Konferencja trenera | Aleksandar Vuković - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Bez Martinsa do końca sezonu

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Reakcję szatni najlepiej widać na boisku. To co ja powiem teraz, to mogą być tylko słowa. Najważniejsze jest zareagowanie na boisku i zupełnie inna postawa niż w pierwszej połowie meczu z Pogonią. Tego oczekuję i wierzę, że taki zespół zobaczymy w środowym meczu. To jest kluczem, żeby zmienić swoją sytuację na lepszą - mówi Aleksandar Vuković przed starciem w Białymstoku.

- Do końca sezonu z powodu kontuzji na pewno nie zagra Andre Martins. Luis Rocha będzie do naszej dyspozycji. Oby skończyło się tylko na tym problemie z Andre. Hamalainen miał uraz, który go wykluczył z meczu z Pogonią, natomiast już wtedy wiedzieliśmy, że na środę będzie gotowy. Trenuje normalnie i liczę na to, że zagra. Medeiros jest brany pod uwagę tak samo jak 20 innych zawodników. Każdy zawodnik, który jest w kadrze i zgłoszony do rozgrywek, brany jest pod uwagę.

- Czynnik mentalny jest zawsze ważny, a w tym momencie sezonu tym bardziej. Wystawimy tych ludzi, którzy na pewno podołają w tak ważnym meczu, ale nie tylko pod kątem mentalnym. W środku można się spodziewać standardowego ustawienia Cafu - Antolić.

- Jestem przekonany, że drużynę stać na to, żeby zagrać zupełnie inaczej. Tak jak zagraliśmy z Pogonią, nie zdarzyło nam się od dłuższego czasu. Nie mogę narzekać na postawę drużyny. W ośmiu meczach, które prowadziłem, dwa razy zdarzyła się słaba pierwsza połowa. To nie jest coś, co jest standardem. Ta drużyna potrafiła wiele razy w tym sezonie odbudować się po trudnym momencie i teraz jest kolejna okazja, by tak zareagować. Po Lechu wygraliśmy w Gdańsku trudny mecz. Są podstawy ku temu, żeby kolejny raz udowodnić, że więcej w nas jest momentów, w których nasza postawa, zaangażowanie i energia jest na najwyższym możliwym poziomie. Po meczu przyjdzie czas na analizę, czemu jest to tak nieregularne i kolejny raz jesteśmy skazani na walkę do ostatnich sekund o mistrzostwo Polski.

- Jeżeli brakuje wartościowego zawodnika, to na pewno drużyna to odczuwa. U nas zabraknie Andre, a w Jagiellonii Imaza, ale drużyny wyjdą na boisko w jedenastoosobowych składach.

- Słyszałem różne plotki na temat naszych zawodników. To co będzie po sezonie, zobaczymy po sezonie. Na razie skupiamy się na tym meczu i kierujemy na niego całą koncentrację. Tego oczekuję od wszystkich zawodników. Nie rozmawiałem z Rzeźniczakiem na temat powrotu do Legii Warszawa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

+dodaj komentarz
GL - 15.05.2019 / 20:01, *.tpnet.pl

Rzezniczak to juz w LEGII byl !!

odpowiedz
ZW - 15.05.2019 / 19:30, *.tpnet.pl

Mecz o byc albo nie byc Mistrzem !!

odpowiedz
ZW - 15.05.2019 / 19:28, *.tpnet.pl

Jaka LEGIE dzis zobaczymy na boisku ?

odpowiedz
GL - 15.05.2019 / 18:31, *.tpnet.pl

Jestesmy w szalenie trudnej sytuacji ! "LEGIA WARSZAWA" walczy o "MISTRZA RP !!

odpowiedz
misio - 15.05.2019 / 12:48, *.korbank.pl

puchary mamy, ale ile można grac bez trenera ????
zatrudnienie Vuko to jakas rosyjska ruletka

odpowiedz
Raddooo - 14.05.2019 / 22:53, *.chello.pl

Dawac Radovica do srodka. Cafu to drewniak.

odpowiedz
Mati - 15.05.2019 / 09:41, *.com.pl

@Raddooo: popieram Rado by to pociągnął

odpowiedz
Juri - 14.05.2019 / 18:22, *.centertel.pl

Mamy lepszych ,Kulenović np.

