REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Europa FC

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Legia walkę o Ligę Europy rozpoczęła od kompromitacji. „Wojskowi” bezbramkowo zremisowali z wicemistrzem Gibraltaru, którego wartość drużyny jest niższa od wartości Arvydasa Novikovasa czy Marko Vesovicia. W samym państwie liczba osób jest porównywalna do liczby kibiców mieszczących się na stadionie przy Ł3. Cały mecz był dość wyrównany, a patrząc na rangę przeciwnika, trudno uznać to za coś innego niż porażkę. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami, które wystawiliśmy legionistom.

Radosław Majecki – Do Majeckiego żadnych pretensji mieć nie można. W 22. minucie Walker mocno uderzył zza pola karnego, na nasze szczęście futbolówkę do boku sparował bramkarz „Wojskowych”. Była to jedyna groźna sytuacja naszego rywala, przy której golkiper musiał interweniować.

Arvydas Novikovas – Dla Novikovasa był to pierwszy oficjalny mecz w barwach Legii. Na tle fatalnej gry warszawiaków pomocnik wyglądał przyzwoicie. W 19. minucie Litwin minął z piłką kilku rywali, po czym uderzył zza pola karnego wprost w golkipera. W 60. minucie były piłkarz Jagiellonii otrzymał mocną piłką od Remy`ego, po czym wypatrzył Carlitosa, który pomylił się w pojedynku z Coleingiem. Oprócz tej prostopadłej piłki do Hiszpana Litwin kilkukrotnie popisywał się mądrymi zagraniami.

Walerian Gwilia – Dla Gruzina był to pierwszy oficjalny mecz z „eLką” na piersi, niestety ze względu na wynik i postawę drużyny nie zapamięta go dobrze. W 3. minucie w łatwy sposób ograł go Juanpe, który następnie niecelnie uderzył. Gwilia od początku grał na sporym luzie i nie bał się przekładać rywali. Przez tą pewność siebie zdarzały mu się straty jak ta z 29. minuty, kiedy zupełnie na stojąco przyjął futbolówkę, na szczęście po chwili sam piłkę odzyskał. Widać, że Gwilia jest typem piłkarza, który sporo widzi, niestety w spotkaniu z Europa FC popełniał dużo błędów i zaliczył sporo strat.

Artur Jędrzejczyk - Reprezentant Polski w rywalizacji z Europa FC zagrał na lewej stronie obrony. Nie wniósł za wiele do naszej gry ofensywnej, jednak w defensywie był pewny w swoich interwencjach. Można podejrzewać, że po zakupie Obradovicia „Jędza” wróci na środek obrony, gdzie jest bardziej przydatny dla zespołu.

Marko Vesović – Sporo biegał i walczył, często widzieliśmy go pod polem karnym rywala, jednak zazwyczaj brakowało ostatniego celnego podania. W 54. minucie Czarnogórzec dośrodkował futbolówkę na pole karne, niestety nie sięgnął jej Kulenović. W 86. minucie „Veso” uderzył z okolicy 17 metra, niestety piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

William Remy – W 16. minucie Francuz zatrzymał mocne uderzenie rywala. Na początku drugiej części meczu obrońca starał się głową skierować piłkę do bramki, niestety fatalnie przestrzelił. W 60. minucie dobrym, mocnym podaniem rozpoczął najgroźniejszą akcję Legii w meczu z Europa FC.

Andre Martins - W 36. minucie Portugalczyk wypatrzył podaniem Sanogo, który przegrał pojedynek z obrońcą. Kilkakrotnie prostopadle dogrywał piłkę do kolegów z drużyny. Portugalczyk w defensywie grał ofiarnie oraz twardo.

Mateusz Wieteska – Przez cały mecz skutecznie grał w powietrzu, wygrał większość pojedynków główkowych pod własną bramką. W 60. minucie został ograny w dziecinny sposób przez Velasco, jednak na nasze szczęście rywal po chwili sfaulował Martinsa.

Carlitos – W 2. minucie Carlos Lopez w prosty sposób stracił piłkę przez co nasz rywal ruszył z atakiem. W 60. minucie Novikovas świetnie wypatrzył Hiszpana, który wpadł w pole karne rywala i stanął oko w oko z bramkarzem, niestety snajper minimalnie się pomylił. W 81. minucie napastnik ponownie spróbował swoich sił, tym razem uderzył zza pola karnego, ale bez większych problemów piłkę wyłapał Coleing. Po meczu Carlitos powiedział, że jest dumny z pracy jaką wykonał zespół, Hiszpan ewidentnie brał udział w innym spotkaniu niż my oglądaliśmy.

Dominik Nagy – Węgier przez cały mecz był zupełnie niewidoczny, nie przypominamy sobie żadnej akcji, przy której udział brałby Nagy. Piłkarz zszedł z murawy w 77. minucie.

Vamara Sanogo – W 36. minucie Francuz otrzymał podanie od Andre Martinsa, niestety nie poradził sobie z Ayew. Ghańczyk bez większego wysiłku położył na łopatki legionistę. Niestety w 44. minucie Sanogo ucierpiał w starciu z Quillo, jak się okazało kontuzja była na tyle poważna, że piłkarz opuścił murawę na noszach.

