fot. Michał Wyszyński
REKLAMA

Koszykówka

Legia Warszawa 94-72 HydroTruck Radom

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com, Legia Warszawa Sekcja Koszykówki

W meczu 24. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała u siebie z zespołem z Radomia 94-72. Kolejne spotkanie w lidze "Wojskowi" zagrają na Bemowie już w najbliższą w sobotę, 30 marca o godzinie 19:00 z AZS-em Koszalin.

Fotoreportaż z meczu - 127 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Od początku spotkania w szeregach legionistów najskuteczniejszy był Jakub Karolak, którego celny rzut za trzy punkty wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 7-4. Radomianie nie byli jednak dłużni i również za pomocą rzutów z dystansu szybko dogonili gospodarzy. W ekipie przyjezdnych na czoło wysuwali się obcokrajowcy – legitymujący się węgierskim paszportem Obie Trotter oraz Fin Carl Lindbom. Pełna walki pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Legii 23:21.



Kolejne dziesięć minut gry lepiej rozpoczęli legioniści, którzy po celnym rzucie wolnym Filipa Matczaka uzyskali sześciopunktową przewagę (29-23). Taki stan nie trwał długo - radomianie potrzebowali niespełna minuty, by zbliżyć się do warszawian na dystans jednego punktu. Mecz ponownie się wyrównał, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po celnym trafieniu za trzy punkty autorstwa Omara Prewitta stołeczni wygrywali 38-34, a wkrótce kolejne „oczka” dołożył kapitan Sebastian Kowalczyk. Pierwsza połowa na korzyść Legii – 43-36.

Po powrocie z szatni swojej dobrej formy nie stracił wspomniany już kapitan Legii, który ponownie przymierzył zza łuku. HydroTruck nie mógł pozwolić przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł i starał się robić wszystko, by dogonić wynik. Duda Sanadze, Obie Trotter i Jarvis Williams wzięli odpowiedzialność za grę przyjezdnych, ale warszawianie trwali w mocnym uderzeniu. Na nieco ponad trzy minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty tablica wyników wskazywała rezultat 65:51 dla Legii, co było dotąd najwyższym prowadzeniem w meczu. Tę bardzo udaną część pojedynku gospodarze wygrali 29:23 i przed ostatnia kwartą cieszyli się prowadzeniem 72-59.

Legia wciąż była głodna kolejnych punktów. Wysoko fruwał Keanu Pinder blokując kolejnych rywali, skuteczny byłduet legionistów Omar Prewitt – Filip Matczak. Gospodarze zdominowali wydarzenia na parkiecie i pewnie dążyli do zwycięstwa, które stało się faktem. Podopieczni trenera Tane Spaseva nie dali szans radomianom pokonując ich aż 94-72.

PLK: Legia Warszawa 94-72 Rosa Radom
Kwarty: 23-21, 20-15, 29-23, 22-13

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
0. M. Kołodziej 13 (3)
3. J. Karolak 17 (2)
7. S. Kowalczyk 10 (2)
17. R. Patiejew 6
4. O. Prewitt 15 (3)
- - -
18. M. Konopatzki 2
19. P. Nowerski 2
15. A. Linowski 0
8. F. Matczak 14
45. J. Bilbao 0
25. K. Pinder 15

HydroTruck Radom [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
15. A. Bogucki 8
33. A. Mielczarek 5 (1)
11. O. Trotter 21 (5)
22. C. Lindbom 11 (1)
23. D. Sanadze 18 (2)
- - -
25. W. Wątroba 2
4. M. Piechowicz 3 (1)
1. C. Neal 0
0. J. Williams 4
7. K. Tyszka -
16. D. Wall -

Komisarz: Jarosław Czeropski
Sędziowie: Łukasz Jankowski, Łukasz Andrzejewski, Tomasz Tomaszewski

widzów: 800

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Kibic (L) - 26.03.2019 / 15:38, *.com.pl

Wygrana cieszy, bo każde wygrana przybliża naszych do play-off. Ale ścisk w środkowej strefie tabeli jest ogromny. Teraz każdy mecz jest ważny. Oczywiście wygrany.

odpowiedz
Fcm - 24.03.2019 / 21:24, *.centertel.pl

Z całym szacunkiem do Garwolina, ale oprawa Dęblina lepsza.

