Michał Kucharczyk i Sebastian Szymański - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Kucharczyk ma propozycję nowego kontraktu

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl,Przegląd Sportowy - Wiadomość archiwalna

Aktualnie w kadrze pierwszej drużyny jest dziesięciu zawodników, którym w czerwcu kończą się umowy. Część z nich nie ma co liczyć na ich przedłużenie, kilku jest wypożyczonych, a z niektórymi Legia wiąże swoją przyszłość. Prezes Dariusz Mioduski na łamach Przeglądu Sportowego przedstawił plany kadrowe na najbliższe miesiące.

Legia złożyła Michałowi Kucharczykowi propozycję nowego dwuletniego kontraktu z opcją przedłużenia o kolejny rok. – Zarabiałby na poziomie najlepszych zawodników, zaproponowaliśmy mu warunki, które dostają nowi gracze. Nie tworzymy „kominów” płacowych, które powstawały kiedyś. Są za to bonusy za osiągnięcia i trofea. Michał chciał wiedzieć, na czym stoi. Moim zdaniem dostał ofertę atrakcyjną finansowo, na więcej nas nie stać – powiedział Mioduski.

Klub zastanawia się przedłużeniem współpracy z Adamem Hlouskiem - aktualnie uzależniona jest ona od tego 30-letni Czech będzie spisywał się wiosną. - Musimy być pewni, że będzie wartością dodaną w kolejnych latach – tłumaczy Mioduski.

Szans na nowe umowy zawodnicze nie mają Arkadiusz Malarz i Miroslav Radović, ale mogą liczyć na pracę w Legii w innej roli, jako trenerzy lub skauci. Malarz otrzymał propozycję objęcia funkcji ambasadora klubu.
Kontraktów nie przedłużą raczej także Inaki Astiz i Kasper Hamalainen. Niepewna jest przyszłość Radosława Cierzniaka, choć klub może potrzebować jednego doświadczonego bramkarza.

Do końca czerwca wypożyczonych jest dwóch Portugalczyków. Iuri Medeiros ma wpisaną opcję przedłużenia wypożyczenia o kolejny rok, a Cafu mistrzowie Polski mogą wykupić z francuskiego Metz za 700 tys. euro. Z kolei roczna umowa wygasa Andre Martinsowi, ale istnieje możliwość przedłużenia jej o kolejny rok.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.