fot. Ekstraklasa
REKLAMA

26. kolejka Ekstraklasy. Czołówka zrobiła swoje

Mishka, źródło: Legionisci.com

Od piątku do niedzieli rozgrywane były mecze 26. kolejki Ekstraklasy. Na początek Wisła Płock przegrała z Pogonią, a Lech z Górnikiem. W sobotę Jagiellonia na własnym stadionie uległa Koronie 1-3. Liderująca w tabeli Lechia skromnie 1-0 pokonała Zagłębie Sosnowiec. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie między Legią a Śląskiem. W niedzielę w derbach Krakowa lepsza okazała się Wisła, a Piast konsekwentnie gromadzi punkty - tym razem pokonał Miedź.

26. kolejka:

Wisła Płock 0-2 Pogoń Szczecin
Lech Poznań 0-3 Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok 1-3 Korona Kielce
Zagłębie Sosnowiec 0-1 Lechia Gdańsk
Legia Warszawa 1-0 Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin 0-0 Arka Gdynia
Piast Gliwice 2-1 Miedź Legnica
Wisła Kraków 3-2 Cracovia

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Ewelina - 18.03.2019 / 21:11, *.play-internet.pl

Gdy patrze na wyniki Amiki Wronki to zastanawiam się jak to możliwe, że przegraliśmy z nimi 0:2. Przecież ich leje każdy.

odpowiedz
krys008 - 20.03.2019 / 06:52, *.amazonaws.com

@Ewelina: Jestem daleki od teorii spiskowych, nigdy nie wierzę w to, że zespół może grać celowo przeciwko trenerowi, ale jak to wytłumaczyć ? Jak wytłumaczyć cudowną metamorfozę po odejściu The Special One z MU?

odpowiedz
LWL - 18.03.2019 / 10:00, *.tpnet.pl

Trzymamy sie i nie tracimy dystansu do lidera a przegonimy w rundzie finalowej a nad Piastem utrzymujemy przewage punktowa ! "L" !!!

odpowiedz
Voitcus - 17.03.2019 / 21:39, *.chello.pl

Czy Wy też macie wrażenie, że my mniej gonimy Lechię, a bardziej uciekamy przed Piastem?

odpowiedz
krys008 - 17.03.2019 / 20:05, *.serv-net.pl

Piękna asysta Janusz Gola w meczu Wisła, Cracovia. Janusz Gol sentyment pozostanie na zawsze.

odpowiedz
LWL - 17.03.2019 / 16:05, *.tpnet.pl

Derby Slaska na remis ! " L ' !!!

odpowiedz
będziedobrze - 17.03.2019 / 15:06, *.opera-mini.net

@Wolfik: Mecz z Rakowem był zwykły? To wielka szkoda, czasami warto włączyć wyższy bieg...

odpowiedz
będziedobrze - 17.03.2019 / 14:39, *.opera-mini.net

Dzisiaj trzymamy kciuki za "L"ubin (bo AGKŚ), "L"egnicę (bo wiadomo) i Wis"L"ę (jw)

odpowiedz
LWL - 17.03.2019 / 08:57, *.tpnet.pl

Dziekujemy Carlitos !!! Jestes SUPER a gola z karnego bardzo ladnie strzeliles i tym samym spelniles moje marzenie bo w przerwie meczu pisalem zebys strzelil chocby jednego zwycieskiego gola a karnego tez trzeba umiec strzelic i udowodniles ze karne strzelasz bardzo dobrze co widzielismy i jednoczesnie pokazales jak trzeba wykonywac karne zeby bramkarz nie mial nic do powiedzenia !

odpowiedz
Mikolaj - 17.03.2019 / 23:03, *.chello.pl

@LWL: człowieku, non stop produkujesz te komentarze bez ładu i składu. Czasami kilka naraz i w żadnym nic ciekawego do dyskusji nie wnosisz. Masakra, aż ręce opadają. Nie wiem, jak chodzisz do podstawówki to spędzaj więcej czasu na podwórku a nie w internecie...