odpowiedz
Pacho - 14.05.2019 / 18:18, *.2.22

Dopóki zespół grał w euro pucharach to wytłumaczalne była walka do samego końca. 2 sezon z rzędu zespół powinien zjeść ligę do końca rundy zasadniczej. Przecież nie męczyli się na wielu frontach. Kolejna sprawa że za to czy zawodnicy tworzą zespół odpowiada trener. Za przygotowanie również. W tym sezonie chociaż przygotowanie fizyczne jest w miarę na poziomie. Jestem pełen obaw o przyszły sezon bez względu na to jak zakończy się obecny...

odpowiedz
GT - 14.05.2019 / 18:05, *.tpnet.pl

Wg mnie mistrzostwo w tym sezonie jest nawet nie wskazane. Zaciemni tylko obraz sytuacji i spowoduje brak motywacji do analizy tego jak wyglądał ten, a i poprzedni także, sezon. ""Partyzantka" na dłuższą metę to samobójstwo. Piast w zeszłym sezonie tułał się w dolnych rejonach tabeli. Fornalik miał czas na ułożenie drużyny, i jak na nasze warunki stworzył fajną ekipę. Chociaż jestem pewien,że w przyszłym sezonie już tak nie będzie ( casus Leicester ). Dajmy wreszcie popracować trenerowi, a nie robić nerwowe ruchy, bo wynik potrzebny tu i teraz.

odpowiedz
Michu - 14.05.2019 / 17:51, *.chello.pl

Radovica pewnie wrzuci, żeby sobie koleżka statystyki podbił i jeszcze trochę dorobił...

odpowiedz
Gepetto - 14.05.2019 / 18:06, *.chello.pl

@Michu: Pinokić to przecież Legenda przez duże L przynajmniej dla tego kogoś w rozumowaniu iciów i miodoustego przyjdą kibice

odpowiedz
kamiL1916praga - 14.05.2019 / 21:54, *.vectranet.pl

@Michu: jak by Rado gral z piastem od poczatku tak samo z Pogonia juz bysmy swietowali mistrzostwo Rado jako jedyny potrafi zmienic oblicze meczu na korzysc Legiii OBEJRZYJ mecze i statystyki meczy w ktorych gral rado 90 min strzelam na oko ze to 300 zwycienstw 40 remisow 30 porazek gra Rado JEST ZWYCIESTWO kazde Euro puchary w ktorych gramy i odpadamy to Brak Rado w skladzie tyle w temacie BEZ RADO BY NIEBYLO FAZ GRUPOWYCH LIGI EUROPY I LIGI MISTRZOW

odpowiedz
Arek - 14.05.2019 / 23:21, *.tpnet.pl

@Gepetto: jak już Cię strugali, to mogli chociaż oleju trochę dorzucić do łba.

odpowiedz
Olek Grom - 14.05.2019 / 17:50, *.vectranet.pl

Należy się Piastowi Mistrzostwo, ładnie chłopaki grali cały sezon!

odpowiedz
Antyberg - 14.05.2019 / 21:27, *.centertel.pl

@Olek Grom: Jak jesteś kibicem Piasta, to zapraszam na ich stronę i tam ich sobie chwal, zobaczymy co pokażą w Europie?!

odpowiedz
L87 - 14.05.2019 / 17:21, *.play-internet.pl

NIe przybił piątki z trenerem a wiecie dlaczego?Bo na ławce nie było trenera,dziękuje...

odpowiedz
1971 - 14.05.2019 / 16:13, *.t-mobile.pl

Aktualnie jest zmierzch klubu piłkarskiego. Polscy prywatni inwestorzy - właściciele bez wyjątku robią to samo. Inwestują, , zgarniaja kasę, uciekają : przykre ale prawdziwe. PRZYKLADY: GORNIK,WIDZEW,LECH,WISLA,POLONIA,LKS.

odpowiedz
Jozz-men - 14.05.2019 / 15:43, *.centertel.pl

Zmiana na bramce,Carlitos na dziesiątce Jarek na szpicy.Jeszcze nie przegraliśmy tego Mistrza!

