Zagłębie Lubin na meczu z Legią - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Raport kibicowski

Na stadionach: Wiara wystawiona na najcięższą z prób

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Liczby wyjazdowe w ekstraklasie w ostatniej kolejce były dość słabe, ale i tak tylko na dwóch stadionach zabrakło przyjezdnych - legioniści z powodu zakazu nie pojawili się w Lubinie, a Zagłębie Sosnowiec, w ramach solidarności z protestującymi fanami Piasta, nie pojechało do Gliwic. Jagiellonia i Górnik pojawili się na wyjazdach pomimo zakazu, odpowiednio w Gdańsku i Kielcach. Na meczu z Legią Zagłębie Lubin świętowało 15-lecie "Orange City Boys".

Lechici zakończyli protest, ale pomimo mobilizacji i obniżonej ceny biletów do Kotła, nadal frekwencja pozostawia wiele do życzenia. Przy Bułgarskiej pojawiła się skromna oprawa, której hasło "Wiara wystawiona na najcięższą z prób" nawiązuje do sytuacji lechitów, którzy stracili ostatnio 7 flag na korzyść RTS-u. Jak na złość, po meczu kolejny FC Lecha stracił flagę na korzyść Widzewa. Fanom Wisły Płock zabroniono wniesienia przygotowanej oprawy.

W niższych ligach najliczniej na wyjeździe stawili się fani GKS-u Katowice na bliskim wyjeździe do Tychów. O dziwo tym razem wojewoda śląski nie zamknął sektora dla przyjezdnych. Dobrze na wyjeździe w Bełchatowie pokazał się Radomiak. Za odpalenie pirotechniki zatrzymani zostali czterej fani z Radomia.

Fani JKS-u Jarosław stracili dwie swoje flagi na rzecz Stali Rzeszów. Rywale weszli w ich posiadanie na meczu piłki ręcznej w Jarosławiu i co ważne, były to płótna wieszane także na meczach piłkarskich JKS-u.

Ekstraklasa:

Cracovia - Śląsk Wrocław (305)
Na meczu 4,6 tys. widzów, w tym trzy setki wrocławian, którzy do Krakowa dotarli transportem kołowym. W sektorze gości zawisły trzy flagi. Młyn gospodarzy dość skromny. W trakcie meczu sporo wzajemnych uprzejmości.

Lech Poznań - Wisła Płock (233)
Poznaniacy po ostatniej mobilizacji i obniżeniu cen biletów do młyna, przyszli na mecz z Wisłą Płock w zaledwie 8,4 tys. widzów. Frekwencja w Kotle nadal daleka od tej, do jakiej przyzwyczaili fani KKS-u. W trakcie meczu zaprezentowali oprawę, składającą się z malowanego transparentu "Wiara wystawiona na najcięższą z prób", flag na kiju i kilkudziesięciu rac. Przyjezdni bez flag, z transparentem "Wolność kibicowAnia zabieraCie, duchA sportu zaBijacie", który odnosił się do zakazu wniesienia przygotowanej oprawy.

Pogoń Szczecin - Miedź Legnica (165)
Blisko siedem tysięcy widzów zasiadło na trybunach stadionu w Szczecinie. Miedź na wyjazd przyjechała autokarem i furami. Wraz z nimi podróżował właściciel klubu, Andrzej Dadełło. Legniczanie wspierani przez Promień Żary (30), Karkonosze Jelenia Góra (9) i Śląsk (2). Przyjezdni weszli na stadion w 25. minucie spotkania i wywiesili pięć flag.

Arka Gdynia - Wisła Kraków ()
Na poniedziałkowym meczu w Gdyni pojawiło się 5,8 tys. widzów. Wiślacy na wyjazd pojechali autokarami, w dość przeciętnej liczbie. W sektorze gości wywiesili m.in. płótna "Wisła Sharks" oraz "Kleparz". O trzeciej nad ranem przed stadionem piłkarzy Wisły witało kilkadziesiąt osób z racami - w ten sposób fani postanowili podziękować graczom za walkę, pomimo braku wypłat od kilku miesięcy.

