fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja Sa Pinto

Trener o Remy`m i sędziowaniu

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Sytuacja z Remy'm jest nieprawdopodobna. Moim zdaniem Remy chciał trafić w piłkę, nie miał intencji celowo kopnąć rywala. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego otrzymał aż cztery mecze zawieszenia - mówi Ricardo Sa Pinto.

- Rozmawiałem z zawodnikiem, który stawił się na posiedzeniu Komisji Ligi. Powiedział, że nie otrzymał możliwości wytłumaczenia sytuacji i odniesienia się do zarzutów. Nie wiem w takim razie po co on tam poszedł, skoro nie mógł się bronić. Na dodatek na posiedzeniu nawet nie pokazano mu materiału filmowego, który miał być odtworzony.

O sędziach

- Nie zasłużyliśmy, by wygrać ostatnie spotkanie, ale jednocześnie jestem zawiedziony postawą sędziów. Chcę ufać sędziom i VAR, ale to, co dzieje się w naszym przypadku w wielu meczach, gdy VAR dokonuje złych decyzji przeciwko nam... Czego ja chcę? Równego traktowania w każdym spotkaniu.

- Czuję, że moja drużyna jest trochę osamotniona w tej całej sytuacji. Nie wiem czy to nie jest tak, że sędziowie czują, że jeżeli podejmą normalne decyzje w stosunku do nas, to odbierane one będą jako pomoc dla nas. Istnieje presja, by nic nam nie dawać, a być może nawet sędziowie robią wręcz odwrotnie, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że nam pomagali. My nie potrzebujemy pomocy i jej nie chcemy. Chcemy sprawiedliwości w każdym meczu, a w tej chwili tego brakuje. Mam nadzieję, że w następnym meczu nie będzie miało miejsca nic takiego, co skrzywdzi nasz zespół. Jesteśmy nadmiernie ograniczani przez sędziów w wielu sytuacjach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (60)

+dodaj komentarz
escob - 23.02.2019 / 20:39, *.chello.pl

@pintus: Marciniak, prywatnie przyjaciel Trałki, rzeczywiście kibic Legii. Wyjdź z domu, napij się i ochłoń (:

odpowiedz
Arek - 23.02.2019 / 13:37, *.tpnet.pl

@grzechu: też powinieneś ochłonąć. Z Pogonią 3:2 to za Magiery przegraliśmy, a nie za Pinto.

odpowiedz
pintus - 23.02.2019 / 13:09, *.209.212

spalony w mecz z lechem hamalajnena tego nikt nie zauważył. Szkoda że nie było var ale kibic legii marciniak i tak by tego nie zauważył

odpowiedz
Hj - 23.02.2019 / 11:27, *.centertel.pl

@grzechu: A spalonego nie widziałeś? Jak byś zobaczył to karnego nie ma i tych żółtych co rozdał też nie! Dobrze że dał nam żółte bo jeśli remy ma 4 mecze to za akcję w naszej bramce mogliśmy 2 czerwone dostać.

odpowiedz
Pacho - 23.02.2019 / 09:11, *.55.62

@maro: bezcenne...

odpowiedz
Rado32 - 23.02.2019 / 08:19, *.com.pl

@grzechu: karny ewidentny?? Jeśli chodzi ci o ewidentny błąd sędziego to się zgadzam. Ogólnie to jest skandal co się dzieje z tym varem w meczach z naszym udziałem. Dla przeciwników na sile wyszukiwane są jakieś korzyści, a jak ma coś być dla nas to tylko ewidentne sytuacje. Sędzia po piec razy ogląda powtórki, bo może jednak uda mu się znaleźć jakiś haczyk żeby nam czegoś nie uznać. To jest po prostu jakaś farsa

odpowiedz
Marcin - 23.02.2019 / 07:31, *.play-internet.pl

@grzechu: Karny ewidentny? Ja tam faulu nie widziałem. Najpierw przed sytuacja z karnym sędzia powinien przerwać grę bo był dwu metrowy spalony. Dziwne że nikt o tym nie mówi.

