2016-05-16 | Gala Ekstraklasy, mistrz Polski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Gala Ekstraklasy: Legioniści bez nagród

Woytek, źródło: Legionisci.com

W poniedziałek odbyła się Gala Ekstraklasy, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych zawodników minionego sezonu. Wśród nominowanych było trzech legionistów - Carlitos, Artur Jędrzejczyk i Andre Martins. Żaden z nich nagrody nie otrzymał, większość zgarnęli gracze nowego mistrza Polski.

Bramkarz sezonu: František Plach (Piast Gliwice)
Obrońca sezonu: Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice)
Pomocnik sezonu: Joel Valencia (Piast Gliwice)
Napastnik sezonu: Igor Angulo (Górnik Zabrze)
Trener sezonu: Waldemar Fornalik (Piast Gliwice)

Zwycięzców w powyższych kategoriach wybrali w tajnym głosowaniu członkowie kapituły. Każdy z tego grona mógł przyznać nominowanym 5, 3 oraz 1 punkt. W przypadku remisu o zwycięzcy zadecyduje najwyższa liczba otrzymanych „piątek”. Wyniki głosowania pozostały tajne aż do ceremonii wręczenia nagród na Gali Ekstraklasy.

Wyboru Piłkarza Sezonu dokonali wszyscy zawodnicy Ekstraklasy. Z pięciu nominowanych - Igor Angulo, Andre Martins, Filip Mladenović, Aleksandar Sedlar, Joel Valencia - zwyciężył Joel Valencia.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
FOREVER LEGIA - 22.05.2019 / 09:36, *.play-internet.pl

Najsmutniejsze jest to,że w naszej eksraklasie mistrzem zostaje nie najlepszy,ale najmniej hoooojowy zespół.

odpowiedz
Wolfik - 23.05.2019 / 14:39, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: i to juz kilka sezonów

odpowiedz
bronek49 - 21.05.2019 / 18:12, *.chello.pl

bardzo dobrze bo żaden z tych niby ASÓW LEGII nie zaslużył na wyróżnienia

odpowiedz
tomiacab - 21.05.2019 / 13:45, *.145.217

Jak to jest możliwe, że na piłkarza sezonu nominowany jest zawodnik, który nie jest najlepszy w swojej formacji. Teoretycznie najlepszym piłkarzem sezonu, może zostać pomocnik, który nie będzie wybrany najlepszym pomocnikiem sezonu. Absurd. Najlepszy piłkarz powinien być wybierany z grona zwycięzców poszczególnych formacji.

odpowiedz
idź Pan w pi...u - 21.05.2019 / 13:30, *.chello.pl

dzban sezonu - Dariusz vel. "Kudłaty loczek" Mioduski

odpowiedz
Wolfik - 21.05.2019 / 11:35, *.mm.pl

Pragnę przypomnieć, że Sedlar to ten sam gość który w meczu Piast-Jagiellonia sprokurował dwa karne. Tylko dzięki indolencji Imaza który 2-go karnego koncertowo spartolił Piast wówczas wygrał. A bez tego zwycięstwa kto wie, jak by się to wszystko potoczyło. Zatem daleki jestem od zachwytów nad tym akurat obrońcą.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 21.05.2019 / 09:18, *.btcentralplus.com

Prezes Stulecia: Dariusz 'Mam wizje' Mioduski.

odpowiedz
MIODUSKI THE BEST - 21.05.2019 / 21:53, *.chello.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: Złóż mu ofertę wykupu Legii, a później rzucaj hasłami. Jak nie to siedź cicho.

odpowiedz
lw73 - 21.05.2019 / 07:39, *.chello.pl

No cóż w tym roku są mistrzem a w przyszłym bronić się będą przed spadkiem, po kilku porażkach wróci frekwencja 2000 a my jak co roku będziemy bić się o mistrza.

odpowiedz
jaca - 21.05.2019 / 09:18, *.waw.pl

Mylisz się kolego, my jak co roku będziemy patrzeć na pseudo piłkarzyków!

odpowiedz
Szpilordzik - 21.05.2019 / 00:33, *.t-mobile.pl

Jak dla mnie to Martins i Carlitos... Ale w porzadku szanujmy innych ... Za rok bedzie sama Legia!!! Pozdro z Brzegu opolskiego

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 20.05.2019 / 23:59, *.2.53

Budżet Legii 170 mln, Piasta Gliwice 25 mln ... dobranoc

odpowiedz
tomek - 21.05.2019 / 10:20, *.warszawa.pl

@wwwojtecky (L): budżet Legii 170mln zł, budżet realu??? i co z tego. pieniądze nie grają. taki jest sport

odpowiedz
Łuki - 20.05.2019 / 23:36, *.tpnet.pl

Nie wygrali bo nie było kategorii Frajerzy Sezonu.

