Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk w grudniu 2013 roku - fot. Mishka
REKLAMA

20 tys. widzów spodziewanych na meczu Lechii z Legią

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Sobotnie spotkanie Lechii z Legią nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem kibiców, co dziwi tym bardziej, że lechiści mają szansę na historyczny ligowy sukces. Na tę chwilę gdańszczanie sprzedali niespełna 15 tysięcy biletów, w tym 1500 sztuk, które przekazali fanom Legii. Prognozowana frekwencja na sobotnim meczu to ok. 20 tys. kibiców na trybunach.

Ze względu na spodziewane niższe zainteresowanie meczem niż pojemność całego stadionu, klub z Trójmiasta ograniczył liczbę sektorów zgłoszonych do imprezy masowej. Tym samym lechiści zmniejszyli pulę biletów dla kibiców Legii.

Fani Legii na ostatni, grudniowy mecz przyjechali do Gdańska, ale go nie obejrzeli, bowiem decyzję o zamknięciu sektora gości podjął wojewoda pomorski. Legioniści mimo wszystko stawili się w Trójmieście w 1500 osób o złożyli wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. Później kibice ze stolicy przemaszerowali pod stadion i w okolicy sektora gości (na zewnątrz zabudowanego obiektu) czekali do końca meczu na powrót do stolicy.



W ostatnich latach naszą najlepszą liczbą wyjazdową na stadionie w Gdańsku było 1750 osób w marcu 2017 roku. Wtedy także po stronie gospodarzy zainteresowanie było zdecydowanie większe niż obecnie - spotkanie obejrzało 37 220 widzów.

Sobotnia frekwencja nie będzie jednak najniższą w ostatnich latach. Grudniowy mecz obejrzało niewiele ponad 20 tys. kibiców, a w marcu poprzedniego roku pod koniec sezonu zasadniczego, lechiści stawili się na trybunach swojego stadionu w zaledwie 12 tys. Fani Legii z powodu zakazów i zamkniętych sektorów w ostatnich siedmiu latach musieli opuścić aż połowę wszystkich wyjazdów do Gdańska. Byliśmy nieobecni na pięciu z dziesięciu meczów na stadionie Lechii.



Frekwencja na ostatnich meczach Lechia - Legia:
09.12.2018 - 20 856 (1500 fanów Legii pod stadionem)
11.03.2018 - 12 021 (-)
19.03.2017 - 37 220 (1750)
11.05.2016 - 22 415 (1400)
31.10.2015 - 19 285 (668)
03.06.2015 - 24 678 (-)
03.05.2014 - 18 623 (-)
08.12.2013 - 8000 (1005)
04.11.2012 - 17 956 (-)
03.05.2012 - 21 359 (-)


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Carlos - 26.04.2019 / 21:54, *.chello.pl

Siema!
Mieszkam w Gdańsku a tutaj piszą tak

Chwilę później kibice Biało-Zielonych zaczęli masowo wykupywać wejściówki na mecz na szczycie. Klub otworzył już sprzedaż na część górnych sektorów. Choć komplet publiczności na tak istotnym meczu wydaje się być obowiązkiem, frekwencja przekraczająca 30 tysięcy widzów na pewno jest w zasięgu.

odpowiedz
S(L)AVKO - 26.04.2019 / 16:31, *.play-internet.pl

A czy mozna kupic bilety na miejscu-w Gdansku? Pyta fc Legii Trojmiasto!!

odpowiedz
X - 26.04.2019 / 14:34, *.235.183

Redakcjo po co dajecie info na jakich stacjach staje pociag w drodze powrotnej....i nie chodzi mi o duze glowne dworce..troche rozsadku

odpowiedz
E C - 26.04.2019 / 16:31, *.vectranet.pl

@X: popieram

odpowiedz
L - 26.04.2019 / 16:57, *.play-internet.pl

@X: boisz się kogoś? Jeśli tak to zostań w domu.

odpowiedz
X - 26.04.2019 / 22:41, *.235.209

@L: nie boje bo nie jezdze na wyjazdy, ale po co redakcja robi przypal tym ktorzy wysiadaja w tych zaroslach na torunskiej czy pradze...

odpowiedz
L - 26.04.2019 / 14:27, *.play-internet.pl

Tak jak ktoś powiedział. Wielu ludzi nie chce isc na mecz bo za dużo jedt przypadku w tym wszystkim. Nie wiadomo czy gwiazdy będą miały ochotę biegac i walczyć czy nie. Jakby nie było wyników ale za to by była walka na 100% o każda piłkę to średnia frekwencja i tak była by większa niż teraz. Mówię teraz o każdym zespole w naszej lidze. Niestety piłkarze w ekstraklasie nie są profesjonalistami. Jak chcą to biegają a jak nie to nie. Jak im się trener nie podoba to go zwalniają...