odpowiedz
Obiektywny(L) - 14.05.2019 / 15:13, *.lsas.aero

Trochę słabo, że większość ma żale do Vuko ;(
(L)-płock 1:4
Pogoń Sz-(L) 2:1
(L)-śledzie 1:1
łach-(L) 2:0
(L)-cracovia 0:2
skisła-(L) 4:0
w/w mecze za Ssij Pento... 17 pkt. poszło w piz...

odpowiedz
tomiacab - 14.05.2019 / 17:46, *.129.136

@Obiektywny(L): też uważam, że nie ma się co chłopa czepiać na razie. Wiadomo kto jest głównym winowajcą. Każdy chyba zna moje zdanie.

odpowiedz
rad - 15.05.2019 / 19:40, *.chello.pl

@Obiektywny(L):
Vukovic z kochającą go szatnią stracił 10 pkt w 10 meczach - czyli porównywalnie do Sa Pinto z grającego na jego zwolnienie pajacykami, ale to Sa Pinto oczywiście jest zły.

odpowiedz
Felek - 14.05.2019 / 15:12, *.netfala.pl

A ja się pytam gdzie jest mistrzostwo???!

odpowiedz
Darek - 14.05.2019 / 15:11, *.t-ipconnect.de

Z martinsem czy bez co to za różnica.Caly sezon druzyna gra bardzo slabo.Jednego pokraki mniej.Zastapi go zapewne inny wirtuoz pilki noznej.Zapewne drewniany Antolic lub plujacy Cafu.
Znajac zycie to i tak nie wygraja dwoch meczow z rzedu.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 14.05.2019 / 14:43, *.plus.pl

Przecież my już gramy o nic więc w czym problem ?

odpowiedz
Kamuflaż - 14.05.2019 / 14:39, *.tpnet.pl

- Powiedz mi, po co jest ten Miś?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach!

odpowiedz
Rado - 14.05.2019 / 14:21, *.play-internet.pl

Wróć Szymańskiego na pozycję nr 10, bo żaden z niego skrzydłowy. Na skrzydłach Nagy i... no właśnie kto? Do niedzieli był Medeiros, a teraz... King??

odpowiedz
Pynek - 14.05.2019 / 16:31, *.vectranet.pl

@Rado: może być Veso na prawym skrzydle a za nim Stolarski. Veso na pozycji PO traci ze swojej jakości

odpowiedz
Kalbar - 14.05.2019 / 13:39, *.chello.pl

Ja chcę widzieć walkę do końca bez względu na wyniki!!!

odpowiedz
Autor - 14.05.2019 / 13:20, *.netfala.pl

Powiem wam tak panowie: Legia ma lepszych piłkarzy, a Piast lepszą drużynę.

odpowiedz
Bubu - 14.05.2019 / 13:49, *.t-mobile.pl

@Autor: trafna uwaga

odpowiedz
tomiacab - 14.05.2019 / 17:43, *.129.136

@Autor: zgadza się

odpowiedz
tomiacab - 14.05.2019 / 13:00, *.129.136

Myślę, że niezależnie od tego, jest już po mistrzu. Trzeba było zapie...alać 20 i 30 kolejek temu, a nie jak co roku trwonić punkty z myślą, że odrobiny na końcu bo jesteśmy najlepsi.

odpowiedz
DzyndzeL - 14.05.2019 / 12:58, *.plus.pl

Skład na Babe Jage
Majewski
Stolarczyk Remy Jędrzejczak Kucharczyk
Cafu Hamolajnen Radovicz
Carlitos Niezgoda Kulenowicz

Musi być megaofensywnie i ogień jedziemy z dziadami! Tylko Legia!

odpowiedz
bolek - 14.05.2019 / 13:54, *.plus.pl

@DzyndzeL: MAJECKI

odpowiedz
rozbawiony - 14.05.2019 / 14:07, *.chello.pl

@DzyndzeL: Każdy ma prawo pisać ,co myśli ale po co? Facet, nie znasz nazwisk piłkarzy Legii a o taktyce nie masz zielonego pojęcia.Więc jeszcze raz - po co pisać bzdety?

odpowiedz
dino - 14.05.2019 / 14:09, *.bt.net

@DzyndzeL:
Majewski z Jedrzejczakiem dadza radę

odpowiedz
Bie(L)any - 14.05.2019 / 14:17, *.lsas.aero

@DzyndzeL:
Troszkę Cię poniosło kolego :)))
Kucharczyk w obronie na lewej stronie zamiast Rochy czy Hlouska ??
A gdzie Vesović, Nagy czy mimo słabszego występu Medeiros ?
Kuchy czy Hama po kontuzji zgoda, ale tylko z ławki na podmęczonych wieśniaków.

