Zapowiedź meczu

Walka o Ligę Europy

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartek Legia Warszawa stoczy pierwszy mecz 3. rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. Przeciwnikiem mistrzów Polski będzie Football 1991 Dudelange, czyli zeszłoroczny mistrz Luksemburga. "Wojskowi" muszą tego dnia wygrać wysoko i przekonująco, lecz jakkolwiek to nie zabrzmi, to przed tym spotkaniem można mieć nieco obaw. W tym sezonie legioniści są w rozsypce, a gracze Dudelange otwarcie przyznają, że jadą na Łazienkowską bez obaw.

Gra Legii, jaka jest, każdy widzi... Niestety, dyspozycja warszawskich piłkarzy nie poprawia się i tak naprawdę nie wiemy, czego spodziewać się w czwartkowej potyczce. Można było mieć nadzieję, że coś ruszy się po zmianie szkoleniowca. Niektórzy liczyli na słynny "efekt nowej miotły", którą w rękach miałby trzymać Aleksandar Vuković. Niestety, posadzenie na ławce rezerwowych Serba zamiast Chorwata na niewiele się zdało. Na boisku legioniści ponownie wyglądali bardzo mizernie, chociaż trener wystawił ofensywną pierwszą jedenastkę. W pierwszym składzie wybiegli m.in. Jose Kante oraz Carlitos, którzy do tej pory nie mieli wielu okazji, aby występować obok siebie. W meczu z Lechią potencjał ofensywy był co prawda spory, lecz nie miało to żadnego przełożenia na sytuacje bramkowe. Brakowało kreatywności w środku pola, a jedynym plusem jest chyba fakt, że udało się zagrać na zero z tyłu.

Ostatnie mecze

0-0 Lechia Gdańsk, 1-0 Spartak Trnava, 2-1 Korona Kielce, 0-2 Spartak Trnava, 1-3 Zagłębie Lubin

3-1 RM Hamm Benfica, 1-1 KF Drita, 2-1 KF Drita, 1-2 Videoton, 1-1 Videoton

Sezon w luksemburskiej ekstraklasy dopiero co się rozpoczął. W miniony weekend odbyła się pierwsza kolejka, ale ekipa F91 Dudelange swoje spotkanie rozegrała dopiero w poniedziałek. Najbliższy rywal Legii miał więc zaledwie dwa dni odpoczynku przed przylotem do Polski. Inaugurację może jednak zapisać na swoje konto, ponieważ na wyjeździe ograł RM Hamm Benficę 3-1. Dla podopiecznych Dino Toppmollera było to przerwanie niezbyt dobrej passy spotkań poza własnym stadionem - wcześniej zremisował z KF Dritą oraz przegrał z Videotonem.

fot. Mishka / Legionisci.com
Michał Kucharczyk w meczu ze Spartakiem - fot. Mishka / Legionisci.com

Drużyna z Luksemburga obecny sezon rozpoczęła od spotkania w 1. rundzie eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Na tym etapie rozgrywek przegrali w dwumeczu z Videotonem. Trzeba jednak przyznać, że niżej notowani przeciwnicy postawili się Węgrom. W pierwszym pojedynku u siebie zremisowali 1-1, a w rewanżu nieznacznie przegrali 1-2. Pomimo odpadnięcia z walki o fazę grupową LM, drużynie z Dudelange została rywalizacja w eliminacjach do Ligi Europy. W 2. rundzie zmierzyli się z Dritą Gnjilane z Kosowa. Ten zespół najpierw ograli u siebie 2-1, a potem zremisowali 1-1 i awansowali dalej, dzięki trafieniu z 46. minuty Patricka Stumpfa.

Najbardziej znanym piłkarzem drużyny Luksemburga jest Marc-Andre Kruska. 31-latek w przeszłości reprezentował barwy m.in. Borussii Dortmund. Ponadto polskim kibicom może kojarzyć się Yannick Kakoko. Pomocnik przed transferem do F91 Dudelange grał w Arce Gdynia oraz Miedzi Legnica. Pod koniec lipca klub zasilił ponadto Milan Bisevac. Doświadczony obrońca ma za sobą występy w czołowych drużynach Ligue 1 oraz Lazio Rzym i Crvenie zvezdzie Belgrad.

