REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Cracovią

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W Wielką Sobotę legioniści po raz pierwszy objęli pozycję lidera tabeli i mamy nadzieję, że utrzymają ją do końca sezonu. „Wojskowi” skromnie wygrali z Cracovią 1-0, a bramkę na wagę trzech oczek zdobył podczas doliczonego czasu gry drugiej połowy Carlitos. Zapraszamy do ocen jakie wystawiliśmy podopiecznym Aleksandara Vukovicia.

Iuri Medeiros - Coraz częściej widać, że cena Portugalczyka jest adekwatna do tego, co potrafi zaprezentować na murawie. Medeiros stara się grać kombinacyjnie oraz szukać trudniejszych do zrealizowania rozwiązań. W 31. minucie pomocnik mocno uderzył w kierunku bramki Cracovii, jednak futbolówka znalazła się wysoko nad poprzeczką. W 59. minucie fantastycznie przyjął piłkę, którą z drugiego końca boiska zagrał mu Rocha. Portugalczyk podał do „Veso”, a ten wypatrzył Szymańskiego, niestety Polak trafił futbolówką prosto w golkipera. W 60. minucie Medeiros świetnie przymierzył zza pola karnego, piłka wpadła do siatki tuż obok słupka. Niestety gol nie został uznany, ponieważ na pozycji spalonej był Szymański, który zdaniem arbitra przeszkadzał bramkarzowi w interwencji. W 69. minucie Portugalczyk huknął z dystansu, futbolówkę na poprzeczkę sparował Pesković.

Domagoj Antolić - Ostatnie mecze Chorwata były stanowczo poniżej oczekiwań, w meczu z Cracovią pomocnik pokazał klasę. Były gracz Dinama Zagrzeb miał wiele dobrych pomysłów na rozgrywanie futbolówki. W 8. minucie piłkarz szukał w polu karnym „Hamy”, jednak ten został uprzedzony przez Dimuna. W 56. minucie Chorwat wrócił na własną połowę i przechwycił piłkę od Wdowiaka, po czym minął z nią Gola. Następnie oddał piłkę Medeirosowi, który wypracował dobra sytuację Szymańskiemu. W sobotnim spotkaniu „Antola” miał aż 92% celności podań oraz z 12 pojedynków na ziemi wygrał 11. Antolić zaliczył też trzy udane odbiory oraz dwa zwody. Fenomenalne liczby!

Andre Martins - W 12. minucie Portugalczyk huknął zza pola karnego, niestety świetnie interweniował Pesković, który sparował piłkę na poprzeczkę. W 30. minucie Martins prostopadłym podaniem uruchomił Hamalainena, który chciał dograć futbolówkę do Carlitosa. Pomocnik celnie podawał (87%) oraz często był pod grą. Portugalczyk jest teraz kluczową postacią w Legii, na obecną w chwilę ciężko jest sobie wyobrazić środek pola bez niego. Niestety Martins z otrzymał w sobotę żółty kartonik, przez co mecz z Lechem obejrzy z trybun.

Marko Vesović - Od początku Czarnogórzec mocno pracował w defensywie, często naprawiał błędy kolegów z drużyny. „Veso” wiele razy podłączał się do przodu. W 59. minucie dośrodkował piłkę do „Szymiego”, który trafił nią prosto w bramkarza. W 80. minucie wypatrzył świetnie Hamalainena, który główką nie zaskoczył golkipera. Podania Czarnogórca były najcelniejsze spośród legionistów, aż 93% z nich trafiało do kolegów z drużyny, a warto wspomnieć, że „Veso” najwięcej razy podawał futbolówkę. Zaliczył aż pięć udanych odbiorów, czyli najwięcej w gronie „Wojskowych”.

William Remy - Od początku grał twardo i pewnie. Wygrał wszystkie pojedynki z przeciwnikami w powietrzu. Celnie wprowadzał futbolówkę do gry, 90% jego podań trafiało do kolegów z drużyny. W 89. minucie Francuz popisał się pewną interwencją, oddalając od bramki zagrożenie. Podczas doliczonego czasu gry do drugiej połowy Remy przyjął sobie futbolówkę dośrodkowaną na pole karne, obrońca Legii chciał złożyć się do strzału, jednak kopnął go Helik. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Carlitos.

Carlitos - Od początku chciał jak najczęściej grać prostopadle, szukał ciekawych rozwiązań. Kilkukrotnie Hiszpan szybko wyprowadzał kontry, które niestety nie przyniosły nam bramek. Podczas doliczonego czas gry do drugiej części meczu Carlos Lopez podszedł do wykonania rzutu karnego. Snajper z Półwyspu Iberyjskiego nie dał się rozproszyć rywalom i pokonał golkipera. Hiszpan zaliczył cztery udane zwody. Chwilę po zdobyciu gola Carlitos opuścił murawę.