Korona Kielce - Górnik Zabrze (140)
Zabrzanie pomimo zakazu wyjazdowego, dzięki pomocy kielczan, stawili się na tym wyjeździe, zajmując miejsca za bramką, naprzeciwko młyna Koroniarzy. Fani KSG bez oflagowania.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (104)
Pomimo zakazu wyjazdowego, skromna grupa białostoczan (104 os.) pojawiła się na wyjeździe w Gdańsku, bez flag. Dziwić może bardzo słaba frekwencja po stronie gospodarzy, i to pomimo dobrych wyników osiąganych przez piłkarzy. Lechiści wywiesili transparent "Stomil nigdy nie zginie".

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa (-)
Legioniści z powodu zakazu wyjazdowego do Lubina pojechać nie mogli. Na trybunach 6 tys. widzów. Zagłębie wspierane przez Falubaz (68), Zawiszę (100), Arkę i Odrę Opole, zaprezentowało oprawę z okazji 15-lecia OCB. Na płocie wywieszone zostało płótno "Orange City Boys", a ponad nim rozciągnięta sektorówka przedstawiająca zamaskowanego kibica oraz logo grupy i "15 lat" otoczone liśćmi laurowymi. Prezentację uzupełniło kilkadziesiąt rac, a także flagi na kiju.

Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec (-)
Sytuacja w Gliwicach bez zmian. Trwa protest kibiców, przyjezdni w ramach kibicowskiej solidarności nie pojawiają się w sektorze gości, więc na trybunach piknik pełną gębą.

Niższe ligi:

GKS Tychy - GKS Katowice (703)
Katowiczanie w komplecie stawili się na tym bliskim wyjeździe - do celu dotarli samochodami, ze sporym opóźnieniem. Tym razem GieKSa bez zgód. Gospodarze z bardzo licznym młynem, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie spotkania. W trakcie meczu sporo wzajemnych uprzejmości.

Skra Częstochowa - Ruch Chorzów (320)

Znicz Pruszków - Widzew Łódź (210)
Widzewiacy otrzymali 100 biletów na sektor gości, w związku z czym stawili się jedynie na tyłach sektora gości i po zaznaczeniu swojej obecności ruszyli w drogę powrotną.

GKS Bełchatów - Radomiak Radom (138)
Radomianie w 138 osób stawili się na wyjeździe w Bełchatowie, gdzie w pierwszej połowie odpalili trochę piro. Gospodarze wspierani przez Hutnika Kraków (15).

Rozwój Katowice - Elana Toruń (94)
Elana na środowy wyjazd do Katowic pojechała w skromnej, ośmioosobowej grupie. W Katowicach wspierał ich Ruch (86). Przyjezdni wywiesili trzy flagi, w tym jedno płótno chorzowian.

Górnik Łęczna - ROW Rybnik (64)
Przyjezdni z dwiema flagami, wspierani przez Wisłokę (9).

Olimpia Zambrów - ŁKS Łomża (55)
Zagłębie II Lubin - Ruch Radzionków (43)
Raków Częstochowa - Chojniczanka Chojnice (20)
Gryf Wejherowo - Resovia (0)


Wyjazd tygodnia: 703 fanów GKS-u Katowice w Tychach
Oprawa tygodnia: Choreo Zagłębia Lubin na meczu z Legią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Zagłębie Lubin na meczu z Legią Warszawa:
Cracovia na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Lech Poznań na meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Arka Gdynia na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Korona Kielce na meczu z Górnikiem Zabrze:Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Pogoń Szczecin na meczu z Miedzią Legnica:
Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


GKS Bełchatów na meczu z Radomiakiem Radom:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:
GKS Tychy na meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:


Sandecja Nowy Sącz na meczu z Chrobrym Głogów:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu ze Skrą Częstochowa:


Stomil Olsztyn na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Gwardia Koszalin na meczu z Kotwicą Kołobrzeg:


Górnik Łęczna na meczu z ROW-em Rybnik:


ROW Rybnik na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:


Górnik Konin na meczu z Wierzycą Pelplin:


Raków Częstochowa na meczu z Chojniczanką Chojnice:


Chojniczanka Chojnice na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Legia Warszawa na meczu kosza z Anwilem Włocławek:


Anwil Włocławek na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.