Trening | Artur Jędrzejczyk i Dominik Nagy walczą o piłkę - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Intensywne dwie godziny

Woytek, źródło: Legionisci.com

Na wtorek drużyna Legii miała zaplanowane dwie sesje treningowe, ale po ciężkich dwugodzinnych porannych zajęciach drugi trening został odwołany. Obecne zajęcia nieco przypominają drugi obóz przygotowawczy - nowi trenerzy uznali, że jest to niezbędne na kolejne miesiące walki o punkty w lidze.

Fotoreportaż z treningu - 33 zdjęcia Woytka

O godzinie 10 na murawie stawiło się 24 zawodników. Drużynę przerzedzoną z powodu wyjazdu zawodników na zgrupowania reprezentacji, uzupełniło kilku zawodników z rezerw. We wtorek na boisku zabrakło także Inakiego Astiza i Arkadiusza Malarza. Golkiper "Wojskowych" w poniedziałek doznał kontuzji kolana i przechodził badanie USG, które na szczęście nie wykazało poważnego urazu.



Od razu po rozgrzewce Ricardo Sa Pinto wrzucił zawodnikom piąty bieg. Podzieleni na dwie grupy rywalizowali w ćwiczeniach biegowych na krótkich odcinkach ze zmianą toru biegu. Zawodnicy startowali parami i ten który wykonał zadanie pierwszy zdobywał punkt dla swojej drużyny. Walka była zacięta od początku do końca, a przegrani musieli wykonywać pompki.

fot. Woytek / Legionisci.com

Następnie na murawie pojawiły się piłki do końca treningu cały czas były przy nogach zawodników. Zaczęło się od gierek jeden na jeden. Zadaniem gracza atakującego było zdobycie gola na dużą bramkę strzeżoną przez bramkarza, a obrońca miał temu zapobiec. Jeżeli przejął piłkę lub akcja zakończyła się strzałem, to role się odwracały i obrońca miał okazję do zdobycia gola do małej brameczki. Wszystko odbywało się w kilkudziesięciosekundowych interwałach. Tego typu ćwiczenia sztab szkoleniowy z czasem modyfikował, dodając kolejnych zawodników atakujących i broniących.

W trakcie zajęć na boisku wraz z Piotrem Zarębą pojawili się William Remy, Marko Vesović i Eduardo - cała trójka nadal trenuje indywidualnie. We wszystkich ćwiczeniach nie uczestniczył także Andre Martins, który momentami nadrabiał zaległości.

Zajęcia zakończył turniej na skróconym polu trzech siedmioosobowych drużyn, w którym tryumfowała ekipa Carlitosa. Dłużej pod okiem Ricardo Pereiry trenowała trójka bramkarzy Radosław Cierzniak, Cezary Miszta i Vjaceslavs Kudrjavcevs. Portugalczyk przekazywał sporo teorii podopiecznym, a nieco z boku to wszystko obserwował Krzysztof Dowhań.

Przed niedzielnym meczem z Lechem zespół przeprowadzi jeszcze cztery treningu, ale nie będą one w całości dostępne dla mediów.

Fotoreportaż z treningu - 33 zdjęcia Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

Ufo - 11.09.2018 21:01:01, *.pl

A gdzie Malarz?

Ufo - 11.09.2018 21:02:47, *.pl

Dobra już wiem.

Mateusz z Gór - 11.09.2018 21:04:02, *.ssp.dialog.net.pl

Trener z Portugalii trenuje z Cierzniakiem schylanie się po piłkę, a trener Dowhań układa trawę. Co się porobiło.

Pawel - 11.09.2018 21:08:27, *.play-internet.pl

Nie podoba mi sie ze trener Dowhan jest systematycznie odstawiany od zajec z bramkarzami. Pinto to nie Ferguson ze odsuwa trenera takiego kalibru od druzyny

Rafix - 11.09.2018 21:30:53, *.centertel.pl

Skoro nasi piłkarze nie byli przygotowani i teraz nadrabiamy zaległosci. A Martins nie jest przygotowany trenować z reszta to ja się pytam kogo my kupiliśmy?
Zawodnik musi nadrobić zaległości aby móc trenować z reszta???

AAA - 11.09.2018 21:33:24, *.dynamic.chello.pl

A Miszcz Kuchy znów symulował zaangażowanie?

Woytek (LL!): nigdy nie widziałem żeby "Kuchy" "symulował zaangażowanie"(?) podczas treningu.

GT - 11.09.2018 21:41:09, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie USA, tylko chyba USG. A tak na marginesie, zimowy pobyt w USA do tej pory wychodzi im bokiem.

Woytek (LL!): Masz rację, podwójnie ;)

Klf - 11.09.2018 21:42:07, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Takich artykułów w ogóle nie powinno być... Ciężki trening tu ciężki trening tam, coraz częściej o tych treningach piszecie... To znaczy że za hasiego, magiery, jozaka i klafa Legia nie trenowała ciężko żeby o tym robić artykułów? Pfff zawsze powinni ciężko zapieprzac w końcu biorą za to nie małe pieniądze..

