Aleksandra Mierzejewska - fot. Eurosport Polska
REKLAMA

Sportowe stypendia dla Bartnika i Mierzejewskiej od KGHM-u

Bodziach, źródło: Legionisci.com / wpolityce.pl

Dwóch sportowców Legii Warszawa, którzy uzyskali w ostatnim czasie złote medale na Mistrzostwach Europy i Świata, otrzymają sportowe stypendium. Dziś ogłoszone zostały nazwiska 20 sportowców uczestniczących w programie stypendialnym "Miedziane Rywalizacje", w którym znaleźli się Aleksandra Mierzejewska (sztangistka Legii, Mistrzyni Europy z roku 2018) oraz Tomasz Bartnik (zawodnik strzeleckiej Legii, mistrz świata w karabinie pneumatycznym, który zapewnił sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio). Bartnik i Mierzejewska znaleźli się na liczącej 15 nazwisk "liście ministerialnej". Kolejna piątka to sportowcy z Zagłębia Miedziowego.

Każdy z zawodników dostanie roczną dotację w wysokości 50 tysięcy złotych - wsparcie zapewni koncern KGHM Polska Miedź. Pomysłodawcą wszystkich programów finansowanych przez spółki Skarbu Państwa jest minister sportu Witold Bańka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.