fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy trening w Warce

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek o godzinie 17:20 legioniści rozpoczęli pierwszy trening podczas zgrupowania w Warce. W zajęciach wzięło udział 25 zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na obóz. Na murawie pojawił się nowy nabytek Legii, czyli Wojciech Muzyk, który trenował pod okiem trenera Krzysztofa Dowhania oraz Jana Muchy. Był to pierwszy trening Muchy w roli asystenta trenera bramkarzy. - Pół roku nie trenowałem i mam nadzieję, że nic sobie nie naciągnę - skomentował uśmiechem Słowak. Całe szczęście Mucha żadnej kontuzji nie doznał, a momentami nawet pokazywał swoje wysokie umiejętności bramkarskie.Fotoreportaż z treningu - 52 zdjęcia Woytka

Legioniści trening zaczęli od zabawy z piłkami, a następnie zostali podzieleni na trzy grupy. Jedna z nich grała w dziadka, a dwie pozostałe wykonywały ćwiczenia wskazane przez Łukasza Brotnika, nowego trenera przygotowania fizycznego. Co jakiś czas każda z grup miała do wykonania okrążenie wokół boiska.Następnie piłkarze przeszli do ćwiczenia, które doskonaliło grę z pierwszej piłki oraz ruch za podaniem. Golkiperzy w międzyczasie brali udział w treningu bramkarskim. Radosław Cierzniak od początku wspierał i pomagał nowemu golkiperowi Wojtkowi Muzykowi.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Później zawodnicy grali na utrzymanie na połowie boiska. Podczas rywalizacji „polała się pierwsza krew”, podczas starcia w powietrzu Vamary Sanogo i Michała Kopczyńskiego ucierpiał nos tego drugiego. "Kopa" szybko wstał z murawy i jak gdyby nigdy nic grał dalej. - Lubię czasami włożyć głowę w stykowych sytuacjach, ale mam nadzieję, że to tylko rozcięcie - skomentował po treningu wychowanek Legii. - Fajnie wrócić i zobaczyć znajomych po tak długim czasie, choć jest też sporo nowych twarzy. Pierwszy trening od razu zaczęła się mocna praca. Co do mojej przyszłości to za wcześnie żeby coś mówić. Spokojnie czekam jak sytuacja się rozwinie - dodał "Kopa".

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

W gierce bardzo dobrze wyglądał Tomasz Jodłowiec, ciężko znaleźć wśród legionistów kogoś kto by był w stanie przepchnąć „Jodłę”. Później legioniści rozegrali mecz na połowie boiska, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Różowi: Majecki - Nawotka, Remy, Kopczyński, Rocha, Cielemęcki, Jodłowiec, Martins, Kostorz, Praszelik, Niezgoda
Zieloni: Cierzniak - Stolarski, Żyro, Astiz, Karbownik, Agra, Antolić, Cafu, Kwietniewski, Carlitos, Sanogo

Po treningu odbył się „crossbar challange”, jest to początek dłuższej rywalizacji, która będzie trwała przez dwa obozy przygotowawcze. Już jutra drużyna zacznie pracować nad taktyką. Trener Legii zapowiedział, że nie zamierza dokonywać zmian w ustawieniu. We wtorek odbędą się dwa treningi. Poranny będzie otwarty dla mediów, a popołudniowy został zamknięty.

Pierwotnie na zakończenie obozu legioniści mieli rozegrać sparing, ale ostatecznie odbędzie się tylko gierka wewnętrzna.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Fotoreportaż z treningu - 52 zdjęcia Woytka


PRZYGOTOWANIA DZIEŃ PO DNIU

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.