Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia pożyczyłaby pieniądze Wiśle, gdyby je miała

Woytek, źródło: sport.pl, sportowefakty.wp.pl

W piątek w mediach opublikowane zostały dwie podobne rozmowy z prezesem Legii Dariuszem Mioduskim. Na łamach serwisu sport.pl i sportowefakty.wp.pl właściciel mistrzów Polski odpowiadał na pytania dotyczące wielu bieżących wątków. Poniżej prezentujemy najciekawsze fragmenty.

O Ricardo Sa Pinto

- Czytam ostatnio o Sa Pinto takie historie, że już nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać. W mediach robi się z niego jakiegoś despotę, gnębiciela. Okej, w pewnym sensie Ricardo jest wymagający, może nawet bardzo. Ale wymaga tyle samo od wszystkich, bez wyjątków. A że przy tym ponad wszystko ceni dyscyplinę, ciężką pracę i ma żelazne zasady? (...) Naprawdę nie mam problemu z tym, że Sa Pinto ma władzę nad drużyną. Podkreślam: nad drużyną, nie nad klubem. A podkreślam dlatego, że mediom chyba ostatnio to rozgraniczenie umyka. Ja to rozgraniczam. I nie zamierzam ingerować w pracę trenera, dopóki jego wizja i cele są spójne z wizją klubu - mówi Mioduski.

O transferach

Prezes Legii powiedział, że Salvador Agra i Luis Rocha nie byli zaproponowani Legii przez Sa Pinto.
- Ci zawodnicy byli na liście, zaproponowanej trenerowi przez dział skautingu. Od dawna działamy na rynku portugalskim. Mamy tam zaufaną osobę, z którą blisko współpracujemy co najmniej od dwóch lat. Notabene, to ten agent polecił nam Sa Pinto. Dlatego trochę mnie śmieszy, gdy słyszę, że trener wybiera sobie tych zawodników, bo razem mają wspólnego agenta. Oczywiście może kogoś sam polecić, zaproponować, ale nie był to ani Agra, ani Rocha. Kimś takim wcześniej był Andre Martins.

Trudniej było mu się wytłumaczyć z ogólnej polityki transferowej, gdy pojawiło się pytanie o sprowadzonego pół roku wcześniej Jose Kante.

- W tamtym okresie był jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w lidze, pozyskaliśmy go na bardzo dobrych warunkach. Miał być dobrym uzupełnieniem, ale zmienił się trener, ma inne podejście i nie widzi go w składzie. (..,) Nie zmieniły się założenia na poziomie klubu a na poziomie trenerskim. Mam nadzieję, że będą to coraz mniejsze zmiany. - twierdzi Mioduski.

O Arkadiuszu Malarzu

Dariusz Mioduski przyznał, że to on poinformował Arkadiusza Malarza, że nie pojedzie na obóz z pierwszą drużyną, ponieważ trenera nie było w Warszawie. - To suwerenna decyzja trenera, ja tutaj nic nie zrobię. Nie zamierzam mediować ani w sprawie Arka, ani pozostałych piłkarzy, których Sa Pinto nie zabrał na obóz. - dodał prezes.

Dla bramkarza została przygotowana wyjątkowa oferta pracy:

- Przygotowaliśmy dla niego wyjątkową propozycję. (...) Byłby początek jego drogi trenerskiej, w przyszłości miałby być asystentem Krzysztofa Dowhania, pracować przy pierwszym zespole. Ale równocześnie działałby w strukturach klubu i byłby jego ambasadorem. Nie będę mówił o szczegółach, ale to oferta przygotowana specjalnie dla Arka, dająca mu bardzo wiele możliwości. (...) On ma 39 lat i musi pomyśleć, czy lepiej grać z rezerwach lub walczyć w jakimś ligowym klubie, czy też po trzech tytułach zawiesić buty na kołku i podjąć pracę, która otwiera mu zupełnie nowe możliwości na resztę życia. Wielu piłkarzy marzy o takiej szansie. - zdradził Mioduski.

