REKLAMA

Premiera książki Strejlaua i spotkanie z autorami

Redakcja

14 listopada ukazała się książka 78-letniego trenera zatytułowana „On, Strejlau”. To wywiad-rzeka przeprowadzony przez dziennikarza Jerzego Chromika. Już dziś o godz. 18.00 będzie okazja do pierwszego spotkania z autorami w sklepie piłkarskim R-GOL przy ulicy Puławskiej 255 w Warszawie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Zamów książkę "On, Strejlau"

Ostatnio Andrzej Strejlau wcielił się w rolę... nawigacji samochodowej. „Świetnie”, „fenomenalnie”, „brawo”, „nie, nie”, „źle” – to tylko niektóre ze słynnych komend legendarnego trenera Andrzeja Strejlaua, które wydaje podczas każdego komentowanego meczu. To wszystko z okazji premiery książki „On, Strejlau”, którą Wydawnictwo SQN zapowiada jako „fascynującą podróż przez życie trenerskiej legendy”.Andrzej Strejlau to były piłkarz kilku stołecznych klubów: Gwardii, Hutnika i Legii. Wielką sławę przyniosła mu jednak dopiero praca w roli asystenta Kazimierza Górskiego podczas mundialu w Niemczech w 1974 roku, gdzie reprezentacja Polski w wielkim stylu zdobyła trzecie miejsce. Później szkoleniowiec prowadził kilka klubów z Polski, Grecji, Islandii, a nawet Chin, w latach 1989-1993 był selekcjonerem biało-czerwonych. Obecnie pełni rolę piłkarskiego eksperta, komentując mecze i występując w telewizyjnych studiach.

Więcej o książce: https://www.wsqn.pl/ksiazki/on-strejlau/
przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
olew - 15.11.2018 / 19:17, *..warszawa.vectranet.pl

Trenerem był beznadziejnym (Legia zaliczyła dwie szóstki za jego kadencji...) , komentatorem był i jest nudnym. Jest człowiekiem spokojnym, przyjaznym i miłym. Ma dobrą pamięć, z racji wieku wiele widział, więc może zmyślać bezkarnie przed młodziakami, ale nie rozumiał i nie rozumie piłeczki za grosz. Książkę przeglądałem, mnóstwo banałów i nuda. Mało jest dobrych książek o piłeczce, bo prawdziwi kibole, albo wielcy piłkarze (trenerzy) nie piszą, a dziennikarze ( z małymi wyjątkami i nigdy w Polsce !), szukają anegdotek o kobietach, winie i śpiewie, miast opisywać fenomen piłeczki. Ostatnio słyszałem jednak cudny opis bramki Domarskiego z ust Pablo Pavo ( ten może napisać cos dobrego !) - "taka polska bramka"

odpowiedz
Resoviaczek do gościa powyżej - 15.11.2018 / 12:41, *..static.isp.enf.pl

Jeżeli oceniasz ludzi jedynie po osiągnięciach to ci współczuję. Wielu Legionistów pozostało bez osiągnięć i rozumiem że takich to już nie cenisz ???
Podobnie jak DawidL cenię go za miłość do piłki i pasję którą widać i czuć oraz za klasę i kulturę jako człowieka.
Wielu ludzi z tzw. osiągnięciami tego nie ma.

odpowiedz
DawidL - 15.11.2018 / 11:48, *..play-internet.pl

Moze prawda wielkim trenerem nie był ale ja też mam do niego wielki szacunek widać że kocha piłkę i ogólnie sport.Malo jest takich ludzi z prawdziwa pasją i taką klasa .Książkę już mam w domu i chętnie przeczytam (L)

odpowiedz
Do resoviaczek - 15.11.2018 / 11:03, *..centertel.pl

A co on takie wielkiego osiągną jako trener po za jednym pucharem polski i vicemistrzostwem Chin, za jego czasów kadra grała piach to jeszcze ledwo wygraliśmy z San Marino. O piłce to mógłby opowiadać godzinami, on wie wszystko, tylko nie to jak wygrać mecz

odpowiedz
Resoviaczek - 15.11.2018 / 08:33, *..static.isp.enf.pl

Dla mnie, jako kibica z blisko 30 letnim stażem Pan Andrzej Strejlau jest wielkim autorytetem piłkarskim.
Pamiętam go doskonale jako trenera kadry Polski i współpracownika w Legii.
Jego wypowiedzi słucha się z wielką przyjemnością. Poza tym wysoka kultura osobista i klasa jako człowiek.
Zdrowia i 100 lat trenerze!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.