Operacja Wisła | fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

Pierwszy trening Medeirosa. Uraz Cafu

Maciej Frydrych

Pierwszy trening legionistów po powrocie z Portugalii odbył się w poniedziałek o godzinie 17 na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Podopieczni Ricardo Sa Pinto z pewnością odczuli sporą zmianę temperatur, ponieważ „Wojskowym” towarzyszyła dzisiaj bardzo mroźna aura.

W zajęciach nie wziął udziału jedynie Michał Karbownik, niestety po czterdziestu minutach do szatni zszedł Cafu. Portugalczyk podczas 30. minut biegu zaczął narzekać na ból.

Legioniści trening zaczęli od standardowej zabawy z piłkami, a następnie utworzyli szpaler dla Luriego Medeirosa. Portugalczyk musiał przebiec przez tunel i zbierał podczas tego powitalne "ciosy". Po chwili bramkarze wraz z trener Ricardo Pereirą udali się na rozgrzewkę, wszystko z boku obserwował Krzysztof Dowhań.



Pozostali zawodnicy też rozpoczęli rozgrzewkę, po czym zostali podzieleni na dwie grupy i przeszli do 30-minutowego biegu. Legioniści stale zmieniali tempo oraz w pewnym momencie kierunek. Następnie podopieczni Sa Pinto zostali podzieleni na cztery drużyny i przeszli na dwa rozstawione wcześniej boiska, aby odbyć gry na utrzymanie. W tym samym czasie golkiperzy szkolili grę nogami, a „Kudłaty” bardzo często chwalił i motywował bramkarzy – „Yes Czarek!”, „Brawo Radziu!”. Następnie doskonalili chwyt i refleks.

Później zawodnicy w siedmioosobowych drużynach rywalizowali na mniejszym boisku. Kiedy dwa zespoły brały udział w grze, trzeci rozstawiał się po obwodzie pola i przybierał formę neutralnego. Najlepiej w tej części treningu radziła sobie drużyna w białych trykotach w składzie: Domagoj Antolić, Luis Rocha, Artur Jędrzejczyk, Miroslav Radović, Carlitos, Paweł Stolarski i Dominik Nagy. Przegrane zespoły musiały wykonać pompki.

Jutro trening otwarty dla mediów odbędzie się o 10:30 na bocznym boisku przy Ł3.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Simon - 05.02.2019 / 14:09, *.vectranet.pl

Od pilkarzy Legii musimy oczekiwac ze co sezon bedzie mistrzostwo, a ja dalej zostane przy swoim ze sciagac na 5 miesiecy zawodnika nawet najlepszego to mija sie z celem bo za te owe 5 miesiecy bedziemy musieli szykowac badz kupic kolejnego pilkarza na jego pozycje i zgrywac zespol w zadnym powaznym klubie tak sie nie robi ze wypozycza sie pilkarza mimo ze na wykup nie bedzie go stac , jak dla mnie mimo ze moze byc najlepszy jest to poprostu bezsensu

odpowiedz
majusL@legionista.com - 05.02.2019 / 10:30, *.174.42

hallo Redakcji - wiadomo z jakim numerem zagra Mordelas ???

odpowiedz
Simon - 05.02.2019 / 07:53, *.vectranet.pl

A moim zdaniem bez sensu bylo go wypozyczac na 5 miesiecy i bez zadnych szans na wykupienie go jesli sie sprawdzi , tylko zabiera miejsce innemu grajkowi , powiedzmy ze bedzie najlepszy w lidze tylko co z tego skoro w czerwcu bedzie problem bo on odejdzie i bedzie trzeba kogos w jego miejsce szukac

