fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Mamy play-off!

Legia Warszawa 84-67 GTK Gliwice

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 29. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała na Bemowie z GTK Gliwice 84-67. Zwycięstwo z gliwiczanami zapewniło legionistom awans do fazy play-off! Drużyna Tanego Spaseva zajmie na koniec fazy zasadniczej 7 lub 8 miejsce. Ostatnie spotkanie zostanie rozegrane za tydzień w Starogardzie Gdańskim.

Fotoreportaż z meczu - 85 zdjęć Michała Wyszyńskiego
Fotoreportaż z meczu - 49 zdjęć Hugollka

W ćwierćfinałach weźmie udział osiem pierwszych zespołów z tabeli. Rywalizacja będzie odbywała się do trzech wygranych według schematu:
1-8, 2-7, 3-6, 4-5

Zwycięzcy awansują do półfinałów. Pokonani kończą udział w rywalizacji i są sklasyfikowani w końcowej tabeli w kolejności zajmowanych miejsc po sezonie zasadniczym.

Koszykówka: Legia Warszawa 84-67 GTK Gliwice
Kwarty: 18-14, 19-19, 25-20, 22-14

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
3. J. Karolak 17 (3)
7. S. Kowalczyk 8 (2)
17. R. Patiejew 4
4. O. Prewitt 32 (5)
6. M. Soluade 3 (1)
- - -
0. M. Kołodziej 0
18. M. Konopatzki 2
19. P. Nowerski 0
15. A. Linowski 0
8. F. Matczak 7 (1)
45. J. Bilbao 0
25. K. Pinder 11

GTK Gliwice [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
16. D. Słupiński 0
22. M. Morgan 13
5. M. Piechowicz 5
11. K. Radwański 11 (1)
1. D. Washington 4
- - -
0. M. Mack 0
3. J. Dłoniak 8 (2)
12. S. Kiwilsza 5
14. P. Robak 0
13. R. Lachance 21 (2)

Komisarz: Jarosław Czeropski
Sędziowie: Janusz Calik, Damian Ottenburger, Tomasz Tomaszewski

widzów: 299

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

fot. Michał Wyszyński
fot. Michał Wyszyński
fot. Michał Wyszyński

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
jankoL - 26.04.2019 / 13:13, *.cyfrowypolsat.pl

Ejo!! jedzie ktos moze w nd 28.04 do starogardu na ostatni mecz sez zasadniczego L???jesli tak to chetnie sie zabiore info na maila 29maxim@wp.pl

odpowiedz
???? - 21.04.2019 / 07:58, *.com.pl

Poszedł po kibicach News, że prawdopodobnie Prewitt zmieni klub.

odpowiedz
Lion - 24.04.2019 / 10:07, *.237.202

@????: Skąd takie info?

odpowiedz
???? - 25.04.2019 / 18:01, *.com.pl

@Lion: z trybuny VIP.

odpowiedz
Peter - 20.04.2019 / 18:34, *.play-internet.pl

Pamiętacie co było 17 lat temu? Też nikt na nas nie stawiał a o mały włos nie awansowaliśmy do półfinałów. Ostatecznie zajęliśmy 5 lub 6 miejsce, już dokładnie nie pamiętam.

odpowiedz
Senior - 22.04.2019 / 10:18, *.com.pl

@Peter: nie becz. Udało się, bo ostatecznie EBL jest na kiepskim poziomie.

odpowiedz
Matt - 20.04.2019 / 17:37, *.tpnet.pl

Nie jestem wielkim fanem kosza, ale śledzę wyniki tej sekcji. Jak sobie przypomnę wyniki z zeszłego sezonu, to wydaje mi się, że należą się ukłony za wynik w tym roku, nawet jak play-off skończy się na 1 rundzie.

odpowiedz
???? - 21.04.2019 / 07:20, *.com.pl

@Matt: no właśnie. Ale gdyby nie "Czarni Słupsk" to nadal by klepali w I Lidze.

odpowiedz
Kibic (L) - 20.04.2019 / 17:28, *.com.pl

Patiejev i Bilbao do WYMIANY.

odpowiedz
Senior - 20.04.2019 / 17:26, *.com.pl

Play-off to będzie dla naszych krótki epizod. Ale będzie.

odpowiedz
Qbzi - 20.04.2019 / 16:50, *.vectranet.pl

6 miejsce teoretycznie też może być nasze. Mamy dodatni bilans z Dąbrową Górniczą mimo ostatniej porażki.

odpowiedz
Redakcja (Legionisci.com) - 20.04.2019 / 16:55, *.legionisci.com

@Qbzi: Tak jest! :)

odpowiedz