Wojciech Muzyk - fot. Mateusz Kostrzewa / legia.com
REKLAMA

Pierwszy letni zakup

Muzyk nowym piłkarzem Legii

Wiśnia, źródło: Legia Warszawa

W czwartek Legia ogłosiła pierwszy zakup w letnim oknie transferowym. Piłkarzem stołecznego klubu został Wojciech Muzyk, który w poprzednim sezonie był bramkarzem drugoligowej Olimpii Grudziądz. 20-latek podpisał z warszawskim zespołem czteroletni kontrakt.

W poprzednim sezonie Muzyk zagrał w 29 ligowych meczach, w których dziesięć razy zachował czyste konto. To również dzięki niemu Olimpia wywalczyła awans do pierwszej ligi. Zawodnik urodzony w Suwałkach karierę rozpoczął w juniorach Czarnych Olecko, potem odszedł do MKS-u Ełk. Bramkarzem grudziądzkiego był od rundy wiosennej sezonu 2016/17.

- Niezwykle cieszę się, że tutaj jestem, bo bardzo ciężko na to pracowałem. Do Legii przychodzę z takim nastawieniem, by pokazać się z jak najlepszej strony. Po zakończonym sezonie dostawałem różne sygnały z kilku klubów ekstraklasy, ale wiadomo, że kiedy zgłasza się Legia, wszystkie inne odchodzą na bok. Rozmowy potoczyły się bardzo szybko i profesjonalnie, z czego jestem bardzo zadowolony. Nikt nie przychodzi po to, żeby siedzieć na ławce czy na trybunach. Ja przede wszystkim zamierzam bardzo ciężko pracować, na każdym treningu jak najwięcej czerpać od trenera Krzysztofa Dowhania, bo chyba każdy wie, że to najlepszy specjalista od bramkarzy w Polsce. Chciałbym zawalczyć o miejsce w składzie - mówi Wojciech Muzyk.

- Wojtka obserwowaliśmy już od dłuższego czasu, jeździliśmy na jego mecze. Uważamy, że jest to piłkarz o bardzo dużym potencjale. Wierzymy w jego umiejętności i chcemy, aby rozwijał się w naszym klubie. Liczymy na to, że zrealizuje pokładane w nim nadzieje - mówi szef skautingu Legii Warszawa Tomasz Kiełbowicz.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (77)

+dodaj komentarz
tomiacab - 10.06.2019 / 18:20, *.virginm.net

był już Malarz, teraz bedzie bronił Muzk. A czy nie można by postawić na jakiegoś bramkarza miedzy słupkami? Kto będzie próbowany po Muzyku? -Tynkarz?

odpowiedz
Legia - 10.06.2019 / 11:48, *.pktele.pl

Czy ten młody człowiek wie, że dla nas liczy się tylko mistrzostwo ?

odpowiedz
Zgred - 09.06.2019 / 22:47, *.elartnet.pl

Muzyk już kiedyś był, ale kibolem. Menele w Krakowie mu łeb obtłukli..., bo sam za kołnierz nie wylewał.

odpowiedz
Mr T - 08.06.2019 / 21:33, *.mm.pl

[uwaga, żart]… to jeszcze stolarz, nauczyciel i policjant i możemy jak równy z równym rywalizować z F91 Dudelange ;)

odpowiedz
Legionista - 08.06.2019 / 14:19, *.mm.pl

no i gra Muzyka !

odpowiedz
L - 07.06.2019 / 16:27, *.mm.pl

Kto kupi kudłatego ?

odpowiedz
YG - 07.06.2019 / 15:09, *.t-mobile.pl

Kudłaty serio już muzyków ściągasz żeby grali pierwsze skrzypce w Legii? To moze zaraz bedziemy kupować aktorów i kominów. Kiedy on zrozumie że Legia potrzebuje profesjonalnych piłkarzy? Nawet nie napisali na czym gra, pewnie taki z niego muzyk jak z Malarza artysta.