odpowiedz
PrzemoL - 05.02.2019 / 09:13, *.chello.pl

@Simon: A moim zdaniem, jeśli się sprawdzi i będzie najlepszy w lidze to zdecydowanie zwiększy nasze szanse na mistrzostwo. Przypominam, że jeszcze nic nie wygraliśmy, a takie dopisywanie sobie kolejnego mistrzostwa (przez niektórych tutaj) przed faktem jest, cokolwiek, niepoprawne. Jak już się wcześniej wypowiedziałem: Wiele osób tutaj uważa, że nawet bez niego powinniśmy wygrać tę ligę bez problemu. Otóż nie. Mieliśmy lepsze zespoły i nie wygrywaliśmy mistrza. No i na koniec dodam, że jak ktoś już zdążył wspomnieć; gdyby na te 5 miesięcy Legia wypożyczyła Messiego czy Ronaldo, to wszyscy by tutaj sikali pod siebie z radości a stadion do końca sezony pękałby w szwach. A jak się nie sprawdzi? To za 5 miesięcy zapomnimy, że taki gość był. Proste.

odpowiedz
Wojtek (L) - 05.02.2019 / 10:41, *.ap-media.pl

@Simon: Ale MP się samo nie wygra, a Medeiros sporo zwiększy nasze szanse na to

odpowiedz
Rafał N. - 05.02.2019 / 02:04, *.t-mobile.pl

Niemożliwe, Cafu ma uraz? A ja słyszałem, że on taki niezniszczalny jest... Ale, jak widać, Cafu też człowiek ;-)

odpowiedz
Franek - 04.02.2019 / 22:05, *.play-internet.pl

Tego Medeirosa można kupić za 6mln euro, pewnie po negocjacjach można urwać jeszcze z 1 mln a taki Szymański jest wyceniany na 8 mln. Gdzie tu logika.

odpowiedz
mati - 04.02.2019 / 23:38, *.centertel.pl

@Franek: wiek

odpowiedz
BIALY484 - 05.02.2019 / 02:33, *.214.145

@Franek: Szymanski to polski talent ktory zdobyl mistrzostwo pl i gral cala jesien w podstawowym skladzie(nawet za duzo biorac pod uwage wiek) a medeirosa to portugalski nieudacznik ktory nic jeszcze nie osiagnol....

odpowiedz
Tutti Frutti - 05.02.2019 / 10:18, *.tvksmp.pl

@BIALY484: Jako młodzieżowy reprezentant Portugalii rozegrał kilkadziesiąt meczów. 6 mln za ogórka nikt normalny by nie powiedział.

Z kolei Vadis był za gruby;) Może zacznijmy go oceniać najwcześniej po kilku meczach.

odpowiedz
(L) - 05.02.2019 / 16:20, *.25.51

@Franek: wyceniany na 8 mln euro hahahah tylko kto tyle zaplaci? Kto wycenial? Ty czy dziennikarze PS? za 2 mln poszedlby z pocalowaniem w reke

odpowiedz
Kua - 05.02.2019 / 19:15, *.t-mobile.pl

@BIALY484: Myślę, że Medeiros będzie grać na zmianę z Szymańskim i będą się od siebie uczyć. Obydwaj są podobnie "wyceniani", grają na podobnych pozycjach rozgrywającego, Szymi gra niekonwencjonalnie jak na swoje lata, ten nowy to nie wiem.

odpowiedz
Edward - 04.02.2019 / 21:57, *.play-internet.pl

Gdzie będzie grał Medeiros ? Na skrzydle czy jako ofensywny pomocnik? Mam nadzieję że wypożyczenie będzie przedłużone o kolejne pół roku.

odpowiedz
Tutti Frutti - 04.02.2019 / 22:56, *.tvksmp.pl

@Edward: on sam najlepiej czuje się na pozycji prawego napastnika. Jako lewy napastnik i ofensywny pomocnik też daje radę.

odpowiedz
Legia⚽️News - 04.02.2019 / 21:31, *.215.66

Czy w nowym sezonie19/20 nielepiej szlifować diaméty w Polskich gòrach?!sà boiska na wysokošciach a I sâ gòry gdzie szczyty sâ jak boiska do gry ,tam budować Polskie kluby sportu!

odpowiedz
eLka - 04.02.2019 / 22:03, *.tpnet.pl

@Legia⚽️News: Nie ;)

odpowiedz