Legia w Portugalii | Ekipa zwycięzców: Hamalainen, Majecki, Niezgoda, Praszelik, Wieteska, Pazdan, Kucharczyk, Martins i... na doczepkę Jędrzejczyk ;) - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Troia: Piłkarski czwartek

Woytek, źródło: Legionisci.com

Podopieczni Ricardo Sa Pinto nie mogli narzekać na zestaw zadań, które szkoleniowiec przygotował na czwartkowy poranne zajęcia. Wprawdzie trening trwał nieco ponad 2 godziny, ale wszystkie były z piłkami. Treningu nie rozpoczęła nawet seria biegów, którą oglądaliśmy w poprzednich dniach. Natomiast legioniści biegali wcześniej - od 7:30 do 8:10 po okolicznych drogach.

Fotoreportaż z treningu - zdjęć Woytka



Już w ramach intensywnej rozgrzewki zawodnicy pokonywali przygotowany tor złożony z płotków i tyczek, a następnie wymieniali między sobą podania - wszystko w nieustannym biegu. Następnie odbył się turniej strzałów. Ekipa została podzielona na pół i rozpoczęło się ostrzeliwanie bramek strzeżonych przez bramkarzy. Golkiperzy uwijali się jak w ukropie - były ładne interwencje i ładne gole. Trafienia liczone były przez asystentów Sa Pinto. Pierwszą serię wygrali "Pomarańczowi". "Zieloni", choć próbowali podważać wynik, musieli wykonać karne pompki. W drugiej serii,która polegała na wykańczaniu dośrodkowań skrzydłowych lub bocznych obrońców, role się odwróciły i triumfowali "Zieloni".

fot. Woytek / Legionisci.com

Kolejnym etapem treningu była gierka bez bramek na utrzymanie. Zawodnicy liczyli liczbę wymienionych podań, zanim futbolówkę przejęli rywale. Po kwadransie gra została rozciągnięta na całą długość boiska. O ile wymiana podań odbywała się na zawężonym polu, to po dobrym prostopadłym podaniu następował atak na bramkę, którą strzegł jeden z golkiperów.

Ostatnia fazą zajęć to klasyczny turniej na skróconym polu gry. Nie wziął w niej udziału Dominik Nagy, który wcześniej zszedł z treningu. Zawodnicy podzieleni zostali na trzy ekipy i rozegrane zostały mecze każdy z każdym. Triumfowali "Niebiescy" w składzie Majecki, Hamalainen, Niezgoda, Praszelik, Wieteska, Pazdan, Kucharczyk, Martins.
Zieloni: Miszta - Agra, Radović, Carlitos, Karbownik, Stolarski, Jędrzejczyk, Rocha
Pomarańczowi: Cierzniak - Vesović, Cafu, Szymański, Hlousek, Remy, Kulenović, Astiz

Kolejny raz w ekipie wygranych znalazł Michał Kucharczyk. Przypadek?
- To nie jest przypadek, że Legia przez tyle lat jest na topie... więc chyba macie odpowiedź swoje pytanie - żartował po treningu "Kuchy".

fot. Woytek / Legionisci.com
Radość Michała Kucharczyka po bramce

Nadal indywidualnie trenuje Domagoj Antolić, ale jest na ostatniej prostej, by w ciągu kilku dni dołączyć do kolegów.

Popołudniowe zajęcia zaplanowane na godzinę 16 będą standardowo zamknięte dla przedstawicieli mediów. Nadal nie wiadomo kiedy i z kim legioniści zagrają w spotkaniach sparingowych przed startem rundy wiosennej.

Fotoreportaż z treningu - zdjęć Woytka


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Adi - 11.01.2019 / 13:44, *.opera-mini.net

Piłkarzom jak Malarz Pazdan Maczynski Philips Pasquato Kante Radovic dziękujemy za pomoc za awans do LM.w nagrode poprostu juz nie zagracie dla (L)

odpowiedz
escape - 11.01.2019 / 08:48, *.kth.pl

Ciężki obóz - to dobrze. Żeby grać 90 minut na wysokiej intensywności - a tego wszyscy oczekujemy, to trzeba być gotowym na 150 minut takiego grania. Może wreszcie zamiast szachów i gry na stojąco, częściej będziemy oglądali grę w piłkę na przyzwoitym poziomie

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 11.01.2019 / 04:38, *.215.78

To może być wyjśćiowy! skład!

odpowiedz
kontroler_biletow - 11.01.2019 / 03:41, *.chello.pl

Redakcjo ! fajne udogodnienie opcja konwersacji na czacie bezpośrednio do interlokutora

odpowiedz
robochłop - 11.01.2019 / 02:17, *.tpnet.pl

Od min 2:57 Rado i Kule jakie pompki robią...lepiej sobie odpuścić i nie robić wcale...

odpowiedz
Jonatan - 11.01.2019 / 19:09, *.com.pl

@robochłop:
Bez kitu. Co za wstyd...

odpowiedz
Roy - 11.01.2019 / 00:36, *.utoronto.ca

Minusem takiego obozu jest brak możliwości rozegrania sparnigu z sensownym rywalem, gdyż Portugalia nie jest zbyt popularnym kierunkiem wśród drużyn, które znajdują się w trakcie przygotowań do sezonu. Na przykład Pogoń w Turcji zagra z Ostrawą i Odense, a legia może co najwyzej liczyć na jakiegoś lokalnego rywala na amatorskim poziomie.

odpowiedz
spasiony - 10.01.2019 / 21:45, *.as13285.net

Co z siatkonoga, byla juz cwiczona? :)

odpowiedz
sprite - 10.01.2019 / 19:33, *.play-internet.pl

Kuchy King :-)

odpowiedz
Tomek Mokotów - 10.01.2019 / 18:59, *.0.218

Taaaa...

To jak ja, na treningach każdy karny w sieci, w meczach o coś ani razu...

Przeciętność naszej ligi i Legii to często niestety taki Michał, ktory cały mecz przestoi, raz celnie kopnie i zostaje bohaterem... Nikt nie zastanawia się potem, że gdyby cały mecz grał na wysokim poziomie to nie musiałby być może w końcówce nic strzelać bo wynik i tak byłby korzystny dla Legii.

Daleko jestem od krytyki ale niestety, dzisiaj wolałbym, żeby gracze jego pokroju byli solidnymi rezerwowymi a nie grali w 1 składzie.
Ew.grali w mniej ciężkich meczach ligowych.

odpowiedz
Andrew - 10.01.2019 / 19:30, *.chello.pl

@Tomek Mokotów:

Zgadzam sie. Len jakich malo. Co do jego wystepow to na takiego rywala jak Chrobry moze wejsc na kilka minut. Obiema rekoma sie pod tym podpisuje.

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o, Andrew, daniel - 11.01.2019 / 08:09, *.inetia.pl

@Andrew: A gdzie " znafco " polskie litery ?

odpowiedz
Andrew - 11.01.2019 / 09:20, *.chello.pl

@ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o, Andrew, daniel:

Wpadły w odstęp (spacje) przed twoim znakiem zapytania albo przy cudzysłowie. Dokładnie nie wiem ale w związku z tym, że ich brakuje mam nadzieję, że mnie nie podkablujesz jak to robi twój idol.
A na marginesie to nie polskie litery a znaki. "Znafco".

odpowiedz
kermit - 10.01.2019 / 18:48, *.chello.pl

Kuchy King i tyle w temacie Michała.

odpowiedz