Żyleta na meczu z Cracovią - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: W Warszawie mamy lidera!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Wielką Sobotę tym razem Legia podejmowała na własnym stadionie Cracovię, a ostatnie wyniki i styl gry mogły napawać optymizmem. Frekwencja na trybunach na pewno pozostawiała wiele do życzenia. 13,6 tys. widzów nawet na dzień przed Świętami, to wynik bardzo słaby, szczególnie biorąc pod uwagę rozpoczęcie rundy finałowej.

Ci, którzy w sobotni wieczór pojawili się przy Ł3, z pewnością nie żałowali. Emocji było mnóstwo, a stadion eksplodował pod koniec doliczonego czasu gry, kiedy padła zwycięska bramka. "W Warszawie mamy lidera" - ryknęli legioniści... po raz pierwszy w tym sezonie.



W dniu meczu doszły nas dobre wieści z Trójmiasta, gdzie Lechia przegrała z Piastem. Trzeba było jeszcze wykorzystać potknięcie rywala do mistrzowskiego tytułu. W Wielką Sobotę z domowych obowiązków wyrwało się ponad 13 tysięcy kibiców. Nie wszyscy jednak bez problemów weszli na stadion. System biletowy odbijał od bramek część fanów i ci byli kierowani do... olbrzymich kolejek do POK-u. W ostateczności klub zareagował na powtarzający się błąd systemu i tuż przed meczem postanowił wszystkich takich delikwentów wpuścić na stadion, część osób jednak wcześniej zdążyła zrezygnować z obejrzenia meczu. Gorsze jest to, że Legia spodziewała się problemów, bo dotyczyło to fanów, którzy pakiety kupili wiele dni wcześniej. Tymczasem pierwszy komunikat na ten temat został wydany dopiero dzień przed meczem.

Przy wejściu na stadion Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na oprawy. Charakterystycznych puszek nie dało się nie zauważyć także dzięki sporych rozmiarów transparentom "Zbiórka na oprawę". NS-i przed meczem zapowiedzieli akcję "Mistrz na stówę" - na trzech meczach ultrasi liczą, że dzięki Waszej pomocy uda się zebrać 100 tysięcy złotych na oprawy. Liczymy na Waszą hojność - to wyjątkowa runda w historii ruchu ultras na Legii, bowiem na większości meczów pojawiają się efektowne choreografie.



Trybuny nie wypełniły się nawet w połowie, ale osoby, które na stadion przyszły, potrafiły stworzyć niezapomnianą atmosferę. Trzeba przyznać, że kolejny raz potwierdziło się, że nie zawsze ilość idzie w parze z jakością. Kibice gości, którzy w tym sezonie na Łazienkowską przyjechali pociągiem specjalnym w ok. 900 osób, tym razem dotarli w bardzo skromnej grupie. Do stolicy "Pasy" podróżowały transportem kołowym i do celu dotarli na styk. Pierwsza, kilkunastosobowa grupa gości, stawiła się w klatce tuż przed rozpoczęciem spotkania. Ostatecznie w sektorze gości zasiadło 105 przyjezdnych z jedną flagą, "Bóg, honor, ojczyzna". Wokalnie trudno powiedzieć cokolwiek pozytywnego o przyjezdnych.

W trakcie meczu kilka razy miały miejsce "pozdrowienia" dla grupy gości. Tego dnia repertuar uprzejmości był bardziej wyszukany pod adresem sędziego spotkania. Zanim jednak do tego doszło, prowadziliśmy zupełnie normalny, doping dla Legii, który stał na niezłym poziomie. Szczególnie biorąc pod uwagę frekwencję na Żylecie, jak i całym stadionie. Kilka razy nasze pieśni były inicjowane na dwie strony, co miało na celu nakręcenie do głośnego dopingu fanów zgromadzonych w innych częściach stadionu.



