Adam Linowski w akcji - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Koszykówka

Legia Warszawa 78-85 Arka Gdynia

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała przed własną publicznością z Arką Gdynia 78-85. Podopieczni Tanego Spaseva zanotowali w tym sezonie 9 zwycięstw i 9 porażek. Kolejne spotkanie "Wojskowi" zagrają za tydzień w Szczecinie.

Rywalizacja z faworyzowanymi gdynianami była bardzo wyrównana. W każdej kwarcie zmieniało się prowadzenie, ale ostatnie pięć minut lepsze mieli goście i to oni cieszyli się po końcowej syrenie.

Fotoreportaż z meczu - 42 zdjęcia Hugollka

PLK: Legia Warszawa 78-85 Arka Gdynia
Kwarty: 23-21, 20-23, 22-24, 13-17

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]

0. M. Kołodziej 3 (1)
7. S. Kowalczyk 7
17. R. Patiejew 4
4. O. Prewitt 11
6. M. Soluade 14 (4)
- - -
18. M. Konopatzki 0
19. P. Nowerski 2
15. A. Linowski 4
33. J. Sadowski -
8. F. Matczak 20 (2)
25. K. Pinder 13
22. R. Rubinsztejn 0

Arka Gdynia [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]

0. J. Florence 20 (2)
8. F. Dulewicz 2
16. A. Łapeta 5
44. D. Dulkys 10 (2)
3. J. Bostić 16 (3)
- - -
11. M. Ponitka 12 (3)
30. J. Garbacz 0
23. G. Kamiński 0
91. D. Wyka 16 (2)
9. M. Ginyard 4

Komisarz: Tomasz Konczewski

Sędziowie: Łukasz Jankowski, Łukasz Andrzejewski, Tomasz Tomaszewski

Widzów: 950

Fotoreportaż z meczu - 42 zdjęcia Hugollka

Centrum informacji o sekcji koszykówki -> legionisci.com/kosz


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Kibic (L) - 08.02.2019 / 13:43, *.207.235

Nowy nabytek, Matczak zaskoczył dobrą dyspozycją rzutową w tym meczu. Może to nie będzie tylko jednostkowa sprawa. Oby tak było.

odpowiedz
Kibic (L) - 04.02.2019 / 17:18, *.207.178

Arka już odpłynęła. Teraz czas na Kinga ze Szczecina. Tego meczu nasi NIE MOGĄ przegrać. Nie muszę zapewnie uzasadniać tego.

odpowiedz
???? - 03.02.2019 / 19:31, *.207.178

Oj ten Darek Wyka. Napsuł nam nerw, kiedy grał w Krośnie z Oczkowiczem,
a teraz też się dołożył. LUZAK.

odpowiedz
jankoL - 03.02.2019 / 20:39, *.cyfrowypolsat.pl

tym bardziej powinnien Spasev obnizac skladu kiedy byl on boisku

odpowiedz
???? - 04.02.2019 / 09:26, *.207.178

@jankoL: Żeś tak npisał, że nie wiadomo o co chodzi. Może o obniżenie wzrostu. To nic by nie dało, bo on gra CWANIE i ma niezłą motorykę w porównaniu z naszymi o podobnym wzroście.

odpowiedz
???? - 07.02.2019 / 13:41, *.centertel.pl

@jankoL: pamiętasz mecz naszych z poznaniakami w I lidze u nas, kiedy przegraliśmy w ostatniej chwili jednym pkt. ? Właśnie oni na naszych wyrośniętych zastosowali taktykę gry "NISKIMI podaniami", która okazała się dla nich skuteczna.

odpowiedz
jankoL - 03.02.2019 / 18:49, *.t-mobile.pl

Mecz do wygrania jak najbardziej, troche dziwna decyzja coacha z wystawieniem Linka na najwazniejsze minuty w meczu. Niestety Wyka to wykorzystywal niemiłosiernie wogole zawsze dobrze gra przeciwko nam ten typ...Matczak pokazal kawalek dobrego basketu widac ze to gracz z poziomu reprezentacji!

odpowiedz
Senior - 03.02.2019 / 18:34, *.207.178

Porażka z Arką nie powinna być zaskoczeniem, po tym co gdynianie pokazali w meczu z Anwilem. Czyli była wpisana w ryzyko.

odpowiedz
Kibic (L) - 03.02.2019 / 18:31, *.207.178

Arka Gdynia dała się naszym WYSZUMIEĆ w 1 QT i w połowie 2 QT, a później zaczęła grać swoje NA LUZIE. Było w tym widać lekkość w przeciwieństwie do naszych. Ich, niepowodzenie usztywniło i było po meczu. Nawet Wyka z Arki, który w 1 i 2 QT miał ZEROWE konto w koszach, od 3 QT się odnalazł i wrzucił naszym 16 pkt.

odpowiedz
Drum and bass - 03.02.2019 / 18:26, *.centertel.pl

Pozdrawiam ładną blondynkę z sektora obok Żylety, która powiedziała mi "cześć" po meczu :)

odpowiedz
grzesiek - 03.02.2019 / 17:24, *.centertel.pl

A co z prewittem sie działo?

odpowiedz
kibic - 03.02.2019 / 17:10, *.play-internet.pl

kolejna porażka na własne życzenie :( ilość bezmyślnych fauli w tym meczu nas zabiła. Szkoda ale ten mecz pokazał , że można grać z najlepszymi jak równy z równym. Matczak wyjaśni tą ligę, widać że odżył u nas. Za tydzień tylko zwycięstwo!!!

odpowiedz