O finansach i Wiśle Kraków

Prezes przyznał, że kwota jaką musi dołożyć do Legii, wystarczyłaby na spłacenie 40 mln zł długów Wisły Kraków i jeszcze sporo by zostało.

- Powiem więcej: gdybyśmy nie mieli tak słabego roku jak ten poprzedni i nasza sytuacja finansowa była stabilniejsza, to teraz pomógłbym Wiśle. Pożyczyłbym jej pieniądze tak samo, jak kilkanaście lat temu zrobił to Bayern, kiedy wsparł będącą w tarapatach finansowych Borussię Dortmund. Oczywiście można mówić, że teraz to takie gdybanie, ale uważam że takie powinno być podejście, bo Wisła to klub z tradycjami. Silna marka i ważny element polskiej piłki - twierdzi prezes mistrzów Polski.

- Bez dofinansowania klubu z mojej strony to wszystko by się nie spinało. Takie uroki bycia właścicielem. (...) Mocno liczę się z tym, że ja tych pieniędzy już nigdy nie odzyskam. (...) Rok bez pucharów jeszcze da się przeżyć, dwa lata już trudno, ale trzy? Gdyby znowu tak się stało, musielibyśmy mocno zmienić model i strukturę kosztów. Krótko mówiąc: zbudować klub na innych fundamentach.

Całe wywiady znajdziecie na sport.pl i sportowefakty.wp.pl.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
m4 - 28.01.2019 / 10:14, *.51.162

buty to on może czyscic.. ludzie jaki trener jak to jest maciwoda co on bedzie trenowal przyspwanie do linii?

odpowiedz
Kipkorir - 27.01.2019 / 21:32, *.chello.pl

A jednak nie jest tak, jak niektórzy płakali, że klub w najgorszy z możliwych sposobów potraktował "legendę".

odpowiedz
Znawca - 27.01.2019 / 12:59, *.centertel.pl

A dalij mi won

odpowiedz
Legia⚽️News - 27.01.2019 / 04:29, *.204.104

Legia to Polski trener I Polska Ekipa tylko!Polska!Zdobêdzie !Laury!wiéc Miodku bezwzglêdu na wyniki pinto trzeba zaczynać od nowa I po Polsku!

odpowiedz
BIALY484 - 28.01.2019 / 18:47, *.214.145

@Legia⚽️News : popieram kolege...czakam na polskiego trenera ktory zrobi zaciag swoimi rodakami...i moze wreszcie w reprezentacji nie bedzie gralo dwuch Legionistow(wstyd i hanba).....moze rewolucji nie da sie zrobic z dnia na dzien ale napewno sie da....a gdy Polacy beda widziec ze Legia na nich stawia i ze tu moga sie wypromowac to beda przychodzic najlepsi....

odpowiedz
Pacajkin - 27.01.2019 / 02:37, *.166.122

Gdybyśmy mieli blachę, to byśmy produkowali konserwy... ale nie mamy mięsa.

odpowiedz
Jędrek - 26.01.2019 / 21:31, *.jmdi.pl

To jest inna Legia. Moja L. to: Grotynski, Masseli, Trzaskowski, Brychczy, Gadocha, Żmijewski, Apostel, Zientara, Deyna, Gmoch i inni legioniści, ktorzy za nasz klub daliby się pokrajać. I były wyniki, np 1/2 finału w Pucharze Klubowych Mistrzów Europy z Feyenordem Rotterdam.

odpowiedz
kaktus - 27.01.2019 / 14:52, *.tpnet.pl

@Jędrek :
Wiesz czemu wtedy Legia była taka mocna? Bo gracze nie mogli wyjeżdżać na zachód. Teraz nie ma szans na taką ekipę, bo każdy kopacz tylko się pali do odejścia, zresztą jak się porówna zarobki to nie ma się czemu specjalnie dziwić...

