Młodzież: turnieje drużyn juniorskich

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi i młodsi Legii rozpoczęli już kolejną fazę przygotowań do sezonu. Podopieczni Marka Saganowskiego i Tomasza Sokołowskiego w sobotę i niedzielę rozegrali 3 spotkania na turnieju U19 w czeskim Pilznie, remisując z Glasgow Rangers, oraz ulegając Viktorii Pilzno i Hercie Berlin. Z kolei gracze z rocznika 2002 rywalizowali ze starszymi rywalami w Gothia Cup w Goeteborgu. Pojedynki z silnymi i nierzadko starszymi rywalami mają dać naszym graczom potrzebne doświadczenie.

Jest to również okazja do zgrania nowo pozyskanych zawodników oraz sprawdzenia graczy testowanych.

Memoriał Stanislava Štrunca - Pilzno (U19)

Już we wczesnej fazie przygotowań podopieczni Marka Saganowskiego zmierzyli się z ciekawymi rywalami, reprezentującymi różne style gry. W związku ze zmianami w CLJ juniorów starszych (zmieniono kategorię wiekową z U19 na U18, dopuszczając jedynie 4 starszych graczy), odpowiednim zmianom uległ też skład Legii, w tym ten na turniej. Zespół oparty jest na zawodnikach z rocznika 2001, którym towarzyszyło po 3 starszych i 3 młodszych kolegów. Legia spisała się całkiem dobrze w meczu z późniejszym triumfatorem rywalizacji, Glasgow Rangers. Zespół szkocki prezentował, wbrew utartym stereotypom, szybki ale techniczny futbol, jednak to Legia była bliżej wygranej. Z kolei pojedynek z gospodarzami turnieju - Viktorią, miał bardzo otwarty charakter; oba zespoły stworzyły sobie multum okazji, a skuteczniejsi okazali się gospodarze. W meczu o 5. miejsce Hertha pokazała doskonałe przygotowanie motoryczne, konsekwencję i nieustępliwość, punktując legionistów systematycznie i bezlitośnie przy niemal każdym popełnionym błędzie.

Legia U18 1-1 Glasgow Rangers U19
Gole:
0-1 Stephen Kelly
1-1 Maciej Rosołek (gł., as. Jan Goliński)

Viktoria Pilzno U19 4-2 Legia U18
Gole:
1-0 Václav Míka
2-0 Matyáš Kodýdek
3-0 Martin Ruda
3-1 Maciej Rosołek (as. Bartłomiej Ciepiela)
3-2 Mateusz Lisowski (gł., as. Przemysław Czado)
4-2 Pavel Šulc

O 5. miejsce: Hertha Berlin U19 4-0 (3-0) Legia U18
Gole:
Jessic Ngankam 2, Ruwen Werthmüller 2

Skład Legii na turnieju:
Bramkarze: Kacper Czajkowski [02], Gabriel Kobylak* [02]
Obrońcy: Nikodem Niski [02], Filip Czach [00], Michał Gładysz [00], Jan Goliński, Mateusz Szyszkowski, Patryk Konik
Pomocnicy: Bartłomiej Ciepiela, Łukasz Łakomy, Mieszko Lorenc, Dawid Olejarka*, Przemysław Czado*, Bruno Wacławek**, Mateusz Lisowski, Mateusz Leszczuk, Kacper Grzela
Napastnicy: Maciej Rosołek, Dawid Wach [00], Kristofer Piht**
Trener: Marek Saganowski, II trener: Tomasz Sokołowski
* - gracze nowi
** - gracze testowani

1. Glasgow Rangers
2. MŠK Žilina
3. FC Viktoria Pilzno
4. West Bromwich Albion
5. Hertha Berlin
6. Legia Warszawa

Najlepszy gracz: Tomáš Nemčík (MŠK Žilina)
Najlepszy bramkarz: Kieran Wright (Rangers)

Turniej "Gothia Cup" (rocznik 2001 i mł.)

W turnieju dla drużyn z rocznika 2001 (dozwolone jest także wystawienie 2 graczy starszych) w Goeteborgu wystartowała drużyna juniorów młodszych Legii (rocznik 2002 i młodsi). W stawce 24 drużyn podzielonych na 6 grup legioniści będą rywalizowali przez kilka najbliższych dni. Warto dodać, że w całej ogromnej imprezie uczestniczy kilkaset dziewcząt i chłopców z różnych kategorii wiekowych z całego świata, a transmisje z meczów są dostępne w internecie. W spotkaniu z AIK nie zdołali niestety uzyskać korzystnego wyniku. Szwedzi objęli prowadzenie przed przerwą i podwyższyli je niedługo po zmianie stron. Legia była przy piłce przez większość czasu ale miała problemy z zaskoczeniem rywali niekonwencjonalnym lub szybszym rozegraniem piłki, choć wiele prób w tym zakresie nasi gracze podejmowali.
We wtorek legioniści rozegrali mecz z drużyną z Wybrzeża Kości Słoniowej, która wygrała w I kolejce 5-0 z IFK Norrkoeping. Takze tym razem górą byli gracze z afryki, którzy wygrali 3-0. W ostatniej kolejce fazy grupowe Legia pokonała 2-0 IFK Norrkoeping i zajęła 3. miejsce w grupie. W fazie playoff nasi gracze ulegli niestety IF Hammarby.

AIK Solna FF 01 2-0 (1-0) Legia U17
Gole:
1-0 27 min. Niklas Persson
2-0 43 min. Robin Sundgren

ASEC Abidżan 3-0 (1-0) Legia U17
Gole: 19., 46. i 56 min.

IFK Norrkoepiong 01 0-2 (0-1) Legia U17
Gole:
0-1 23 min. Dawid Grzelak
0-2 61 min. gracz testowany

Legia U17 0-3 ASEC Abidżan


Legia U17 2-0 IFK Norrköping

-Playoff B:
Legia U17 2-3 IF Hammarby

Skład Legii U17: Sebastian Krejer [03]*, Jakub Kowynia [03] - Adam Katnaji, Patryk Peda, Kamil Rokosz, Maksymilian Tkocz, Damian Urban*, Michał Sparwasser, gracz testowany I - Patryk Mielniczuk*, Jerzy Munik, Kacper Gościniarek, Jakub Czajkowski*, Gabor Grabowski, Dawid Grzelak*, Borys Narożny*, Dawid Barnowski, gracz testowany II
* - gracze nowi
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Jakub Renosik

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.