odpowiedz
tomek - 21.05.2019 / 10:19, *.warszawa.pl

@Łuki: to i tak poszłoby do Lechii. cały sezon mieć pierwsze miejsce i skończyć na 3 to trzeba umieć

odpowiedz
Kucik - 21.05.2019 / 13:33, *.play-internet.pl

@Łuki: Widzew:)))

odpowiedz
FWK - 20.05.2019 / 23:22, *.play-internet.pl

@ Maciek Bemowo
Ciekawe w następnym sezonie ile tych punktów zdobędzie? Czy zalapie się do grupy mistrzowskiej? Czy tak jak w poprzednim sezonie będzie bronił się przed spadkiem?! Mistrz tak samo zajebisty jak ta fantastyczna liga

odpowiedz
Arek - 20.05.2019 / 22:45, *.tpnet.pl

Legioniści bez nagród. Ciekawe, czemu mnie to nie dziwi. Choć w sumie myślałem, że może Martins jakąś jedną zgarnie.

odpowiedz
Bili - 20.05.2019 / 21:56, *.centertel.pl

Obłuda
Po trzech nominowanych prawie w każdej kategorii z Legii,piasta i lechii
Jak by Legia zdobyła to wszyscy z niej by wygrali - proste
Szkoda ze nie było nominacji prezes roku - Mioduski

odpowiedz
Kader - 20.05.2019 / 22:17, *.play-internet.pl

@Bili: ale jaja, wszyscy dostali nagrody z tego nowego smiesznego mistrza: Piach Gliwice
;)

odpowiedz
(L)eo - 20.05.2019 / 22:30, *.t-mobile.pl

@Kader: Ten śmieszny mistrz nas zlał,jak bura sukę,zlał wszystkich

odpowiedz
Arek - 20.05.2019 / 22:48, *.tpnet.pl

@(L)eo: no rzeczywiście, zlał nas, że hoho. Na 3 mecze, wygrali cały jeden, a w pozostałych doznali dwóch porażek.

odpowiedz
Maciek_bemowo - 20.05.2019 / 22:58, *.com.pl

@Kader: jakiego śmiesznego ? Zdobyli 19pkt na 21,tyle w temacie.A nasza L w 5 meczacz 2pkt......, coś jeszcze ?

odpowiedz
Majkel - 20.05.2019 / 23:31, *.mm.pl

@Kader: Ten nowy śmieszny mistrz o którym piszesz to miał jasny cel i konsekwentnie mocną pracą dążył do niego. Tak jak X lat temu Twój niepozorny, niższy rudy piegowaty kumpel z małym siusiakiem którego starzy żyli ciągle w biedzie wprawiał ciebie w kompleksy bo rwał najlepsze panny na szkolnej potańcówce. Sprawdź lepiej czy Twoja żona/dziewczyna wróciła na czas do domu??? Nie przenoś zażenowania ale pyry do Stolicy. Doceń czyjąś klasę, upór, konsekwencję i ciężką pracę.

odpowiedz
Majkel - 20.05.2019 / 23:32, *.mm.pl

@Maciek_bemowo: Dokładnie liczby nie kłamią

odpowiedz
AJG - 21.05.2019 / 06:52, *.t-mobile.pl

@Maciek_bemowo: ALE przynajmniej możemy się cieszyć, że 2 z 3 meczów z nimi wygraliśmy!

odpowiedz
Kader - 21.05.2019 / 09:21, *.ip-point.pl

@Majkel: taaa haha mistrz na 2 rundy w Eliminacjach do LM haha

odpowiedz
Mundial w Rosji - 21.05.2019 / 09:53, *.centertel.pl

@Kader: lepiej niech taki Piast teraz odpadnie z LM jak Legia która gra takie dno że pierwszej rundy by nie przeszła odpadają z drużyną z San Marino

odpowiedz
tomek - 21.05.2019 / 10:23, *.warszawa.pl

@Arek: argument masz jak z przedszkola. co z tego, że wygraliśmy z nimi 2 razy jak ten decydujący 3 mecz w plecy. lech tez pewnie sie cieszy, że wygrał z nami 2 z 3 meczy tylko co z tego. które maja miejsce w tabeli!?

odpowiedz
kibic Piasta - 21.05.2019 / 11:47, *.virginm.net

@Kader: Odpowiedz sobie jaki smieszny jest Twoj klub skoro dal sie wyprzedzic przez piach

odpowiedz
Lfan - 21.05.2019 / 19:13, *.chello.pl

Ale macie problemy Panowie... Śmieszna to jest cała ta liga i wszystkie kluby w niej grające... Ale fakt że najśmieszniejsza niestety jest nasza Legia która z tym co ma jak na naszą ligę nie potrafi zdobyć mistrza ani pucharu .

odpowiedz