Ludzik - 11.09.2018 22:41:11, *.centertel.pl

Po pierwsze Astiz dlaczego nie trenowal?
Informacja ze Arek ma kontuzje -ok, zdarza sie. A Inaki?

Drugie pytanie ktore mnie nirtuje to czy Sa Pinto tym rwzem nie musial sprowadzac Radovica do parteru? Juz Miroslav spokornial?

P.S- cieszy ze Remy zaczyna czesciej trenowac.

Mr T - 11.09.2018 22:44:06, *.dynamic.mm.pl

Czyli jest szansa, że po przerwie na repre w październiku, zaczną grać jak należy. Ale do tego czasu może być ciężko o punkty.

Arek - 11.09.2018 22:52:55, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak ktoś chce się przypieprzyć to byle gówna się uczepi.

LW do KIf - 11.09.2018 22:59:11, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Artykuly to powinny byc bo to jest infomacja o tym co sie dzieje danego dnia a inne kluby prezentuja zaangazowanie i walke czego ostatnio nie widzielismy a poziom gry jaki prezentuja to wiemy a ze powinni ciezko pracowac za taka kase to nie ulega watpliwosci bo pilkarze pozostalych klubow tego n ie maja ! LEGIA !!!



LW - 11.09.2018 23:03:31, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lech sie zbliza wiec musimy byc dobrze przygotowani na ten mecz by nie bylo powtorki meczu z Wisla P. ! LEGIA !!!

LW - 11.09.2018 23:06:20, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

I tak ma byc ! LEGIA !!!

Jerz z Potoku - 11.09.2018 23:09:14, *.dynamic.chello.pl

Ww. szanowni Koledzy - internauci, z rozrzewnieniem wspominam czas niechlubnej wyprawy naszych "zielonych " orzełków na kompletnie irracjonalny pod względem sportowym turniej na Florydę. Czegoś tak bardziej idiotycznego nie mógł wymyśleć i brutalnie narzucić nowemu trenerowi, jak obecny naczelny włodarz legijny. To, że ma on absolutnie nie równo pod sufitem jest oczywistą oczywistością, ale to, że nadal cześć kibiców nabiera się na jego złoto ustne bajdy - zakrawa na...ociężałość umysłową. Niezależnie od niefartownego momentu zwolnienia JM ze stanowiska trenera, to był to topowy moment na rozpoczęcie degrengolady w naszym klubie. I trwa ona nadal, w najlepsze. A to, iż szanowna Redakcja zauważyła, tzw. intensywną (tj. 2 h) jednostkę treningową w wydaniu legionistów urasta do wyjątkowego wydarzenia. Tak właśnie tworzy się bylejakość, przeciętniactwo i sportowe obierki...

LW do Jerz z Potoku - 11.09.2018 23:38:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Byl intensywny trening a to ze urasta do wyjatkowego wydarzenia bo ostatnio tak nie bylo przed zmiana Trenera a co sie tworzy to zobaczymy ! LEGIA !!!

brasu do Jerz z Potoku - 11.09.2018 23:56:32, *.unknown.vectranet.pl

powiedzmy ze masz racje co do zwolnienie magiery.. i co dalej? cofniesz czas? yyy? a moze odkupisz udziały od miodka?
to co bylo to bylo. to przeszlosc. a jutro to kolejne dzisiaj. wiec chyba dobrze ze trenuja i cwicza... dzisiaj!

Aro - 12.09.2018 00:15:02, *.play-internet.pl

Walczyć trenować....Macie braki duże to nie to samo co za Staśka ale ten trener też ma charyzmę co do ciężkich treningów.

Per(L)ak - 12.09.2018 00:17:36, *.132.ipv4.supernova.orange.pl

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale czy przypadkiem w przerwie na reprezentację nie miało się odbyć krótkie zgrupowanie w Warce?

Wielbiciel - 12.09.2018 00:50:55, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Gdzie jest @rek!!!!!

zduneq - 12.09.2018 01:17:16, *.play-internet.pl

jak miło widzieć gdy przepłacone gwiazdeczki zapierdalają aż miło.Jakoś tak cieplej na sercu.

Grchw - 12.09.2018 06:17:40, *.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Po tym artykule trzeba się zastanowić czy obstawiać amike i zgarnąć kilka ładnych groszy bo on ich zajedzie

Zyga - 12.09.2018 07:46:10, *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ciekawe ile trwa trening przy play station czy w galerii mokotow. Za moich czasow to dobry pilkarz zostawal jeszcze ze 2h i dla przyjemnosci cwiczyl strzaly na brame, innych chetnych tez bylo wielu.