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 07.06.2019 / 14:18, *.55.182

Po Malarzu, Muzyk pasuje. Witaj w k(L)ubie!

odpowiedz
Gepetto - 07.06.2019 / 13:58, *.chello.pl

Z bramkarzami to akurat mamy najmniej pomyłek i największe profity (licząc też ile dzięki nim pkt zdobyliśmy). Transfer ten może być na już lub na przyszłość. Do tego POLAK. Dajcie sobie siana z hejtem. Piszecie raz brać najlepszych młodych, a później jak młodego biorą to co to za transfer. Dla POLAKÓW są rezerwy i rezerwy są też po to by tacy młodzi się pokazali. Także spokojnie, a Muzyka witamy w kLubie!

odpowiedz
KibicL - 07.06.2019 / 12:47, *.vectranet.pl

To się nazywa wzmocnienie, kolejne zresztą. Pewnie kibicom bedzie grał na ...nerwach.

odpowiedz
znajca - 07.06.2019 / 12:14, *.unitelmedia.pl

Jedyna słuszna droga: kupować nastolatków (góra 20-21 lat), którzy błysnęli w niższych ligach w poprzednim sezonie. Powtarzam: sezonie, nie rundzie. Można nawet wyciągać poznaniaków, pod warunkiem, że nie zdążyli zadebiutować w Lechu. Niestety, nie każdy jest jak Bereszyński. Większość ma zrytą korę wzorem Kownackiego.

odpowiedz
asd - 07.06.2019 / 10:39, *.orange.pl

Muzyk z Malarzem pasuje

odpowiedz
7775 - 07.06.2019 / 10:28, *.tpnet.pl

Dobra wiadomość, być może szykuje się transfer Majeckiego a jeśli tak to mowa pewnie o kolejnych ok. 5 mln euro. Może uda się sprowadzić za te pieniądze jakichś sensownych graczy, którzy zrobią różnicę na boisku.

odpowiedz
Sputnik 44 - 07.06.2019 / 10:49, *.t-mobile.pl

@7775: za te pieniądze spłacimy długi kudłatego, ale każdego Legionistę taki obrót spraw na pewno ucieszy bardziej niż jakieś wydumane transfery...

odpowiedz
7775 - 07.06.2019 / 12:29, *.centertel.pl

@Sputnik 44: Nie wątpię że długi a pewnie także nowy apartament. Nie mniej jednak z takiej kwoty można już pomyśleć o ciekawych transferach, czego przykładem jest właśnie ten Muzyk. Wiem, że mówię to po raz setny, ale ja widzę u nas Kirkeskova i Valencię, to są piłkarze do wyjęcia za łącznie 2 - 2,5 mln euro. Żadnych Wellingtonów czy innych tego pokroju.

odpowiedz
pawela - 07.06.2019 / 09:52, *.tdt.pl

Super, powodzenia!!!!!

odpowiedz
Yeti - 07.06.2019 / 09:46, *.netfala.pl

Drżyjta Europejczyki!

odpowiedz
LewLegia - 07.06.2019 / 09:44, *.net.pl

raczej piłkarzy zatrudniajcie ,a nie muzyków (był ostatnio taki , ala raper) , hazardzistów (jodłowiec) , czy szrot dłuuuuga lista do wypisania.

odpowiedz
Mar - 07.06.2019 / 09:26, *.juwentus.pl

No ! Żeby nie było później jak w "Vabanku"..... jestem muzykiem , bierzecie mnie za kogoś innego.... :) .
To oczywiście żarty. Powodzenia życzę w tych trudnych czasach.

odpowiedz
Kraken - 07.06.2019 / 09:30, *.vectranet.pl

@Mar: hahahaaahahaha dobre

odpowiedz
kibic emeryt - 07.06.2019 / 08:45, *.tpnet.pl

To bardzo dobra decyzja w wypadku sprzedaży Majeckiego ,bo to jeszcze młodzieżowiec przez 2 lata.

odpowiedz
Typ - 07.06.2019 / 08:12, *.play-internet.pl

Młodzieży nigdy nie za wiele powodzenia

odpowiedz
Tadek - 07.06.2019 / 01:53, *.play-internet.pl

Widziałem go kilka razy w akcji. Na pewno ma duży potencjał i dobre warunki. Ma też dobry refleks i nie boi się gry na przedpolu. Jeśli zostanie dobrze prowadzony na treningach to maksymalnie za 2 lata będzie pierwszym bramkarzem Legii.

odpowiedz
Legiusz - 07.06.2019 / 00:10, *.cyfrowypolsat.pl

Niektórym to się w związku z ostatnim pasmem sukcesów to we łbach poprzewracało. Przypomnę ze Legia mając mając składzie Kake Gadoche Dziekana Wdowczyka Kubickiego mistrza zdobyła dopiero 1993. Z bandy indywidualistów trzeba zrobić druzyne jak w Wosjku. Zamiast sviagac szrot dzialajmy jak bulwy i szukajmy w niższych ligach.jak ten co jeździł Chryslerem przypomne skład Legii która miał nie spadła z Ligi po raz pierwszy od przedwojny :
Zbigniew Robakiewicz
Maciej Szczęsny
Arkadiusz Gmur
Marek Jóźwiak
Mirosław Modzelewski (*)
Krzysztof Ratajczyk
Rafał Siadaczka
Jacek Zieliński
Dariusz Czykier
Waldemar Góra
Jacek Kacprzak
Artur Kupiec
Jacek Sobczak
Siergiej Szestakow
Jacek Bąk
Janusz Hubert Kopeć
Wojciech Kowalczyk
Andrzej Łatka
Większość może słyszeć niektóre nazwiska po raz pierwszy.

