Polonia Przemyśl na meczu z Igloopolem Dębica - fot. igloopol.info
REKLAMA

Na stadionach: Zakazany element

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kibice wyraźnie stęsknili się za wydarzeniami na piłkarskich murawach. Te "wizytywali" w minionym tygodniu na stadionach w Brzesku oraz w Krośnie. Przy bozasportowych "atrakcjach", których dostarczyli fani Okocimskiego, Tarnovii oraz Karpat, blado wypadły derby Krakowa. Wisła cały czas nie doszła do porozumienia z nowym właścicielem klubu, stąd też brak oflagowania na trybunach. Pojawił się za to doping organizowany z gniazda. Cracovia w sektorze gości odpaliła pirotechnikę i trochę "wyremontowała" klatkę, wyrywając m.in. część krzesełek oraz kilkanaście grzejników, które miały posłużyć do zniszczenia ogrodzenia. Jak można się spodziewać, na kolejnych derbach przy Reymonta zabraknie przyjezdnych.

Zanim jednak doszło do weekendowych gier ligowych, na trzech stadionach w Polsce rozegrano spotkania 1/4 finału Pucharu Polski. Fani Legii nie zostali wpuszczeni na stadion Rakowa z powodu sporego nadkompletu. Odra na meczu z Jagiellonią zaprezentowała oprawę, którą okrasiło raptem kilka rac. Kilku kibiców po tym właśnie spotkaniu zostało ukaranych, ale nie za odpalanie pirotechniki, a za trzymanie sektorówki.

Na kilku stadionach wywieszone zostały kolejne transparenty odnoszące się do LGBT. Tym razem opraw było jak na lekarstwo. W niższych klasach rozgrywkowych nie brakowało jednak ciekawych spotkań, a do takich zaliczyć należy mecz GKS-u Jastrzębie z "GieKSą", Resovii z Widzewem, Bałtyku z Gwardią Koszalin czy też wspomniane na wstępie mecze w Brzesku i Krośnie.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków - Cracovia (1550)
Zamieszanie wokół tego meczu było związane przez zmiany, do których doszło w Wiśle. Cracovia odpowiednio wcześniej zrobiła zapisy dla swoich kibiców, nie wiedząc w ogóle jak wyglądać będzie dystrybucja biletów. Ostatecznie pod stadion Wisły przemaszerowało 1550 kibiców "Pasów", którym na stadion nie pozwolono wnieść pelerynek w barwach. Sektor gości został konkretnie oflagowany, czego... nie można powiedzieć o gospodarzach. Z ich strony brak flag, co do których nadal nie udało się dojść do porozumienia z nowym prezesem klubu. Podobno przed spotkaniem doszło do wewnętrznej bójki, w której Sharksi zaatakowali grupę "Ultras Wisła", bo jakoby ci drudzy dogadali się z właścicielem na prowadzenie dopingu. Ostatecznie po stronie gospodarzy był doping i bluzgi, brak natomiast jakichkolwiek elementów oprawy. Cracovia w drugiej połowie odpaliła pirotechnikę, a także dążyła do zniszczenia ogrodzenia. W sektorze gości oprócz krzesełek, wyrwanych zostało kilkanaście grzejników.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (575)
Niespełna 19 tys. fanów obejrzało sobotni mecz w Warszawie. Legioniści w tygodniu poprzedzającym spotkanie zrobili akcję promocyjną "Wszystkie drogi prowadzą na Legię". Śląsk przyjechał pociągiem specjalnym w 575 osób i w sektorze gości wywiesił 5 flag. Ponadto na stadionie obecna grupa kibiców niepełnosprawnych (34) z dwiema flagami. Legioniści przez niemal całe spotkanie machali kilkudziesięcioma flagami na kijach.