odpowiedz
Jędrek - 27.01.2019 / 16:57, *.jmdi.pl

@kaktus:
Tak, to oczywista prawda. Pięknie zaowocowało to na Olimpiadzie w Monachium i MŚ 1974, 1982. Inna teź była publiczność. Pamiętam mecz z Górnikiem Zabrze w którym brylował Włodek Lubański. Mimo dużej wagi meczu o punkty w lidze, Lubański dostawał brawa od legijnych kibiców po swoich finezyjnych zagraniach i strzałach. Pelen szacunek dla przeciwnika. Agresja pojawiła się na Legii wraz z powrotem ŁKS-u do pierwszej ligi. Wówczas na stadion Legii przybylo kilkanascie grup kibiców z Łodzi, wyposaźonych w kaski i drewniane pały. Groźnie bylo zwłaszcza gdy Sadek strzelil na 1:0 dla ŁĶS. Na szczęście nasi puknęli 3 i Legiunia wygrała.

odpowiedz
im pomagać, milicjantom i ormowcom? - 26.01.2019 / 16:46, *.plus.pl

Wisła to milicyjny klub i niech znika na zawsze.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 26.01.2019 / 16:56, *.play-internet.pl

@im pomagać, milicjantom i ormowcom?: Stary-masz w domu wehikuł czasu???

odpowiedz
Arek - 26.01.2019 / 14:49, *.tpnet.pl

Brakuje w Legii prezesa.

odpowiedz
PysznySchabAntywegański - 26.01.2019 / 14:48, *.chello.pl

A Wisła pewnie by nam oddała - też "gdyby" mieli :)

odpowiedz
Mixon - 26.01.2019 / 13:25, *.centertel.pl

Gdzie są siwy dzbanie pieniądze z LM?!!!

odpowiedz
Bolek - 27.01.2019 / 20:46, *.t-mobile.pl

@Mixon : zapytaj Leśnodorskiego

odpowiedz
Zosiek - 27.01.2019 / 23:37, *.virginm.net

@Mixon : zainwestowane w boiska dla młodzieży..

odpowiedz
pnk - 26.01.2019 / 13:21, *.chello.pl

Przecież on nie dokłada z własnej kasy... Jeżeli już to pożycza (o ile coś takiego faktycznie ma miejsce) . Cóż za demagogie odchodzą w tych wywiadach ostatnio. Dodatkowo, jestem ciekaw jak to było za poprzedniej władzy. W kasie nie brakowały a i ogromny dług wobec ITI został spłacony...

odpowiedz
Tomek Mokotów - 26.01.2019 / 20:59, *.tpnet.pl

@pnk:

Kolejny niezorientowany, po co ty wchodzisz na te forum?

Z pieniedzy za LM i LE Leśny spłacił ITI. To było w sprawozdaniu finansowym Legii ale jesli czyta się tylko pismactwo internetowe typu Przekręt Wybiórcza i Zeszło to się wie tyle co nic...

odpowiedz
Jack - 27.01.2019 / 21:34, *.vectranet.pl

@pnk: Jakby nie pożyczył, tylko włożył kasę w klub, to trzeba by od tego podatek zapłacić. Pożyczkę pewnie na minimalny procent udzielił, a jak będzie termin spłaty, to może udzielić kolejnej na spłatę tej.
Kreatywna księgowość, żeby nie płacić tego co nie potrzeba.

odpowiedz
Siurd - 26.01.2019 / 13:02, *.chello.pl

Gdybym miał pieniądze to kupiłbym chrześniakowi mieszkanie 100 metrów na Powiślu.ot taka deklaracjach nic nie kosztuje a chrześniak powie ; co za wspaniały stryjek;

odpowiedz
Darek - 26.01.2019 / 13:10, *.chello.pl

@Siurd: Dobrze napisales.Gdyby Legia miala pieniadze to by miala lepszych pilkarzy i bysmy nie odpadali z listonoszami w eliminacjach europejskich pucharow.

odpowiedz
oLaf - 27.01.2019 / 19:23, *.vectranet.pl

@Darek : macie rację. Dodatkowo dodałbym, że jakby Wisła kilka lat temu nie szalała ponad stan to by nie zdobyła chyba 9 Mistrzostw tylko kilka (2-3?) mniej i zapewne wtedy Legia by miała 1-2 Mistrzostwa więcej !

