Sebastian Szymański - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Szymański: To był bardzo ciężki sezon

Mishka, Maciek Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- To dla nas bardzo ciężki sezon, w którym nasza gra nie wyglądała najlepiej. Znaleźliśmy na szczęście formę w końcówce, dzięki czemu ligę zakończyliśmy z happy endem. Mamy nadzieję, że w następnych latach uda nam się szybciej rozstrzygać losy mistrzostwa kraju - mówi Sebastian Szymański.

- Miałem momenty zwątpienia. Na pewno jeden był po meczu z Zagłębiem Lubin - chcieliśmy rozpocząć rundę mistrzowską od zwycięstwa, niestety to się nie udało. Pojawiały się wtedy myśli, że w tym roku nie uda się wygrać ligi, jednak stworzyliśmy jedność i wspieraliśmy się wzajemnie z drużyną, dzięki czemu na koniec podnieśliśmy to ważne trofeum.

- Nie można jednoznacznie powiedzieć, że trener Klafurić coś zmienił w naszej grze. Na pewno dzięki niemu stworzyliśmy rodzinę, której jest członkiem. Nie chcę mówić o tym czy zostanie, czy nie, ale na pewno zasłużył na to, aby zostać z drużyną. Nie jest łatwo przejąć zespół i zdobyć w tak krótkim czasie puchar kraju i mistrzostwo.

- Do powołania do reprezentacji Polski podchodzę spokojnie. Jestem dumny, że mogę pojechać na zgrupowanie i trenować z zawodnikami, których wcześniej widziałem jedynie w telewizji. Nie każdy ma taką szansę.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Rafał N. - 24.05.2018 / 10:06, *..240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Powodzenia chłopaku i wielkie gratulacje!

odpowiedz
ocho(L) - 23.05.2018 / 22:01, *..dynamic.chello.pl

@ olew - a ja bym nie zniósł przerwy na mistrzostwa. Wyrywaj stąd pyrusie albo inny ..! Na swoje fora wont! Pojawiły się mordeczki parchate.

odpowiedz
Zlb - 23.05.2018 / 19:06, *..140.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Weźcie znafcy od siedmiu boleści trzasnijcie buzkami, sorry klawiaturami!

odpowiedz
Do olew - 23.05.2018 / 16:33, *..centertel.pl

Popieram. Jak najwięcej młodych Polaków w składzie, a najlepiej takich ze szkółki Legii, którzy wiedzą co to Legia i są dumni z gry tutaj. Koniec z zawodnikami typu Langil, Ojamaa, Novo itp. Nie mówię żeby od razu grali sami Polacy ale znajdzmy jakąś równowagę, a potrafiły być mecze w których w wyjściowym składzie było zaledwie 3 Polaków.

odpowiedz
olew - 23.05.2018 / 15:08, *..warszawa.vectranet.pl

@lob
Nie jestem rasistą i lubię zagranicznych grajków , VADIS to była bajka ! Svitlica lub Zeigbo fantastyczni, Vuko waleczny, ale lubię dopingować polskich grajków i zniósłbym nawet przerwę w mistrzostwach (i tak ciągle jesteśmy na topie). Chciałbym tylu Polaków w Legii , co Katalończyków jest w Barcelonie. Mnie się po prostu podoba polska Legia, jeśli zagranicznych to takich jak Duda czy Vadis kupujmy. Zaś samych najlepszych to my długo jeszcze nie będziemy mieć , bo biedni jesteśmy.... Ale jak Bóg da ...

odpowiedz
Do lob - 23.05.2018 / 13:36, *..dynamic.gprs.plus.pl

100 % poparcia

odpowiedz
mietek - 23.05.2018 / 13:23, *..emea.ibm.com

@lob: Idąc tym tokiem rozumowania - sami Hiszpanie w Barcelonie by spowodowali zamieszki :))))

Ale co do zasady - ok.

odpowiedz
Roma - 23.05.2018 / 12:58, *..dynamic.gprs.plus.pl

Ciężki to był sezon dla nas kibiców, ale dlaczego też dla piłkarzy - tego nie wiem, zważywszy, że europuchary szybko się skończyły. To jest ciekawa sytuacja : grała jedna ze słabszych jakościowo drużyna, a osiągnęła jeden z największych sukcesów w historii ( dublet ).

odpowiedz
do "lob" - 23.05.2018 / 12:04, *..pia.nato.int

do "lob" ------- 100000% poparcia...
maja grac najlepsi jak mamy cos wygrywac...
w najlepszych ligach czolowe zespoly maja albo swoje najwieksze krajowe gwiazdy ale to sa top kluby gdzie krajowi pilkarze nie musza odchodzic zaa granice jak np Juve albo duzo obcokrajowcow jak w sumie wszystkie top kluby w Angli... takie sa czasy...
jak chcemy grac mlodymi polakami to bedziemy takim drugim Lechem... kasa ze sprzedazy ale wiecznie gdzies z tylu...

odpowiedz
lob - 23.05.2018 / 11:53, *..dynamic.chello.pl

do olew.......
Legia nie musi i nie powinna być tylko "polska"
Niech będzie polsko - zagraniczna, aby była zawsze zwycięska.
Ps. Idąc twoim tokiem myślenia to w Realu i Barcelonie powinni grać sami Hiszpanie, a w Bayernie M. sami Niemcy, w Manchesterach, Chelsa i innych, sami Anglicy........i.t.d.
Pleciesz bzdury, niech grają sami najlepsi w Legii bez względu na państwowość, czy kolor skóry....
TYLKO WIELKA LEGIA !!!!!!!!!

odpowiedz
olew - 23.05.2018 / 10:56, *..warszawa.vectranet.pl

To fajny chłopak, świetny Grajek ! a za kilka miesięcy może być naszym liderem. Takich chcemy, a nie zagranicznych poprawnych ale niezbyt utalentowanych. Panie Prezesie ! zatrzymanie i rozwój młodych to najważniejsze co ma Pana zrobić ! LEGIA musi być polska !

odpowiedz
MF85 - 23.05.2018 / 10:41, *..pia.nato.int

RUTKOWSKI juz by cie wyrzucil z gabinetu za te slowa o braku wiary w mistrzostwo... gdzie jest mentalnosc mistrzow sie pytam... :)

odpowiedz
L - 23.05.2018 / 10:11, *..play-internet.pl

Brawo dla Nawałki za powołanie dla Seby. Miejmy nadzieje ze dzieki temu chłopak złapie wiecej motywacji do ciężkiej pracy.

odpowiedz
Gienek - 23.05.2018 / 10:09, *..warszawa.vectranet.pl

Ten sezon był przewrotny. Zdobyliśmy mistrza mimo bardzo słabej postawy w przekroju całego sezonu, bo 11 przegranych czyli prawie 30% meczów mówi samo za siebie. Na szczęście rywale byli jeszcze słabsi i nie umieli wykorzystać słabości Legii. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie Legia od początku ruszy z kopyta i będzie budować przewagę, aby sprawa mistrza była praktycznie przesądzona do 30. kolejki. Legia ze swoim potencjałem musi w końcu zacząć dominować w tej lidze i wygrywać mistrzostwa w cuglach, a nie drżeć o wynik do ostatniej kolejki (patrz obecny sezon i rok temu). Powinniśmy zdominować ligę jak Wisła Kraków w swoich najlepszych czasach 10-15 lat temu, kiedy mieli jedną przegraną w całym sezonie (z Legią).

odpowiedz