Lech Poznań - Górnik Zabrze (200)
Fatalna frekwencja na kolejnym meczu przy Bułgarskiej. Spotkanie z Górnikiem obejrzało łącznie tylko 9,8 tys. kibiców. Lechici bez oprawy. Zabrzanie przyjechali także poniżej swoich możliwości, w ok. 200 osób. W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Wobec bardzo dobrego wyniku, świetnie bawili się na stadionie, prowadząc doping bez koszulek.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia ()
Kibice Arki na mecz przyjaźni udali się transportem kołowym. Na miejscu zajęli miejsca w młynie Zagłębia, nie zaś jak w Poznaniu, w sektorze gości. Przy okazji meczu miało miejsce sporo kontrowersji - fanom Zagłębia nie spodobało się nazwanie ich trybuny (bez konsultacji klubu z kibicami) nazwiskiem ś.p. Pawła Piotrowskiego - byłego piłkarza ich klubu. W wydanym oświadczeniu, fani przypomnieli, że szanują swoją legendę, której swego czasu poświęcili jedną z opraw, ale zastrzeżenie numeru 10 jest wystarczające. Ostatecznie po interwencji fanów, klub wycofał się ze swojej decyzji i postanowił jedynie umieścić pamiątkową tablicę na trybunie głównej, poświęconą właśnie Pawłowi Piotrowskiemu.

Piast Gliwice - Miedź Legnica (150)
Miedź na wyjazd do Gliwic udała się transportem kołowym w półtorej setki. W sektorze gości wywiesili jedną flagę, "Miedzianka". Młyn Piasta dość skromny.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin (104)
Portowcy przyjechali do Płocka w 104 osoby, z jedną flagą. Gospodarze z przeciętnym młynem, w którym wywiesili transparent "Cała Polska krzyczy zjednoczona, nie zepsuje naszych dzieci ideologia zboczona".

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce (95).
Na meczu dość skromna frekwencja - niewiele ponad 7,6 tys. widzów. Jagiellonia wywiesiła transparent "Ręce precz od Łupaszki" oraz "100% anty LGBT". Koroniarze przyjechali z dwiema niewielkimi flagami.

Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk (-)
Bardzo słaba frekwencja na Ludowym - zaledwie 2,6 tys. widzów oglądało spotkanie z aktualnym liderem ekstraklasy. Fani Lechii w Sosnowcu nie pojawili się z powodu zakazu wyjazdowego.

I liga:

GKS Jastrzębie - GKS Katowice (441)
Katowiczanie wykorzystali komplet biletów na bliski wyjazd do Jastrzębia, gdzie stawili się w 441 osób, w tym ROW (30), Górnik (28) i Banik (15). Gospodarze z dobrze nabitym młynem.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki (148)
Stomilu w młynie ok. 300. Wigry przyjechały ze wsparciem Olimpii Grudziądz (22) i Granicy Kętrzyn (13), z czterema flagami.

ŁKS Łódź - Warta Poznań (7)

Niższe ligi:

Resovia - Widzew Łódź (1810)
Widzewiacy (1100) wspierani na stadionie bardzo licznie przez Stal Rzeszów (400) z flagą. Ponadto wraz z przyjezdnymi Wisła (200), Karpaty (110). Gospodarze ze wsparciem Unii Nowa Sarzyna (40), JKS-u Jarosław (30), Stali Sanok (20). Resovia zaprezentowała mini sektorówkę, serpentyny oraz świece dymne.

LKS Krzyżanowice - Odra Wodzisław (230)

Karpaty Krosno - JKS Jarosław (220)
JKS wspierany na tym wyjeździe przez Stal Sanok (55), Unię Nowa Sarzyna (16), Siarkę i Resovię. Na kwadrans przed końcem meczu fani Karpat wybiegli w stronę sektora gości. W związku z powyższym, spotkanie zostało zakończone przed czasem.

Olimpia Elbląg - Ruch Chorzów (205).
Przyjezdni z dwiema flagami.

Unia Gniewkowo - Włocłavia Włocławek (135)
Włocłavia wspierana na tym wyjeździe przez Górnika Konin (23).

Bałtyk Gdynia - Gwardia Koszalin (122)
Gwardia (121) wraz z licznym wsparciem arkowców stawiła się pod stadionem rugby na meczu z Bałtykiem. Przyjezdni nie zostali wpuszczeni na trybuny i spotkanie oglądali zza ogrodzenia.