odpowiedz
fan - 25.03.2019 / 12:55, *.play-internet.pl

@Fcm : ale jakieś szczegóły? pod jakim kątem lepsza jest według Ciebie?

odpowiedz
Legia FC Garwolin - 25.03.2019 / 19:57, *.t-mobile.pl

@fan: Każdy ma prawo oceniać oprawy według swoich kryteriów . Jeżeli @Fcm tak uważa to my szanujemy jego zdanie. Dla nas najważniejsze było to że mogliśmy się zaprezentować całej legijnej rodzinie. Pozdrawiamy Dęblin oraz wszystkie grupy biorące udział w III edycji Ultra Dzielnicy.

odpowiedz
Fcm - 25.03.2019 / 23:08, *.centertel.pl

@Legia FC Garwolin: ja broń Boże nie mówię, że wasza była zła, poprostu Dęblina mi się lepiej podobało, więcej konfetti i w ogóle. Ja wiem że dla Was to sporo czasu i przygotowań. Pozdrawiam.

odpowiedz
Kibic (L) - 26.03.2019 / 12:23, *.com.pl

@Fcm : I jedni i drudzy się NAPRACOWALI, a ty swoim komentarzem zepsułeś to wszystko. Zrozum, że KAŻDA OPRAWA jest INNA. A ty w ogóle znasz się na tym ? Jestes plastykiem, a może artystą malarzem ?

odpowiedz
Senior - 26.03.2019 / 12:31, *.com.pl

@Fcm : Nie wypowiadaj się o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Każda Oprawa to PRZEKAZ, a on zawsze jest inny.

odpowiedz
Fcm - 27.03.2019 / 22:48, *.centertel.pl

@Kibic (L): dobra nie napinaj się tak

odpowiedz
Mlbets - 24.03.2019 / 12:40, *.centertel.pl

Warto też wspomnieć, że nasze rezerwy sprawiły spora niespodziankę (kurs 9.50 u buka) wygrywając w pierwszym meczu o utrzymanie w 2 lidze z Nadarzynem (MKS Pruszków u20)

odpowiedz
KAMIL - 24.03.2019 / 08:56, *.com.pl

szkoda że nie chcę się ludziom chodzić na kosza , fajna odskocznia zabawa itd. chyba basket się przyjmie dopiero jak Legia będzie grała o medale to może wtedy frekwencja w młynie będzie jak na Legie przystało a nie jak na całą koszykarską Polskę nudaaa po całości

odpowiedz
Arek - 23.03.2019 / 23:35, *.tpnet.pl

Powoli i do przodu.

odpowiedz
jankoL - 23.03.2019 / 22:32, *.t-mobile.pl

Wejscie do playoff byloby na ta chwile czyms super(biorac pod uwage szczegolnie gre L na wyjazdach)

odpowiedz
Kibic (L) - 23.03.2019 / 20:16, *.com.pl

Od połowy 2 QT z radomiaków zaczęło schodzić powietrze. I pod konic 4 QT jechać zaczęli na feldze. Spasev wpuścił Hiszpana na parkiet, a ten jak pod koniec ubiegłego sezonu NIC nie wniósł do gry. Bilbao niestety słabiutki.

odpowiedz
Ewelina - 23.03.2019 / 20:16, *.play-internet.pl

Kapitalny mecz Legii. A to zagrał dziś Pinder to mistrzostwo. Oby tak dalej.

odpowiedz
Kibic (L) - 23.03.2019 / 20:10, *.com.pl

Do tego meczu mieli - 46 pkt. w plecy po wszystkich meczach. Dzisiaj była szansa wygrać różnicą minimum 30 puktów i nie wykorzystali tego. Szkoda.

odpowiedz
LWL - 23.03.2019 / 19:33, *.tpnet.pl

Tak ma byc ! LEGIA ma wygrywac !! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 23.03.2019 / 19:30, *.tpnet.pl

Super LEGIA ! "L" !!!

odpowiedz
Kalbar - 23.03.2019 / 19:28, *.chello.pl

W zeszłym sezonie ledwo utrzymanie dziś walka o ósemkę. Brawo panowie!!!

odpowiedz
będziedobrze - 24.03.2019 / 11:27, *.t-mobile.pl

@Kalbar: W zeszłym sezonie nie było utrzymania, było fartowne "niespadnięcie" ; - )

odpowiedz
grzesiu - 23.03.2019 / 19:08, *.centertel.pl

BRAWO !

odpowiedz