Michał Kucharczyk i Sebastian Szymański - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Kucharczyk ma propozycję nowego kontraktu

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl,Przegląd Sportowy

Aktualnie w kadrze pierwszej drużyny jest dziesięciu zawodników, którym w czerwcu kończą się umowy. Część z nich nie ma co liczyć na ich przedłużenie, kilku jest wypożyczonych, a z niektórymi Legia wiąże swoją przyszłość. Prezes Dariusz Mioduski na łamach Przeglądu Sportowego przedstawił plany kadrowe na najbliższe miesiące.

Legia złożyła Michałowi Kucharczykowi propozycję nowego dwuletniego kontraktu z opcją przedłużenia o kolejny rok. – Zarabiałby na poziomie najlepszych zawodników, zaproponowaliśmy mu warunki, które dostają nowi gracze. Nie tworzymy „kominów” płacowych, które powstawały kiedyś. Są za to bonusy za osiągnięcia i trofea. Michał chciał wiedzieć, na czym stoi. Moim zdaniem dostał ofertę atrakcyjną finansowo, na więcej nas nie stać – powiedział Mioduski.

Klub zastanawia się przedłużeniem współpracy z Adamem Hlouskiem - aktualnie uzależniona jest ona od tego 30-letni Czech będzie spisywał się wiosną. - Musimy być pewni, że będzie wartością dodaną w kolejnych latach – tłumaczy Mioduski.

Szans na nowe umowy zawodnicze nie mają Arkadiusz Malarz i Miroslav Radović, ale mogą liczyć na pracę w Legii w innej roli, jako trenerzy lub skauci. Malarz otrzymał propozycję objęcia funkcji ambasadora klubu.
Kontraktów nie przedłużą raczej także Inaki Astiz i Kasper Hamalainen. Niepewna jest przyszłość Radosława Cierzniaka, choć klub może potrzebować jednego doświadczonego bramkarza.

Do końca czerwca wypożyczonych jest dwóch Portugalczyków. Iuri Medeiros ma wpisaną opcję przedłużenia wypożyczenia o kolejny rok, a Cafu mistrzowie Polski mogą wykupić z francuskiego Metz za 700 tys. euro. Z kolei roczna umowa wygasa Andre Martinsowi, ale istnieje możliwość przedłużenia jej o kolejny rok.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (57)

+dodaj komentarz
Martinez - 17.02.2019 / 19:23, *.t-mobile.pl

Tragedia!!! Carlitos na lawce a czlapie bezproduktywny Kulenowic, i te ciagle wywalanie pilki na oslep przez Majeckiego, gdzie gra od tylu?Nie da sie tego ogladac Cracovia lepsza o dwie klasy.Brawo dla Vesovica probuje ale reszta bezladnie biega, brak koncepcji, komentujcie moze sie myle

odpowiedz
Kendzirko - 17.02.2019 / 15:32, *.orange.pl

@krys008: z Kuchym jest tak jak kiedyś z Wawrzyniakiem w reprze.

odpowiedz
Eduardo - 17.02.2019 / 14:53, *.tpnet.pl

@McA: prosze nie przyrownuj gowna do twarogu

odpowiedz
krys008 - 17.02.2019 / 13:12, *.serv-net.pl

@Bialy: Zawsze warto spróbować obniżyć kwotę zakupu. Choć gdyby taka kwota miałaby okazać się zaporowa za takiego piłkarza jak Cafu, to chyba czas gasić światło.

odpowiedz
Bialy - 17.02.2019 / 08:09, *.214.145

@krys008: beda negocjowac nizsza kwote...

odpowiedz
krys008 - 16.02.2019 / 18:34, *.t-mobile.pl

Cafu - mam nadzieję, że dla zarządu to oczywista oczywistość, że wyłożą te 700 tysięcy ojro.

