Olympiakos Pireus na derbach z AEK-iem Ateny

NSŚ: Derby Aten i Gnjilane

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatni weekend rozegrane zostały derbowe spotkania w stolicy Grecji. Olympiakos mierzył się z AEK-iem, a kilka dni wcześniej odbyły się koszykarskie derby w ramach półfinału Pucharu Grecji pomiędzy Panathinaikosem i Olympiakosem.

W tym drugim przypadku spotkanie potrwało zaledwie 20 minut. Koszykarze klubu z Pireusu odmówili wyjścia na drugą połowę (po pierwszej przegrywali 25-40) w ramach protestu przeciwko sędziom - taką decyzję wymusili na drużynie właściciele klubu. Wiadomo, że Olympiakos nie uniknie kary, ale już klub wystosował oświadczenie, że domaga się na swoich meczach sędziów spoza Grecji oraz brak możliwości występu w jakimkolwiek meczu, który prowadzić będą sędziowie, którzy sędziowali pierwszą połowę meczu pucharowego. W pierwszej połowie Panathinaikos z dobrym dopingiem oraz racowiskiem - na trybunach komplet, ok. 18 tys. fanów. Warto dodać, że prezes "Koniczynek" po tym jak goście zdecydowali się zostać w szatni po przerwie, rozłożył czerwone majtki na ławce lokalnego rywala.

Na piłkarskich derbach Olympiakos - AEK kibice gości również nie mogli się pojawić. Gate 7 zaprezentowali natomiast transparent "No pyro, no party", podświetlony sporą ilością pirotechniki. W weekend miał też miejsce derbowy mecz w Gnjilane w Kosowie. Fani obu drużyn przygotowali oprawy. Gospodarze, Drita (ich ekipa to Intelektualet) pokazali choreografię, przedstawiającą mury miasta bronione przez bulgoda z mieczem oraz transparent "Raised to defend the city". Skifterat, czyli ekipa drużyny gości, zaprezentowała kilka malowanych sektorówek i odpaliła świece dymne.

Koszykarskie derby rozegrano także przy okazji finału Pucharu Serbii (w Nišu), w których koszykarze Partizana niespodziewanie pokonali Crvenę zvezdę i wywalczyli trofeum.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.