odpowiedz
Rado - 26.04.2019 / 13:50, *.play-internet.pl

Polska liga to jakaś nieśmieszna parodia... Mecz sezonu a na trybunach zajęta połowa miejsc... przecież to jest chore.

odpowiedz
Roma - 26.04.2019 / 13:34, *.plus.pl

Chyba coraz więcej ludzi zauważa, ze mecze rozgrywane są nie tylko na boiskach. Nie znając szczegółów, trudno trafić na taki, w którym piłkarzom będzie się chciało, albo akurat niekoniecznie.

odpowiedz
kk - 26.04.2019 / 12:33, *.futuro.pl

20 tyś. już przekroczone.

odpowiedz
Grek - 26.04.2019 / 12:05, *.vectranet.pl

Wiadomo coś o pociągu? Skąd i o której jedziemy??

odpowiedz
J61 - 26.04.2019 / 12:02, *.libet.pl

Jeżeli dobrze interpretuję przepisy to kibicom przyjezdnym należy się 5 % biletów pojemności stadionu na nie od ilości sprzedanych wejściówek .

odpowiedz
Grchw - 27.04.2019 / 16:43, *.play-internet.pl

@J61: dobrze interpretujesz, ale pojemność stadionu została ograniczona (wyłączona z użytku cześć trybun) stąd taka liczba biletów. Druga sprawa to wiedząc że jest duże zainteresowanie kibiców Legii mogliby dać nam więcej biletów skoro i tak połowa stadionu będzie pusta...

odpowiedz
Kalbar - 26.04.2019 / 12:00, *.chello.pl

Po co w Gdańsku taki kolos skoro się nigdy nie zapełnia?

odpowiedz
L - 26.04.2019 / 11:39, *.centertel.pl

zapomnieliście o meczu z rundy zasadniczej sezonu 14/15 kiedy Lechia wygrała 1:0 po bramce Makuszewskiego w końcówce. Dobra liczba legionistów w młynie a Lechistów było ponad 35 tys.

odpowiedz
Kapusta - 26.04.2019 / 11:35, *.play-internet.pl

O co chodzi z ta niska frekwencja na Lechii? Tam jakis protest jest??? Czy poprostu klub nie ma potencjalu na miare chocby Wisly albo Widxewa (bo wiadomo ze kibicowsko Legia i Lech poza zasiegiem innych klubow)???

odpowiedz
Kibol - 26.04.2019 / 11:18, *.chello.pl

??? Slabiutko lechia!

odpowiedz
as - 26.04.2019 / 11:11, *.inetia.pl

żenada.
mają o krok historyczny sukces i tylko 20k ludiz na meczu sezonu.
Ba jeden z najważniejszych meczów w historii Gdanska.
Tam ludzie powinni sie bic o bilety a co mecz na trybunach powinno byc 30k ludzi.

Co to sie dzieje.

odpowiedz
Kibic L - 26.04.2019 / 09:41, *.centertel.pl

Pogoń dostała więcej biletów są frekwencja była niższa...

odpowiedz
Władeczek - 26.04.2019 / 09:35, *.netfala.pl

Jeśli Legia pojedzie w 1 500 chłopa to nie będzie źle faken.

odpowiedz
L - 26.04.2019 / 10:18, *.play-internet.pl

@Władeczek: będziesz faken?

odpowiedz
Kapusta - 26.04.2019 / 11:36, *.play-internet.pl

@L: ogladasz olimpijczyka?

odpowiedz
Władeczek - 26.04.2019 / 11:39, *.netfala.pl

@L: Niestety będę oglądał na swoim TV LG OLED 75 cali bo nie mogę jechać tym razem. Jak bym mógł to pewnie bym pojechał ale bankowo będę wspierał Legię ze zmrożoną maciorą on the rocks faken przy zgaszonym kominku faken bo już ciepło na dworzu.

odpowiedz
Mamut - 26.04.2019 / 12:57, *.t-mobile.pl

@L: niestety, ale strajk nauczycieli zakończony, trzeba nadrobić zaległości w nauce

odpowiedz
Fucken - 26.04.2019 / 13:08, *.centertel.pl

@Władeczek: a ty maciora nie jedziesz ?

odpowiedz