odpowiedz
Bartez - 16.02.2019 / 17:32, *.biz.pl

Cafu koniecznie musi zostać, bo to dobry zawodnik a 700 tys. euro to śmiech na sali, w sensie bardzo niewiele. Co do Malarza i Radovicia to wydaje mi się dobra opcja, jeśli oni będą chcieli. Co do Cierzniaka nie mam zdania bo mało bronił. Astiz też powinien zostać w innej roli. Natomiast Hamalainen nie dostał za dużo gry a szkoda.

odpowiedz
Kipkorir - 16.02.2019 / 17:16, *.chello.pl

Kuchy legenda klubu - no bez jaj! Legendą jest Kazimierz Deyna czy Lucjan Brychczy. A nie Malarz, Radović czy tym bardziej Kucharczyk.

odpowiedz
krys008 - 16.02.2019 / 17:02, *.t-mobile.pl

Wiem, że Hlousek ma swoje lata. Istnieje ryzyko, że kolejne sezony nie będą tak udane, ale na chwilę obecną nie ma równiej grającego piłkarza. Ten gość w każdym meczu imponuje wydolnością, ma swoje mankamenty, ale to pewny punkt naszej drużyny i podpisanie z nim nowej umowy powinno być priorytetem.

odpowiedz
krys008 - 16.02.2019 / 16:57, *.t-mobile.pl

Ilu już było następców Kuchego? Gdzie oni wszyscy są? Co sezon nowy skrzydłowy. Pojawia się, znika i słuch po nim ginie. Kuchy zostaje, gra, niezależnie od tego jaki jest aktualnie trener, co o czymś świadczy. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

odpowiedz
Tom - 16.02.2019 / 15:16, *.mm.pl

@Arek: Twój stary to tłuk.

odpowiedz
RadoOUT - 16.02.2019 / 14:47, *.plus.pl

Najważniejsze żeby pogonić DYNIOGLOWEGO!!!

odpowiedz
t - 16.02.2019 / 11:15, *.edu.pl

@Ag:
Kazimierz Deyna oraz Lucjan Brychczy to legendy Legii

odpowiedz
Matt - 16.02.2019 / 10:19, *.tpnet.pl

Nie wiedzą czy przedłużyć umowę z Hlouskiem? Dobre sobie.
Oprócz niego Hamalainen też jest na tak przynajmniej dla mnie. A na Radovicu bardzo się zawiodłem. Żeby taki zawodnik nie potrafił czegokolwiek zagrać w tak słabej lidze? Tu nie chodzi o wiek a chyba o to co komu się chce.

odpowiedz
Ździch - 16.02.2019 / 10:06, *.net.pl

@antyk: Obiektywnie mówiąc, to obaj mają ze sobą coś wspólnego. I Kuchy i Oreszczuk potrafią (potrafili) się koncertowo wywalić na piłce :)

odpowiedz
Gepetto - 16.02.2019 / 00:49, *.chello.pl

Kuchy na tak (drewno, nie drewno, swój chłop i taki talizman z serduchem i charakterem) do tego Hlousek. Zastanawiam się nad finem (na ławkę to spoko chociaż patrząc na obecne gwiazdy portugalskie to nie był by gorszy, a farta ma do bramek). Radovicia to co najwyżej może być skautem na Azję, ale wole sajonara zdecydowanie...

odpowiedz
Arek - 15.02.2019 / 23:51, *.tpnet.pl

@Tom: skąd się biorą takie tłuki?

odpowiedz
Kuba83 - 15.02.2019 / 22:58, *.t-ipconnect.de

@antyk: no ok, Ciebie śmieszą. Mnie nie, chociaz do legendy mu jeszcze troche brakuje. Gosc zostawia ile moze na boisku, przez lata, z sukcesami. Mam nadzieje ze przez nastepne zapisze sie na kartach Legii na zawsze.

