Kosta Runjaić - fot. Mishka / Legionisci.com

Runjaic: Z Piastem damy z siebie wszystko

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kosta Runjaic (trener Pogoni): Myślę, że dziś widzieliśmy bardzo intensywny i ciekawy mecz. W pierwszej połowie byliśmy odrobinę lepsi, szczególnie początkowe 25 minut było świetne w naszym wykonaniu. Było dla nas jasne, że nie uda nam się utrzymać tego tempa przez 90 minut. W drugiej połowie Legia grała lepiej, wiedzieliśmy, że będą chcieli wygrać. Po przerwie straciliśmy kontrolę nad grą, ale to też nie było tak, że Legia co minutę miała sytuację.

Nie załamaliśmy się po bramce na 1-1 i od 80. minuty znowu mieliśmy kontrolę nad meczem. To sprawiedliwy remis. Po meczu z Jagiellonią chcieliśmy odpowiednio zareagować i dziś się to udało.

Mam nadzieję, że urazy Kamila Drygasa i Mariusza Malca nie okażą się poważne.

Obiecałem trenerowi Legii, że w środę z Piastem damy z siebie wszystko. Zagramy z topową drużyną, ostatni mecz na własnym stadionie i chcemy się dobrze pożegnać z kibicami. Dużo zależy od tego, kogo będę miał do dyspozycji. Musimy się zregenerować i skoncentrować na tym spotkaniu. Spróbujemy sprawić, żeby walka o mistrzostwo była ciekawa.
Dziś popełniliśmy dużo mniej indywidualnych błędów niż w poprzednim meczu z Legią. Graliśmy dobrze 1 na 1. Wiadomo, że nie jesteśmy Legia Warszawa tylko Pogoń Szczecin i dopiero budujemy drużynę, więc wiedzieliśmy, że będziemy potrzebowali dużo szczęścia. Każdy widział, że Legia chciała za wszelką cenę zdobyć zwycięską bramkę, ale na szczęście dla nas nie udało im się.