fot. Bodziach

Kibice Legii upamiętnili 43. rocznicę Czerwca 1976

Bodziach, źródło: Legionisci.com

We wtorek o godzinie 20:00, kibice Legii Warszawa jak co roku upamiętnili kolejną, 43. już rocznicę wybuchu strajków robotniczych w Ursusie z czerwca 1976 roku. Legioniści przemaszerowali pod urząd Dzielnicy, gdzie znajduje się pomnik poświęcony ofiarom strajków, pod którym złożyli wieniec. Kibice po krótkim przemówieniu odśpiewali hymn narodowy, odpalili race i skandowali antykomunistyczne hasła.





przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Hillman - 26.06.2019 / 18:29, *.chello.pl

Ursus - dzielnica Warszawy od 1977
1952-1977 samodzielne miasto

odpowiedz
Pytanie - 26.06.2019 / 14:43, *.tpnet.pl

Ursus to Warszawa? Można wiedzieć od kiedy? Mieliśmy wujka w Ursusie i zawsze wszyscy w rodzinie mówili że mieszka w Ursusie koło Warszawy, czytałem że dzielnica powstała po wojnie jak ludność z całej Polski zjeżdżała tu do roboty w powstających zakładach produkcji ciągników i traktorów...

odpowiedz
Warszawiak - 26.06.2019 / 22:03, *.tpnet.pl

@Pytanie: jaka to Warszawa jak masz tam ulice Warszawską, Bohaterów Warszawy czy Dzieci Warszawy?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 27.06.2019 / 18:21, *.play-internet.pl

@Warszawiak: Akurat ulice upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego są właściwie w każdym mieście w Polsce,(chociaż "dziwnym trafem",w naszym mieście ulice z nazwiskami bohaterów są zamieniane na nazwiska Ich katów),więc Twój argument baaaardzo średnio trafiony.

odpowiedz
Warszawiak - 27.06.2019 / 22:07, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA: ok ale co powiesz na Warszawską, w Warszawie ulica Warszawska, serio?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.06.2019 / 07:48, *.play-internet.pl

@Warszawiak: Opadła mi kopara-skąd masz tak nieprawdopodobne informacje?.-)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.06.2019 / 07:53, *.play-internet.pl

@Warszawiak: Poznańska,Wrocławska,Sulmierzycka,Radomska,Grójecka,Tarczyńska,al.Krakowska,że tylko kilka pierwszych nazw ulic,co mi na myśl przyszły.I o czym to świadczy w/g tego co napisałeś?.

odpowiedz
KibicTST - 28.06.2019 / 10:46, *.tpnet.pl

@Pytanie: Bo tak było. Moja mama pochodzi z Warszawy, wyprowadziła się na początku lat 80-tych i potwierdza

odpowiedz
hektorP(L) - 26.06.2019 / 14:15, *.com.pl

Żeby nie Ursus, żeby nie Radom to byś wpi....alał chleb z marmoladą!!!

odpowiedz
Marco - 26.06.2019 / 19:21, *.tpnet.pl

@hektorP(L): goń się kmiotku

odpowiedz
mi(RR)co - 26.06.2019 / 11:50, *.tpnet.pl

Radom + Ursus. Cześć i chwała BOHATEROM !!!

odpowiedz
Mamut - 25.06.2019 / 22:12, *.231.74

Śmierć wrogom Ojczyzny!

odpowiedz