturalne ułożenie rąk?

ko(L)uniu - 05.03.2018 10:54:41, *.dynamic.chello.pl

reka Pazdana w Lubinie i karny-cala Polska sie cieszy ze karny z dupy.Reka kostewycza w meczu z Legia i afera na pol europy.Niech sie teraz wszyscy specjalisci antylegijni sraja jak to Marciniak mogl podyktowac karnego przeciw lechowi.BOLI I MA BOLEC.Dzisiaj wisla wygra lub zremisuje z jaga i bedzie dobrze.

Buli - 05.03.2018 11:03:47, *.wroclaw.dialog.net.pl

No no no. Marciniak i karny dla legii ? Do tego jeszcze kartka dla Tlałki. Coś nie spotykanego. Ale przez większość meczu nie widział jak obijają Rado czy Hamę. Ci (niby) eksperci z C+ to dzisiaj powinni mieć kaca moralnego po tych swoich, wczorajszych wypocinach. Wielkopolski kompleks Legii udziela się coraz większemu gronu. No i ten trener łacha i jego komentarz to ŻENADA.

Zajmon Szczecin - 05.03.2018 11:10:38, *.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tak narzekacie na Marciniaka a wcale źle nie sedziuje. Mógł dać czerwo Jedzy? Mógł.
Podobnie ze Stefanskim. Tez niby zły.
Ale widocznie niektórzy z was inaczej nie potrafią.

BIE(L)ANY - 05.03.2018 11:13:43, *.dynamic.chello.pl

Gdyby łapkami nie machał nad głową to by płaczu nie było, a tak cała zakompleksiona pyrlandia i reszta "ekspertów" znowu będzie pisała jak to wszyscy sędziowie Legii pomagają. Teraz można spodziewać się odwetu i karnych z dupy gwizdanych przeciwko Legii.
Jak w meczu z Zagłębiem Pazdan dostał w rękę, którą cofał za siebie to w komentatorzy C+ twierdzili, że zagranie było celowe. Teraz gadają, że żaden by nie gwizdnął. OBŁUDA i tyle!!!
Jak dla mnie 2 przywołane przykłady (Hlousek ze Śląskiem i Pazdan z Zagłębiem) powinny być podsumowaniem całego płaczu nad Kuchenkorzem i zamknięciem tematu.

BIE(L)ANY - 05.03.2018 11:16:54, *.dynamic.chello.pl

Swoją drogą Marciniak sam zamknął gęby wszystkim swoimi argumentami, a głosy niezadowolenia zawsze będą. Ważne, że 3 pkt mamy dopisane.

mietek - 05.03.2018 11:27:52, *.emea.ibm.com

@Zajmon Szczecin: Ciężko winić Stefańskiego za porażkę z Jagiellonią, gdy drużyna zagrała taką padakę, jak za późnego Berga.

Dickson Chotowski - 05.03.2018 11:45:16, *.range109-145.btcentralplus.com

Na 100% karny. Jak ta sytuacja sie rozni od karnego dla Zalegbia na 2-2 z nami (reka Pazdana) ??

do do ssss - 05.03.2018 11:52:09, *.114

Co dla jednego jest naturalne dla innego nie musi być naturalne

Robert - 05.03.2018 12:01:20, *.centertel.pl

Słabe jest to że po karnym Marciniak gwizdał każde dotnięcie piłkarzy z Wronek przez naszych. Jakby wyrzytami sumienia chciał naprawić błąd którego w sumie nie było. Po jednym takim wymyślonym wolnym prawie padła bramka. Płaczki z chóru tego nie widzą? Swoja drogą słaba ta szkólka we Wronkach skoro młodzi adepci padają na murawę od muśnięcia :)

Jacek - 05.03.2018 12:04:44, *.centertel.pl

Bylem wczoraj b.blisko tej spornej sytuacji, oczywiscie spornej dla postania. Po .uj Kostewycz wymachiwal lapami ponad glową. On sam nawet nie wiedzial, ze pilka trafila go w reke. Nie mial pojecia jak uniemozliwic Mące dojscie do pilki to chwytal sie powietrza. Przynajmniej raz przydal sie Legii var.

Zajmon Szczecin - 05.03.2018 12:05:19, *.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@mietek
Ty to wiesz i ja to wiem.Jednak paru kumatych darlo ryja z okrzykiem :sędzia. .uj

EBR - 05.03.2018 12:09:46, *.dynamic.gprs.plus.pl

O czym q. rwa dyskutować. Karny Ewidentny!!!!!

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 12:26:04, *.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A ja uważam, że Marciniak nie powinien gwizdnąć tego karnego. Z bardzo prozaicznego powodu: w I połowie nie dał Jędzy ewidentnej czerwonej kartki za uderzenie/odepchnięcie z premedytacją grajka z Pyrlandii zanim wznowił grę z autu. Jędza specjalnie, z cynizmem to zrobił i przepisy są jednoznaczne: czerwień. Ale tutaj Marciniak nagle okazał się liberalny, przymknął oko na boiskowe chamstwo Jędzy i dał tylko żółtą. Tym samym uratował nas przed graniem jednego mniej przez większość meczu. Za to taki liberalny już nie był przy przypadkowej ręce Pyrlandczyka w ich polu karnym. Ręka była jak byk - to fakt i temu nie przeczę, ale jeśli sędzia przyjmuje konwencję "liberalnego" interpretowania wydarzeń na boisku (tak jak to było w przypadku Jędzy) to niech będzie konsekwentny i w tym wypadku powinien Pyrom odpuścić tę rękę i karnego. Dla mnie Marciniak wczoraj ewidentnie wypaczył wynik meczu i wydrukował na naszą korzyść. Zresztą...nikt naszym nie bronił przekonująco wygrać ten mecz 3-1 albo 4-1, bo sytuacje ku temu były, ale nasi wyprawiali piłkarskie jaja przy przeprowadzaniu kontr. Reasumując: słabo to teraz wygląda, że sędzia interpretował powyżej opisane sytuacje na naszą korzyść.