Luis Rocha - Z meczu na mecz coraz częściej widujemy Portugalczyka w ofensywie. Rocha często podłącza się, a następnie szuka w polu karnym kolegów z drużyny. W 3. minucie defensor pognał lewą flanką, po czym dograł futbolówkę na głowę "Hamy", który nie zdołał skierować jej w światło bramki. Portugalczyk nie najlepiej radził sobie w z rywalami powietrzu, za to lepiej wyglądało to przy ziemi. Rocha zaliczył cztery udane zwody.

Radosław Cierzniak - Od początku pewnie grał na przedpolu oraz nie popełniał błędów przy wprowadzaniu piłki do gry. W 36. minucie golkiper dał sobie radę z lekkim strzałem Cabrery. Krakowianie nie zmusili Cierzniaka do wymagających interwencji.

Artur Jędrzejczyk - W 13. minucie reprezentant Polski nie zachował się najlepiej, podał piłkę wprost pod nogi Cabrery, który nieumiejętnie chciał przelobować Cierzniaka. W 36. minucie „Jędza” nie zdołał powstrzymać Cabrery, który doszedł do strzału z bliskiej odległości. Chwilę później Jędrzejczyk świetnie podłączył się do ofensywy i uruchomił prostopadłym podaniem Rochę, który został sfaulowany. Kapitan Legii wygrał sześć na siedem pojedynków przy ziemi. Z powodu żółtego kartonika, jaki zobaczył w 40. minucie, Jędrzejczyk nie zagra w Poznaniu.

Kasper Hamalainen - W 3. minucie Fin nieumiejętnie złożył się do piłki dośrodkowanej od Rochy, sam Portugalczyk zagrał mu też nieco za mocno. W 30. minucie „Hama” otrzymał podanie od Martinsa, pomimo próby były gracz Lecha nie zdołał jej dostarczyć Carlitosowi. W 63. minucie Carlos Lopez ruszył z kontrą, po czym futbolówkę dograł do Hamalainena, ten nieco się pogubił i zmarnował dobrą okazję. W 80. minucie Fin po raz kolejny uderzał głową, tym razem w bramkarza. Wygrał jedynie 39% pojedynków oraz był dość niewidoczny. Zszedł z murawy w 81. minucie.

Sebastian Szymański - W 10. minucie „Szymi” uderzał z wolnego, ale sporo się pomylił. W 56. minucie do Szymańskiego zagrał Medeiros, „Seba” uderzył zza pola karnego, ale bez problemu wyłapał futbolówkę golkiper. Trzy minuty później 19-latek otrzymał dośrodkowanie od „Veso”, Polak chciał zaskoczyć bramkarza uderzeniem bez przyjęcia, ale trafił prosto w niego. „Szymi” wygrał jedynie 21% pojedynków, jest to bardzo słaby wynik patrząc na to, że wziął udział w 14. W parterze zwyciężył raz, za to w powietrzu dwukrotnie pokonywał rywali. Zszedł z murawy w 74. minucie.

Zmiennicy

Dominik Nagy - Wszedł na boisko w 74. minucie. Chwilę po wejściu na murawę, przegrał pojedynek biegowy z Rapą, mimo że Węgier powinien być wypoczęty. Podczas doliczonego czasu gry Nagy zrekompensował się i świetnie przedarł się lewą stroną, a ręką piłkę zagrał Rapa.

Sandro Kulenović - Na murawę wszedł w 81. minucie. Kilka razy dobrze zagrał tyłem do bramki. Nie miał za wiele czasu, aby się pokazać.

Cafu - Grał za krótko, aby ocenić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
Zenek Bielany - 23.04.2019 / 10:00, *.tpnet.pl

Nie zachłystujcie się tak Medeirosem, miał kilka zagrań, ok, ale niżej u Was Hama był dużo bardziej pożyteczny. Nie wiem kto będzie rozgrywał w Poznaniu. Trzeba liczyć na twardą grę i że może znowu nam coś wpadnie, po rykoszecie na przykład.

odpowiedz
Bródno 75 - 23.04.2019 / 09:35, *.plus.pl

@Dlaczego?: Ile twoja matka musiała śniegu zjeść żeby takiego bałwana zrobić..?!?