Mecz Legia Warszawa - Football 1991 Dudelange rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00 na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVP 2 oraz sport.tvp.pl. Druga połowę będzie można zobaczyć również na TVP Sport. Zapraszamy również do śledzenia naszej Relacji LIVE! oraz czytania i oglądania materiałów pomeczowych.

Transmisja TV

9.08, 21:00 TVP 2

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (47)

Bubu - 09.08.2018 14:29:59, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

To jest walka o przetrwanie o byc albo niebyc, co za czasy !!!!

Azor - 09.08.2018 15:06:13, *.play-internet.pl

Oni Benficę pokonali ale chyba w sparingu? Czyli to nie takie leszcze jak nam się wydaje, a Benfica jest lepsza od Legii.

pestek - 09.08.2018 15:21:30, *.gpon.kh.velton.ua

do Azor ale chyba grali z Benfiką B, tak mi się wydaje co nie zmienia faktu, że trzeba na nich uważać, rok temu wyeliminowali Rangersów z ligi europy więc nas też mogą wyrzucić

Ursyn - 09.08.2018 15:30:25, *.dynamic.gprs.plus.pl

Ludzie to był luksemburski amatorski klub Benfika coś tam i mecz ligowy.

Innocent man - 09.08.2018 15:35:57, *.lvv.volia.net

Benfica czy Porto jeden wuj, w sparingach to mogli wygrać nawet z samą Barcą. To jest mecz oficjalny i nikt mi nie wmówi, że mamy się bać kogoś na poziomie pasterzy z Wysp Owczych czy płetwonurków z Gibraltaru. Mają wyjść z pełnym zaangażowaniem, a wysokie zwycięstwo samo przyjdzie.

iti patataj - 09.08.2018 15:55:02, *.primatecmt.com.br

Wy tak poważnie? grali z jakąs filią Benfici czy klubem satelickim, a nie pierwszym składem. Natomiast faktem jest że dwa lata temu wyeliminowali Red bull Salzburg z Ligi Mistrzów czyli stać ich na niespodzianki. Jesteśmy faworytem i innej opcji jak zwycięstwo nie dopuszczam.

Ochota - 09.08.2018 16:09:45, *.kievnet.com.ua

@iti patataj
Po co piszesz to tyle razy? Chcesz zostać dostrzeżony? I nie pisz bzdur, że Dudelande grało w LM, bo żadnego klubu z Luxemburga w LM jeszcze nie było, może kiedyś? Kto wie skoro Islandia gra na Mś, a kluby z Cypru w Lm?

Tasman - 09.08.2018 16:26:39, *.sta.asta-net.com.pl

Legia jeszcze bez zwyciestwa u siebie, bez ambicji bez trenera bez pilkarzy z prawdziwego zdarzenia, a kibice bez wiary i nadziei. Jak dlugo Mioduski bedziesz sie jeszcze bawil Legia, opusc tonacy okret niech stery przejmie ktos z glowa i pomyslami na przyszlosc.

Psychoschizol - 09.08.2018 16:37:18, *.static.ip.netia.com.pl

Wy jestescie chorzy nawet kazdy po osmiu piwach bedzie 6 do jaja

LW - 09.08.2018 18:22:24, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

LEGIA 3-0 F91 Dudelange ! LEGIA !!!

Klaustrofobik - 09.08.2018 18:55:40, *.dynamic.chello.pl

Dobra, nie ma co deliberować. Szalik w łapkę, króla w drugą, zbiórka z mordeczkami pod Źródłem, a potem doping. Taki los kibica. "Za Legię damy w każdy czas, czy czas dobry, czy czas zły"

Satyricon - 09.08.2018 18:59:25, *.internetia.net.pl

Za gośćmi będzie pogoda, przyzwyczajeni są do upałów i wyższych temperatur i to może niwelować różnicę w umiejętnościach. Trzeba umieć grać w każdych warunkach, a te są takie same dla wszystkich. Jednak to nie powinno być wytłumaczeniem dla naszych piłkarzy, są lepsi i muszą to dziś udowodnić.