odpowiedz
Czesław Niewiedział - 07.06.2019 / 10:21, *.237.34

@Legiusz: a Solnica?

odpowiedz
Legiusz - 07.06.2019 / 12:00, *.plus.pl

@Czesław Niewiedział: Solnica był lata później. Słaba psychika Ale wtedy dysponowali tylko 12 nadającym się do gry oraz Niedźwiedziem Oreszczukiem

odpowiedz
Tomek Mokotów - 07.06.2019 / 14:33, *.play-internet.pl

@Legiusz:

O, to Deyna nie zdobył w Legii mistrzostwa Polski? To pewnie i nie grał w półfinale Pucharu Mistrzów?

Jakąś nową historię piszesz czy jak? I pamiętaj kolego, żeby zadzwonić do Gadochy i powiedzieć mu, że te złote medale za mistrzostwo Polski to przywidzenie.

Skąd się tacy jak ty biorą?

odpowiedz
Legiusz - 07.06.2019 / 17:07, *.plus.pl

@Tomek Mokotów : z Bachmackiej. Wycieli mi kawałek tekstu chodziło ze z takimi Legendami zdobyli raptem 2 mistrza A potem mieli najlepszych jak Wdowczyk Dziekan Kubicki Karska tylko puchary. A tu dramat bo nie udało się w tym roku. Niestety teraz przyjdą lata chude

odpowiedz
Tomek Mokotów - 07.06.2019 / 18:54, *.play-internet.pl

@Legiusz:

I tu masz rację. Tak naprawdę ostatnie lata to pierwsza taka w historii dominacja Legii. I pewnie dlatego taki zawód...bo i finanse mamy na nieporównywalnym poziomie do innych. Albo mieliśmy...

Ale cóż, jeden niezbyt rozgarnięty amator z parciem na szkło i pięknymi obietnicami potrafi sporo popsuć.

odpowiedz
Legiusz - 07.06.2019 / 19:37, *.cyfrowypolsat.pl

@Tomek Mokotów: dokładnie.trzeba szukać jak swego czasu Stomil Olsztyn co przebojem wszedł do ligi. w regionie . Tak jak kiedyś Kowalczyk Siadaczka Kacprzak sazanowicz Barchwic Wiechowski...itppodbierac młodych jak kiedyś Beresia Fabianskiego

odpowiedz
MS - 06.06.2019 / 23:35, *.t-mobile.pl

Muzyk... to i grać będzie:) Czyli Majecki do opchniecia. Cierzniak broni a nowy sie przyucza

odpowiedz
Darek - 06.06.2019 / 23:19, *.t-ipconnect.de

Witamy w Legii.
Czas pokaze czy sie nadaje.Przynajmnie Polak.

odpowiedz
miL) - 06.06.2019 / 23:09, *.centertel.pl

Wojtek witaj w Legii:) Jeżeli faktycznie masz talent to dodaj do tego ciężką racę a będzie dobrze, powodzenia

odpowiedz
Ja - 07.06.2019 / 04:58, *.centertel.pl

Tylko żeby utrzymał tą race,bo jak za ciężka będzie to się przewróci...

odpowiedz
"@Witamy - 06.06.2019 / 23:01, *.chello.pl

sam jestes Andrzej

odpowiedz
News⚽️Poland - 06.06.2019 / 22:39, *.155.245

No to Muzyka ,gitara ..przychodzi nowy co zagra pierwsze skrzypce...

odpowiedz
(L)egia - 06.06.2019 / 22:31, *.242.63

No to teraz czekać aż zagra swoje pierwsze skrzypce w zespole :)

odpowiedz
Witamy - 06.06.2019 / 22:23, *.orange.pl

Panie Wojciechu. Jeśli Pan to czyta (raczej wątpię, ale może ktoś znajomy Panu przeczyta) to WITAM(Y) w Legii. I proszę się nie przejmować co po niektórymi trollo-frustratami netowymi. Życzę sukcesów i kariery przynajmniej na miarę Andrzeja Boruca i Łukasza Fabiańskiego. Pozdrawiam.