Juri - 05.03.2018 12:29:15, *.centertel.pl

Zasłużona wygrana,Lech był dużo gorszą drużyną.
Dalej niech małolatów na siłę do składu wystawiają,to o mistrzostwo możemy być spokojni.

sawo - 05.03.2018 12:31:27, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Powiem tak... mialem wczoraj watpliwa przyjemnosc ogladac mecz w towarzystwie dwoch panow z Poznania i ogolnie obaj przyznali ze reka byla i karny sie nalezal. Ranga spotkania nie ma znaczenia. Serce kibica widzi to co korzystne dla jego druzyny i tak samo ja nie podyktowal bym karnego za reke Pazdana w Lubinie oraz nie dalbym czerwonej kartki Antoliciowi ( ze wzgledu na range spotkania ) takze rozumiem placz i lament ale fakty sa faktami. Kibicom Lecha przypominam poprzednia kolejke i decyzje sedziego na ich korzysc dzieki ktorej w ostatniej minucie wygrali mecz ze Sląskiem.

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 12:36:57, *.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@sawo

A jakie to ma znaczenie, w której minucie grajki z Pyrlandii strzelili zwycięskiego gola w meczu ze Śląskiem? Strzelili gola prawidłowo, spalonego na pewno nie było, co pokazała powtórka VAR. Nie rozumiem tej aluzji do Pyrlandczyków, że decyzja była na ich korzyść.

Arecki - 05.03.2018 12:40:39, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Najlepszy to Kazimierz Węgrzyn-jak mi szkoda Lecha,a mi k...a NIE SZKODA. MP 2018 LEGIA WARSZAWA!!!!!!

Sawo - 05.03.2018 12:45:22, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@ saska kepa (L)

Kolego zle mnie zrozumiales. Gol jak najbardziej prawidlowy. Chodzilo mi o to ze sedzia z varu skorzystal i zmienil decyzje. Gdyby nie ten nikczemny var na ktory tak Bjelica narzeka to gola by nie bylo bo asystent choragiewke podniosl.

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 12:53:43, *.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Sawo

OK. Dzięki za wyjaśnienie. Natomiast nadal uważam, że wczoraj Marciniak wydrukował mecz na naszą korzyść. Jędza w I połowie powinien wylecieć z boiska na zbity pysk za boiskowe chamstwo i gralibyśmy większość meczu jednego mniej. I nie ma się co wygłupiać jakimiś infantylnymi tłumaczenia, że lekko odepchnął czy inne takie dyrdymały, bo specjalnie to Jędza zrobił i przepisy są jednoznaczne: za uderzenie/odepchnięcie z premedytacją rywala - czerwona kartka.

szewcztargówka - 05.03.2018 12:57:22, *.dynamic.chello.pl

a ja powiem krótko, każda ręka drużyny broniącej się w polu karnym powinien być podyktowany RZUT KARNY, nie ma znaczenia czy było blisko, czy przypadek, przy każdej ręce zawsze korzyść jest na stronę broniącego się bo piłka zmienia kierunek lotu, ABY NIE BYŁO KONTROWERSJI TO KAŻDA RĘKA = RZUT KARNY, jeżeli jest celowa to jeszcze czerwona kartka

Misiek - 05.03.2018 13:00:15, *.64.ipv4.supernova.orange.pl

Była ręka była a że wiatr go popchnoł .przypominam rękami w polu karnym może tylko operować bramkarz w poznaniu tego nie uczą panie tralka

mietek - 05.03.2018 13:00:52, *.emea.ibm.com

@Zajmon Szczecin: W sumie to Stefański usłyszał od kibiców obu drużyn. Więc, albo był fatalny i mylił się w obie strony, albo... był po prostu bezbłędny :) Ale podejmował "niepopularne" decyzje.

Do mietek - 05.03.2018 13:05:31, *.dynamic.mm.pl

Po prostu powtarzają to co ich śmieszny trener mówił w studiu. Podał, że w meczu z Termalicą mógłby być podyktowany taki karny, a z nimi już nie. Ogólnie beka była z niego, bo mało co się nie popłakał.

Groch - 05.03.2018 13:18:46, *.play-internet.pl

Kto wyzywal wczoraj Marciniaka , powinien tetra przeprosić. Stać was na taki gest ?

- 05.03.2018 13:24:20, *.static.chello.pl

O czym ta dyskusja? Gościu robił pajacyki w polu karnym i zabrał piłke ręka sprzed nosa Mączyńskiego.

Tylko LP - 05.03.2018 13:30:00, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sto_|ce tylko tam mozecie wygrywac, razem z tym marciniakiem nadajecie sie jedynie do tarcia chrzanu!! Bez pozdtowie

(L)evy - 05.03.2018 13:41:12, *.188

Marciniak wygrał nam wczoraj mecz to nie podlega dyskusji .Dla Pyr by takiego karnego na pewno nie dał to raz .Dwa Jędza za to jak zdzielił Kostewycza bez piłki od razu czerwo powinno byc a początkowo Marciniak nic nie chciał dać dopiero jak zrozumiał ,że musi zachować pozory dał zółtko.Zgadzam się w pełni z @Saska Kępa w tym temacie.

@Tylko LP - 05.03.2018 13:46:01, *.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I po co tu buraku wchodzisz? Zostan na swojej porno-pedofilskiej stronce dla debili. Pozdrawiam matole.