odpowiedz
arek - 23.04.2019 / 00:28, *.chello.pl

Szymańskiemu przydałoby się pokazać mecz z trybun. Czas na Nagy.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2019 / 21:04, *.mm.pl

A ja z kolei pamiętam kilka głupich strat Remy'ego, co nieco obniża jego ocenę. Rozumiem, że akcją z końca spotkania swoje błędy nadrobił.

odpowiedz
fredix - 22.04.2019 / 21:03, *.mm.pl

kiedy patrzę na to jak się po boisku porusza Hamalainen to pierwsze słowo jakie ciśnie mi się na usta brzmi paralityk i nie chcę tu nikogo obrażać zwyczajnie uważam go za pomyłkę w LEGII

odpowiedz
JAreczek - 23.04.2019 / 10:02, *.tpnet.pl

@fredix: on nie jest od tego, żeby na niego patrzeć, jest od grania. Gość ma ponadprzeciętny przegląd pola, jest świetny w krótkim rozegraniu.

odpowiedz
kibic emeryt - 22.04.2019 / 19:27, *.tpnet.pl

Wielu z nas zasiadających na ostatnim meczu zastanawiała się dlaczego dotychczasowy filar zespołu Kafu siedzi na ławie a gra Antolić który w zagranych meczach grał słabo .Jaki jest powód takich decyzji trenera w sobotę Legia stracić punkty ale się udało . Następnym razem może tak już nie być .Niemal wszyscy mówią jednakowo to zwykłe kolesiostwo i jakby nie presja wyników pewnie grałby i Radovic .Jaka jest prawdziwa przyczyna bo sportowo Kafu jest lepszy .W ostatnim meczu widać było zdegustowanego piłkarza wchodzącego w 94 minucie a szkoda by było aby taki piłkarz odszedł .Pewnie w przypadku jakiegokolwiek niepowodzenia sytuacja się zmieni ,oby wtedy nie było za późno.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.04.2019 / 18:29, *.play-internet.pl

A co do Medeirosa,to określenie,"że jest warty 6mln euraków" jest określeniem nieco na wyrost,pomimo,że gość zdecydowanie wybija się w naszej eksraklasie.Jednak poziom ligi jest tak żenująco słaby,że właściwie każdy kto potrafi przyjąć piłkę i prosto kopnąć staje się gwiazdą ligi.Taki Corlitos np na tzw Zachodzie by sobie za wiele nie pograł,a u nas co rusz do 11 kolejki jest wybierany.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2019 / 21:08, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: Fakt, liga słaba. Ale wartość rzeczonego zawodnika jast taka jaką podano w info (czyt. tyle sobie za niego życzą). Mając porównanie z grającym tutaj niedawno VOO tyle bym nie wydał. To taki raczej Gui z najlepszych momentów.

odpowiedz
Peter mokotuff - 22.04.2019 / 16:23, *.play-internet.pl

...nie rozumiem jak w tak technicznie grajacej drużynie wpuszczany jest drewnopulos kulenovic????

odpowiedz
oLaf - 22.04.2019 / 13:14, *.vectranet.pl

Szymański się kompromituje wykonaniem rzutów wolnych - ostatni przestrzelił aż 3 metry ponad poprzeczką!!! : O co to, k... ma być?? futbol amerykański?? Jego b. słaby mecz.

Kulenovic - podobnie, do niczego się nie nadaje. Szymański przynajmniej biega...

Reszta - super.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.04.2019 / 18:21, *.play-internet.pl

Qrwa-jaki surowy jest ten "kafar"Szymański.Czemu nikt mu nie powie-chłopie,siłownia przede wszystkim.On nie ma siły ani dokopać z rzutu wolnego/rożnego,ani strzelić z dystansu,a w grze one to one przegrał 11 pojedynków na 14.Dno dna.

odpowiedz
Raf - 23.04.2019 / 12:08, *.com.pl

@oLaf: Szymański jest ogólnie słabiutki, poza bieganiem nic nie wnosi - nie ma dryblingu, nie potrafi przytrzymać piłki, nie potrafi rozegrać, każdy Go przestawi, wrzutki na aferę... słabo.

odpowiedz
Darek - 22.04.2019 / 12:19, *.chello.pl

Zgadzam sie z kolegami.90% dośrodkowan Szymanskiego z rzutow roznych ledwo dolatuje do pierwszego slupka.Pilke zazwyczaj wybija juz pierwszy obronca naszych rywali.Takie wykonywanie rzutów roznych to oddanie pilki rywalowi za darmo i bez walki.

