fot. Win Win

SKLW partnerem drużyny futsalu

źródło: SKLW

W 2013 roku Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa wspólnie z klubem Legia rozpoczęło projekt Win-Win, który pozwalał wychowankom warszawskich domów dziecka realizować piłkarską pasję pod okiem fachowców wraz z wykorzystaniem infrastruktury klubowej.

Pomysłodawcą Win-Win był prezes SKLW - Leszek Mańk. W projekcie od jego początku wzięło udział blisko 100 chłopców z placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych. Drużyna Win-Win swoje rozgrywki ze zmiennym szczęściem toczyła i dalej toczy w Lidze Biznesu związanej z naszym klubem.

Od tej pory jednak minęło 5 lat i niektórzy uczestnicy programu skończyli 19 rok życia, przy czym program statutowo zakładał udział w nim młodzieży w wieku 14-19 lat. Nie mogli więc kontynuować swoich zainteresowań w projekcie, który niezmiennie dzięki uprzejmości klubu jest kontynuowany.

fot. win win

Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom chłopaków, którzy poświęcili parę lat życia na treningi i grę oraz chcą dalej rozwijać swoje futbolowe umiejętności, powstał pomysł założenia drużyny futsalowej.

Patronat nad nowym projektem objęło między innymi SKLW, a drużyna wsparta starszymi kolegami z Ligi Fanów właśnie wystartowała w rozgrywkach II ligi futsalu - grupa mazowiecka. Już w pierwszym meczu drużyna Win-Win Warszawa, pokazała że nie będzie przysłowiowym chłopcem do bicia. Grając z jednym z faworytów rozgrywek na tym szczeblu, przegrała po zaciętym meczu 5-8. W kolejnym meczu nasza drużyna pokazała pełnie umiejętności i wysoko zwyciężyła kolejnego przeciwnika 7-1.

Cała koncepcja i jej realizacja w szybkim czasie, była możliwa dzięki zaangażowaniu sponsorów - firmy POSNET, HM TRANS, ZGODA FC, BEACTIVESHOP.COM.

Futsal to gra szybka, widowiskowa, pełna technicznej finezji, miła dla oka i emocjonująca, zupełnie inna niż ta, którą znamy z dużych boisk. Wszystkich zainteresowanych grą Win-Win Warszawa zapraszamy na kolejne mecze, których terminarz można znaleźć pod adresem winwinwarszawa.pl.

Wszystkich zainteresowanych naszą drużyna oraz projektem zapraszamy również na nasz profil na Facebooku gdzie można zapoznać się z aktualizacjami o klubie i dalszym rozwoju projektu Win Win.

fot. Win Win

fot. Win Win

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.