Okocimski Brzesko - Tarnovia ()
Blisko tysiąc widzów obejrzało to czwartoligowe spotkanie, na którym przyjezdni, wspierani przez Cracovię, spalili trochę barw gospodarzy. Okocimski wysypał się na murawę, po chwili to samo uczyniły połączone siły tarnowsko-krakowskie i na boisko wbiegła policja. Bezpośrednio po spotkaniu zatrzymanych zostało kilku kibiców, ale wiadomo, że po analizie nagrań z monitoringu zatrzymań może być znacznie więcej.

Piast Żmigród - Stilon Gorzów (119)
Stilon wspierany na tym wyjeździe przez Chrobrego (15).

Motor Lublin - Orlęta Radzyń Podlaski (98)

Polonia Przemyśl - Igloopol Dębica (82)
Igloopol w Przemyślu wspierany przez Unię (36) i Hejnał Kęty (4). Gospodarze zaprezentowali foliowy napis "Zakazany element", podświetlany pirotechniką.

Olimpia Grudziądz - GKS Bełchatów (73)
Hetman Białystok - Sparta Augustów (50)
Górnik Łęczna - Elana Toruń (40)
Legia II Warszawa - Broń Radom (0)

Puchar Polski:

Raków Częstochowa - Legia Warszawa (723)
Bilety na to spotkanie wyprzedane zostały w trzy godziny. Na trybunach ok. 4 tys. widzów. Raków wspierany w młynie przez Chemika Kędzierzyn. Gospodarze bez oprawy. Legioniści otrzymali 250 biletów, jednak do Częstochowy udali się w znacznie większej grupie. Na miejscu nie udało się dogadać z gospodarzami - ci nie chcieli zwiększyć puli biletów, w związku z powyższym na samym początku spotkania legioniści ruszyli w drogę powrotną.

Odra Opole - Jagiellonia Białystok (130)
Odra zaprezentowała oprawę składającą się z transparentu "Szlak przetarty!! Cel walki warty! Już kiedyś pokazano, że można", sektorówki przedstawiającej krajowy puchar, a całość uzupełniły folie aluminiowe i piro. Jagiellonia przyjechała w 130 osób i z dwiema flagami.

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica (11)
Przyjezdni bez flag.


Wyjazd tygodnia: 1810 widzewiaków (ze zgodami) w Rzeszowie
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu ze Śląskiem Wrocław:

Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Zagłębie Lubin na meczu z Arką Gdynia:


Wisła Kraków na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na meczu z Górnikiem Zabrze:


Jagiellonia Białystok na meczu z Koroną Kielce:Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Wisła Płock na meczu z Pogonią Szczecin:
Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na meczu z Miedzią Legnica:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Lechią Gdańsk:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z GKS-em Jastrzębie:GKS Jastrzębie na meczu z GKS-em Katowice:


Legia Warszawa na wyjazdowym meczu PP z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na meczu z Legią Warszawa:


Odra Opole na meczu z Jagiellonią Białystok:
Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu PP z Odrą Opole:
Puszcza Niepołomice na meczu PP z Miedzią Legnica:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu PP z Puszczą Niepołomice:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Resovią:


Okocimski Brzesko na meczu z Tarnovią:


Olimpia Elbląg na meczu z Ruchem Chorzów:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg:


Wigry Suwałki na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz:


Polonia Przemyśl na meczu z Igloopolem Dębica:


Igloopol Dębica na wyjazdowym meczu z Polonią Przemyśl:


Beskid Andrychów na meczu ze Słomniczanką Słomniki:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice:


Stal Stalowa Wola na meczu z Siarką Tarnobrzeg (w Boguchwale):


Raków Częstochowa na meczu z Termaliką Nieciecza:


Termalika Nieciecza na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Świt Nowy Dwór Maz. na meczu z Sokołem Ostróda:


Motor Lublin na meczu z Avią Świdnik:


Avia Świdnik na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:


Karpaty Krosno na meczu z JKS-em Jarosław:
Odra Wodzisław na wyjazdowym meczu z LKS-em Krzyżanowice:


Legia Warszawa na meczu kosza ze Spójnią Stargard:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
Jaaaaaa - 23.03.2019 / 22:36, *.play-internet.pl

@Ding: dzienni co?

odpowiedz
Jaaaaaa - 23.03.2019 / 22:03, *.play-internet.pl

@Kula: a może informacja akurat o tym meczu jest bo dotyczy Legii.

odpowiedz
Gigi - 20.03.2019 / 17:05, *.amazonaws.com

@Alan : nigdy specjalnie nie jeździli, nawet w ekstraklasie, jak na poziom rozgrywkowy, przeciwników z jakimi grają oraz ogólną sytuację w klubie to i tak te liczby nie są najgorsze

odpowiedz
Alan - 20.03.2019 / 15:00, *.amazonaws.com

@Kronikarz:
80 osób w sulejowku, jeśli to prawda to rzeczywiście masakra u nich z kibolstwem jest.

odpowiedz
(L) - 20.03.2019 / 12:41, *.amazonaws.com

@Grigor : Pewnie przyszli incognito ci co pracuja w Wawie :D Zresztą co to za ekipa ta śmieszna Broń

odpowiedz
Kronikarz - 20.03.2019 / 12:11, *.amazonaws.com

ok. 8 dych KSP obecne w Sulejówku na meczu z miejscową Victorią,nie zostają wpuszczeni i dopingują spod stadionu

odpowiedz
Zgred - 20.03.2019 / 01:26, *.as9105.com

Co oni nie mogli podpalić flagi te Janki z karpatow?

odpowiedz
Broniarz - 19.03.2019 / 21:51, *.amazonaws.com

Broni na mecz z Legią II ponad 7,5 tyś specjałami ,jednak z powodu remontu torowiska pomiędzy Radomiem a Warką nie dojechali na miejsce

odpowiedz
Grigor - 19.03.2019 / 18:21, *.77.145

@Kula
Byłem na meczu rezerw i zadnego kibica który identyfikowalby się z Bronią nie widziałem. Sektor gości pusty... Jeśli ktoś był to incognito więc nie dziw się że oficjalnie jest 0 wyjazdowe

odpowiedz
Kula - 19.03.2019 / 16:31, *.centertel.pl

Skoro piszecie , że na LegiaII nie było nikogo z Broni Radom to równie dobrze moglibyście opisać w ten sposób ze 30-40 spotkań w 2 i 3 lidze bez kibiców gości. Chyba, że to po to żeby przycukrować Radomiakowi.

odpowiedz
Władeczek - 19.03.2019 / 16:18, *.netfala.pl

Następnym razem kupię maciore zamiast szczeniaczka żeby oglądać mecze naszej ligi. Myślę jednak, że nawet na moim LG OLED 75 cali przy kominku z maciorą na stole mecze wyglądają nudno faken.

odpowiedz
Olimpia - 19.03.2019 / 14:10, *.oldnet.pl

Ponad 2 stòwki Ruchu w Elblągu

odpowiedz
Ding - 19.03.2019 / 14:07, *.play-internet.pl

"Podobno przed spotkaniem doszło do wewnętrznej bójki, w której Sharksi zaatakowali grupę "Ultras Wisła", bo jakoby ci drudzy dogadali się z właścicielem na prowadzenie dopingu."

Brzmi to jak z Radia Erewań. Dziennikarze LL! powinni zweryfikować te informacje, a dopiero potem pisać tekst, a nie opierać się ma plotkach.

odpowiedz
tobiasz - 19.03.2019 / 13:28, *.tpnet.pl

wyjazd tygodnia ; zdecydowanie Lech

odpowiedz
oli - 19.03.2019 / 13:19, *.23.24

Motor Lublin gral z Avia Świdnik a nie z Orlętami Radzyn..
Avii 100 osob w tym 10 osob z Łady Biłgoraj!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.