Janusz z Pakistanu - 05.03.2018 13:49:38, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Saska Kępa i (L)evy, nie kompromituj się, albo uważasz że Jędrzejczyk go uderzył, albo uważasz że popchnął. Musisz się zdecydować. Za uderzenie jest czerwona, za popchnięcie żółta. Pełno jest sytuacji gdzie się zawodnicy przepychają po gwizdku i dostają po żółtej. To że Poznananiak przyaktorzył jakby dostał w gębę, to nie zmienia że został tylko pchnięty. Marciniak argumentował że nie było w tym brutalności i nadmiernej siły, ale widzę że ty widziałeś coś innego... ciekawe. Pyry potrzebują argumentów że mecz ustawiony, spisek warszawski, cały świat przeciwko nim, a my kupiliśmy Marciniaka, jego asystenta, trzech sędziów w wozie VAR, obserwatora, Przesmyckiego, Stępniewskiego, Listkiewicza i na końcu Bońka który poszedł do Malarza na grilla. Takie głupie posty tylko dostarczają im paliwa, więc może jak się nie znasz na przepisach to nie bierz sie za sędziowanie anie za ocenianie pracy sędziego... no chyba że panowie z Poznania, to rozumiem, pupa boli, trzeba to sobie jakoś wytłumaczyć.

Do saska klępa - 05.03.2018 13:56:08, *.centertel.pl

Sędzia Marciniak wie ze Jędrzejczyk jest drewniany i ze korniki go chyba naruszyły - stad kiksy w polu karnym i pchniecie zawodnika wybijającego rzut autowy... dlatego go oszczędził ...

Max Kanada - 05.03.2018 13:59:59, *.dsl.bell.ca

@saska kepa:

A ja Ci, powiem to czego nikt Ci jeszcze tutaj nie napisal,
"Jestes zwyskly pyrus, i gimbus (bez obrazy dla gimnazjalistow), i mieszasz tutaj na forum. Moze i za czesto sie nie udzielam , ale czytam i dochodze do wnioskow ze jestes poznanski obsra...c!!

3 punkty i do przodu to sie liczy.
Pozdro dla wszystkich kibicow Legii!!

(L)odz - 05.03.2018 14:00:49, *.toya.net.pl

Nie ma o co sie spierać , zagranie ręką Pazdana w Lubinie w polu karnym prawie identyczna.

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 14:18:08, *.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Max Kanada

Luzik, już to wielokrotnie przerabiałem tutaj - wystarczy, że człowiek jest obiektywny i uczciwy i wylewają się pomyje od niektórych "prawdziwych kibiców"/hejterów. Naucz się tego, że kibicowanie swojej drużynie to nie tylko fanatyczne kibicowanie, ale także uczciwość, honor, fair play i odwaga cywilna w postaci tego, że umie się przyznać, iż sędzia wydrukował na korzyść drużyny, której się kibicuje. No ale jak widać Tobie takie pojęcia jak honor, uczciwość, fair play są obce. Tak na marginesie, to podejrzewam, że jak zaczynałem chodzić na Legię, to Ciebie na świecie jeszcze nie było, albo po drabinie na dywan wchodziłeś.

@Janusz z Pakistanu
Kolego to nie ma znaczenia czy Jędza Pyrusa odepchnął czy uderzył, bo wyraźnie widać, że uczynił to z premedytacją, gdy gra jeszcze nie była wznowiona - było to zrobione z chamską premedytacją-specjalnie. To nie było w ferworze walki, gdy zawodnicy walczą o piłkę, ale Jędza podbiegł i specjalnie, w chamski sposób to zrobił. W świetle przepisów to jest ewidentna czerwona kartka i na nic się zdadzą Twoje intelektualne wygibasy. Każdy kto jest obiektywny, zna przepisy powie Ci, że to jest bezdyskusyjna czerwień. Zresztą rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z jednym moim kolegą sędzią, który gwiżdże w naszej Ekstraklasie i powiedział, że kilku innych sędziów stwierdziło, że to była ewidentna, bezdyskusyjna czerwień. Na obronę Marciniaka dodał tylko, że ten być może spanikował, iż rozpęta się burza, że Legia drugi mecz z rzędu dostaje czerwoną. Dla mnie to jest jakieś wytłumaczenie tej chorej decyzji sędziego, ale nie zmienia to faktu, że Marciniak kluczowe momenty meczu interpretował na naszą korzyść i wypaczył wynik tej rywalizacji.

Hoh - 05.03.2018 14:20:39, *.centertel.pl

Ból d**y mają i wszystko w temacie.
Karny prawidłowy. Nawet z trybun było widać zagranie ręką.

Nie-sędzia - 05.03.2018 14:24:03, *.elartnet.pl

Gra toczy się wg przepisów do ostatniego gwizdka sędziego. Zatem nie mają zastosowania akcje typu "nie w takim meczu", "nie w tej minucie", czy "nie przeciw Lechowi". Szperałem w przepisach i nie znalazłem nigdzie, że przeciw Lechowi w powyższych sytuacjach karnych się nie dyktuje.

Sawo - 05.03.2018 14:25:44, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@tylko lp

Posluchaj pozanski ciagodrucie. Jesli nie umiesz sie wypowiedziec merytorycznie wyj do ksiezyca na tym waszym kksie. Tam twoi spedaleni moderatorzy strony ktorych jedynym zajeciem jest zjezdzanie na recznym pod bramki jakie sa Legii strzelane przez inne druzyny jak widza ip spoza Poznania to komentarza nawet nie dodaja zeby przypadkiem ktos nie napisal ze wasza bogata i pozal sie Boże barwna historia ma zaledwie 15 lat odkad zmieniliscie nazwe z Amica na Lech.

