Zapowiedź meczu | fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Jedziemy po swoje

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W środowy wieczór Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Mistrzowie Polski nie mieli dużo czasu, aby zregenerować siły po ostatnim ligowym spotkaniu.

Do Głogowa Legia pojedzie w dobrych nastrojach. Gracze prowadzeni przez Ricardo Sa Pinto wygrali na własnym stadionie z Koroną Kielce i tego dnia zaprezentowali się na boisku naprawdę solidnie. Przed rozpoczęciem pojedynku można było mieć obawy, ponieważ goście ostatnio sprawiali legionistom pewne kłopoty. Tym razem było jednak inaczej. Wynik szybko otworzył Cafu, a kolejne trafienia dołożyli Michał Kucharczyk oraz Sebastian Szymański. Tego pierwszego można śmiało uznać za jednego z najlepszych piłkarzy tamtego spotkania. Oprócz wpisania się na listę strzelców, "Kuchy" zanotował kluczowe podanie przy bramce Cafu, a ponadto to za faul na nim z boiska z czerwoną kartką zszedł Ivan Marquez.

Legia wygra więcej niż dwoma golami? Kurs 4,15!


Z racji tego, że w starciu z Koroną na boisko wybiegła podstawowa jedenastka, to w środę spodziewać się możemy kilku zmian. Być może szanse w ataku dostanie Sandro Kulenović, który pojawił się w końcówce starcia z kielczanami. Młody Chorwat zanotował asystę przy golu Szymańskiego, poprawiając sobie nieco statystyki występów. Niewiadomą pozostaje obsada bramki stołecznego klubu. W ostatnim spotkaniu Pucharu Polski między słupkami stanął Radosław Majecki, lecz wówczas nie było można jeszcze mówić, jak o zawodniku pierwszej jedenastki. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło, więc zobaczymy, czy Sa Pinto zdecyduje się postawić na młodego piłkarza czy da szanse temu, który jest obecnie rezerwowym - Radosławowi Cierzniakowi. Niewykluczone, że nieco odmłodzona zostanie linia obrony. Mateusz Wieteska stracił miejsce w składzie po powrocie do pełni sił Williama Remy'ego. Z kolei sprowadzony latem Paweł Stolarski na razie ustępuje miejsce na prawej obronie Marko Vesoviciowi. Wydaje się, że jest to idealny mecz, aby obydwaj wybiegli na boisko od pierwszej minuty.

Chrobry Głogów w tym roku rozczarowuje kibiców swoją postawą. Najbliższy rywal Legii przegrał ostatnio w lidze z Wigrami Suwałki, czym jeszcze mocniej skomplikował sobie sytuacje w ligowej tabeli. Obecnie zespół prowadzony przez Grzegorza Nicińskiego znajduje się tuż nad strefą spadkową. Bardzo słabe występy w pierwszej lidze zostały nieco przykryte grą Chrobrego w Pucharze Polski. Klub zdołał awansować do 1/8 finału, chociaż nie pokonał po drodze wielkich zespołów, to jednak ich gra na tym etapie może cieszyć włodarzy. W poprzedniej rundzie pierwszoligowcy ograli 2-1 Pogoń Siedlce, a wcześniej rozprawili się z Polonią Głubczyce.

Wydaje się, że dla Chrobrego Puchar Polski jest ostatnią nadzieją na to, aby tego roku nie spisać całkowicie na straty. Do środowego meczu przystąpią więc podwójnie zmotywowani. Początek meczu Chrobry - Legia o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport. Zapraszamy również do śledzenia naszej Relacji LIVE! oraz czytania i oglądania materiałów pomeczowych.

Transmisja TV

05.12 20:30 Polsat Sport

Autor: Wiśnia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

Łukasz - 05.12.2018 10:40:04, *.play-internet.pl

Nie mieli dużo czasu, aby zregenerować siły po ostatnim ligowym spotkaniu... Mecz był w sobotę a dziś środa. Takie jest właśnie nasze podejście to kopaczy. Muszą odpoczywać jak najdłużej, zarabiają ogromną kasę a dostają po dupie od amatorów z Luksemburga.

L - 05.12.2018 11:03:42, *.as13285.net

Zwolnic tych beznadziejnych pisakow . Jak sie nie znaja to out of service. LEGIA MISTRZ!!!!!