odpowiedz
grzechu - 23.02.2019 / 06:37, *.btcentralplus.com

przypomina mi sie mecz w Szczecinie jak przegralismy 3:2 i jak pinto powiedzial ze byli lepsi w kazdym aspekcie pilkarskiego rzemiosla i ze sedziowie wszystko gwizdali dla Pogoni ... ten Pinto powinien sie leczyc karny ewidentny co do remyego kara 2-3 ale zasluzona a ona majaczy o rownym traktowaniu. panie trenerze bardziej mobilizowac zawodnikow a jak nerwowo nie wytrzymuja to do rezerw zeby ochloneli

odpowiedz
dejne3 - 23.02.2019 / 01:10, *.plus.pl

@Rado1916: Bo ten cały sędzia oglądał VAT nie od momentu jak cracovia był na spalonym tylko skupił się na faulu a trzeba było tylko cofnąć kilka klatek wstecz .Ale po co skoro uznał źe karny się należy awcześnij spalonego śledzisz by zobaczyłLegia Mistrz i dla tego polscy sędziowie to bardzo niegrzeczne panowie

odpowiedz
Arek - 23.02.2019 / 00:40, *.tpnet.pl

Ale on ma rację. Zwłaszcza, że ślepy Frankowski na varze i pozamiatane. Teraz jest wywierana presja na sędziów, wystarczy posłuchać komentarza dzbanów z nc+, co przy bramce doszukują się spalonego, przy karnym bądź wolnym patrzą, czy nie można by tego jakoś odwołać, bo gdzieś tam sędzia mógł błąd popełnić. wyszukują 1000 powtórek na poparcie swojej tezy. A potem taki Stępniewski wychodzi i pier.. farmazony tędencyjnie interpretując przepisy. Wystarczyło nawet ostatnio posłuchać, bądź przeczytać. Albo głupawe teksty o piłkarskich Smoleńskach. Nikt tego wcześniej nie mówił, a teraz on chyba jako pierwszy poruszył temat. I zobaczymy co na łachu będzie się działo. W końcu sędziuje musiał - celowo, który mając var bramki w Gliwicach nie uznał. A jeszcze wcześniej drukował mecz w Gdańsku z naszym udziałem, czy nie dał nawet żółtej frajerowi co prawie urwał nogę Sagana.

odpowiedz
Yyo - 22.02.2019 / 23:56, *.tpnet.pl

@Fu3aK: pomyśl, myślenie nie boli !!!!

odpowiedz
Fu3aK - 22.02.2019 / 23:46, *.t-mobile.pl

@Yto : jaki to ma związek z newsem to co piszesz?

odpowiedz
maro - 22.02.2019 / 23:40, *.195.208

ok teraz dostał czerwień za faul a pamiętacie jak D.Choto dostał czerwona za to że pokazał do sędziego bocznego żeby się uśmiechnął a Ci to odebrali że mu grozi podcięciem gardła to były dopiero jaja

odpowiedz
Yto - 22.02.2019 / 22:52, *.tpnet.pl

@Lomel: fakt!!!!

odpowiedz
pk - 22.02.2019 / 22:49, *.tpnet.pl

Panie Trenerze-baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy.

odpowiedz
Yto - 22.02.2019 / 22:14, *.tpnet.pl

Ogólnie lipa . Teansfery cienkie,kopią się po czołach . Na ligę może wystarczy a dalej żenada. Ktoś tym żądzi ,ktoś to widzi . Obym się mylił i ten projekt wypalił,ale jak pierwszy skład będą miały kaleki (Kulenowič Agra ) t dobrze nie będzie .Ktoś ładuje w to potężne pieniądze .... chyba że ma 'zajebistych' pomagierów....

odpowiedz
Lomel - 22.02.2019 / 20:02, *.t-mobile.pl

Z reguły tak jest, że jak się słabo gra to się szuka winy w sedziach...

odpowiedz
Takto - 22.02.2019 / 20:00, *.t-mobile.pl

Zasłużona kara, z premedytacją się przespacerował po nogach przeciwnika.

odpowiedz
Yto - 22.02.2019 / 19:53, *.tpnet.pl

@Łukasz. Też mi się wydaje że spalony był. Ale mi chodzi o karnego !!!

odpowiedz
Pacho - 22.02.2019 / 19:46, *.55.79

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: ogarnij się. Myślałem, że tam będzie jakaś nowa perspektywa która coś ukaże. Nie 30 sek stracone na reklamy i kolejna minuta na powtórkę. Remy zagrywa piłkę i jeszcze pilnuje drugiej nogi żeby go nie zdeptać. Lekko symulanta zachaczyl korkami...ale co ważniejsze faul Remiego spowodował upadek zawodnika przed całym zajściem. Czyli faul był wcześniej bo o przywileju nie może być mowy. Potem już w ferworze starcie ale już po grze. Tak więc nawet żółta kartka mocno naciągana. Kompromitacja kalosza i twoja. Nie siej fermentu...