Benit - 05.03.2018 14:44:19, *.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ja tak zupełnie z innej beczki.
Pamiętacie tego skatowanego psiaka to niejaki Bartosz Donarski (sympatyk naszej kochanej Legii) . W myśl akcji " są takie psy którym należy pomagać"
apeluje o specjalne podziękowania jak tylko pojawi się na Łazienkowskiej.

dino - 05.03.2018 14:44:41, *.201

Saska, tylko, że we wczorajszym meczu nie było mowy o druku. Karny prawidłowy, a a odpechnięcie przez Jędzę Pyrusa łokciem pod szyją to też nie klasyczne czerwo.

olew - 05.03.2018 14:49:17, *.warszawa.vectranet.pl

@ tylko LP
Błędy sędziów są elementem gry. Tyle samo na korzyść co niekorzyść wychodzi w dłuższym okresie. Ten akurat był z cyklu dura lex sed lex. Nas takimi kaleczą regularnie. Nie powinieneś obrażać Legii, jak spadniemy z ligi , Wy też będziecie musieli, bo dla Was liczy się tylko mecz z Legią .
Ale nie spadniemy. Powinniśmy się nie lubić , ale można się szanować , lepiej wtedy smakuje sprawienie pucek. ja dlatego szanuję Lecha, choć nie lubię.

olew - 05.03.2018 14:55:23, *.warszawa.vectranet.pl

@ tylko LP

Jeszcze jedno, punkty z Wrocławiem smakują , prawda ?!
Zbierzcie się na Jagę i pogońcie , potrzebujemy wsparcia w drodze do mistrzostwa !

dadi1182 - 05.03.2018 14:57:48, *.static.gprs.plus.pl

"Kolego to nie ma znaczenia czy Jędza Pyrusa odepchnął czy uderzył, bo wyraźnie widać, że uczynił to z premedytacją, gdy gra jeszcze nie była wznowiona"
Już to kiedyś jakiś sędzia wyjaśniał. Gdyby było jak piszesz to przy praktycznie każdym rzucie rożnym powinno być jakieś czerwo. Zawsze są przepychanki, pchnięcia itp. gdy gra nie jest jeszcze wznowiona. (przed wykopem z kornera)
Inną sprawą jest to że zachowanie Jędzy debilne.

E.S.K. - 05.03.2018 15:00:12, *.dynamic.chello.pl

Są ludzie,którzy - podając się za zwolennika Legii - w podświadomości mają niechęc do niej ! Taki jest "Saska Kepa" , który szermując hasłem o honorze i obiektywnej prawdzie nie rozumie zasad obowiązujących w piłce nożnej ! Każdy sedzia widział KONIECZNOŚC podyktowania rzutu karnego a on - zapewne laik - uważa inaczej ....Bo podświadomie życzył Legii przegranej ! Takie zachowania są dokładnie opisane w podręcznikach psychologii klinicznej !
Co do zachowania Jedzy - naganne,oczywiście - tylko ,że to nie był cios a raczej musniecie przeciwnika ! Dlatego dostał żółtą kartkę a nie czerwoną !

tatarzyna - 05.03.2018 15:06:54, *.centertel.pl

Żenujące jest to,że sędzia który podejmuje prawidłową decyzję musi się tłumaczyć i kajać,że jest mu przykro.Trzeba coś zrobić w tym temacie żeby nie było takiej nagonki medialnej na nasz klub.Trzeba coś zrobić

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 15:29:37, *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@E.S.K

Kolego odnoszę wrażenie, że albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, albo specjalnie kłamiesz na temat moich komentarzy. Nie mam pretensji do Marciniaka, że gwizdnął karnego, bo ręka była - to przyznawałem w innych moich komentarzach. Problem polega na tym, że Marciniak nie dał w I połowie ewidentnej czerwonej kartki dla Jędzy, gdy biegnąc specjalnie, z premedytacją popchnął grajka Pyrlandzkiego, gdy ten jeszcze nie wznowił gry. Szkopuł w tym, że w przypadku Jędzy Marciniak nie był taki rygorystyczny i nie dał czerwonej kartki, a w przypadku ręki w polu karnym bardzo twardo stał na gruncie przepisów. W jednym przypadku-Jędzy był bardzo liberalny w interpretacji przepisów, a w drugim bardzo surowy. Jednym słowem: nie był konsekwentny w interpretacji przepisów i dlatego twierdzę, że wypaczył wynik meczu na naszą korzyść.

Napiszę Tobie coś jeszcze: jestem z tego pokolenia kibiców, które najbardziej dotknęło odebranie mistrzostwa naszej Legii. Wiem jak to wówczas nas bolało. I dlatego teraz stoję na takim stanowisku, że zawsze będę piętnował takie wałki jakie wczoraj odstawił Marciniak, nawet jeśli chodzi o mecz ze znienawidzonymi Pyrlandczykami. Bo raz się wygrywa, raz się przegrywa, ale honor kibica i zwyczajną ludzką uczciwość należy pielęgnować. Ty ewidentnie stoisz na przeciwległym od mojego biegunie prezentujące mentalność Kalego. Sory, ale to co prezentujesz swoją postawą nie ma nic wspólnego z normalnym, uczciwym kibicowaniem i postawą fair play. To oczywiście Twoje prawo, ale pamiętaj, że jeśli śpiewasz "Mistrza przy stole ja Lecha w d..ę pie...ę" i broniąc wczorajszą postawę Marciniaka, to sam sobie wystawiasz świadectwo hipokryzji.

WWL - 05.03.2018 15:31:37, *.play-internet.pl

Mnie we wczorajszym meczu najbardziej wku.wiło zdarzenie z Jędzą.Klepnął pyra w klatkę (co jest nie dopuszczalne!),ale ta pyza rzuciła się na trawę i zwijała jakby mu ktoś ryja wrzątkiem polał.
Moim zdaniem kartka za symulowanie i wymuszenie czerwa należała się i jemu.

