Koszykówka | fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

GTK Gliwice 86-71 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 14. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z GTK Gliwice 71-86. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 13 stycznia w Warszawie z Polpharmą Starogard Gdański.

Spotkanie w Gliwicach było dla legionistów bardzo ważne ze względu na sytuację w tabeli. Porażka powodowałaby, że walka o pierwszą ósemkę będzie trudniejsza, a wygrana pozwalała uzyskać sporą przewagę nad gliwiczanami.

Najwyraźniej obie drużyny zdawały sobie sprawę z sytuacji, bo mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę trzema punktami wygrali gospodarze, ale w połowie drugiej na prowadzenie wyszli legioniści. Ostatecznie do przerwy na tablicy widniał wynik 44-44.

Niestety druga część spotkania przebiegała pod dyktando rywali. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 21-12 dla GTK, a w czwartek gliwiczanie jeszcze powiększyli swoją przewagę i ostatecznie wygrali 15 punktami.

PLK: GTK Gliwice 86-71 Legia Warszawa
Kwarty: 25-21, 19-23, 21-12, 21-15


GTK Gliwice [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]

16. D. Słupiński 6
0. M. Mack 11 (2)
11. K. Radwański 18 (3)
35. D. Dodd 18
13. R. Lachance 6
- - -
4. M. Sztachetka 0
22. M. Morgan 9
5. M. Piechowicz 2
1. D. Washington 16 (2)
7. D. Dawdo -
12. S. Kiwilsza -

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]

0. M. Kołodziej 9 (1)
3. J. Karolak 6 (1)
7. S. Kowalczyk 13
17. R. Patiejew 6 (1)
6. M. Soluade 9 (1)
- - -
18. M. Konopatzki 5 (1)
19. P. Nowerski 0
25. K. Pinder 8
4. O. Prewitt 15 (2)
22. R. Rubinsztejn 0
33. J. Sadowski -
2. D. Sączewski -


Komisarz: Jerzy Żelaszkiewicz

Sędziowie: Dariusz Lenczowski Janusz Calik Tomasz Trybalski


Centrum informacji o sekcji koszykówki -> legionisci.com/kosz


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
???? - 07.01.2019 / 18:01, *.centertel.pl

Ciekawe, czy z drużyną z dołu tabeli w NBA, by chociaż dotknęli piłkę.

odpowiedz
???? - 07.01.2019 / 13:31, *.centertel.pl

DLACZEGO przegrali tak wysoko z drużyna, z dołu tabeli ? Czyżby koszykarze "złapali" swój normalny rytm, LIMIT wygranych się już wyczerpał ?

odpowiedz
Kibic (L) - 07.01.2019 / 13:25, *.centertel.pl

2 i 3 QT pogrążyła legionistów. GDZIE kondycja ? Przecież GTK Gliwice to równorzędna drużyna. No cóż WRACAMY do...NORMALNOŚCI. Kilka wygranych koszykarzy Legii rozpieściło koszykarzy i kibiców.

odpowiedz
jankoL - 06.01.2019 / 19:29, *.t-mobile.pl

Problem z wysokimi coraz bardziej się uwidacznia..."Pati"spuchl,Nowreski ma duże problemy z falami, Linek się kuruje,a Pinder jest w ataku zbyt przewidywalny i nie grozi rzutem...niewiele po co trzymają Romana bialorusina. spacery jednym z wywiadów mówił ze jest z niego bardzo zadowolony,zadowolony( mówił ze dobrze trenuje), ale czy warto trzymać takiego obcokrajowca i go utrzymywać który w meczu gra 5-7min i gra głównie gdy wynik jest juz rozstrzygnięty?!

odpowiedz
Kibic (L) - 07.01.2019 / 18:04, *.centertel.pl

@jankoL : jedyna pociecha jest taka,że można pooglądać inne zespoły i wczuć się w atmosferę meczową, chociaż Młyn ostatnio jakoś zmalał.☺☺☺

odpowiedz
obiektywny Legionista - 06.01.2019 / 19:04, *.206.66

Obiektywnie patrząc na nasz skład to nawet na naszą ligę nie powala na łopatki , więc niema co oczekiwać cudów , że włączymy się w walkę o najwyższe miejsca w lidze . Do póki nie trafi się duży sponsor dla zespołu , to będziemy balansować na krawędzi środka tabeli a spadkiem .

odpowiedz
Kibic (L) - 07.01.2019 / 18:05, *.centertel.pl

@obiektywny Legionista : jaki budżet, taki skład. Dobrze, że pare spotkań wygrali.

odpowiedz