odpowiedz
Amek - 22.04.2019 / 14:08, *.tpnet.pl

@Darek : może Medeiros

odpowiedz
LGZ - 22.04.2019 / 10:50, *.tpnet.pl

Zmienic wykonawce rzutow roznych i wolnych a sa inni co lepiej to wykonaja !

odpowiedz
Ja - 22.04.2019 / 10:34, *.t-mobile.pl

Szymanski to niedosc ze gra kaszane to jeszcze pcha sie do kazdego wolnego i roznego a efekt zawsze taki sam ... jak mozna niedopuszczac do wolnych Medeirosa z super ulozona noga...

odpowiedz
LWL - 22.04.2019 / 10:05, *.tpnet.pl

P.Szymanski nie powinien byl wyjsc w podstawowym skladzie po ostatnich meczach ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 22.04.2019 / 10:00, *.tpnet.pl

Jesli chodzi o karnego to nie podlegal nawet VAR a P.Frankowski nie mial zadnych watpliwosci co do jego podyktowania takze sedziowe nie przyczyniaja sie aby "L" byla Mistrzem RP ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 22.04.2019 / 09:32, *.tpnet.pl

P.Marciniak meczu "LEGII" nie sedziowal a Lechia tak grala ze przegrala ! "L" !!!

odpowiedz
Dlaczego? - 22.04.2019 / 09:09, *.a2mobile.pl

Nie rozumiem dlaczego polscy sędziowie na siłę robią Legię mistrzem Polski.Panowie sędziowie jaki macie interes żeby tworzyc tę głupotę?Pan Marciniak wyraźnie sędziuje pod Legię i jeszcze paru innych jego kumpli.Pozniej okazuje się że ten klub jedzie na puchary i dostaje potężne baty.Wciaz zastanawiam się czy nikt tego nie widzi.Ludzie zastanowcie się czy aby dobrze robicie?Nasi dziennikarze sportowi też biorą udział w zenadzie.Czy w tym kraju nie może być normalnie?

odpowiedz
vipkrzych - 22.04.2019 / 09:14, *.centertel.pl

@Dlaczego?: A powiedz mi co w tym meczu było wg Ciebie sędziowane na korzyść Legii? Czy wg Ciebie karny się Legii nie należał ?

odpowiedz
powiślak - 22.04.2019 / 09:15, *.207.112

@Dlaczego?: boli?! Ma boleć!!

odpowiedz
Wola - 22.04.2019 / 09:23, *.com.pl

@Dlaczego?:
Prawdopodobnie dlatego żeby tacy kretyni jak ty mogli powiedzieć
A nie mówiłem?
I to bez względu na to do której rundy Legia dojdzie i z kim i czy wygra. Właśnie dlatego, żebyś wierzył w teorie spiskowe. Pamiętaj, Legia porwała Jimmiego Hoffe i odpowiada również za zmiany klimatu.

odpowiedz
Kaprykos - 22.04.2019 / 09:42, *.vectranet.pl

@Dlaczego?: A Pan „Dlaczego” to mecz widział? Oj chyba nie;)

odpowiedz
Young - 22.04.2019 / 10:03, *.com.pl

@Dlaczego?: Coś Ty wziął za towar w Święta? Lepiej zmień dilera, choć przyznaję niesamowicie poprawiłeś mi humor z rana. Masz własny świat, własny stan umysłu, polecam psychiatrę-okulistę. Ciekawe z jakiego miasta Cię tu przywiało, kto Ciebie podpuścił?

odpowiedz
raf - 22.04.2019 / 10:08, *.mm.pl

@Dlaczego?: Dlaczego zabierasz głos na portalu, na który wszedłeś tylko po to, by dać wyraz swojej frustracji?

odpowiedz
rad - 22.04.2019 / 12:44, *.chello.pl

@Dlaczego?:
Tak więc twój wpis ujawnił 2 fakty :
1) jesteś nastawiony przeciwko Legii
2) masz IQ mieści się w przedziale 50-70
Napisz coś jeszcze - trochę śmiechu się przyda w Święta

odpowiedz
Kris - 22.04.2019 / 19:34, *.plus.pl

@Dlaczego?: Proponuję maść na ból du..

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2019 / 21:10, *.mm.pl

@Dlaczego?: "...Pan Marciniak wyraźnie sędziuje pod Legię..."
Po tym zdaniu uznałem, że wchodzenie w polemikę mija się z celem.

odpowiedz
Arek - 22.04.2019 / 23:13, *.tpnet.pl

@Dlaczego?: gdzieś Ty k... był, jak rozum rozdawali. I po kiego tu wchodzisz i się napinasz? Lepiej Ci?

odpowiedz