odpowiedz
Hugon - 14.05.2019 / 22:57, *.vectranet.pl

@DzyndzeL: Majewski powiedział ze nigdy nie stał w bramce i teraz też nie stanie.A tak na marginesie jak nie znasz zawodników LEGII to wynocha ze strony.

odpowiedz
Rondel - 14.05.2019 / 12:39, *.170.173

"Tak jak zagraliśmy z Pogonią, nie zdarzyło nam się od dłuższego czasu." No błagam a z Lechem to było jak? Z Piastem też szału nie było wielkiego chociaż więcej atakowaliśmy.

odpowiedz
stolica - 14.05.2019 / 14:07, *.play-internet.pl

@Rondel:

Nie świruj kolego.
Z Lechem ostatni mecz to powinniśmy zamknąc w pierwszej połowie wynikiem 2-0, ale jak sie marnuje setki jak Nagy i Carlitos to nie ma o czym gadać.
Ale akurat pierwsza połówka była całkiem niezła, w przeciwieństwie do meczów w Gdańsku czy teraz z Pogonią.
Pozdrawiam

odpowiedz
stas - 14.05.2019 / 12:38, *.virginm.net

Musimy wyjsc dwoma napastnikami do tego w obronie Stolarski a na skrzydle Vesovic

odpowiedz
Kibic L od 40 lat - 14.05.2019 / 12:21, *.centertel.pl

To co odp...... nasze bezambicyjne grajki z Pogonią to skandal. Nie zasluguja na noszenie koszulek z L . Tak przegrac Mistrza moga tylko frajerzy bez grosza ambicji . To jest niewybaczalne !!!!

odpowiedz
Fanslegion - 15.05.2019 / 07:50, *.play-internet.pl

@Kibic L od 40 lat:
Ty się chłopie ciesz że nie są w strefie spadkowej, bo już by spadli...

odpowiedz
Wróżbita Maciej - 14.05.2019 / 12:19, *.centertel.pl

Vukovicia czeka ten sam los co Djurdevicia w Lechu...

odpowiedz
kryniek76 - 14.05.2019 / 12:39, *.jmdi.pl

@Wróżbita Maciej: myślę że nie gdyż Loczek nie ma kasy na kolejnego trenera. Bardziej walka o miejsca 3-8 czeka Legie jesienią...

odpowiedz
Typek - 14.05.2019 / 12:06, *.play-internet.pl

No to po mistrzostwie

odpowiedz
Władeczek - 14.05.2019 / 11:44, *.netfala.pl

No to już pozamiatane faken… Nie wierze w wygraną w puszczy podlaskiej. Piast jest zdeterminowany i wygra w Szczecinie, a nasze gwiazdeczki dostaną oklep od zdeterminowanej jagiellonii. Macioro ratuj!

odpowiedz
(L) - 14.05.2019 / 12:18, *.stansat.pl

@Władeczek: od razu widać,że jesteś "prawdziwym" Legionistą

odpowiedz
oLaf - 14.05.2019 / 11:44, *.vectranet.pl

no pięknie, jedyny rozgrywający który ma technikę i rozum kontuzjowany : (

Jakby wcześniej piłkarze nie robili sobie jaj w meczach z Lechem czy Wisłą to już bylibyśmy Mistrzem!

odpowiedz
Adziu 78 - 14.05.2019 / 11:48, *.plus.pl

@oLaf: dokładnie , Jaja robią sobie z nas kibiców cały czas !!!

odpowiedz
Ja - 14.05.2019 / 12:12, *.edu.pl

@oLaf: Nie obrażaj Martinsa!
oLaf, może sam masz kontuzjowany rozum?

odpowiedz
Ty - 14.05.2019 / 12:21, *.stansat.pl

@Ja: naucz się czytać

odpowiedz
oLaf - 14.05.2019 / 15:22, *.vectranet.pl

@Ja: bez napinki, errata: "no pięknie, jedyny rozgrywający który ma technikę i rozum JEST kontuzjowany : ( "

teraz jest czytelniej : )

odpowiedz