Jeszcze przed rozpoczęciem drugiej części meczu, kibice krzyknęli pod adresem graczy - "Legia walcząca, Legia walcząca do końca!", a następnie przez dobrych kilka minut śpiewaliśmy "Niepokonane miasto". Seria niezrozumiałych decyzji sędziego, a także nieuznany gol dla naszej drużyny sprawiły, że grubo oberwało się arbitrowi. Najpierw można powiedzieć tradycyjnie - "Frankowski ch... ci na imię", "Polscy sędziowie to...", czy "J... sędziego" - niosło się z trybun. A że kibice są bardzo twórczy, nie trzeba było długo czekać na modyfikację kilku innych przyśpiewek. I po chwili z trybun niosło się kolejno "Lalalalalalala Frankowski ch...", "Pier... cię, Frankowski p...", czy "Sędzia ch..." na melodię "Legia gol".

Jakież było wkur...nie na trybunach, kiedy długo wyczekiwany gol dla Legii padł, ale po chwili został anulowany. Do końca meczu było jeszcze trochę czasu, "Staruch" zmobilizował odpowiednio wszystkich na Żylecie do maksymalnego wysiłku i można powiedzieć, że trybuny poniosły zespół do wygranej. "Nie poddawaj się, ukochana ma, nie poddawaj się, Legio Warszawa" - ryczały wręcz trybuny, z każdą minutą coraz głośniej. "Będzie 0-0, za mało czasu" - wyrokował zasmucony na oko siedmiolatek na Żylecie, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla Legii w 94. minucie spotkania.

Szał radości po bramce z jedenastu metrów w wykonaniu Carlitosa pewnie słychać było w całej Warszawie. Stadion po prostu eksplodował - stało się to, na co wszyscy czekaliśmy. Takie bramki, szczególnie na wagę trzech punktów, są niesamowite i często pamięta się je latami. Ta dodatkowo sprawiła, że Legia po raz pierwszy w obecnym sezonie została liderem. "Mamy lidera, w Warszawie mamy lidera" - ryknęli niemal od razu podekscytowani kibice. Po końcowym gwizdku dłużej niż zwykle dziękowaliśmy piłkarzom za walkę na całego i dążenie do celu. "Legia walcząca, Legia walcząca do końca" - zaśpiewaliśmy wraz z zawodnikami, którzy na sześć kolejek przed końcem sezonu mają trzy punkty przewagi nad Lechią.

Przed nami tydzień, w którym dwukrotnie ruszymy na wyjazdowy szlak. Najpierw w środę czeka nas wyjazd do Poznania, a następnie w sobotę do Gdańska. Przy Łazienkowskiej zobaczymy się dopiero 4 maja przy okazji meczu z Piastem.

Frekwencja: 13 632
Kibiców gości: 105
Flagi gości: 1

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
KAMIL - 24.04.2019 / 09:07, *.com.pl

bilety są za drogie i tyle , ostatnio były tańsze , promocje itd i bylo ponad 20tys. a teraz 100% drożej i od razu jest skok przy tych cenach ludzie wybiorą 1-2 mecze w rundzie finałowej i tyle , nie śpią na pieniądzach jak kopacze czy inne prezesiki żeby sobie na każdy mecz chodzić

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 23.04.2019 / 16:24, *.play-internet.pl

Godz. meczu 20.30 w Wielką Sobotę to nie jest dobry pomysł i to odbiło się na fatalnej frekwencji. Zresztą widać w całym kraju, że pomysł gry w Święta u nas się nie przyjmuje. Trzeba grać kolejkę w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę ale w godz. popołudniowych.

odpowiedz
Arsen - 23.04.2019 / 11:25, *.tpnet.pl

O której wyjazd do Poznania?Bo nie ma żadnego info

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 23.04.2019 / 08:20, *.play-internet.pl

Doping dla Legii miazga.Szczególnie lżenie sędziego przez pół meczu,przerabiając piosenki klubowe.

odpowiedz
Tg - 23.04.2019 / 10:09, *.tpnet.pl

@FOREVER LEGIA: Nie wiem za co go lzyli bogdyby nie On toby nigdy nie wygrali.