odpowiedz
michau kócharz - 16.03.2019 / 22:33, *.getinternet.no

fatalny mecz

odpowiedz
Adi - 16.03.2019 / 22:21, *.play-internet.pl

Kibicuje Legii od 95 roku i muszę stwierdzić że, Mioduski zniszczył mój ukochany klub. Smutne ale prawdziwe.

odpowiedz
Bla - 16.03.2019 / 22:47, *.47.66

@Adi : bzdura

odpowiedz
krys008 - 16.03.2019 / 22:19, *.serv-net.pl

Legia - Śląsk straszna kopanina. Ciężko się to ogląda.

odpowiedz
kamyk - 16.03.2019 / 21:26, *.play-internet.pl

Lechia zagrała pod Legię !!!!Tyle tylko że ma 3 punkty a L męczy się i po połówce nie widać by nie zaliczyła wpadki. Żenada trwa dalej...

odpowiedz
LWL - 16.03.2019 / 21:25, *.tpnet.pl

Carlitos w Tobie nadzieja chocby na jednego zwycieskiego gola ! "L" !!!

odpowiedz
janusz - 16.03.2019 / 21:24, *.getinternet.no

typowa gonwo ze slunskiem grają , żenada , sa pinto out

odpowiedz
Kipkorir - 16.03.2019 / 19:07, *.chello.pl

Jeżeli wyniki innych drużyn układają się pod Legię, to jest niemal pewne, że kopacze odstawią koninę połączoną ze stratą punktów. Pytanie tylko - dwóch czy trzech punktów?

odpowiedz
Cymcyk - 16.03.2019 / 18:11, *.play-internet.pl

Znowy wszyscy grają pod Legię, bimbrownicy też przegrali. Jeszcze szajs niech wtopi, a Legia wygra i znowu będzie piękna kolejka, może nawet na pozycji lidera.

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.03.2019 / 21:31, *.t-mobile.pl

@Gość : a co tam u was na k6 dziewczynki? Zwiedzacie mazowieckie pastwiska czy dalej boicie się wyjść z domu??

odpowiedz
Raf - 17.03.2019 / 17:20, *.btcentralplus.com

@Sputnik 44:
To rezerwy Legii grają na pastwisku?

odpowiedz
jano - 16.03.2019 / 12:11, *.orange.pl

I niech mi teraz po tym co zdziałał Raków(eliminacja Lecha i Legii) który zespół Ekstraklapy zasługuje na to żeby być Mistrzem Polski?????

odpowiedz
Bloom - 16.03.2019 / 12:02, *.plus.pl

Nawałka to taki sam wybitny trener jak Brzęczek czy Fornalik. Takie pieniądze płacić trenerowi bez żadnych osiągnięć którego reprezentacja ledwo, ledwo wygrywała ze słabeuszami i miała masę szczęścia , to trzeba mieć nierówno pod sufitem albo nie mieć co robić z pieniędzmi. Brawo amica. To już chyba wole naszego buca.

odpowiedz
Raf - 16.03.2019 / 23:00, *.02.net

@Bloom:
Fornalik ze słabym ruchem awansował do pucharów a teraz może z Piastem to zrobić więc porównując jego z Nawałką a co dopiero z Brzęczykiem masz nie równo pod sufitem

odpowiedz
Bloom - 17.03.2019 / 20:09, *.plus.pl

@Raf: Chodziło o wybitne osiągnięcia reprezentacyjne. A tak poza tym sukces w naszej śmiesznej lidze nie jest wiele wart, weryfikacja przychodzi w euro pucharach. Jakoś o Fornalika nie biją się średniaki europy, no bo jeśli w cv. największe osiągnięcie to 3 miejsce w ekstraklapie, to z czym do ludzi. Dla mnie są to trenerzy podobnej klasy, kumple Bońka inaczej nigdy by nie byli selekcjonerami.