odpowiedz
grzesiek - 15.02.2019 / 22:38, *.centertel.pl

Niedawno kadra liczyla 35 pilkarzy, teraz chyba bedziemy dążyć do 18 :D albo nawet mniej xD

odpowiedz
spasiony - 15.02.2019 / 22:21, *.as13285.net

@antyk: kolego, rozumiem, ze bycie milym, sympatycznym i pracowitym dyskwalifikuje czlowieka. Ciekawa koncepcja. Mozesz rozwinac inna oryginalna mysl, mianowicie co rozumiesz przez obrazanie kogos kulturalnie? I jak to uczynic "obiektywnie"? Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz!

odpowiedz
spasiony - 15.02.2019 / 22:14, *.as13285.net

@1337: Kuchy jaki jest kazdy widzi:) ja tez nie twierdze, ze jest wybitnym pilkarzem. Bronia go liczby, bramki i asysty. Ale wkurza mnie prymitywny hejt roznej masci frustratow i obrazanie Legionisty. Mlodzi dorastaja w kulturze internetowej bezkarnosci i anonimowosci i stad pozwolilem sobie na drobna generalizacje posadzajac ich o pojazd na Michala. Nie przeszkadza mi stwierdzenie, ze Kuchy jest delikatnie mowiac surowym graczem, ale nazywanie go partaczem, drewnem, fatalczykiem to gowniarstwo, metrykalne albo mentalne;)

odpowiedz
antyk - 15.02.2019 / 22:04, *.207.224

@Tom: on po prostu jest miły i sympatyczny do tego potrafi każdemu się podlizać i jest niekonfliktowy a i jeszcze jest pracowity i jest "prawdziwym Legionistą" ps.do redakcji,nie usuwajcie tych wpisów jak obrażam kuchego,wpisy są kulturalne i staram się być obiektywny ale widzę że linia redakcji jest inna ,delikatnie mówiąc

odpowiedz
Tom - 15.02.2019 / 21:29, *.mm.pl

To tylko pokazuje że Kucharczyk musi mieć jakieś kwity na zarząd Legii skoro do tej pory go trzymają.
To jest niemożliwe aby taki partacz i słabiak tyle lat grał w Legii, może jest synem właściciela?

odpowiedz
1337 - 15.02.2019 / 21:03, *.orange.pl

@spasiony: kazdy widzi jak Kuchy gra. moze serducho do gry ma wielkie, ja tez mam, ale nie znaczy to, ze bede Was zmuszac do ogladania tego jak gram ;-) szanuje go jako pracownika, szefowie i gwiazdy sie przewijaly, a on dalej ciagnie na etacie!

Skad podejrzenie, ze tylko mlodzi nie widza w Kuchym super gracza?

odpowiedz
Legia Warszawa - 15.02.2019 / 19:17, *.chello.pl

@Bialy: dobrze ze nie wzionsc... Wziąć!

odpowiedz
Legia Warszawa - 15.02.2019 / 19:16, *.chello.pl

@Sebb do redakcji: Nie no jednak masz rację, tak pisali :)

odpowiedz
Legia Warszawa - 15.02.2019 / 19:13, *.chello.pl

@Sebb do redakcji: nie wiem skąd info że jako wolny, nic takiego tu nie było pisane. Wypożyczony jest ze Sportingu tak jak jest i było napisane

odpowiedz
Bialy - 15.02.2019 / 19:10, *.214.145

@Sebb do redakcji: ale agent pinto prowizje musi wziasc...

odpowiedz
Chris - 15.02.2019 / 18:57, *.chello.pl

@Kris: Rado to już emeryt do tego po kontuzjach. Jego czasy minęły a propozycja zostania w klubie jest jak najbardziej na miejscu bo sporo serca włożył w klub (oprócz meczu a AJAX), wydaje mi się że zostanie w Warszawie bo już zadomowił się tutaj i ciężko się przenosić z całą rodziną po tylu latach.

odpowiedz
antyk - 15.02.2019 / 18:56, *.207.224

ale mnie śmieszą te komentarze że tam dla kogoś kuchy jest legendą,nie chce obrażać braci po szalu ale za taką głupotę powinna być jakaś kara,ok jeśli uznamy np że roman oreszczuk to też legenda to wtedy się zgodzę że kucharczyk to legenda Legii,śmiech na sali

odpowiedz
Hiszpan - 15.02.2019 / 18:40, *.play-internet.pl

Pamiętam przegrany mecz z Bełchatowem w 2011 roku chyba debiut Kuchego. Dla mnie jest Legendą. Kuchy zostań z nami jeszcze długo. Nie ma lepszego od Kuchego!!!!