Więc nie ma co płakać na Wisłą bo jakby funkcjonowali na zdrowych zasadach to by teraz nie byli bankrutem a my byśmy mieli z 16 Mistrzostw!

odpowiedz
Mioduski AMATORZE zostaw nasz klub w spokoju - 26.01.2019 / 12:19, *.telefonica.de

Mioduski amatorze kogo za pazdana Ty człowieku się zastanów jak nas ciągle ciagniesz na dno jesteś amatorem tanich naj..bek i nie potrafisz niczym zarządzać nawet swoim portfelem . Była oferta za tego pazdana na 250 tyś euro to że frajer odmówił to mu teraz powiedzieć niech płaci że swojej kieszeni ten hajs bo tracimy obranego zawodnika po zgrupowaniu A zaraz nas oswiecisz miodek że masz super obrońcę murzyna albo zagraniczny szrot co będzie się aklimatyzowac rok BUJDA. MIODUSKI KONFABULANCIE ZOSTAW LEGIE

odpowiedz
do MAZNKWS - 26.01.2019 / 12:27, *.centertel.pl

@Mioduski AMATORZE zostaw nasz klub w spokoju :
Idź się leczyć. Pazdan to ogór przynajmniej w Legii.

odpowiedz
Majkel - 28.01.2019 / 11:29, *.tpnet.pl

@Mioduski AMATORZE zostaw nasz klub w spokoju :
Trochę szacunku. Mioduski nie umie zarządzać swoim portfelem? To odkup od niego klub i pokaż jak się zarządza...
Jak nie macie pojęcia o transakcjach większych niż kupno samochodu za 20 tys (nie mówię, że ja mam) to nie oceniajcie w taki idiotyczny sposób. Można nie pochwalac decyzji, ale róbmy to choć trochę konstruktywnie

odpowiedz
Bródno - 26.01.2019 / 12:01, *.chello.pl

Żałosna ta wisła, sami narobili bajzlu a teraz wszyscy mają pomagać...., brakuje jeszcze żeby Owsiak dał dole z WOŚP.

odpowiedz
dejne3 - 26.01.2019 / 11:40, *.plus.pl

A z czego niby tak Zwisła miała by oddać tak dużą kasę Panie Miodu ski. Jak zbankrutją na terenach Zwisły powstanie nowy osiedle Powiśle

odpowiedz
do Woytek - 26.01.2019 / 10:55, *.centertel.pl

Uzupełniłeś ten "artykuł" o kolejne wrzutki z wywiadu. Ale tak, że ma się zgadzać Twoja teza.

Obserwuje pan sprawę Wisły?

Tak.

Przypomniała się historia z Bundesligi, gdy konającą Borussię wspomógł finansowo Bayern.

Gdybyśmy mogli sobie na to pozwolić i bylibyśmy w innej sytuacji finansowej, pewnie byśmy o tym pomyśleli. Zresztą proszę zobaczyć, że my nie wyrwaliśmy im za darmo żadnych zawodników. A mogliśmy, bo ich agenci się do nas zgłaszali. Aspekty sportowe oczywiście też były ważne.

Jagiellonia nie miała skrupułów.

Widać mają inne podejście.

To jest skopiowane z wywiadu. Gdzie tu masz napisane o pomocy Wiśle to co Ty napisałeś?

