fot. Polska Ekstraklasa Żeglarska
REKLAMA

Skład i cele Legii na sezon 2019

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Znany jest już skład żeglarskiej Legii na sezon 2019 - legioniści w nadchodzącym sezonie powalczą o medal Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w składzie: Kuba Pawluk, Adam Kajzer, Oskar Śleziona, Dariusz Urbanowicz, Adrian Palus, Karol Przybysz.

"Nasza ekipa na ten sezon będzie liczyła łącznie ze skipperem sześć osób. Zmiany w składzie biorą się z decyzji taktycznych i podyktowane są przewidywanymi warunkami na danym akwenie oraz rodzajem jachtów na których się ścigamy. W żeglarstwie sporo zależy od pogody, tak więc na zawody słabowiatrowe lepiej wystawić lekką załogę, natomiast na warunki silnego i porywistego wiatru najlepiej mieć załogę o sporej wadze. Stąd tyle osób w drużynie, chociaż na wodzie zawsze pływaliśmy w czwórkę. Inną kwestią są też starty jako Legia Warszawa w innych klasach, min. na klasie 505, gdzie dumnie pływamy z dużą L-ką na grocie – w przypadku pokrycia się terminów, możemy podjąć pewne decyzje osobowe jeszcze przed startem" - mówi Kuba Pawluk w rozmowie z portalem ligazeglarska.pl.

W minionym sezonie, który był drugim z kolei, jeśli chodzi o występy żeglarzy Legii w rozgrywkach PEŻ, nasz zespół zajął czwarte miejsce, do ostatnich zawodów walcząc o medal. "W zeszłym sezonie zabrakło niewiele do 'pudła' w klasyfikacji całego sezonu, lecz wciąż uczymy się tej formuły żeglarstwa i robimy postępy. Najważniejsze jednak dla nas jest, że awansowaliśmy do europejskich finałów, co uznajemy za nasz największy sukces. Potencjał mamy spory i obiecujemy w obecnym sezonie walkę o podium oraz walkę o wszystko w finałach Ligi Mistrzów. No i obiecujemy relaks" - mówi Pawluk.

Do nadchodzącego sezonu Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej zgłosiło się 20 drużyn, z których 12 weźmie udział w kwalifikacjach. Pewni występów w PEŻ są: Olsztyński Klub Żeglarski, Jeziorak Yacht Club Iława, SEJK Pogoń Szczecin, Legia Warszawa, Yacht Club Sopot, JKM Gryf Gdynia, Oddyssey Sailing Club Warszawa, Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit Białystok. W kwalifikacjach udział wezmą: Yacht Club Sopot 2, RKS Lasery Zegrze, SKŻ Powidz, Odyssey Sailing Club 2 Warszawa, Centrum Żeglarskie Szczecin, Sailing Poland, Giżycka Grupa Regatowa, Iskra AMW Gdynia, Jachtklub Stoczni Gdańskiej, Sztorm Grupa, UKS Albatros Wolin, JK Między Żaglami.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
George - 12.03.2019 / 11:32, *.47.117

Po kwalifikacjach w PEŻ bedzie 12 zalog w 1-wszej lidze i 8 zalog w 2-giej lidze

odpowiedz
Darek - 05.03.2019 / 16:51, *.t-ipconnect.de

Powodzenia zycze i sukcesow.Ku chwale wielkiej Legii.Wszyscy jesteśmy jedna wielka legijna rodzina.
Wladeczek ze sie tak brzydko wyraze cymbale czytaj z uwaga o czym jest artykul.

odpowiedz
DoRedakcji - 05.03.2019 / 16:33, *.opera-mini.net

To ile drużyn będzie w PEŻ po kwalifikacjach?

odpowiedz
Władeczek - 05.03.2019 / 09:28, *.netfala.pl

Ja tu zaglądam, a tu zonk! Jakieś żeglarstwo faken… Myslałem, że chodzi o piłkę.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.