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 15.02.2019 / 18:38, *.centertel.pl

Jak Hlousek osiągnął dobrą formę to się zastanawiają czy przedłużyć... A kto tam ma grać? RSP mówił że Rocha to na razie nie ten sam poziom.

odpowiedz
McA - 15.02.2019 / 18:22, *.as13285.net

@Eduardo : Deyna też. I nie tylko on.

Kuchy KING

odpowiedz
Eduardo - 15.02.2019 / 17:40, *.centertel.pl

@Ag: Legenda Legii to jest Deyna

odpowiedz
dzl - 15.02.2019 / 17:31, *.mm.pl

Tomasz Podstawski

odpowiedz
Rafi - 15.02.2019 / 17:23, *.chello.pl

Z Hlouskiem przedłużyć a nie z nim... on to potrzebny jak dziura w moście.
Nowy kontrakt ale nie oznacza to, że miałby dostać jakąś podwyżkę bo niczym się nie wykazuje aby dostawał więcej. Lepiej zainwestować to w kogoś lepszego i bardziej ambitnego.

odpowiedz
Phoenix(L)k - 15.02.2019 / 17:14, *.chello.pl

@Krytykant Zawodowiec:

... za to Drygas odnosi same sukcesy ...

Cóż - 5 lat w szkole wroniecko-poznańskiej zobowiązuje...

Uprzedzę - Bereszyński w kuchenkorzu 3,5 roku, w międzyczasie rok w Warcie, Fabiański - 0,5 roku...

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 15.02.2019 / 16:51, *.centertel.pl

Z wywiadu z Mioduskim cyt. "Zobaczymy jak będzie z Medeirosem. Latem zawsze można przecież rozmawiać np. o ponownym wypożyczeniu." Więc prezes potwierdza tym samym, że opcji przedłużenia na rok nie ma.
https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/dariusz-mioduski-chce-miec-dobrych-pilkarzy-i-tytuly-portugalczycy-nie-sa-problemem-aa-v13o-Mq3P-rR5c.html

odpowiedz
floyd - 15.02.2019 / 16:35, *.chello.pl

@m4: Jeżeli nie jesteś trollem to jesteś idiotą, idź stąd precz i nigdy nie wracaj!

odpowiedz
m4 - 15.02.2019 / 16:24, *.plus.pl

proponuje pogonic go razem z malario i dynioglowym

odpowiedz
ss - 15.02.2019 / 15:43, *.chello.pl

Proponuje poczekać z tym przedłużeniem kontraktu do końca sezonu...

odpowiedz
Ag - 15.02.2019 / 15:34, *.chello.pl

Czy komuś się to podoba czy nie to Kuchy jest już legendą Legii

odpowiedz
Tomek - 15.02.2019 / 14:53, *.113.189

@W.: Zgadzam się że przede wszystkim chęci ale z wywiadu wynika, że jest on wypożyczony tylko do końca czerwca a potem możemy go wykupić (klauzula wynosi 6 mln Euro, na co nas nie stać) i z tego powodu pada stwierdzenie że można spróbować rozmawiać o ponownym wypożyczeniu, a z tekstu powyżej wynika że na 100% mamy wpisane w porozumienie kolejne wypożyczenie w przypadku takiej woli

odpowiedz
spasiony - 15.02.2019 / 14:52, *.02.net

To dobry czas dla Kuchego, propozycja nowego - mam nadzieje, ze godziwego - kontraktu, trener widzi w nim jednego z liderow druzyny. Pozostaje tylko zareagowac na to jak najlepszego gra!