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 27.01.2019 / 14:08, *.legionisci.com

@do Woytek: Jakbyś nie zauważył, to są linki do DWÓCH wywiadów... Poczytaj lepiej, zanim się bez sensu przyczepisz.

Jeżeli dla Ciebie cytat:
"- Gdybyśmy nie mieli tak słabego roku jak ten poprzedni i nasza sytuacja finansowa była stabilniejsza, to teraz pomógłbym Wiśle. Pożyczyłbym jej pieniądze tak samo, jak kilkanaście lat temu zrobił to Bayern, kiedy wsparł będącą w tarapatach finansowych Borussię Dortmund - przyznał Dariusz Mioduski w wywiadzie dla Sport.pl."

nie jest tym co napisałem w tytule, to nie mamy punktów wspólnych do kontynuowania tej dyskusji. pozdrawiam

odpowiedz
ktoś - 26.01.2019 / 09:09, *.centertel.pl

Ludzie przeczytajcie ten wywiad a nie jego część. Dziennikarz zapytał o Wisłę w kontekście tego, że kiedyś Bayern pomógł finansowo Borussi. Na to Mioduski odpowiedział mu, że gdyby Legia miała pieniądze to mogłaby o tym pomyśleć ale nie ma więc nie ma tematu. Nie mówił o tym, że chciałby pomóc Wiśle. Zgrabna manipulacja słowami przez Woytka. A szkoda, bo uważałem, że jest obiektywny.
Za to wiemy już jedno Bogusław L. chętnie rzucił się pomagać Wiśle, a jak już jej pomoże pewnie pobiegnie pomóc Polonii (u nich też są jakieś problemy prawne) i Ruchowi (też mają jakieś problemy). Potem zostanie Widzew, Zawisza, o Szombierkach Bytom nie zapominając bo jednak zasłużony klub.

odpowiedz
Ludzik - 26.01.2019 / 09:19, *.chello.pl

@ktoś:

Dokladnie. Miodek jest zly i okropny bo zatrundil trenera ktory scisnal te dziewczyny za jajka, ktory wymaga czegokolwiek i pozbywa sie najslabszych. Miodek jest zly bo wklada swoj hajs w Legie.
Zdecydowanie Bogus bylby lepszy bo dobrze wyciagal pieniadze z klubu i pomaga wisle.

odpowiedz
Michał - 26.01.2019 / 09:35, *.chello.pl

@ktoś: synku, wyobraź sobie taką sytuację: masz kancelarię prawną i jako nieliczny w Polsce doświadczenie w organizacjach sportowych. Przychodzą do Ciebie ludzie od najbardziej medialnej sprawy w Polsce i mówią "ktoś/Ludzik pomóż". A Ty mówisz nieeee. Jestem Legionistą...... no śmieszni jesteście

odpowiedz
ktoś - 26.01.2019 / 10:59, *.centertel.pl

@Michał: no to synku wyobraź sobie taką sytuację, że Leśnodorski SAM się zgłosił do Wisły a nie ktoś do niego przyszedł o pomoc. Tutaj przy prostowaniu spraw nie chodziło o doświadczenie w organizacji sportowej tylko spółce prawa handlowego.
Kolejna sprawa, to Leśnodorski mówi, że nie można było pozwolić Wiśle zniknąć z mapy polskiej piłki nożnej. A Szombierki Bytom czy inne zasłużone kluby? Ruch Chorzów też ma problemy a jest bardziej zasłużony ;)

odpowiedz
Gepetto - 26.01.2019 / 15:44, *.chello.pl

@Michał: dokładnie tak, bo według Teojego rozumowania nie ma człowiek honoru, zasad i jak by Polonia grała w lm to byś poszedł, bo przecież to jest medialne

odpowiedz
Tomek Mokotów - 26.01.2019 / 21:07, *.play-internet.pl

@Ludzik:

Leśmy to tyle kasy wyciągnął z Legii, że spłacił choćby dług wobec ITI.