odpowiedz
dariok - 16.03.2019 / 11:18, *.mm.pl

Co tam Lech najwazniejsze ze Pogon wygrala

odpowiedz
Po(L)ubiony - 16.03.2019 / 11:07, *.chello.pl

Po pierwsze, to powinniśmy być wdzięczni pyrom, że wygrali konkurs na zatrudnienie milicjanta. Po drugie, to poczekajmy na dzisiejszy mecz. Oby RSP, nie wygrał konkursu z Nawałką, kto bardziej wk..i swoich kibiców.

odpowiedz
LW1916 - 16.03.2019 / 10:17, *.tpnet.pl

Też się śmiałem jak Amica przegrała z Rakowem... Do minionej środy...

odpowiedz
będziedobrze - 17.03.2019 / 14:14, *.opera-mini.net

@LW1916: Jak będziemy z nimi grać na Narodowym to już wygramy; - )

odpowiedz
Mietek - 16.03.2019 / 09:13, *.vectranet.pl

Oczywiście cieszy kolejna przegrana znienawidzonej amiki, ale zastanawiam się jak Legia przegrała z takimi szmaciarzami? To chyba tajemnica przygotowań trenera Punto jak można było przegrać mecz z amiką. Zresztą za jego kadencji jak widać możemy przegrać i z pierwszoligowcem. Dzisiaj tylko wygrana, choć kto wie jeśli zagra Agra...

odpowiedz
Jacek - 16.03.2019 / 09:04, *.centertel.pl

Kazda porazka amiki cieszy ale jednak powinnismy patrzec na Legie. Styl/wlasciwie jego brak i forma jaką prezentuja legionisci nie budzi nadziei na koncowy sukces.

odpowiedz
Obcy - 16.03.2019 / 07:10, *.t-mobile.pl

W Poznaniu objawił się w pełni kunszt trenera Nawałki.

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.03.2019 / 08:01, *.cyfrowypolsat.pl

@Obcy: uwielbiam tego faceta ;-)

odpowiedz
Orleksra - 16.03.2019 / 07:04, *.centertel.pl

Nie śmiej się dziadku z czyjegoś przypadku.... Nie jest pewne, że wygramy dzisiaj. Gramy piach jak Łach i nie ma się czym chwalić. Z Arką i Płockiem było na farcie. Jedynie z Miedzia w miarę pewnie.

odpowiedz
grzesiek - 16.03.2019 / 00:05, *.chello.pl

Czyli ścigamy się z Lechem o miano największych dziadów w tej lidze; najgorsze jest jednak to, że jutro pewne wymęczą bułe ze Śląskiem i wygrają po żałosnym meczu, a Sosnowiec wygra z Lechią i zostaniemy liderem. Treneiro pęknie z dumy, o ile wcześniej nie pęknie z oburzenia z uwagi na nieokazanie mu szacunku przez Pana Lucjana Brychczego, który nie dość nisko mu się ukłoni.

odpowiedz
Hautausmaa - 16.03.2019 / 01:14, *.chello.pl

@grzesiek: Przecież w Amice zadziałał stary scenariusz. Wygrana z Legią w środku sezonu oznacza wcześniejsze urlopy.

odpowiedz
Hiszpan - 15.03.2019 / 23:00, *.play-internet.pl

Jak Legia mogła polec z tak beznadziejnym łachem....

odpowiedz
xenon - 15.03.2019 / 23:24, *.inetia.pl

@Hiszpan: bo łach spina się tylko na Legię. A dla nas był to kolejny zwykły mecz...

odpowiedz
Wolfik - 15.03.2019 / 23:50, *.mm.pl

@xenon: Raków też spiął się na Legię. I Cracovia. I inni. A dla nas były to zwykłe mecze....