PS cos slaby pojazd na Michala dzis, antyfani jeszcze siedza na lekcjach?

odpowiedz
Krytykant Zawodowiec - 15.02.2019 / 14:50, *.chello.pl

@Phoenix(L)k: tak go wygryzl ze pozniej nic nie wygrał z nim Lech, Drygas co sezon lepszy ma charakter skupiony na pilce, nie jakis lanserek

odpowiedz
eth - 15.02.2019 / 14:42, *.tpnet.pl

Dzięki Bogu. To jeden z lepszych i bardziej oddanych piłkarzy w całym naszym klubie (bez względu na co poniektórzy hejterzy o nim piszą)

odpowiedz
Kris - 15.02.2019 / 14:37, *.40.176

Szkoda że Rado już skreślają

odpowiedz
Jarfer - 15.02.2019 / 14:29, *.play-internet.pl

Kucharczyk jest jak Jerzy Podbrozny. Zero techniki i szybki. Szkoda go trzymać...

odpowiedz
W. - 15.02.2019 / 14:25, *.chello.pl

@Tomek:
W przypadku przedłużenia wypożyczenia potrzebne są chęci Legii i Medeirosa, wtedy Sporting nie będzie miał nic do gadania.

odpowiedz
Legionista - 15.02.2019 / 14:15, *.204.132

Kuchy zostań proszę, jesteś tak dobry jak mój brat Boguś :)

odpowiedz
Tomek - 15.02.2019 / 13:49, *.113.189

Czegoś nie rozumiem jeżeli chodzi o Iuri Medeiros. W wywiadzie czytanym kilka dni temu Mioduski mówi "Ale przecież to nie jest dogmat. To, że jest 6 mln euro nie znaczy, że latem to będzie tak samo wyglądało. Zobaczmy jak zagra, jak mu się tu będzie podobało… Zagraniczni piłkarze często dopiero po przyjściu tutaj rozumieją jakim klubem jest Legia, jak się żyje w Warszawie i w wielu przypadkach nie chcą odchodzić. Często mamy odwrotny problem: chcielibyśmy, żeby ktoś, kto już się nie mieści do składu czy nawet 18-tki meczowej odszedł, ale on nie chce. Zobaczymy jak będzie z Medeirosem. Latem zawsze można przecież rozmawiać np. o ponownym wypożyczeniu." Więc jak to jest? Mamy zapewnione kolejne wypożyczenie ,czy latem dopiero będziemy o tym rozmawiać?

odpowiedz
Phoenix(L)k - 15.02.2019 / 13:47, *.188.226

@kibic : Trałka lepszy - wygryzł Drygasa ze składu kuchenkorza

odpowiedz
(L) - 15.02.2019 / 13:38, *.chello.pl

Jeśli mowa o Kucharczyku - to jestem pewny że mówimy o Legioniście!
Kuchy KING!

odpowiedz
Michał - 15.02.2019 / 13:36, *.mm.pl

A Martins to czasem nie przyszedł za darmo do nas ???

odpowiedz
kibic "L" - 15.02.2019 / 13:34, *.lukman.pl

wykupić Kamila Drygasa zamiast Martinsa , super zawodnik środka pola a przede wszystkim Polak

odpowiedz
Darek - 15.02.2019 / 13:25, *.t-ipconnect.de

Michal nie zastanawiaj sie tylko przedluzaj kontrakt.Wole Michala niz kolejnego Agre,Langila cze Eduardo.
Cafu trzeba wykupic.Z Martinsem przedluzyc a z Mederiosem to sie zobaczy za pol roku.

odpowiedz
#KuchyKing - 15.02.2019 / 13:13, *.plus.pl

Gównoburza 3..2..1.. 0 start!

odpowiedz