odpowiedz
powerkf - 22.02.2019 / 18:36, *.inetia.pl

sorry, ale gość ma rację, może i tak trochę za bardzo ekspresyjnie to uzewnętrznia ... ale ile razy miałem wrażenie że sędzia się zastanawia nad tym czy nie popłeni faux pax że podyktował coś dla nas a cała PL patrzy, pozdro dla (L)...

odpowiedz
Łukasz - 22.02.2019 / 18:10, *.starastrona.pl

@Yto: a chwilę wcześniej jest spalony......

odpowiedz
powiślak - 22.02.2019 / 18:09, *.centertel.pl

@Jerry: ja go nie trawie od początku za odpulenie Vuko i Dowhania i za pare innych rzeczy ale tez uważam ze nadepniecie nie bylo celowe z tym ze widziałem sytuacje tylko raz i moge sie mylic

odpowiedz
Yto - 22.02.2019 / 18:03, *.tpnet.pl

Na gorąco myślałem że karnego nie ma . Na powtórce widać jak Majecki podcina krakusa

odpowiedz
Rado1916 - 22.02.2019 / 17:52, *.com.pl

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: jeśli pytasz o inne przykłady, gdy var działał na nasza niekorzyść, to zerknij na sytuacje z karnym dla craxy z tegoż meczu. Spalony jak wół, a sędzia po obejrzeniu powtórek daje karnego!!! Wyobraź sobie jakby sytuacja była w drugą stronę. Wszyscy by to przeżywali przez kolejne 3 sezony. Ale ze względu na to, ze to znowu my jesteśmy poszkodowani to nikt o tym nie już nie „pamięta”

odpowiedz
Po(L)ubiony - 22.02.2019 / 17:20, *.chello.pl

Niestety, taka jest rzeczywistość. Wolno było zerwać więzadła Saganowskiemu, przespacerować po Guillherme, wybić zęba Kopczyńskiemu. W drugą stronę - sędziowie rozgrzani i ostrzy jak angielska brzytwa. Oby mecz z pyrami, nie był kolejnym tego dowodem.

odpowiedz
Rogal - 22.02.2019 / 17:09, *.tpnet.pl

Kibicow jeszcze jestem w stanie zrozumiec, bo to slepa milosc, szowinizm, co przyslania brak obiektywizmu, ale Pinto chyba juz powinien sie leczyc.

odpowiedz
Friki - 22.02.2019 / 16:35, *.icpnet.pl

@Pacho: Też tak uważam. Ostatnio tutaj zrobił się jakiś wysyp troli. Co atakują trenera, po 1 meczu, albo po tym, co mówi na konferencji. Kibice własnego klubu... Idźcie przeprosić Probierza jeszcze, tak jak ostatnio tutaj ludzie czynili.

odpowiedz
Nick - 22.02.2019 / 16:32, *.play-internet.pl

Popieram trenera, kto ma inne zdanie chyba pomylił strony.

odpowiedz
Friki - 22.02.2019 / 16:31, *.icpnet.pl

@WWL: z miejsca powiadasz? A to który wyskoczył z miejsca? Agra? Przepracował całe 2 obozy. W Płocku wszedł z lawki na trochę. Dostał dopiero szanse w meczu z Cracovią i został zmieniony po połowie, za swój występ. Rocha jeszcze nawet nie zagrał, a medeiros dostał narazie 12 min gry i 3. Wypad z pisaniem tych głupot na onet albo legia.net. Tutaj zawsze był poziom. A jak ktoś tu piszę takie glupoty, że z miejsca wskakują do składu. Czemu medeiros nie gra od dechy do dechy z rocha?

odpowiedz
LWL - 22.02.2019 / 16:11, *.tpnet.pl

LEGIA powinna walczyc o swoje przez caly czas trwania meczu ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 22.02.2019 / 16:01, *.tpnet.pl

Skoro zostal wezwany to ma prawo do wyjasnienia zaistnialej sytuacji i obejrzenia materialu filmowego ktory stanowi podstawe do wlasciwej oceny i wymierzenia kary adekwatnej do tego co sie wydarzylo ! "L" !!!