Do Robert - 05.03.2018 15:37:21, *.197

moze te mlokosy z pyrlandii sa slabe, nie wiem. Ale to oni sprzedaja ich za 8 melonow. U nas trzeba by sprzedac cala akademie mlodych zeby tyle zarobic. To tyle wzgledem mlodych. Pozdro (L)

JANUSZ - 05.03.2018 15:37:26, *.236

BADZMY SZCZERZY, POŁOWA SĘDZIÓW BY TEGO NIE GWIZDNEŁA ... AKURAT MARCINIAK GWIDNĄŁ. NIE BYŁO RUCHU RĘKĄ ANI NIE ZROBIŁ TEGO SPECJALNIE. Z RESZTĄ, ŻADNEJ AKCJI BY Z TEGO NIE BYŁO....

dino - 05.03.2018 15:40:12, *.201

Zobaczcie, weszlo publikuje po kazdej kolejce niewydrukowaną tabelę, zobaczcie, komu tak naprawdę sędziowe "pomagają"
http://weszlo.com/2018/03/01/jaja-warszawie-jaja-poznaniu-tym-razem-chwalenia-arbitrow-bedzie/

paweł - 05.03.2018 15:40:40, *.236

jędza OUT... TOTALNE DREWNO :/

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 15:43:46, *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@dadi1182

Nie masz racji kolego. Napisałeś: "Gdyby było jak piszesz to przy praktycznie każdym rzucie rożnym powinno być jakieś czerwo. Zawsze są przepychanki, pchnięcia itp. gdy gra nie jest jeszcze wznowiona. (przed wykopem z kornera)".

Oczywiście, gdy jest walka o pozycję przed stałym fragmentem gry, albo w trakcie gry i jeden drugiego uderzy łokciem, ręką itd. to wówczas sędzia może pokazać żółtą, albo i nawet nie, bo może zinterpretować to jako ferwor walki i niezamierzone. Tutaj OK.

Ale wczoraj wyglądało to tak: grajek Pyr stoi przy linii autowej, gra nie jest wznowiona, a Jędza specjalnie, z premedytacją podbiega i kolesia ręką odpycha. Było to specjalnie, chamskie i z premedytacją. Oglądałem to chyba z 10 razy i nie ma żadnych wątpliwości-czerwona, bo nie było w ogóle piłki w grze. Jędza podbiegł i specjalnie, z cyniczną premedytacją to zrobił. To jest czerwień i każdy uczciwy i znający się na przepisach kibic (nie wspomnę o sędziach) to przyzna.

Ale jeśli już sobie tak piszemy, to zastanów się nad hipotetyczną sytuacją: Malarz ustawia sobie piłkę na piątce, gra nie jest wznowiona i podbiega do niego grajek drużyny przeciwnej np. Pyrlandzki i ni stąd, ni zowąd odpycha go ręką. Gwarantuje Ci, że cały nasz stadion huknąłby jednym głosem: czerwona! I każdy z nas miałby wówczas rację. Dlatego, pomimo że całym serduchem kibicuję naszej Legiunii, uważam że wczoraj Marciniak dał ciała i wypaczył mecz na naszą korzyść. Może innych takie "zwycięstwa" cieszą-mają do tego święte prawo. Ale mnie takie "victorie" nie cieszą, a takie gwizdanie jak wczoraj zaprezentował Marciniak bynajmniej nie bawi.

Zajmon Szczecin - 05.03.2018 15:51:09, *.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To ja teraz chcę Pawła Gila w Gdańsku.

dadi1182 - 05.03.2018 15:54:19, *.static.gprs.plus.pl

NIe interesuje mnie co by krzyknął cały stadion. Jędrzejczyk w ten sposób próbował spowolnić wybicie autu, a nie chlasnąć gościa w twarz z liścia. Ile jest przepychanek, blokowania szybkiego wybicia rzutu wolnego? Gdzie ktoś przyblokuje lekko odepchnie itp. W każdej kolejce jest kilka takich sytuacji.
Pokaż mi kolego czerwone kartki przy takich "przepychankach". A może blokowanie czy odepchnięcie uniemożliwiające szybkie wybycie rzutu wolnego to jest walka o pozycję?
No pokaż przykłady czerwonych kartek w podobnych przykładach.
Bardzo często dochodzi właśnie ta jakiegoś odepchnięcia uniemożliwiającego szybkie wybicie rzutu wolnego i jakoś nie przypominam sobie czerwonych za takie zagrania. To że według Ciebie czy całego stadionu powinna być czerwona to nie znaczy że być powinna.

@rek - 05.03.2018 15:55:54, *.dynamic.chello.pl

Atmosfera na forum jest tak gorąca, iż tak dla rozładowania emocji (ot, taki mały żarcik...) zwrócę waszą uwagę na jeden szczegół, a mianowicie..:

- czy czasami UEFA nie nałoży kary na Marciniaka za ten gest faszystowskiego pozdrowienia wobec Kostevycha (patrz: zdjęcie)...:))) Pozdro (L)

kibic1970 - 05.03.2018 15:57:52, *.centertel.pl

Brawo Marciniak.Znowu musiałes pokazać kto w meczu jest najważniejszy.

E.S.K. - 05.03.2018 16:05:04, *.dynamic.chello.pl

@Saska Kępa
Absolutnie NIE masz racji w temacie sędziego Marciniaka ! Obejrzyj powtórki tego meczu , np. na C+ to zobaczysz, że nie popełnił żadnego błędu ! W jego przypadku mozna stwierdzić,że sędziował b. obiektywnie, na pewno nie na korzyść Legii - tak to mogło wyglądać na pierwszy rzut oka ale po dokładnym obejrzeniu był obiektywny a kilka razy nawet z lekkim ukłonem dla Lecha ! Zawsze nagrywam mecze Legii i oglądam powtórki,jeśli są kontrowersje!
Nie będę się z tobą licytował co do pokolenia , bo ja jestem prawdopodobnie jednym ze starszych - zarówno na stadionie jak w internecie. Pamiętam jeszcze młodego Brychczego na boisku.
Odebranie mistrzostwa bolało ale do tej pory uważam ,że Legia została skrzywdzona , bo nigdy nie udowodniono przekrętów!

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 16:08:55, *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@dadi1182

Kolego pomyliły Ci się dyscypliny, bo to nie jest MMA czy boks, albo palisz głupa. Czym innym jest blokowanie sytuacji, gdy np. rywal chce szybko wznowić grę z wolnego, a czym innym jest fakt, że Jędza podbiega i specjalnie ręką popycha grajka przeciwnika. Jędza nie zasłaniał piłki-Jędza podbiegł i cynicznie, z premedytacją ręką go odepchnął. Jeśli nie widzisz różnicy, to sory, ale pozwala to snuć przypuszczenia, że masz problemy z postrzeganiem rzeczywistości.

Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z moim kolegą, który jest sędzią gwiżdżącym w Ekstraklasie i on powiedział, że rozmawiał również z innymi kumplami sędziami na temat tej sytuacji: każdy z nich, bez wyjątku mówił, że zachowanie Jędzy było ewidentnie na czerwoną. "Sytuacja bezdyskusyjna należała się czerwona kartka" - tak między innymi powiedział.

@rek do Saska Kępa - 05.03.2018 16:13:09, *.dynamic.chello.pl

A co w takim razie o tym karnym powiedział ci ten twój kolega i ci jego kumple sędziowie..? Tak z ciekawości pytam... Pozdro (L)

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 16:14:27, *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@E.S.K

Nie sądzę, żebyś pisał prawdę o swoim kibicowskim stażu, bo w jednym z komentarzu pojechałeś po mnie osobiście sugerując niezrównoważenie psychiczne. Oczywiście to Twoje święte prawo mieć takie zdanie na mój temat, ale na tej podstawie twierdzę, że kłamiesz i nie jesteś osobą za którą się podajesz, bo znam kibiców starszego pokolenia i wiem, że prawdziwy kibic z tamtych czasów na pewno nie napisałby na temat innego kibica tak jak Ty to uczyniłeś.

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 16:17:58, *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@dadi1182

Jeszcze jedno kolego. Napisałeś: "Pokaż mi kolego czerwone kartki przy takich "przepychankach". Proszę bardzo: ostatnie minuty jednego z El Clasico w Hiszpanii, gdy Sergio Ramos odpycha ręką Puyola identycznie jak to zrobił wczoraj Jędza. Sędzia błyskawicznie pokazał czerwoną. Jak widzisz nie w takich meczach za takie chamstwo jak wczoraj zaprezentował Jędza sędziowie pokazują czerwone kartki.

dino - 05.03.2018 16:18:06, *.201

Saka Kępa, tylko co innego wypowiadać się o tak o, bez żadnej konsekwencji, a co innego podjąć decyzję w sekundę. Istnieje jeszcze coś takiego jak VAR, ale Marciniak rzadko z niego korzysta.

Cat - 05.03.2018 16:18:57, *.centertel.pl

do Saska Kępa. Ale się człowieku zafiksowałeś. Gdyby ktoś podbiegł do Malarza i go zaczepił dostałby żółtko. Tak samo jeśli specjalnie odepchnął by kogokolwiek w polu. Za popchnięcia z premedytacją są żółte kartki. Weź już odpuść bo żal to czytać.

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 16:21:56, *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@ @rek

Akurat ten mój kolega stwierdził, że On by gwizdnął karnego, bo ręka była wysoko uniesiona i nienaturalnie, ale mówił, iż wśród innych Jego kumpli zdania już są podzielone.

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 16:25:19, *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Cat

To nie czytaj.

Kris - 05.03.2018 16:26:36, *.cluster-a.forcepoint.net

Po co się aż tak nad tym karnym rozwodzić ? była ręka? była więc jest karny.
Sędzia na szczęscie obejrzał sytuacje za pomocą VAR który dał jednoznaczną odpowiedź.
Niestety ludzie którzy nie potrafia przegrywać (a wiemy skąd pochodzą) tak czy siak będą mówić że sędzia ich oszukał.
Rzeczowe argumenty nigdy do nich nie docierają...

@rek do SK - 05.03.2018 16:27:45, *.dynamic.chello.pl

Thx za odpowiedź... Ja tak samo uważam: nienaturalny i zbyt szeroki obrys ręki w polu karnym, czyli karny ewidentny...

Nota bene na wczorajszym meczu był wysłannik UEFA-y i min. to po jego notatkach z naszego meczu UEFA dzisiaj oficjalnie potwierdziła na swej stronie, iż Marciniak poprowadzi we środę mecz w LM Tottenham - Juventus... A tam "stronniczych sędziów" nie zapraszają... Pozdro (L)

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 16:35:43, *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@ @rek

Nie twierdzę, że Marciniak - uwzględniając całą jego karierę sędziowską - jest stronniczy jako sędzia, ale moim skromnym zdaniem wczoraj dał ciała (przy sytuacji z chamskim zachowaniem Jędzy) i wypaczył w ten sposób wynik meczu. Pozdrawiam.

E.S.K. - 05.03.2018 16:42:57, *.dynamic.chello.pl

@Saska Kępa - tym razem,to ja muszę napisać,że nieuważnie czytasz lub masz kłopoty ze zrozumieniem ! Nie napisałem,że jesteś niezrównoważony tylko ,że masz swoiste rozdwojenie jażni - kibicujesz Legii a marzysz o jej porażce ! Nie widzisz tego w swoich tekstach ?
A co do twoich uwag o mojej prawdomówności - synku,nie mam zwyczaju kłamać w błahych sprawach , bo po co? Osobiście wolałbym mieć z 50 lat mniej.....
A pierwszy zapamiętany mecz na stadionie to 12 - 0 z Wisłą w 1956 roku !!!

@rek do ESK - 05.03.2018 16:45:45, *.dynamic.chello.pl

Wowwwwww... A mówią ludziska, iż sama gimbaza jest tutaj obecna na tym portalu... A tutaj proszę, zdarzają się czasem i "dinozaury"... Brawo ty...:))) Pozdro (L)

do saska kepa - 05.03.2018 16:53:04, *.static.ip.netia.com.pl

karny = czerwona kartka, zawsze tak było. Śmiechowe jest to co piszesz, że powinien dać tylko żółtą. A ja uważam, że ten piłkarz nie powinien trzymać rąk nad głową. ;)
Pamiętam taki mecz z Lechem za Skorży, gdzie bramkarz poznaniaków faulował Manu w sytuacji 1 na 1 i też wtedy dostał tylko żółtą, mimo że należała się czerwona.To był przykład złego sędziowania.

