Botew Płowdiw na finale Pucharu Bułgarii z Lokomotiwem Płowdiw (w Sofii)
REKLAMA

NSŚ: Finały krajowych pucharów 2018/19 (2)

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Za nami kolejne finały krajowych pucharów rozgrywane w Europie. W Holandii Ajax zmierzył się w Willem II Tilburg na stadionie Feyenoordu. Fani z Tilburga stawili się w dobrej jak na swoje możliwości liczbie i zaprezentowali sektorówkę. W Bośni i Hercegowinie finałowe mecze rozegrano w formule mecz i rewanż. "Horde Zla" na pierwszym finałowym spotkaniu wystawili skromny młyn i zaprezentowali sektorówkę. "Skripari", czyli ekipa z Sirokijego Brijegu, pod koniec rewanżowego meczu nie szczędziła śliny sędziemu liniowemu. Zdobycie trofeum kibice z Sarajewa świętowali wraz ze swoimi zawodnikami zaraz po ich powrocie pod stadion.

Finał Pucharu Bułgarii rozegrano w Sofii, a zmierzyły się w nim dwie drużyny z Płowdiw. Trasa przejazdu fanów obu ekip była dobrze obstawiona przez policję, a Botew i Lokomotiw zajęli miejsca po dwóch różnych stronach stadionu narodowego. Botew zaprezentował dwie sektorówki, w tym jedną nawiązującą do popularnego serialu "Gra o Tron" - "Botev Plovdiv is coming. Let the game od the throne begin". Lokomotiw zaprezentował malowany transparent, mini sektorówkę i flagi na kijach w barwach. Ci, którzy liczyli na konkretne pokazy pirotechniczne, musieli czuć się zawiedzeni - piro było jak na lekarstwo.

Przed rozpoczęciem finału pucharu Włoch, fani Lazio zaliczyli dłuższą awanturę z policją, która przerwana została po użyciu przez "carabinieri" granatów hukowych. Na trybunach było już znacznie spokojniej, a Atalanta zawitała na stadion Olimpijski w Rzymie w kilkanaście tysięcy.

Finał Pucharu Grecji pomiędzy PAOK-iem Saloniki i AEK-iem Ateny rozegrany na stadionie Olimpijskim w Atenach odbył się bez udziału kibiców obu klubów. Na trybunach będą mogli pojawić się jedynie goście zaproszeni przez grecki związek. Decyzja zapadła w związku z awanturami, jakie miały miejsce przy okazji dwóch ostatnich meczów finałowych krajowego pucharu. Szczególnie gorąco było przy okazji finału PAOK - AEK przed dwoma laty w Wolos.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Botew Płowdiw na finale Pucharu Bułgarii z Lokomotiwem Płowdiw (w Sofii):

Lokomotiw Płowdiw na finale Pucharu Bułgarii z Botewem Płowdiw (w Sofii):


FK Sarajewo na finale Pucharu Bośni i Hercegowiny z Sirokim Brijegiem:
Siroki Brijeg na finale Pucharu Bośni i Hercegowiny z FK Sarajewo:


Lazio Rzym na finale Pucharu Włoch z Atalantą Bergamo (w Rzymie):


Atalanta Bergamo na finale Pucharu Włoch z Lazio (w Rzymie):Willem II Tilburg na finale Pucharu Holandii z Ajaxem (w Rotterdamie):

Ajax Amsterdam na finale Pucharu Holandii z Willem II Tilburg (w Rotterdamie):
przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Wilk14 - 17.05.2019 / 18:53, *.plus.pl

A może równie adekwatne "Niedziela cudów"? Kiedyś nam zabrano może teraz los odda? Czemu nie :-)

odpowiedz
Kuba - 17.05.2019 / 13:36, *.chello.pl

NS proponuję na niedzielę zrobić oprawę "Cud nad Wisłą" myślę, że będzie adekwatna do zaistniałej sytuacji w tabeli.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.