Roast - 09.08.2018 21:11:32, *.centertel.pl

Trencin - Feyenoord 4:0, szok druzyny Słowackie są w tym sezonie wyjatkowo mocne, moze jednak nie mamy sie czego wstydzic ;-p

Piknik - 09.08.2018 21:30:48, *.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

U kto prowadzi? Niech to chooj. Remis mnie nie zadowala.

arnold szwarceneger - 09.08.2018 21:42:45, *.centertel.pl

poko co 1:1 z potega .brawo loczek

Jimi - 09.08.2018 21:48:02, *.timplus.net

Hahaha coraz lepiej

hmm - 09.08.2018 21:49:21, *.play-internet.pl

DRAMAT!!!!

Skandal!!! - 09.08.2018 21:51:18, *.cg.shawcable.net

Nigdy, przenigdy, nie widziałem Legii tak fatalnie przygotowanej do sezonu. To jast absolutne, pełne i totalne dno: zero zrozumienia, zero schematów, zero wypracowanych stałych fragmentów. Nikt nie wie co ma robić na boisku, brak szybkości, brak pomysłu, brak wypracowanych schematów... O co tu wogóle chodzi? Dzieci we mgle to za mało powiedziane. Nawet za Hasiego było widać przynajmniej jakieś zalążki pomysłu czy jakiś zagrań, a teraz totalne nic.

Albo się otrząsną, albo...

Źle jest - 09.08.2018 21:53:17, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A bedzie jeszcze gorzej jak odpadniemy z Luksemburska drużyną

koniec przygody.. - 09.08.2018 22:02:23, *.play-internet.pl

Nie ma co owijać w bawełną. Odpadniemy. Nie ma żadnych szans.

Miki - 09.08.2018 22:07:02, *.play-internet.pl

Męczarnie z drużyną z Luxemburga - świat stanął na głowie.

brasu do Skandal!!! - 09.08.2018 22:11:43, *.unknown.vectranet.pl

a czego ty oczekiwałeś, jak co kilka miesiec inny trener i kazdy chce wprowadzac swoja filozofie? o jakich ty schematach mowisz. to trzeba wypracowac, pograc kilka razy w tym samym ustawieniu w tym samym skladzie by widziec jak kolega sie ustawia jak sie porusza.
trzeb bylo zostawic juz tego klafurica dac mi rozegrac caly sezon i wowczas mowic o tym czy ktos sie sprawdzil czy nie. a tak pilkarze maja w dupie bo wiedza ze jakby co to kolejna zmiana trenera.
jak ci burdel zle prosperuje to nie wymieniasz firanek tylko panienki.

kamyk - 09.08.2018 22:13:53, *.play-internet.pl

Po tej dramatycznej połówce wyłączam Tv bo tej żenady nie można oglądać , trudno ale nie jest to możliwe aby aż tak żenująco podupaść , baj , baj drewniaki z LE . Sorry są jakieś granice wytrzymałości kibica , wstyd!

Wolfik - 09.08.2018 22:14:49, *.dynamic.mm.pl

Nie dam rady tego oglądać.....zejdę na zawał albo z nerw. Mioduski, daj sobie spokój z prezesowaniem, nic z tego nie będzie. Z taką polityką (a raczej brakiem jakiejkolwiek) szkoda nerwów i tej kasy. Wyślij ja lepiej do Kamerunu, czy gdzieś tam...
To nie piłkarze, to parodyści.

wykończony - 09.08.2018 22:15:22, *.dynamic.chello.pl

w...y...p...i...e...r......a...l...a...ć...! wszyscy z drużyny...bez wyjątku wyp...lać!!!