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 17:22:09, *.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@E.S.K.

Pozostanę przy swoim zdaniu i moim skromnym zdaniem kłamiesz jak z nut.

hrs350 - 05.03.2018 17:43:12, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jędza dostał żółtko...pierwsza sprawa , którą chciałem poruszyć. Ale gdyby dostał czerwień to nic byście Marciniakowi nie zrobili bo miał prawo dać czerwoną! Jędza to inwalida piłkarski umysłowy!!! Druga sprawa Marciniak....powiedzcie mi czy jakiś sędzia z Anglii by gwizdnął takiego karnego w takim momencie meczu??? Gdzie decyzja zgodna z duchem walki? Zespół broniący nie odniósł żadnej korzyści piłka spadła przed Mączyńskim , który mógł kontynuować akcję. Piłka w zasadzie otarła się o dłoń Kostewycza, ale to nie wszystko.....jeśli już podyktował karnego to czy wyrzuty sumienia z tego powodu kazały mu odgwizdać faul Mączyńskiego na Gajosie , którego nie było??? Czyli błąd naprawia blędem...i jakby Gajos strzelił, a niewiele zabrakło to 2 bramki na koncie Marciniaka w takim meczu....coraz słabszy jest

E.S.K. - 05.03.2018 18:01:33, *.dynamic.chello.pl

@ @rek
Nie tylko gimbaza , chyba jest kilku "weteranów" . Czytam posty więc łatwo zauważyć "dinozaury"....
Ale mnie to nie dziwi - na stadionie od wielu lat były tłumy wiernych kibiców L - to mimo upływu lat pasja pozostaje! Bo przecież to my tworzyliśmy żyletę" pod tablicą Polsilvera , to my na krytej tupaliśmy rytm , to my od zawsze wspieraliśmy dopingiem naszą ukochaną drużynę ! Kiedyś nie można było wymieniać poglądów , internetu nie było to teraz sobie "odbijamy" :):):)

Bubu - 05.03.2018 18:04:53, *.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dyskiske ciekawe , niestety nadal gramy slabo I zaden zaklinacz zeczywistosci nic tu nie uradzi

No Szymon ... - 05.03.2018 18:44:10, *.21.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chociaż raz....

@rek do ESK - 05.03.2018 18:57:07, *.dynamic.chello.pl

Dobrze gadasz... Polać ci...:)))
Pamiętam te zmięte gazety pod dupą, na tych drewnianych sztachetach zwanych szumnie ławkami, pod Polsilverem... Aż dreszczyk rozkoszy po plecach smyra na samo wspomnienie... Pozdro (L)

do trolla Saska Kępa - 05.03.2018 19:58:26, *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

widziałeś w ogóle to co zrobił Nędza? musnął słowika w okolicach szyi a ten złapał się jak po nokaucie, nie ośmieszaj się...

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 20:09:09, *.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@do trolla Saska Kępa, 05.03.2018 19:58:26 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Mam ubaw, gdy czytam komentarze niektórych "prawdziwych kibiców". Napisałeś, że Jędza "musnął" Pyrlandczyka. Tak się składa, że z 10 razy oglądałem tę sytuację i bynajmniej nie było to muśnięcie, ale chamskie popchnięcie z premedytacją. Niektórzy mają ewidentny problem z uczciwym, honorowym kibicowaniem w duchu fair play i jeszcze trochę to napiszą, że to Pyrlandczyk zaatakował Jędze. No i do tego dochodzi ubliżanie innym kibicom tak jak to uczyniłeś względem mojej skromnej osoby, albo niejaki ESK, który podszywa się pod kibica z długim stażem. No ale przynajmniej jest z was ubaw.

A tak swoją drogą, to komentarze niektórych pokazują jak ruch kibicowski na Legii się zmienił. Zresztą moim skromnym zdaniem ruch kibicowski a'la Żyleta skończył się wówczas, gdy ochrona bez żadnego problemu zdjęła Starucha (za czasów ITI), a reszta jak gdyby nigdy nic patrzyła jak chłopaka poniewierają i upokarzają. Wtedy skończył się ruch kibicowski na Legii z duchem starej Żylety. Nie jest to tylko moje zdanie. Niektóre komentarze tutaj są tylko potwierdzeniem tej tezy.

jim - 05.03.2018 20:19:18, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ci co przeciwko Legii to dla nich karny niesłuszny ale gdyby sytuacja była odwrotna tzn. identyczna ale dla Lecha i sędzia karnego nie podyktował pierwsi by grzmieli że karny ewidentny. Piłka nastrzelona z bliskiej odległości na rękę oczywiście karnego nie ma ale w tej sytuacji błąd techniczny zawodnika który pewnie że nie chciał jej zagrac ręką ale to zrobił i co to kogo obchodzi że w niegroźnej sytuacji, Pazdan w Lubinie też nie chciał ale popełnił błąd i karny był.

Siwy częstochowa - 05.03.2018 20:29:08, *.centertel.pl

To co czytam dzisiaj to jest żenada przepisy jasno mówią że karny był100% a tu jakiś obłęd anty Legia kur.. bo 5min do koñca było to nie ma karnego bo w takim meczu masakra Kompleksy ogarnęły już cały kraj

Do saska kępa - 05.03.2018 20:35:51, *.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Człowiek, co ty za głupoty wypisujesz?Rzygać się chce od czytania tych idiotyzmow!

Janusz z Pakistanu - 05.03.2018 20:39:15, *.play-internet.pl

Nie gadajcie z tym trollem z Poznania, po jego aktywności w tej sprawie widać że wczoraj coś musiało go mocno zaboleć ;-) Wszystko już zostało w tej sprawie powiedziane, eksperci się wypowiedzieli wszyscy zgodnie, a tylko Kaziu Węgrzyn i cały Poznań zostali nieprzekonani.

