fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Podsumowanie sezonu

Klasyfikacja kanadyjska: Dominacja Carlitosa!

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sezonie 2018/19 legioniści rozegrali 48 spotkań i zdobyli w nich 71 bramek. Najwięcej goli (19) i najwięcej asyst (8) na koncie zgromadził Carlitos i tym samym zdecydowanie wygrał klasyfikację kanadyjską. Drugie miejsce zajął Michał Kucharczyk (7 goli, 6 asyst), a trzecie Dominik Nagy (5 goli, 7 asyst).

Legioniści zdobyli 6 goli z rzutów karnych, a 2 razy rywale skierowali piłkę do własnej siatki. 59 bramek padło po strzałach z obrębu pola karnego, a 12 zza szesnastki.

Bilans sezonu 2018/19 jest następujący:
- 48 meczów: 25 zwycięstw - 10 remisów - 13 porażek, bramki: 71-45
- Ekstraklasa: 1,84 pkt na mecz
- ogółem 1,48 bramki na mecz

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2018/19 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Carlitos19827453128
Kucharczyk7613382722
Nagy5712382691
Cafu6410423321
Szymański268423231
Kante516251228
Hlousek336342790
Hamalainen246241280
Kulenović41525870
Medeiros31415719
Jędrzejczyk33343105
Philipps12310593
Radović12314472
Antolić33302223
Andre Martins213282087
Vesović33322649
Remy22211861
Mączyński11211758
Stolarski112181383
Wieteska22352807
Astiz11161026
Pazdan117521
Rocha1111921
Niezgoda115138
samobój2
SUMA7144


* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

stan na 20.05.2019

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
olek - 25.05.2019 / 17:00, *.orange.pl

vuko trenerem i jestesmy w 1 lidze razem z loczkiem

odpowiedz
grzesiek - 24.05.2019 / 20:08, *.centertel.pl

Dla porównania Rado zagrał jedynie w paru meczach i takie same statystyki jak ten cały Martins. I jeszcze ktoś się pamiętam podniecał tym Martinsem. kur. Puknijcie się w głowy. Nawet człapiący ciągle antolić ma 3 asysty, następny kocur. No i ulubieniec Jozaka vesović 3 asysty szał ciał.

odpowiedz
grzesiek - 24.05.2019 / 17:45, *.centertel.pl

Andre Martins srodkowy pomocnik 2 asysty w ciagu calego sez9nu. I co on jezzcze robi w Legii ja sie pytam? A kuchego de facto slabwg9 bo slabego ale z dobrhmi stsrltysthkami sienpozbywamy. Brawo vuco

odpowiedz
eduardo - 26.05.2019 / 11:54, *.tpnet.pl

@grzesiek: defensywny pomocnik pacanie. w pilke nie grales to sie nie wypowiadaj

odpowiedz
MatWij - 24.05.2019 / 17:05, *.98.100

Dla PANA TRENERA, ani Carlitos ani Kuchy nie są legionistami bo nie zapie... wystarczająco. Szymański za to PAN PIŁKARZ, przez duże P.

Iuri Medeiros zdobył 3 gole, czyli o gola więcej niż Szymański, choć spędził na boisku 5 razy mniej czasu niż "największy talent polskiej piłki" .

Ale ponoć to słabiak jest. Nie to co Szymański za którego Legia weźmie 10 mln euro.


Znajomość tematyki wśród naszych włodarzy widać gołym okiem ;)

odpowiedz
Kraken - 23.05.2019 / 15:08, *.t-mobile.pl

Z dwojki Vuko Carlitos zostawiłbym tego drugiego.

odpowiedz
miki - 24.05.2019 / 23:12, *.vectranet.pl

@Kraken: Jasna sprawa, zestawiłeś najlepszego zawodnika z najgorszym trenerem ligi... vukovic nie dość, że g*** nie trener, to jest zwyczajnie głupi.

odpowiedz
maf20 - 23.05.2019 / 10:21, *.legionowodom.pl

Nie VUKO mówi co chce, ale prawda jest taka, że Carlitos jest najlepszy. Bez niego nie potrafiliśmy pół sensownej akcji zagrać. Medeiros pokazał, że warto go trzymać chociażby dla jednej kluczowej akcji, strzału, dryblingu itd... Reszta może zap......ać, a oni mają robić grę. Może jeszcze usłyszę, że VADIS gryzł trawę, walczył w obronie na śmierć i życie... NO NIE!
Zadajmy sobie pytanie, czy lepszy jest zapi….jący ogór, czy zmanierowany potrafiący grać najemnik?
To koniec walczącej o trofea LEGII, to koniec polskich "galaktycznych"!

odpowiedz
tomek - 23.05.2019 / 10:04, *.warszawa.pl

to tylko pokazuje jakich marnych mieliśmy pilkarzy. zreszta wystarczy popatrzec na osiagniecia naszych sasiadow ze slowacji,slowenii itp.

za Carlitosem jakos szczegolnie nie przepadam ale trzeba przyznac ze gdyby nie on bylibysmy w du.... a nie na 2 miejscu

odpowiedz
BRAK KLASOWYCH ZAWODNIKÓW NAJWIĘKSZYM PROBLEMEM LEGII - 22.05.2019 / 20:13, *.206.60

Legia najlepsza chociaż w Kanadzie , szkoda , że nie w Polsce . Taki czarny humor niestety . A poważnie to Legii największy problem na dziś to bieda w kasie , a za tym idzie słaba kadra zespołu i automatycznie co naturalne słaba gra . Nie może być inaczej . Potrzebujemy dużo lepszej klasy zawodników jeśli będziemy chcieli w przyszłym sezonie myśleć realnie o Mistrzostwie .