Irlandczyk - 09.08.2018 22:18:05, *.play-internet.pl

Vadis grał dziś z Jagiellonia w eliminacjach do LE, ktoś widział mecz? Jak mu pod,ło?

Radek - 09.08.2018 22:22:17, *.play-internet.pl

Co to ma być??? To jest gra ??? Przecież Ci Luxemburczycy robią z nami co chcą. Legia nie ma pomysłu na grę, niech oni ćwiczą rzuty rożne na treningach , i rzuty wolne. Tylko że stałych fragmentów mogą coś ugrać.

Martens - 09.08.2018 22:23:15, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to ch...uj.Gramy piach.J...aç to wszystko.

Nh - 09.08.2018 22:24:07, *.internetdsl.tpnet.pl

Koniec . Koniec dziękujemy legii brawo.tsk dalej.. porażka goni porażką

Arecki - 09.08.2018 22:24:40, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pora ,aby trybuny opuściły stadion w imię protestu.Dziadostwo DZIADÓW !!!!!!

nh - 09.08.2018 22:27:58, *.internetdsl.tpnet.pl

do Arecki ….Potwiedzam …. Powinni grać przy pustych trybunach może się nauczą grać ….

Kdk - 09.08.2018 22:33:17, *.customer.tom-net.pl

Zejdzcie z boiska....!!!!

marcelinho - 09.08.2018 22:34:23, *.centertel.pl

Parówy i tyle. Ktoś jeszcze chce krzyczeć " wszyscy na mecz" nastepny. ? Powinno byc juz 3-1. Banda ch.ja

Fest - 09.08.2018 22:35:12, *.play-internet.pl

Wszystko jest ok i idzie ku dobremu. To tylko dziennikarz z Białorusi i podpity z Bródna znowu cos kręcą i przez nich przegrywamy.

Fel - 09.08.2018 22:37:26, *.eaw.com.pl

Carlitios - chyba jest w kur.... ze trawił do tak słabej ekipy .. panowie wstyd na cała Europę

Kowa(L) - 09.08.2018 22:37:33, *.cpe.net.fido.ca

żyro, astiz ,wieteska, kucharczyk, philips,nagy.
Czy naprawde ktoś z Was bracia myślał ze takim skladem coš można ugrać????

w lidze to bedzie walka o pierwsza ósemke, wyje...c połowe składu!
tu zaden trener nie pomoze.
żałoba

Skandal!!! - 09.08.2018 22:41:19, *.cg.shawcable.net

Tia... Hołownia za Carlitosa... Bronimy wyniku?

Maslow - 09.08.2018 22:43:08, *.static.ip.netia.com.pl

Mioduski koniu trojanski wypierd@l@j z Legii nieudaczniku!!!

WsciekLy - 09.08.2018 22:43:14, *.dynamic.mm.pl

Wypier...lać

Mariol - 09.08.2018 22:44:23, *.w90-90.abo.wanadoo.fr

Temu wszystkiemu jest najbardziej winny Miodulski.To on zrobił tak ze gramy bez trenera,to on nie moze zatrudnić dobrego trenera,gdzie wzmocnienie składu?To jest ruina klubu,jeden wielki burdel.

co to kur....wa jest - 09.08.2018 22:48:03, *.play-internet.pl

tego zaciągu nie moża nazwać drużyną!!!!!! przecież to WSTYD I HAŃBA że ktoś taki śmie się nazywać piłkarzem....z takim zaanżowaniem to wypad bo jak by nie było Mistrz Polski do czegoś zobowiązuje!!!!!!!!

Jerzy - 09.08.2018 22:48:06, *.18

Tak wygląda Mordor.

A teraz, czystka do zera. Wszyscy oprócz młodych. Tryb natychmiastowy !