Jak Legia nie może to sędzia Frankowski lub Marciniak pomoże, a expert w canale idiotyczne wytłumaczy ich prolegijne decyzję. Vide ostatni mecz wygrany..

odpowiedz
Emes - 23.04.2019 / 10:44, *.com.pl

@FOREVER LEGIA: nie wiem na jakim meczu byłeś, ale jeżeli to było pół meczu, to przejedź się na Ł3 ;)

odpowiedz
mulas - 23.04.2019 / 00:49, *.tpnet.pl

Przydałaby się ewidentnie z 1 -2 nowe pieśni, rutyne mamy w śpiewniku. Już ponad dwa lata minęło od ostatniej nowej...

odpowiedz
Ty tak na serio - 22.04.2019 / 22:48, *.tpnet.pl

@którtko i na temat: hahaha no bo gdzie indziej nie kibicują kibice okręgowych klubów :) Tam gdzie jest klub w dużym mieście zawsze są przyjezdni i pamietaj Stica ma inne atrakcje nie tylko piłkę.

odpowiedz
PitL - 22.04.2019 / 21:46, *.t-mobile.pl

Czytam komentarze i zastanawiam się dlaczego nikt nie zauważył że na frekwencję na meczu miał bezpośredni wpływ termin meczu. Nie jesteśmy ciapatym krajem tylko Rzymskokatolickim i Wielka Sobotę jest Wigilia Paschalna i każdy normalny ,patriotyczny i wierzacy Polak z Legia w sercu jest o tej godzinie w kościele. Nie wiem kto tego nie rozumie. Na mecz jest mnóstwo terminów więc nie wiem dlaczego termin meczu został wyznaczony na ten dzień.

odpowiedz
Rafał - 23.04.2019 / 20:50, *.chello.pl

@PitL:
Ty tak na serio?

odpowiedz
Jaco - 22.04.2019 / 20:53, *.centertel.pl

Legia w końcu zaczęła grać. Widać że im się chce. Co do frekwencji to ogólnie widać że w całej Polsce jest słaba. Mnie to nie dziwi poziom jest tragiczny. Nawet w Gdańsku gdzie mają szansę na mistrza po tylu latach nie ma kompletu. Poziom ligi wart 5zł za bilet nie więcej. Dlatego chodzą fanatycy albo Ci którzy chcą się spotkać ze znajomymi

odpowiedz
News⚽️Legia - 22.04.2019 / 20:40, *.215.126

15tys zrobiło miazge Brawo!a reszta niech oglada dalej przed telewizorami...

odpowiedz
którtko i na temat - 22.04.2019 / 20:20, *.206.2

Frekwencję na Legii nie robi tylko sama Warszawa , ale sporo ludu spoza stolicy . No ale widząc taką grę , to nic dziwnego , że wolą nie tracić tyle czasu na podróż , więcej kasy . Jak można iść na mecz swojej drużyny w okręgówce , a poziom jest taki sam jak na Legii . Do póki w Klubie nie pozyskają Piłkarzy , a nie odbijaczy piłek to frekwencja nie będzie nigdy powalać , poza niektórymi spotkaniami dla których przychodzą ludziska dla atrakcyjnego rywala . a nie na Legię

odpowiedz
Mądre wzmocnienia - 22.04.2019 / 20:16, *.206.2

Jest szansa na MP . w tej mega słabej lidze . W klubie powinni już myśleć o tym wzmocnieniach po sezonie , oby przed walką o LM , takimi wzmocnieniami żeby nie odpaść znów z zespołem z 3 świata , a chociaż powalczyć ze średnimi zespołami z Niemiec , Anglii , Włoch itd. a nie dostać cięgi po 10 do jaja bo takim składem na dziś taki scenariusz w Europie nam się szykuje .

odpowiedz
frankL - 22.04.2019 / 19:43, *.chello.pl

jeśli chodzi o frekwencję, jak widać przy okzji promocji nikt nie wyciągnął wniosków, Święta to jedna sprawa, ale po kolejnym marnym jakościowo sezonie, trudno przyciągnąć " kibiców sukcesu ". Cudzysłów ma być wyróżnieniem tylko w pozytywnym znaczeniu, bo jak widać kumaci stadionu nie potrafią wypełnić.