odpowiedz
Pacho - 06.06.2019 / 22:41, *.2.87

@Witamy: Artur Boruc

odpowiedz
Witamy - 07.06.2019 / 00:10, *.centertel.pl

@Pacho: fakt. nie wiem skąd wziąłem Andrzeja. dzięki.

odpowiedz
Bear - 06.06.2019 / 22:18, *.orange.pl

Jest Muzyk, teraz potrzebny dyrygent.

odpowiedz
Arek - 06.06.2019 / 22:18, *.tpnet.pl

No i... gra muzyka. Witamy, witamy.

odpowiedz
PATOLOGIA Z GRUDZIĄDZA - 06.06.2019 / 21:29, *.forcepoint.net

ODDALIŚMY WAM NAJLEPSZEGO BRAMKARZA W DZIEJACH NASZEGO KLUBU , NIE ZMARNUJCIE GO !!! CHŁOPAK MA TALENT , DOSŁOWNIE ŚCIANA W BRAMCE , OŚMIESZAŁW NASZEJ OLIMPII NIEJEDNEGO NAPASTNIKA MIMO 20 LAT DO TEGO ŚWIETNIE GRA NA PRZEDPOLU , PIĄSTKUJE NIE PIERD... SIE KIEDY NIE MOŻE ZŁAPAĆ , MA REFLEKS I WARUNKI , POWIEM TAK ZA DWA LATA ZAPOMNIĆIE O MAJECKIM , POWODZENIA WOJTEK GRUDZIĄDZ CI KIBICUJE W LEGII !!!

odpowiedz
(L)egia - 07.06.2019 / 01:45, *.242.63

@PATOLOGIA Z GRUDZIĄDZA: Mówisz, że gra jak z nut?

odpowiedz
PATOLOGIA Z GRUDZIĄDZA - 07.06.2019 / 05:36, *.forcepoint.net

@(L)egia: DOBRY MUZYK GRA BEZ NUT :)

odpowiedz
(L)egia - 07.06.2019 / 09:56, *.243.68

@PATOLOGIA Z GRUDZIĄDZA: Mozart piłki nożnej.

odpowiedz
GrzeLeg - 06.06.2019 / 21:17, *.virginm.net

Witaj w Legii. Powodzenia

odpowiedz
Mayox - 06.06.2019 / 21:06, *.chello.pl

Po co ten hejt? Wiadomo ze bramkarza musial opiniowac Dowhan, ile razy sie pomylil oceniajac potencjal w ostatnich 20 latach? No to troche kultury i witamy w klubie :)

odpowiedz
Mundial w Rosji - 06.06.2019 / 20:54, *.orange.pl

Tancerz Danso, a w bramce Muzyk. Będzie się działo.

odpowiedz
yyy - 06.06.2019 / 21:04, *.plus.pl

@Mundial w Rosji : jeszcze ma przyjść jakiś menelik z niemiec :D

odpowiedz
ale jaja - 06.06.2019 / 20:50, *.skranetcan.pl

wzmocnienia godne LM , no to el. LE mamy z głowy

odpowiedz
Balde - 06.06.2019 / 21:30, *.178.78

@ale jaja:
Przychodzi młody Polak,wiadomo z góry że jedynką nie będzie. Ale co sobie można pomarudzić to Twoje. Idąc Twoim tokiem rozumowania to angaż Ojrzyńskiego przez Anglików, to już totalny debilizm.

odpowiedz
Arek - 06.06.2019 / 22:17, *.tpnet.pl

@ale jaja: - ale debil.

odpowiedz
(L) Żyrardów - 06.06.2019 / 20:38, *.tpnet.pl

najpierw Malarz,teraz Muzyk,no to następny na bank rzeźbiarz :)

odpowiedz
Fad - 07.06.2019 / 02:33, *.plus.pl

@(L) Żyrardów: wygrałeś :D !

odpowiedz
Obcy - 06.06.2019 / 20:34, *.t-mobile.pl

To raczej transfer do Legii II. Dobrze,że chociaż Polak.

odpowiedz
Rafałek łezka łezka - 07.06.2019 / 16:37, *.36.116

@Obcy nie wiadomo jakie korzenie ma...

odpowiedz
Chcemy kocura a nie ogóra - 06.06.2019 / 20:24, *.chello.pl

Co to za ogóras???

odpowiedz
KowaL - 06.06.2019 / 22:43, *.centertel.pl

@Chcemy kocura a nie ogóra: ogór to cię ćwiczył dzisiaj w nocy

odpowiedz
Chcemy kocura a nie ogóra - 06.06.2019 / 23:18, *.chello.pl

@KowaL: Kowal, znowu chlales?

odpowiedz
ziutek - 06.06.2019 / 20:24, *.vectranet.pl

Fajnie że Polak w Legii . Powodzenia Muzyk!

odpowiedz
Afro - 06.06.2019 / 20:09, *.vectranet.pl

Był Malarz teraz będzie Muzyk. Tylko czy bedzie Mistrz?

