Koszykówka

Legia Warszawa 94-72 HydroTruck Radom

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com, Legia Warszawa Sekcja Koszykówki - Wiadomość archiwalna

W meczu 24. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała u siebie z zespołem z Radomia 94-72. Kolejne spotkanie w lidze "Wojskowi" zagrają na Bemowie już w najbliższą w sobotę, 30 marca o godzinie 19:00 z AZS-em Koszalin.

Fotoreportaż z meczu - 127 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Od początku spotkania w szeregach legionistów najskuteczniejszy był Jakub Karolak, którego celny rzut za trzy punkty wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 7-4. Radomianie nie byli jednak dłużni i również za pomocą rzutów z dystansu szybko dogonili gospodarzy. W ekipie przyjezdnych na czoło wysuwali się obcokrajowcy – legitymujący się węgierskim paszportem Obie Trotter oraz Fin Carl Lindbom. Pełna walki pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Legii 23:21.

Kolejne dziesięć minut gry lepiej rozpoczęli legioniści, którzy po celnym rzucie wolnym Filipa Matczaka uzyskali sześciopunktową przewagę (29-23). Taki stan nie trwał długo - radomianie potrzebowali niespełna minuty, by zbliżyć się do warszawian na dystans jednego punktu. Mecz ponownie się wyrównał, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po celnym trafieniu za trzy punkty autorstwa Omara Prewitta stołeczni wygrywali 38-34, a wkrótce kolejne „oczka” dołożył kapitan Sebastian Kowalczyk. Pierwsza połowa na korzyść Legii – 43-36.

Po powrocie z szatni swojej dobrej formy nie stracił wspomniany już kapitan Legii, który ponownie przymierzył zza łuku. HydroTruck nie mógł pozwolić przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł i starał się robić wszystko, by dogonić wynik. Duda Sanadze, Obie Trotter i Jarvis Williams wzięli odpowiedzialność za grę przyjezdnych, ale warszawianie trwali w mocnym uderzeniu. Na nieco ponad trzy minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty tablica wyników wskazywała rezultat 65:51 dla Legii, co było dotąd najwyższym prowadzeniem w meczu. Tę bardzo udaną część pojedynku gospodarze wygrali 29:23 i przed ostatnia kwartą cieszyli się prowadzeniem 72-59.

Legia wciąż była głodna kolejnych punktów. Wysoko fruwał Keanu Pinder blokując kolejnych rywali, skuteczny byłduet legionistów Omar Prewitt – Filip Matczak. Gospodarze zdominowali wydarzenia na parkiecie i pewnie dążyli do zwycięstwa, które stało się faktem. Podopieczni trenera Tane Spaseva nie dali szans radomianom pokonując ich aż 94-72.

PLK: Legia Warszawa 94-72 Rosa Radom
Kwarty: 23-21, 20-15, 29-23, 22-13