odpowiedz
(L)ove - 22.04.2019 / 19:07, *.amazonaws.com

Nie o ilość kibiców chodzi a o jakość. Ta mniejsza grupa dała lepszy czad szczególnie w drugiej połowie niz niejednokrotnie większe ilość. Byli Ci co mieli być i drzeć ryja. Proste

odpowiedz
P - 22.04.2019 / 18:21, *.feromedia.eu

WSZYSCY NA POZNAŃ !!!!(L)!!!!!

odpowiedz
Bidon - 22.04.2019 / 14:32, *.tpnet.pl

Jak widac pilkarzom duzo latwiej jest wychodzic z kryzysu, z nami kibicami jest duzo gorzej 13 tysiecy na takim meczu to nic innego jak wstyd

odpowiedz
Młody - 22.04.2019 / 13:57, *.play-internet.pl

Czy do Poznania można jeszcze zakupić bilety?

odpowiedz
Kalbar - 22.04.2019 / 13:56, *.chello.pl

Doping super jak na taką ilość ludzi, a może być jeszcze lepiej.

odpowiedz
,,, - 22.04.2019 / 18:22, *.chello.pl

@Kalbar: Zwykle tak jest, bo mniej zwiedzających stadion itd.... Większy procent wie po co przychodzi na Ł3. Będzie jeszcze lepiej gdy zamkną kramiki z wyrobem piwo-podobnym. Kolejka od 30 min do samego końca była ciągle.

odpowiedz
Kader - 22.04.2019 / 12:31, *.ip-point.pl

Byłem i mimo niskiej frekfencji atmosfera była niesamowita!
Ruszyć dupska na Piasta !

odpowiedz
Kibic L - 22.04.2019 / 12:24, *.centertel.pl

Kiedy zapisy do Gdańska?

odpowiedz
Jurek - 22.04.2019 / 13:14, *.chello.pl

@Kibic L: ale co Cie to obchodzi skoro i tak obejrzysz na kanapie !

odpowiedz
L - 22.04.2019 / 13:21, *.t-mobile.pl

@Kibic L: przed stadionem w Poznaniu...

odpowiedz
niepodzielny - 22.04.2019 / 16:05, *.247.232

@Jurek: @L:
Patrzę sobie na to z boku, co wy wypisujecie. Powyższy gość kulturalnie pyta się o zapisy do gdańska, nie wiem czy kiedykolwiek był na wyjeździe czy co. Zamiast przekierować gościa na drogę mailową czy co kto woli i tam mu wyjaśnić, to wy udajecie szeroko pojętą "kumaterię" i się napinacie jak plandeka na żuku.
Później smęty i ryki czego to frekwencja taka, a czego to..... i tamto.....
Ogarnijcie się, trzymajcie troszkę fason bo jak na to patrzę obiektywnie widzę jedynie wczesną podstawówkę i to z niezbyt dobrym rokowaniem na ukończenie tej szkoły.

odpowiedz
Kibic L - 22.04.2019 / 18:25, *.tpnet.pl

@Kibic L: do Poznania nie jadę bo nie dostałem wolnego... Moglibyście odpowiedzieć normalnie koledzy...

odpowiedz
ABA - 22.04.2019 / 21:30, *.168.23

@Jurek: Cham bez kultury. Burak.

odpowiedz
Wielkie KS PIASECZNO - 22.04.2019 / 22:19, *.play-internet.pl

@Kibic L : Nie przejmuj się , poziom niektórych osób pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacja widać doskonale , że Legia Warszawa to nie jest jedną wielką rodziną. Ludzie, po co tyle jadu ? Ogarnijcie się. Proponuję dorosnąć. Pozdrawiam HKS Hutę

odpowiedz
Abc - 23.04.2019 / 07:15, *.play-internet.pl

@niepodzielny: 100% racji kolego. To samo mi się na usta cisnęło.

odpowiedz