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 06.06.2019 / 19:42, *.ipvanish.com

Majecki za 5 baniek idzie do Arsenalu + bonusy

odpowiedz
do Gibon - 06.06.2019 / 19:25, *.chello.pl

Pewnie śpią bo jutro ostatni sprawdzian przed wakacjami

odpowiedz
lob - 06.06.2019 / 19:24, *.chello.pl

Witamy !!!
No i gra Muzyka..........Graj dla chwały Legii..............

odpowiedz
Kipkorir - 06.06.2019 / 19:19, *.chello.pl

Już myślałem, że powraca muzyk z Martyniki :)

odpowiedz
LoLo - 06.06.2019 / 19:15, *.onvol.net

To by znaczyło, że Majecki jest na wylocie, bo po diabła by sprowadzali bramkarza w tym samym przedziale wiekowym? Widać że w dalszym ciągu trwa intensywne zasypywanie dziury budżetowej i braki po tym co ma jakąkolwiek wartość rynkową łącznie z dzieciarnią z akademii uzupełniane będą bezgotówkowo.

odpowiedz
adr - 06.06.2019 / 19:21, *.pxs.pl

@LoLo: Majecki raczej zostanie. Nawet jak go sprzedadzą, to pewnie zostanie w Legii rok na zasadzie wypożyczenia. Jego status młodzieżowca jest bardzo wygodny, bo jak jest na boisku to na pozostałych pozycjach już nie musi być młodzieżowca. A Muzyk będąc jego zmiennikiem, sprawia, że bezpośredni rywal o miejsce w składzie też ma status młodzieżowca.

odpowiedz
L - 06.06.2019 / 19:29, *.tpnet.pl

@LoLo: To oznacza że w przyszłości loczek bedzie chciał opylić obu. Ale nie koniecznie Majecki musi być na wylocie. Swoją drogą świetna stretegia naszego pseudo prezesa. Bedzie kupował młodych żeby ich później drożej opylić a jakie to wyniki sportowe przyniesie to jest sprawa pięciorzędna...

odpowiedz
syjon85 - 06.06.2019 / 19:11, *.play-internet.pl

cieszy mnie każdy zakup POLAKA ...

odpowiedz
bójcie się chamy! - 06.06.2019 / 19:10, *.play-internet.pl

Drżyj ligo europy!!!

odpowiedz
Piotrasek - 06.06.2019 / 19:09, *.orange.pl

Może sięgniecie do 3-4 ligi tam też są kocury i stworzycie drużyna na mistrza Polski i na puchary z pewnością...

odpowiedz
Skrz@t - 06.06.2019 / 19:07, *.play-internet.pl

Inwestycja jak najbardziej na tak, tylko szkoda, że nie wciągniemy do 1 zespołu bramkarzy z naszej akademii. Sprzedajemy talenty za grosze. Tak jak ostatnio do Liverpoolu. A tak jakby się chłopaki ogrywali to nie trzeba by było kasy wydawać a i lepiej byśmy na tym zarabiali.

odpowiedz
Kw - 06.06.2019 / 19:28, *.centertel.pl

@Skrz@t: A Majecki to co? Są jeszcze Miszta i kilku innych, więc sprzedaż Ojrzyńskiego w niczym na nie przeszkadza.

odpowiedz
Skrz@t - 07.06.2019 / 08:39, *.play-internet.pl

@Kw: Mamy na tyle silną akademię bramkarską, że 9/10 naszych bramkarzy powinno uciekać dopiero po ograniu się w "1". Pomysł, że jak teraz sprzedany zostanie Majecki to Ojrzynski miałby dobrą okazję do ogrywania się. I za rok mógłby iść za 10* taką kwotę co teraz. Wszyscy marudzą, że brak kasy w budżecie. A wystarczy ją podnieść, bo jest pod nosem.

odpowiedz
Gibon - 06.06.2019 / 19:05, *.chello.pl

Ooooo Jeszcze nikt nie zaczal po nim jechac???Cos jest chyba nie tak??Gdzie wszyscy narzekacze i skauci swiatowej klasy???

odpowiedz
bzx - 06.06.2019 / 19:01, *.net.pl

Inwestować w młodzież, jestem za

odpowiedz