A Miodousty tyle kasy włożył w Legię, że pożyczył jej 40 baniek.


Dalej baw sie w leminga...

odpowiedz
ktoś - 27.01.2019 / 10:02, *.centertel.pl

@Tomek Mokotów:
Nie zapominaj, że to nie Leśny spłacił ITI tylko Mioduski z Leśnym ( chyba obydwaj byli wtedy właścicielami, z czego Mioduski większościowym). Leśny podpisywał wysokie kontrakty i przepłacał gwiazdeczki, które następnie odpadły 2 razy z pucharów. To również on przed meczem z Ajaxem sprzedał Radovicza do Chin. Również Leśny wiedząc, że nie przejmie Legii obiecał Ofoe, że będzie mógł wcześniej odejść z Legii. W ten sposób osłabił klub, który podobno nosił w sercu. Teraz ten "wielki" kibic z Żylety sam się zgłosił do pomocy Wiśle.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 27.01.2019 / 14:13, *.legionisci.com

@ktoś: najpierw przeczytaj ten wywiad co trzeba, wówczas zamieszczaj komentarze. W rozmowie ze sport.pl (tej ciekawszej) nie było żadnego pytania o Bayern. Tytuł jest podsumowaniem tego, co powiedział prezes w rozmowie ze sport.pl:
"(...) gdybyśmy nie mieli tak słabego roku jak ten poprzedni i nasza sytuacja finansowa była stabilniejsza, to teraz pomógłbym Wiśle. Pożyczyłbym jej pieniądze tak samo, (...)"

odpowiedz
sprite - 27.01.2019 / 18:39, *.play-internet.pl

@ktoś: Dlaczego Legia miałaby nie pomóc zasluzonemu klubowi, wiadomo że nienawidzą Legii ale Wisła w jakiś sposób Legie szanuje. Ale jak by to miała być pomoc dla złośliwej Jagielloni , która nie wpuszcza kibiców Legii na stadion, to byłbym przeciwny.

odpowiedz
sprite - 27.01.2019 / 18:47, *.play-internet.pl

@ktoś: Jak by zróżnych powodów pospadaly Lech, Wisły, Jagiellonia, Lechia, to dokąd byśmy jeździli na mecze? Do Niecieczy, N Sącza, Wronek, Grodziska i innych wsi

odpowiedz
Kibic Szombry Bytom - 29.01.2019 / 03:02, *.chello.pl

@ktoś:
Jesteśmy małym biednym klubem dzielnicowym, a budżet mamy taki jak roczna płaca jednego piłkarza Legii (350tys zł) prócz Polonii Bytom chyba każdy nas szanuje :) pozdrawiam

odpowiedz
Roma - 26.01.2019 / 08:29, *.vectranet.pl

Jest taka książka pt. Kodeks spółek handlowych, a w niej rozdział dotyczący spółek akcyjnych. Poza kilkoma kwestiami, reszta jest w miarę czytelna i zrozumiała. Polecam lekturę wszystkim martwiącymi się o Pana prezesa, że jest właścicielem i musi dawać własne pieniądze. Otóż nie jest żadnym właścicielem i niczego nie może dawać.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 26.01.2019 / 09:51, *.play-internet.pl

@Roma: Książki nie czytałem,ale tak na logikę nie wierzę za grosz w takie brednie,że gostek pompuje 40 mln-a pewnie i więcej,nie mając gwarancji zwrotu,że o zarobku nie wspomnę.Takie rzeczy się nie zdarzają,tym bardziej,że Mioduski nie jest idiotą ekonomicznym,bo szkolił się u samego "króla malwersacji finansowych"-nieżyjącego podobno Jana Kulczyka.Więc albo ładuje nie swoje pieniądze,a właśnie Kulczyka,albo księgowa dobrze wie,jak ze strat finansowych zrobić zysk.Pozdrawiam myślących.