odpowiedz
zduneq - 22.02.2019 / 15:53, *.net.pl

@(L): ja oglądałem powtórkę kilkukrotnie i dla mniej było to całkowicie przypadkowe.Teraz znów obejrzałem kilkukrotnie i zobacz w 4:42/4:43 Remy zmienia ciężar ciała z lewej nogi na prawą

https://ekstraklasa.tv/skroty/legia-cracovia-02-skrot-meczu/tt4hs1f

odpowiedz
LWL - 22.02.2019 / 15:48, *.tpnet.pl

Kara za wysoka - zgoda 2 mecze ! "L" !!!

odpowiedz
kapen - 22.02.2019 / 15:48, *.poczta-polska.pl

@Hiszpan: to mit i wynik niepamieci, wystarczy sprawdzić w statystykach jak to wyglądało.

odpowiedz
Piotr - 22.02.2019 / 15:45, *.play-internet.pl

@(L): w pełni się zgadzam. Celem było trącenie piłki, która była na nogach przeciwnika. Widać to tylko z 1 ujęcia przez ułamek sekundy, ale nie można tego nie zauważyć.

odpowiedz
Bu"L"i - 22.02.2019 / 15:40, *.inetia.pl

KL wraz z sędziami przystąpili do spółdzielni. I wszystko w temacie.

odpowiedz
dd - 22.02.2019 / 15:37, *.ists.pl

co do sędziów to się zgodze ale w przypadku Remy'ego czerwona kartka i zaiweszenie słuszne, nie wiem co mu odwaliło ale nadepnął specjalnie

odpowiedz
(L) - 22.02.2019 / 15:28, *.play-internet.pl

@Tomek: obejrz sobie powtórkę. Próbował zgarnąć piłkę która była na krakusie który rzucił mu się pod nogi jak jakiś nienormalny.

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 22.02.2019 / 15:10, *.tvp.pl

@Roma: właśnie niektórzy widzę kwestionują. Co do kary to napisałem, że dużo za duża, jak dla mnie to efekt nagonki dziennikarzełków, którymi się panowie z KomLigi sugerują.

odpowiedz
Hiszpan - 22.02.2019 / 15:09, *.play-internet.pl

Legia za Wuja gnoiła wszystkich od 1 minuty . Żaden sędzia czy var nie był straszny. A teraz Legia nie dominuje zeby bolą nawet po wygranych meczach. A wstawianie swoich ziomków po znajomości dyskwalifikuję trenera.

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 22.02.2019 / 15:04, *.tvp.pl

@Pacho: byś się człowieku nie kompromitował przynajmniej. A jeśli nie widziałeś tej sytuacji, to tu jest link https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/legia-warszawa/komisja-ligi-zawiesila-williama-remyego-na-cztery-mecze/41n3yj6

odpowiedz
NAS - 22.02.2019 / 14:58, *.centertel.pl

@Chemik: zgadzam się z Tobą

odpowiedz
Roma - 22.02.2019 / 14:55, *.plus.pl

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: przecież nikt nie kwestionuje faulu, chodzi tylko o ewentualną premedytację i karę jaką nałożono - co jest już dyskusyjne.

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 22.02.2019 / 14:51, *.tvp.pl

@Chemik, @mr muzyk:

to jest jedna i to dość kontrowersyjna sytuacja, do tego w Pucharze Polski a nie w lidze, z października zeszłego roku. Naszej Ekstraklasie ten cały VAR to spadł z nieba. Sędziowanie naprawdę nie jest problemem. Problemem jest słaba gra drużyny, której RSP jakoś nie poprawia. Już z Płockiem graliśmy straszną padlinę, z Craxą to samo. Dobrze, że Lech jest jeszcze bardziej beznadziejny od nas, to może zapunktujemy...

odpowiedz
Pacho - 22.02.2019 / 14:47, *.55.71

@ZS: fora pomyliłeś.

odpowiedz
Pacho - 22.02.2019 / 14:46, *.55.71

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: ty a gdzie ty widziałeś deptanie? Prędzej osłanianie piłki na leżąco to foul.

odpowiedz
Typek - 22.02.2019 / 14:43, *.7.42

No nareszcie to zobaczyłeś Panie trenerze. Jak sami na coś nie zapracujemy, i to solidnie nikt nam tego nie da

odpowiedz
Pacho - 22.02.2019 / 14:43, *.55.71

100% racji senhor RSA.

odpowiedz
Tomek - 22.02.2019 / 14:41, *.113.189

Trenerze weź zejdź na ziemię. Takiej Cracovii powinniście wrzucić ze 2 bramki do przerwy i byłoby po zawodach. Ale wy ruszacie się jak muchy w smole. Zamykasz treningi, sparingi robisz tajne i gówno z tego wychodzi. A i proponuję nauczyć się szacunku do innych, bo zachowujesz się jak pajac. A co od Remyego to niech się cieszy że dostał tylko 4 mecze. Na boisku nie ma miejsca na takie chamstwo.