odpowiedz
xenon - 16.03.2019 / 01:09, *.inetia.pl

@Wolfik: Jak z Niecieczą kilka razy, jak z Dundalk, jak z Trenczynem, jak z każdym innym... Zauważyłeś pewnie, że od x lat Legia spięła się może na 2-3 mecze? W szatni stara gwardia woli, żeby równać do ich poziomu, zamiast się wywyższać... ehh

odpowiedz
odstawiony do rezerw - 16.03.2019 / 08:27, *.209.212

@Hiszpan:
Każdy to samo może teraz powiedzieć po porażce z nami.Dopóki trenerem jest ten kabareciarz to jesteśmy beznadziejni

odpowiedz
PrzemoL - 15.03.2019 / 22:29, *.chello.pl

Właśnie obejrzałem mecz lecha. Ja się jedynie zastanawiam, jakim cudem my jesteśmy wiceliderem ze stratą, jedynie, dwóch punktów do lidera, a z takim lechem dostaliśmy wpie...? Jak marna jest ta liga?

odpowiedz
Wolfik - 15.03.2019 / 23:49, *.mm.pl

@PrzemoL: Legia i Lech mają (podobno) największe budźety w tej śmiesznej lidze. A to oznacza, że ich właściciele albo są kompletnymi dyletantami, albo....lubią wywalać kasę w błoto.

odpowiedz
Gienek - 15.03.2019 / 13:06, *.netfala.pl

Taka mała dygresja co do obecnego miejsca (baaaardzo głęboka prowincja) Legii na piłkarskiej mapie Europy - Slavia Praga awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy po pięknym boju z Sevillą, a Legia odpadła w Pucharze Polski po tragicznym gniocie piłkarskim z Rakowem Częstochowa.

odpowiedz
Wolfik - 15.03.2019 / 20:22, *.mm.pl

@Gienek: Bo Slavia nie boi się grać swoimi wychowankami i czeskimi piłkarzami. My wolimy ściągać znajomych trenerów, menagerów i kogo tam popadnie.

odpowiedz
xenon - 15.03.2019 / 23:26, *.inetia.pl

@Wolfik: jedno jest pewne. W tym sezonie ani Legia ani Slavia nie zdobędą Pucharu Polski...

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 15.03.2019 / 12:04, *.centertel.pl

Za ten blamaz w Częstochowie powinni jutro jeździć na dupach i zapier..... pełne 90 minut. I żadnego kunktatorswa mają wygrać i grać ofensywnie dla kibiców a nie walic w chu.. Jak jutro nie wygrają mam nadzieje ze pinto poleci ze stanowiska.

odpowiedz
eth - 16.03.2019 / 00:02, *.t-mobile.pl

@(L)egiunia Fanatic(L): nawet jak nie zdobędziemy mistrzostwa Sa Pinto nie poleci ze stanowiska. Oczywiście to nie żadne insiderskie info, tylko moje silne przeczucie, ale... naprawdę, częste zmiany trenerów nic dobrego nie dają. Patrz: choćby Pogoń czy Cracovia. A po blamażu na MŚ i w Lidze Narodów, Niemcy wciąż trzymają Löwa. Oni najlepiej o tym wiedzą i nie robią pochopnych ruchów. A u nas - 3 mecze i do zmiany. Tak się nigdy mocnego zespołu nie zbuduje.

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.03.2019 / 08:05, *.cyfrowypolsat.pl

@(L)egiunia Fanatic(L): ale Kolego oni w każdym meczu powinni zap..lać przez 90 minut na pełnych obrotach... Za to biorą nieprzyzwoicie duże pieniądze!

odpowiedz
juhas - 15.03.2019 / 10:14, *.tpnet.pl

Mam przeczucie że Zagłębie Sosnowiec wygra u siebie z Lechią Gdańsk juhas

odpowiedz
Władeczek - 15.03.2019 / 09:45, *.netfala.pl

Powiem wam, że musimy wygrać ze Śląskiem faken.

odpowiedz
Gustaw - 16.03.2019 / 13:39, *.t-mobile.pl

@Władeczek: Władeczek wiesz, że to nie możliwe. Faken

odpowiedz