Kowa(L) - 09.08.2018 22:48:49, *.cpe.net.fido.ca

Kiedy Malarz ostatnio obronił karnego???
tylko broni to co leci w niego
MIODUSKI SPIEPRZYLES WSZYSTKO
TWOJA WINA ZE GRAMY TAKIMI ZAWODNIKAMI JAKIMI GRAMY

Filip - 09.08.2018 23:00:14, *.202

Nie bylo sensacji. Legia przegrala z mistrzem Luksemburga. Po meczu pilkarze poszli zrobic z Zyleta Warszawe. Uslyszeli po co wy gracie jak wy ambicji nie macie. Gwiazdy odpowiedzialy: po co przyszliscie i na nas gwizdaliscie jak my do fortuny po meczu poszlismy. Koniec kabaretu. Strona niby bardziej kolorowa ale nie mozna na live komentarza wrzucic. Stara strona byla lepsza. Nie napisaliscie ze zmieniacie grafike.

Rob - 09.08.2018 23:02:09, *.toya.net.pl

Wreszcie zrzuciłem klapki z oczu... i dostrzegłem jakich mamy słabych piłkarzy. Tak na dobrą sprawę na pierwszą jedenastkę Mistrza Polski( to i tak naciągane) zasługują Malarz, Pazdan, Cafu i Carlitos. Reszta to patałachy, Astiz i Phillips popełniają masę błędów indywidualnych z resztą nieobecny Remy to tylko odrobinę lepsza wersja tej dwójki, bo mimo że jest bardziej zdecydowany w odbiorze, to też ma masę błędów w kryciu i przy podaniach. Antolic j/w. Adam "only left leg" Hlousek to Brzyski 2 tyle, że nie bije tak rewelacyjnie rzutów wolnych i rożnych, czyli w zasadzie jego gra wygląda tak: jak nikogo nie ma to biegnę, a jak ktoś podejdzie, to ze strachu oddaję piłkę. Nagy to piłkarz niedojrzały, Wieteska ma przebłyski, ale to gracz na ławkę Legii. Mączyński chyba najlepsze lata ma za sobą, Szymański niedoświadczony - ławka i łapanie doświadczenia. Kucharczyk oprócz szybkości, która i tak na tą chwilę szału nie robi, nie pokazuje nic. Kante jest wolny jak wóz z węglem. Generalnie w Legii nie ma kasy i nie ma człowieka, który wie kogo warto kupić. Większość transferów z łapanki, nieprzemyślanych. Totalna amatorka na każdym polu, nie ma też trenera. Czemu nie weźmiemy nawet jakiegoś trenera z Polski, ale takiego który już prowadził kilka klubów, tylko wiecznie bierzemy jakichś uczniaków Magiera, Jozak, Klafuric, "Vukovic". Jesteśmy najlepszą drużyną w kraju z dużo większym budżetem od innych, z awansem do LM, a zachowujemy się jak kloszardzi. Panie Dariuszu Mioduski, wierzyłem w Pana, uważałem Pana za inteligentnego człowieka, ale stwierdzam, że nie ma Pan wyobraźni, jeszcze chwila, a od klubu odwróci się większość kibiców i zaczną oglądać Dudelange, ten klub mimo, że prawie amatorski potrafi grać ładnie w piłkę, z rezzrą już prawie każdy klub ładnie gra nie licząc polskich, ile mkżna oglądać tę żenadę.

Andrzej - 09.08.2018 23:06:36, *.dynamic.gprs.plus.pl

Ludzie w dupie mam kto jest prezesem, trenerem, bo to nie oni są aktorami widowiska. Celowo napisałem aktorami bo to coś w koszulkach Legii ( nie mogę napisać biegające) jest ku... dnem i w meczu charytatywnym z TVN dostali by becki.
Jakie na znaczenie ustawienie, taktyka, jak to coś na boisku nie ma umiejętności.
Nie wierze, nie potrafię zrozumieć że zawodnicy jednej drużyny nie potrafią podawać do siebie, nawet zbieranina zawodników z różnych drużyn zagra lepiej

Cin - 10.08.2018 08:16:57, *.169.ipv4.supernova.orange.pl

Myślę, że postawa zawodników wynika z sytuacji m.in. Jędzy.