Wol(l)a - 05.12.2018 11:03:43, *.ncbj.gov.pl

Redakcjo, a gdzie jakiś raport o ekipie kibicowskiej w Głogowie? Niby to żadna wielka ekipa, ale w nowożytnych czasach nigdy jeszcze z nimi nie graliśmy, więc może warto by coś takiego skrobnąć dla mniej kumatych?

Darek - 05.12.2018 11:43:10, *.dip0.t-ipconnect.de

W calej europie wszystkie szanujace sie kluby co chca cos w niej znaczyc graja co trzy dni.I dla nich jest to chleb powszedni.U nas jest placz i lament jak zagramy 3 mecze w 8 dni.Przemeczenie,podroze autokarowe i zawsze znajdzie sie milion innych wytłumaczen na wypadek niepowodzenia.
Redakcjo nie broncie ich.Oni drugi rok z rzedu nas skompromitowali w eliminacjach europejskich pucharow.Graja raz na tydzien do tego co 6 tygodni przerwa na kadre.
Jezeli chcemy silnej Legii w europie to musza grac co trzy dni cala jesien.Za to dostaja miliony zlotych rocznie.Jezeli taki pilkarzyk jeden z drugim przeczyta ten artykul i w nim fragment o przemeczeniu to od razu przejdzie mu przez mysl ze moze sobie pozwolic na odpuszczanie bo wszyscy widza nasze zmeczenie.Jezeli chcemy sie rozwijac to nie moze byc teksow o zmeczeniu i to w momencie gdy nie gramy w europie.Nigdy wiecej tanich wymowek.Nie idzmy ta drogą.

Jimmy L - 05.12.2018 12:04:03, *.dip0.t-ipconnect.de

Pewno zamiast dopingowac swoja druzyne beda jechac po Legi,a pierwszy raz w tym sezonie sprzedali wszystkie bilety bo Mistrz Polski zawlta na prowincje.ich stadion pomiesci 3000 kibicow,

PiotrŻo(L)iborz - 05.12.2018 12:35:08, *.play-internet.pl

Kumpel z Głogowa podesłał mi ostatnio czarno-białe zdjęcie z meczu Chrobrego z Legią Cudzoziemską, było napisane "Kiedy Chrobry Gra, Legia baty ma", to może zrobić naszą wersję, "kiedy Legia gra Chrobry w gaciach ma!"

Pozdrawiam

Ludzik - 05.12.2018 12:46:10, *.static.ip.netia.com.pl

Najlepsze jest to ze wszedzie jest jedna i ta sama piosenka na Legie. To juz nawet nie tyle co obrazliwe jest co po prostu nudne. Nie wiem czy oni mysla ze ktokolwiek sie przejmie tym co te wiesniaki beda burczec..

do PiotrZoliborz - 05.12.2018 13:07:28, *.play-internet.pl

Petarda hehehe żart szefa czy twój?

Władeczek - 05.12.2018 13:45:04, *.netfala.pl

do PiotrŻo(L)iborz

Ja bym to zmienił na "kiedy Legia gra, Chrobry narobione w majtach ma!" Już nie będę pisał, co ma narobione ale chyba się domyślacie. Dobre co nie?

Fanatyk poezji - 05.12.2018 14:25:21, *.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A ja zmieniam na "kiedy Legia gra Chrobry w nocnik... "

wot - 05.12.2018 15:28:56, *.91.ip4.neteter.pl

a ja bym nie powielał tej kretyńskiej rymowanki.

rob bandit - 05.12.2018 17:42:09, *.satfilm.com.pl

Jedżmy więc...FORZA LEGIA!!!Chrobry tylko na listku NBP 10 pln!!!

do rób bandit - 05.12.2018 18:28:22, *.dynamic.chello.pl

Ty to ja chyba falszywkami płace bo ja Chrobrego mam na 20zl

dejne3 - 05.12.2018 18:45:01, *.dynamic.gprs.plus.pl

Do Wolak Legia grala zChobrm w 1980 wygrała 4-0 i w finale pokonać kartofli 5-0 w Częstochowie

sns - 05.12.2018 19:27:59, *.minerva.onet.pl

ma ktoś jakiś namiar na stream?

rob bandit - 05.12.2018 20:00:36, *.satfilm.com.pl

za mały nominał więc nie kojarzę ,a ty Dzbanie żeś się przyklejił do tego "rób",to se pisz co chceta...