odpowiedz
Mat - 26.01.2019 / 08:12, *.tpnet.pl

A jak upadł Widzew Ruch Zawisza czy Polonia szkoda że takiego płaczu nie było ludzie ogarnijcie się!!

odpowiedz
Marcin(L) - 26.01.2019 / 07:10, *.chello.pl

"Pomoglbym Wisle" no chyba go poje....

odpowiedz
Remik - 26.01.2019 / 08:29, *.chello.pl

@Marcin(L):
Bo?

odpowiedz
Cult⚽️Legia and friends forever! - 26.01.2019 / 05:56, *.200.14

Mioduski nie jest fanatykiem ale wspaniałym człowiekiem co też chce Legii !Dumy!Sławy!

odpowiedz
Jerz z Potoku - 26.01.2019 / 02:03, *.chello.pl

Gdybym miał szczerze ustosunkować się do przedmiotowego wywiadu z panem Mioduskim (opublikowanego na łamach serwisu sport.pl), jakieś 2 lata temu, to wówczas odebrałbym go dość optymistycznie, z dużą dozą sympatii i aprobaty dla tego co mówi, planuje oraz próbuje realizować obecny włodarz Legii. Aktualnie tak jednak nie jest i jeszcze przez co najmniej bieżący sezon tak nie będzie. A dlaczego? Ano, m.in. dlatego, że tak jak słusznie wspomniał @Arsport, cyt.: "Pan Prezes mija się z samym sobą..." Od siebie dodam, że nie po raz pierwszy.
Można by celnie wypunktować uprawiane z lubością przez bohatera wywiadu krętactwo i matactwo informacyjne (czyt.: projekt dekady, trener na lata, kwitnąca akademia, czy wreszcie obligatoryjny udział w fazie gr. LE), tylko po co? Pan Mioduski jest samodzielnym właścicielem klubu przy Ł3 i postępuje zgodnie jedynie ze swoją logiką rozumowania i stopnia poznania (lub rozpoznania) futbolowej rzeczywistości. Co przez to rozumiem jest chyba oczywistą oczywistością dla większości kibicowskiej braci.
Oczywiście wszelkie dotychczasowe poczynania sportowo-organizacyjne pana prezesa broni ład ekonomiczny, jaki za jego rządów zapanował w naszym klubie. Tylko czy to znajdzie realne przełożenie na oczekiwane i deklarowane ostateczne cele sportowe osiągnięte przez drużynę w br. - nie sposób przewidzieć. Jak dotychczas, struktura zarządzania klubem jest maksymalnie spionizowana. Brak realnego ogniwa pośredniego w relacjach: prezes/właściciel Legii - trener pierwszej drużyny, tj. doświadczonego dyrektora ds. sportowych. Można snuć tylko mgliste przypuszczenia, kto i jak będzie w stanie zareagować na nieplanowany, ale zapewne niechybny dołek sportowy, w który może wpaść drużyna, np. w środku lub pod koniec bieżącego sezonu. Pół biedy, jeżeli ew. sprawca tego nieszczęścia, tj. trener Sa Pinto będzie potrafił samodzielnie wydźwignąć zespół z owego dołka. Co jednak ma przygotowanego sternik klubu, w ramach tzw. planu B, w przypadku niepodołania temu wyzwaniu przez obecnego szkoleniowca?
Ps.: Ktoś patrzący z boku lub mniej zorientowany mógłby zarzucić mi, tzw. czepialstwo lub malkontenctwo. Otóż nic bardziej mylnego nie mógł by uczynić, albowiem mój wypis jest podyktowany jedynie troską długoletniego kibica o wreszcie pożądany stan rzeczy w naszym klubie.
Kibicowskie serdeczności