Do wielbiciel - 12.09.2018 08:40:40, *.dynamic.chello.pl

Na k6.

Tomek Mokotów - 12.09.2018 09:31:23, *.102

Proszę, proszę, nadwyraz ostre słowa od kolegi Jerz z Potoku, zazwyczaj dość dyplomatyczne formułującego wypowiedzi...

To tylko pokazuje stopień wk.rwienia kibiców na prezesa...

Więc ja dalej:
MAMY WLAŚCICIELA, MAMY TRENERA, SZUKAMY PREZESA!

PS.Dla mniej inteligentnych:
Tak, każdy ma prawo do błędów.
Ale ich ciągłe powielanie to działanie na szkodę spółki.
Nie, nie mam wolnych paru milionów by kupić Legię.
Ale nikt Miodoustego Prezesa nie zmuszał do zakupu, radziła sobie świetnie bez jego prezesury. I nie jest też nigdzie powiedziane, że wlasciciel musi być prezesem.

eduardo do Woytek (LL!) - 12.09.2018 09:55:53, *.4.fmbank.pl

na treningu nie, ale na meczu o stawke udaje zaangazowanie od kilku juz meczy, drepczac chwile po wejsciu na boisko

LW - 12.09.2018 10:14:09, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pozostalo wierzyc w Trenera i miec nadzieje ze bedzie coraz lepie a jakie beda efekty ciezkiej pracy zobaczymy w najblizszych meczach "L" ! LEGIA !!!

Kujawska Legia - 12.09.2018 10:22:21, *.59.ipv4.supernova.orange.pl

Coś czuję, że w meczu z Lechem odbijemy się od dna. To będzie przełomowy mecz, wygrana i odblokowanie się. Bo jak nie teraz to raczej ten sezon już będzie stracony. Choć to liga polska, gdzie można mieć 10 porażek na koncie a na koniec masz mistrza.

LW - 12.09.2018 10:27:05, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Odnosnie "JM " to bylo zle posuniecie ale skoro do tego doszlo to nalezalo zatrudnic " TRENERA " bo za nastepnych to wiemy jak bylo szczegolnie w meczach o LM i LE !

LW - 12.09.2018 10:31:15, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Liczymy na dobry mecz ! LEGIA 2-0 Lech ! LEGIA !!!

olew - 12.09.2018 10:33:15, *.warszawa.vectranet.pl

Dobrze, że ciężko trenują. Info o tym też dobre, bo najgłupsze były te transferach kolejnych nielotów do Legii. Kadra jest dobra (najlepsze grajki w polskiej lidze) . Jesień stracona, ale wiosną będziemy lać ligę (słabą ligę...) . Zgadzam się ze wszystkimi , którzy nawołują właściciela do powołania prezesa. Ale on to chyba już wie i jest przekonany, ale chyba nie ma kandydata. Ma słabych doradców, trochę obawia się o wizerunek. Szkoda pucharów, ale może Legia zacznie lepiej grać... bo , że zacznie wygrywać to jestem pewny, cała liga nas się boi (co jest dla mnie zagadką ale i radością ) .

Do LW - 12.09.2018 10:55:05, *.rev.webside.pt

Masz coś z głową?

LW do olew - 12.09.2018 10:56:59, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz racje ! LEGIA !!!

LW do LW - 12.09.2018 11:03:41, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Robie dla Pana wyjatek! Prosze nie czytac komentarzy skoro Panu nie odpowiadaja i nie obrazac !! LEGIA !!!

Znak zapytania - 12.09.2018 11:31:35, *.jmdi.pl

Mam pytanie, bo jakoś nie mogę tego nigdzie znaleźć, orientuje się ktoś, czy ten portugalski trener bramkarzy może się pochwalić takim osiągnięciem jak nasz Pan Krzysio? Chodzi mi o to, czy spod jego "skrzydeł" wyszedł jakiś w miarę klasowy bramkarz?

LW - 12.09.2018 11:50:35, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kariera bramkarska a innych informacji nie ma . LEGIA !!!

tekken (L) - 12.09.2018 19:43:49, *.dynamic.chello.pl

Dobrze niech trenują. mamy dobry skład i na pewno ktoś wyskoczy z forma , bo organizmy są różne. Trzymam kciuki zwłaszcza za młodych.

Jerz z Potoku' - 12.09.2018 22:54:27, *.dynamic.chello.pl

@ Tomek Mokotów - na Twój post odpowiem z charakteryzującą mnie swadą: po prostu czytasz w myślach szanowny Kolego!
A treść Twojego "PS" zwala ze zwojów mózgowych. Gdyby tak jeszcze większość fanów rozumiała co masz na myśli, to legijny świat jawił by się jedynie w przepięknych, tradycyjnych, trójkolorowych barwach, a nie korporacyjnych "stalówkach"...
Załączam również szczere serdeczności dla @ LW i @ brasu.