odpowiedz
WWL - 22.02.2019 / 14:41, *.play-internet.pl

Z tej mąki chleba nie będzie.
Tyle Sapiec gada o szacunku a sam nie szanuje swoich piłkarzy.
Chlopaki zapier...lali na obozach, zgrywali się! A treneiro z miejsca dał miejsce w skladzie nowym nieprzygotowanym niezgranym wieśniakom z Cruseiro Santos muchos Silvos-czytaj amigos

odpowiedz
Mr Muzyk - 22.02.2019 / 14:37, *.t-mobile.pl

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY:
Czy pamietasz mecz w Gliwicach z Piastem w 1/16 PP w konca pazdziernika 2018 roku? Sedziowal niejaki p. Musiał. Nie uznał dwóch prawidlowo zdobytych bramek dla Legii bo podobno nie byl pewien i koledzy pracujacy w VAR tez nie byli. To najlepszy przyklad z ostatniego czasu.

odpowiedz
Chemik - 22.02.2019 / 14:35, *.124.1

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: np w meczu z Piastem w pucharze, gdzie były karne, a wcześniej padła bramka, która nie została wyłapana przez sędziów

odpowiedz
ZS - 22.02.2019 / 14:32, *.centertel.pl

Co on wygaduje!!!!. Gość podeptał przeciwnika i prawidłowo wyleciał z boiska. Jedyna pomyłka to od razu powinien dostać czerwoną a nie drugą żółtą. Nie było tam pomysłu, żeby go przeskoczyć a z piłką i sportem takie chamstwo nie ma nic wspólnego. W Zagłębiu za taki faul piłkarz wyleciał z klubu. Druga sprawa to słabi są ci Portugalczycy z Legii, niestety są to kolejni przeciętni piłkarze sprowadzeni przez swojego. Może na naszą ligę wystarczy ale puchary to obnażą. Pinto nie ma nawet odwagi przyznać się do porażki, po prostu Legia w tym meczu nie istniała i sędziowie nie mają tu nic do tego.

odpowiedz
WWL - 22.02.2019 / 14:32, *.play-internet.pl

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY:

Zgadzam się z Tobą.
Sedzia zobaczył ostry faul i dał dugą żółtą kartkę. Potem sprawdził VAR i zobaczył celowe niesportowe zachowanie.
Też uważam że powinno być 2 mecze kary bo krzywdy mu nie zrobił a raczej poniżył.

Zobaczymy co Sapiec powie jak sędzia przyciągnie sprawę na korzyść Legii.
Założę się że nic

odpowiedz
Wiktor - 22.02.2019 / 14:27, *.tpnet.pl

Zaczyna gadać jak Bielica rok temu

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 22.02.2019 / 14:18, *.tvp.pl

"Remy chciał trafić w piłkę, nie miał intencji celowo kopnąć rywala" - i co z tego? Czy ci byli piłkarze, eksperci od siedmiu boleści itd, w końcu się nauczą, że w przypadku zagrania faul intencja czy też zamiar nie mają żadnego znaczenia? To samo z "przecież najpierw trafił w piłkę". Liczy się wyłącznie efekt zagrania! A efekt był taki, że Remy się przespacerował po gościu. Oczywiście uważam też, że kara 4 meczów zawieszenia jest stanowczo za wysoka. 2 by w zupełności wystarczyły.

"VAR dokonuje złych decyzji przeciwko nam" - konkretnie - w którym meczu która decyzja była podjęta po VARZE przeciwko Legii? Konkrety poproszę.

Ja rozumiem, że on chce chronić drużynę, ale kłamstwo i brak szacunku dla rywali zawsze obracają się przeciwko trenerowi.

odpowiedz
L - 22.02.2019 / 14:01, *.play-internet.pl

Dokładnie to co powiedział trener. Trzeba to powtarzać do skutku: Polscy sędziowie to jest dno i cztery metry mułu i ktoś w końcu musi coś z tym zrobić!

odpowiedz
Bartuś - 22.02.2019 / 13:56, *.centertel.pl

W końcu dobrze gada.

odpowiedz
Jerry - 22.02.2019 / 13:55, *.com.pl

Jak nie lubię buca to tu zgadzam się z nim w 100 %.

odpowiedz