fot. Woytek / Legionisci.com

Pierwszy trening w Warce

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W poniedziałek o godzinie 17:20 legioniści rozpoczęli pierwszy trening podczas zgrupowania w Warce. W zajęciach wzięło udział 25 zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na obóz. Na murawie pojawił się nowy nabytek Legii, czyli Wojciech Muzyk, który trenował pod okiem trenera Krzysztofa Dowhania oraz Jana Muchy. Był to pierwszy trening Muchy w roli asystenta trenera bramkarzy. - Pół roku nie trenowałem i mam nadzieję, że nic sobie nie naciągnę - skomentował uśmiechem Słowak. Całe szczęście Mucha żadnej kontuzji nie doznał, a momentami nawet pokazywał swoje wysokie umiejętności bramkarskie.


Fotoreportaż z treningu - 52 zdjęcia Woytka

Legioniści trening zaczęli od zabawy z piłkami, a następnie zostali podzieleni na trzy grupy. Jedna z nich grała w dziadka, a dwie pozostałe wykonywały ćwiczenia wskazane przez Łukasza Brotnika, nowego trenera przygotowania fizycznego. Co jakiś czas każda z grup miała do wykonania okrążenie wokół boiska.Następnie piłkarze przeszli do ćwiczenia, które doskonaliło grę z pierwszej piłki oraz ruch za podaniem. Golkiperzy w międzyczasie brali udział w treningu bramkarskim. Radosław Cierzniak od początku wspierał i pomagał nowemu golkiperowi Wojtkowi Muzykowi.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Później zawodnicy grali na utrzymanie na połowie boiska. Podczas rywalizacji „polała się pierwsza krew”, podczas starcia w powietrzu Vamary Sanogo i Michała Kopczyńskiego ucierpiał nos tego drugiego. "Kopa" szybko wstał z murawy i jak gdyby nigdy nic grał dalej. - Lubię czasami włożyć głowę w stykowych sytuacjach, ale mam nadzieję, że to tylko rozcięcie - skomentował po treningu wychowanek Legii. - Fajnie wrócić i zobaczyć znajomych po tak długim czasie, choć jest też sporo nowych twarzy. Pierwszy trening od razu zaczęła się mocna praca. Co do mojej przyszłości to za wcześnie żeby coś mówić. Spokojnie czekam jak sytuacja się rozwinie - dodał "Kopa".

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

W gierce bardzo dobrze wyglądał Tomasz Jodłowiec, ciężko znaleźć wśród legionistów kogoś kto by był w stanie przepchnąć „Jodłę”. Później legioniści rozegrali mecz na połowie boiska, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Różowi: Majecki - Nawotka, Remy, Kopczyński, Rocha, Cielemęcki, Jodłowiec, Martins, Kostorz, Praszelik, Niezgoda
Zieloni: Cierzniak - Stolarski, Żyro, Astiz, Karbownik, Agra, Antolić, Cafu, Kwietniewski, Carlitos, Sanogo

Po treningu odbył się „crossbar challange”, jest to początek dłuższej rywalizacji, która będzie trwała przez dwa obozy przygotowawcze. Już jutra drużyna zacznie pracować nad taktyką. Trener Legii zapowiedział, że nie zamierza dokonywać zmian w ustawieniu. We wtorek odbędą się dwa treningi. Poranny będzie otwarty dla mediów, a popołudniowy został zamknięty.

Pierwotnie na zakończenie obozu legioniści mieli rozegrać sparing, ale ostatecznie odbędzie się tylko gierka wewnętrzna.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Fotoreportaż z treningu - 52 zdjęcia Woytka


PRZYGOTOWANIA DZIEŃ PO DNIU

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
LGZ - 18.06.2019 / 15:40, *.tpnet.pl

Czy dziennie sa dwa treningi ?

odpowiedz
LWGZ - 18.06.2019 / 13:05, *.tpnet.pl

Jezeli jest cos na rzeczy to brac Nikolica !!!!

odpowiedz
sitar - 18.06.2019 / 12:05, *.orange.pl

crossbar challenge... ja tam grałem w poprzeczkę ;)

odpowiedz
Tomek - 18.06.2019 / 11:54, *.113.189

Panowie działacze Nikolic jest do wzięcia za malutkie pieniądze więc może byście zwrócili na to uwagę. Nikolic nie przedłuży kontrakty z Chicago Fire, kontrakt kończy się z końcem tego roku. Jestem przekonany, że w naszej lidze dalej strzelałby jak na zawołanie.

odpowiedz
aa - 18.06.2019 / 14:29, *.orange.pl

@Tomek: taaaa strzelałby jak na zawołanie powiadasz ?

odpowiedz
tomaszek67 - 18.06.2019 / 09:35, *.centertel.pl

Wszyscy ofensywni gracze z pierwszych pozycji listy Radka Kucharskiego odmówili Legii.
Legia chce teraz ściągnąć do siebie Vadisa Ofoe o czym pisze dzisiejszy przegląd sportowy.
Trener Vuković bardzo chciałby mieć go w swoim składzie lecz znając nieudolność naszych
działaczy to szanse na to są praktycznie zerowe...

odpowiedz
Kr - 18.06.2019 / 00:22, *.play-internet.pl

O której poranny trening???

odpowiedz
Wotyek (Legionisci.com) - 18.06.2019 / 00:32, *.legionisci.com

@Kr: 10:00

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.