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 21:39:47, *.224.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Janusz z Pakistanu

Groteskowy jesteś i Tobie podobni, bo wystarczy, że pomimo tego, iż kibicuję Legii zgodnie z zasadami obiektywizmu i fair play, to od razu obrzucacie błotem, wyzywacie od trolli z Poznania itd. Już to nieraz przerabiałem na tej stronie internetowej. I tak jak z Leśnym czas przyznał mi rację, tak będzie i teraz. Kwestia czasu. Ale przynajmniej jest ubaw z Ciebie i Tobie podobnych.

Arek - 05.03.2018 22:05:33, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kiedyś to było tak, że ręka w polu karnym, to jest karny i tyle. Od jakiegoś czasu non stop zmieniają się te przepisy, powstają nowe interpretacje i stąd te śmieszne dyskusje. A jak słyszę tego ich trenera, że w takim meczu to się nie dyktuje i że z Termalicą to on by jeszcze zrozumiał, to ja nie wiem, czy się śmiać czy płakać. Ten typ ma na prawdę coś pod kopułą nie po kolei jak on takie farmazony publicznie wrzuca. I taki typ jest trenerem drużyny marzącej o jakiejś renomie w Europie. Można by powiedzieć, skandaloza.

do Saska Kępa (Ł)ach) - 05.03.2018 22:08:53, *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

masz zdrowie jak na słowika naprawdę, wypisywać te marne prowokacje... ubaw to jest z Ciebie, ciekawe że nie wypowiadasz się o sytuacji z 96 min, przypominam mecz powinien zakończyć się w 94 min., i wolnym z kapelusza dla pyrlandczyków (jak to miło swoich faworytów określasz) tuż zza linii pola karnego, to Cię nie wzburza?

Saska Kępa (L) - 05.03.2018 22:38:15, *.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@do Saska Kępa (Ł)ach), 05.03.2018 22:08:53 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

1. Napisałeś: "ciekawe że nie wypowiadasz się o sytuacji z 96 min, przypominam mecz powinien zakończyć się w 94 min., i wolnym z kapelusza dla pyrlandczyków".

Oczywiście, że tam żadnego faulu nie było i żadnego wolnego być nie powinno. Gdyby Pyrlandczycy strzelili z tego gola to byłaby kolejna granda a'la Marciniak.

2. Napisałeś: "pyrlandczyków (jak to miło swoich faworytów określasz)".

Po pierwsze jestem kibicem Legii, który chce tylko i aż uczciwego sędziowania, a nie błazenady jaką wczoraj uskuteczniał Marciniak. Po drugie: nie przepadam za Lechem (najdelikatniej rzecz ujmując), ale nie oznacza to, że w necie mam ich wyzywać. Sory, ale nie zniżę się do dna, aby ubliżać klubowi, z którym rywalizujemy. Kiedyś, lata temu na naszym stadionie wywieszano fajne płótno (moim skromnym zdaniem jedno z najlepszych w całej historii kibicowania Legii) o tej treści: "Francja elegancja? Nic bardziej mylnego Warszawa i Legia tak wszystko się zaczęło". I tego się trzymam: kibicowski fason, honor, warszawski sznyt, fair play i odwaga cywilna przejawiająca się m.in. tym, że posiada się umiejętność przyznania, że sędzia interpretował wydarzenia boiskowe na korzyść drużyny, której się kibicuje. Jeśli tych zasad nie szanujesz i ich (jak wynika z Twojego komentarza) nie respektujesz, to zwyczajnie mi Ciebie żal, bo musisz być bardzo sfrustrowanym człowiekiem.

Janusz z Pakistanu - 06.03.2018 00:13:16, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Była jeszcze jedna ręka Kostewycza. Ewidentna, z ruchem ręki do piłki i trafieniem piłki by uniemożliwić precyzyjny strzał Radowiczowi. Niestety ta ręka wszystkim umknęła. Myślę że warto to nagłośnić, biorąc pod uwagę jaką presję medialną się wytwarza przeciwko Legii, trzeba się bronic takimi argumentami. Poniżej gif z tą sytuacją:

gfycat.com/JoyfulInfantileAntlion

Rogal - 06.03.2018 08:25:55, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Psy szczekaja a my dalej po mistrzostwo....

szemrany - 06.03.2018 08:36:11, *.4-2.cable.virginm.net

Ewidentny karny,ewidentna czerwona kartka dla Jędrzejczyka tak samo jak i ewidentna feta w maju.Czuwaj!

Saska Kępa (L) - 06.03.2018 09:21:08, *.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@szemrany

W 100 proc. zgoda z Tobą kolego!

anonim - 06.03.2018 09:33:48, *.dynamic.chello.pl

Czy tylko Ja widziałem że ok Jędza zrobił to z premedytacją ale za to że łachita zgarnął piłkę ręką zanim ta opuściła boisko? Przed decyzją sędziego?

mlbets - 07.03.2018 21:04:55, *.play-internet.pl

Taką nagonkę zrobili na Marciniaka, że w Lidze Mistrzów teraz się boi karnego dać i po 20 minutach już dwa ewidentne karne nieodgwizdane :D

Saska Kępa (L) - 07.03.2018 23:21:20, *.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@mlbets

Jeśli w niedzielę ręka Kostewycza była karnym, to dzisiaj ręka obrońcy Juve była karnym do potęgi entej. I co? I nagle okazuje się, że Marciniak w ciągu kilku dni zmienia interpretację przepisów. To że dzisiaj nie odgwizdał w dużo bardziej ewidentnej sytuacji karnego za rękę obrońcy Juve jest empirycznym dowodem na to, że w niedzielę Marciniak gwizdał na naszą korzyść. Gdy pisałem, że Marciniak "pomógł" nam wygrać mecz z Pyrlandczykami to hejtowano mnie tutaj i wyzywano od najgorszych. Pisałem, że czas przyzna mi rację. I przyznał.

Czas do laska tępa - 09.03.2018 16:56:41, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie przyznałem ci racji , spie...j dziadu .

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.