odpowiedz
Nauczyciel WF - 26.01.2019 / 12:10, *.play-internet.pl

@Jerz z Potoku:
Bardzo dobry i trafny komentarz. W całości się z Tobą zgadzam. Jeszcze dwa lata temu wierzyłem Mioduskiemu, w jego zamiary, plany, słowa. Teraz bez skrępowania oceniam go jako ściemniacza (łagodnie mówiąc), nie mającego za bardzo pomysłu na strategię i prowadzenie klubu. Mioduski w mediach uprawia PR ale kiepskiej jakości, jest niesłowny, jego obietnice i słowa nie są nic warte o czym już się już parę razy przekonaliśmy. Wiem, że chce dobrze dla Legii, w końcu to jego biznes ale trudno nie odnieść wrażenia, że się pogubił w tym wszystkim. Nie ma żadnego konkretnego planu, a jego kluczowe decyzje wynikają z danej chwili, sytuacji jaka zaistnieje i emocji jakie w danym momencie przechodzi. Mioduski tak naprawdę cały czas się uczy zarządzania klubem, rozwiązywania coraz to nowych problemów, funkcjonowania w różnych sytuacjach. On nie ma planu B, podejmuje decyzje niemal na bieżąco. Miejmy nadzieję, że będzie wyciągał odpowiednie wnioski i nie powielał błędów, bo za jego błędy pocierpimy wszyscy którym zależy na dobru Legii.

odpowiedz
Jimmy L - 26.01.2019 / 01:44, *.t-ipconnect.de

Powoli ja tez jestem za Miodkiem ale ! Pytam .? Czy Wisla by tez pomogla? Zycze Wisle jak nalepiej Wisla to problem Krakowa nie Warszawy naszym Klubem jest LEGIA a nie inny obojetnie ktory Klub tyle w temacie

odpowiedz
Papeckis Paruvers - 26.01.2019 / 09:10, *.centertel.pl

@Jimmy L : masz racje mordo zgadzam się. Martwmy się o siebie bo o nas się nikt nie martwi! A gdyby czarne chmury były nad nami jak w utworach Zenka M. to każdy by się cieszył.

odpowiedz
Legia Warszawa - 26.01.2019 / 00:49, *.play-internet.pl

Szacunek dla Miodka że włożył tyle pieniędzy w nasz klub.

odpowiedz
jA - 26.01.2019 / 01:30, *.chello.pl

@Legia Warszawa: KLUB nie klub

odpowiedz
tomiacab - 26.01.2019 / 07:19, *.virginm.net

@Legia Warszawa: Dalej łykaj jak leming. Nie dołożył do klubu, tylko do własnego biznesu, który od dwóch lat prowadził nieudolnie.

odpowiedz
zz - 26.01.2019 / 09:28, *.chello.pl

@Legia Warszawa: POŻYCZYŁ

odpowiedz
mario - 26.01.2019 / 00:34, *.vectranet.pl

Do krytykowania to są wszyscy ale to nie wy dajecie kasę.

odpowiedz
mi - 26.01.2019 / 00:25, *.chello.pl

Każdy kto uważa że prezes nie ma racji niech wyłoży swoją kasę - kupi Legię i będzie rządził po swojemu. Pamiętajcie, że kasę to on wyłożył żeby ten klub istniał i nie miał kłopotów finansowych takich jak wisła.

odpowiedz
Arsport - 26.01.2019 / 00:05, *.chello.pl

Ależ dramat... w wielu wypowiedziach Pan Prezes mija się z samym sobą... Pamiętam wypowiedz z przed 2 lat, że najwazniejszym celem nie są europuchary, ze i bez tego da sie funkcjonowac....

odpowiedz
L - 25.01.2019 / 23:55, *.netcom.no

Miuoduch won!

odpowiedz
Arturo - 26.01.2019 / 00:06, *.vectranet.pl

@L: won od Mioducha

odpowiedz
piotr - 26.01.2019 / 00:48, *.vectranet.pl

@L: wyłóż kasę i rządź

odpowiedz