Miroslav Radović i Michał Kucharczyk - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Radović i Kucharczyk - europucharowi rekordziści

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wtorkowe spotkanie z Cork City był 64. występem Michała Kucharczyka w europejskich pucharach. W ten sposób "Kuchy" stał się samodzielnym rekordzistą spośród zawodników grających w polskich klubach. Co więcej Kucharczyk wszystkie spotkania rozegrał w barwach Legii Warszawa. Drugi w tym zestawieniu Tomasz Jodłowiec (63 mecze) reprezentował na arenie międzynarodowej także barwy Dyskobolii, Polonii i Śląska.

Ponadto Kucharczyk ma na swoim koncie aż 15 goli w europejskich rozgrywkach, co daje mu aktualnie czwarte miejsce w pucharowej klasyfikacji strzelców Legii wszech czasów. Trzecie zajmuje Jan Pieszko z 16 trafieniami, drugie Kazimierz Deyna z 17 bramkami, a na pierwsze - dzięki bramce z rzutu karnego w spotkaniu z Irlandczykami - wysunął się Miroslav Radović. Obecny kapitan Legii 18 razy pokonywał bramkarzy w 54 meczach pucharowych w barwach stołecznego klubu.

Europuchary
Michał Kucharczyk: 64 mecze - 15 goli
Miroslav Radović: 54 mecze - 18 goli

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.