odpowiedz
AAA - 22.05.2019 / 19:04, *.plus.pl

Do kielbachy w górę:to zabieraj swoją paróweczkę i adieu razem z tym twoim idolem.
Vuko dotrzymaj słowa popędź kalekę i mąciciela Michasia

odpowiedz
tomaszek67 - 22.05.2019 / 18:19, *.centertel.pl

Prezes Mioduski jest bez pieniędzy. W kasie pusto, a poszukiwania inwestora trwają .
Podobno zgłosił się już słynny Vanna Ly i Mats Hartling.
Łączy ich jedna rzecz - wszyscy się z nich śmieją - więc kto wie? może coś z tego będzie :)
Psy szczekają, karawana jedzie dalej!
Tylko Legia

odpowiedz
kokos - 22.05.2019 / 16:07, *.orange.pl

Wszystko fajnie, tylko, że Carlitos w rundzie finałowej to strzelił AŻ DWA gole w tym jednego z karniaka.

odpowiedz
ziut - 23.05.2019 / 05:02, *.sbcglobal.net

@kokos: Jakby mu koledzy pomagali, to tych bramek miał by więcej

odpowiedz
Mlbets - 22.05.2019 / 13:38, *.centertel.pl

8 asyst wszystkich czterech bocznych obrońców łącznie... tragedia.

odpowiedz
Mlbets - 22.05.2019 / 13:34, *.centertel.pl

Noć jak na zawodnika, który większość czasu przewidział na ławce nieźle liczby. Porównując go do 50-kilogramowej wielkiej gwiazdy polskiej mlodziezowki to nawet świetne liczby.

odpowiedz
Lejdi Pank - 22.05.2019 / 12:58, *.plus.pl

Zostawcie Kucharczyka
Nie wyje.ujcie go
On ciągle ma technika
I zapier. ala wciąż

odpowiedz
L - 22.05.2019 / 12:50, *.hapay.pl

Podobno Kucharczyk za słaby na Legię :D

odpowiedz
Kie(L)bachy w górę!!! - 22.05.2019 / 12:48, *.chello.pl

Psy szczekają a #KuchyKing jedzie dalej! Jak co roku w czubie klasyfikacji.
Pozdro Michał, a hejterów miej W POMPIE.

odpowiedz
MP(L)87 - 22.05.2019 / 12:06, *.virginm.net

Carlitosa juz niema w klubie... Po wygranym sezonie by odszedla co tu mowic po takiej padace dopiero. Wypozyczenie Kante to byla pomylka. Hlousek odszedl a to dzik do grania taki jak vadis tylko wiadomo ze inna pozycja wiec i zadania inne. £ lata z druzyny nie zostalo nic. Zal na to patrzec wszystko i idac ta droga to zgroza myslec jak nasza Legia bedzie wygladala w nastepnych sezonach. SEN SIE SKONCZYL.....

odpowiedz
lw73 - 22.05.2019 / 11:53, *.chello.pl

Mi się podoba mimo wszystko wynik KANTE!!! Na tak niewielką ilość spotkań to super wynik

odpowiedz
LWGZ - 22.05.2019 / 11:46, *.tpnet.pl

Wiadomo ze w "L" Carlitos jest najlepszy tylko gorzej z wykorzystaniem jego mozliwosci przez pilkarzy ktorzy powinni go wspierac !!!!

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 22.05.2019 / 11:35, *.centertel.pl

Jedyny piłkarz oprócz Martinsa który nie zasłużył na takie je** po meczu z lubinem. Dwoch zawodników którzy nie zawiedli reszta tak naprawdę to wypier******.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 22.05.2019 / 11:31, *.chello.pl

Liczby potwierdzają jakim słabym zawodnikiem jest "uszatek". Jeszcze bardziej za uszy będą go ciągać, żeby sprzedać to może będzie miał uszy jak Dumbo i w końcu od nas odleci...

odpowiedz
stud - 22.05.2019 / 11:27, *.64.102

Biorąc po uwagę to na jakich pozycjach i ile czasu grał szymański, oraz fakt, że wykonywał stałe fragmenty gry- jego liczby wyglądaja na żart

odpowiedz
oLaf - 22.05.2019 / 11:26, *.vectranet.pl

1. "ogółem 1,48 bramki na mecz" to baaardzo słaba średnia!!!!

2. Carlitos.... niby dużo strzela i asystuje ale wielu czuje że mógłby lepiej grać... chyba to jednak inni grają dużo słabiej...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2019 / 11:24, *.play-internet.pl

Carlitos to jest jednak Piłkarz przez duże "P".Mając tak słabych kolegów,strzelić 19 bramek,to naprawdę nie lada wyczyn.Niestety,ale pewnie w myśl zasady Mioduskiego"że logicznym jest to,że sprzedaje się dobrych piłkarzy,a nie słabych"Carlitosa za chwilę w Legii nie będzie,a zostaną Kuchy king,Szymański,Antolič.Qrwa-aż się cisną na usta słowa piosenki"Coście sqrwysyny uczynili z tą drużyną.........."

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.