Zmiennicy

Sandro Kulenović – Chorwat na murawę wbiegł przed końcem pierwszej części meczu. W 54. minucie przegrał pojedynek z obrońcą przez co nie zdołał sięgnąć futbolówki wrzuconej przez „Veso”. 19–latek nie pokazał za wiele w tym meczu, był niewidoczny.

Salvador Agra – Portugalczyk na murawę wszedł w 77. minucie. Podczas doliczonego czasu gry Agra bardzo czujnie oddalił zagrożenie od bramki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
eth - 14.07.2019 / 11:44, *.t-mobile.pl

Jedynymi plusami meczu była ciekawa lokalizacja stadionu i sparowanie niebezpiecznego strzału (-ów?) przez Majeckiego. Cała reszta była daleko posuniętą kompromitacją, doskonale podsumowaną przez pomeczowe wypowiedzi wkładów i p.o. trenera.

odpowiedz
Zibin55 - 14.07.2019 / 11:15, *.play-internet.pl

Jak najprędzej zamienić Vuko na Probierza...tylko czy Craxa go odda.
Wg mnie nikt poza nim w PL nie poradzi sobie z tematem pt Legia.

odpowiedz
Borys - 14.07.2019 / 10:55, *.jettel.pl

A kto to sędziował? Nie pomògł? Jak tak można!

odpowiedz
gazza - 14.07.2019 / 09:47, *.inetia.pl

Jedyny plus to to że nie przegrali :)
No i na plus jest wyjazd w tak ciekawe miejsce - widok startującego samolotu za bramkę - bezcenny ! :)
Ogólnie dajmy sobie na wstrzymanie do rewanżu - Legia na zawsze !

odpowiedz
Sasza - 14.07.2019 / 09:31, *.chello.pl

Zaczynam podejrzewać że Legię toczy jakiś wewnętrzny rak, który powoduje że piłkarze przestają potrafić grać w piłkę. Nie mam pojęcia o co chodzi ale zmieniają się zawodnicy i trenerzy a to nic nie pomaga. To co się aktualnie tu tak wyrabia to jest totalna tragedia. Gdzie jest koniec tej żenady?

odpowiedz
Stary dziad - 14.07.2019 / 10:22, *.plus.pl

@Sasza: ten rak to główny sponsor Fortuna! Zakazać sponsorowana przez firmy bukmacherskie to i liga będzie wyglądała inaczej!

odpowiedz
ZGL - 14.07.2019 / 09:16, *.tpnet.pl

Agra jest lepszy niz Kulenovic ktory momentami nie wie co ma robic w czasie meczu !!!

odpowiedz
J - 14.07.2019 / 03:07, *.t-mobile.pl

Lepszy remis niz w d..e penis.

odpowiedz
2 Wojtek - 14.07.2019 / 03:06, *.t-mobile.pl

Plus był jeden: ludzie na sektorze, którzy tam byli. Oni wiedzą, ile energii i kasy potrzeba było, by tam się znaleźć. Jedziesz tydzień, wydajesz pensję, a okazuję się, że na urlop pojechały wkłady, a nie Ty.

odpowiedz
Brrroniu - 13.07.2019 / 20:14, *.t-mobile.pl

Dajcie tego agre do 1 skladu. Wole miec drewniaka walczacego niz panienke chodzaca po boisku

odpowiedz
Legionista - 13.07.2019 / 19:32, *.play-internet.pl

Dla Gibraltarczyków remis z Legią to jak nasz remis z Realem... Niestety.

odpowiedz
Kumiał - 13.07.2019 / 18:22, *.vladlink.net

Niewątpliwym plusem jest fakt, że zagraliśmy na zero z tyłu z drużyną z Wielkiej Brytanii.

odpowiedz
grzesiek - 13.07.2019 / 15:30, *.centertel.pl

w zasadzie to w rewanżu kursy na remis albo porażkę będą jeszcze wyższe. Trochę to martwi.

odpowiedz
tomiacab - 13.07.2019 / 15:17, *.centertel.pl

Bez kitu, jaja z tymi ocenami.

odpowiedz
krys008 - 13.07.2019 / 15:09, *.serv-net.pl

Plusy, żart?

odpowiedz
Chyba wszyscy sie zgodza... - 13.07.2019 / 14:55, *.plus.pl

Za Mioduskiego Legia nic nie osiagnie

odpowiedz
Gepetto - 13.07.2019 / 14:16, *.play-internet.pl

Oprócz Majeckiego to wszyscy minusy!

odpowiedz
Dziadek46 - 13.07.2019 / 14:15, *.47.214

Sami frustraci się wypowiadają!!!!

odpowiedz
Gocław - 13.07.2019 / 14:37, *.chello.pl

@Dziadek46:
Nie da się ukryć, że trochę sfrustrowani jesteśmy, jak cały kraj, po raz kolejny, wyje z nas ze śmiechu. Nie wspominając, że nawet kibice wicemistrza Giblartaru, byli zaskoczeni dobrą postawą swojej drużyny, na tle Legii. Trudno w takiej sytuacji nie być sfrustrowanym, ale jak widać np. po wywiadach - da się.

odpowiedz
Haha - 13.07.2019 / 13:42, *.chello.pl

Są jakieś plus? Serio?

odpowiedz
dachowiec z trwałą ondulacja udający lwa - 13.07.2019 / 13:26, *.chello.pl

tu nie ma co rozkminiać - to była totalna kompromitacja

te wkłady do koszulek, biorąc pod uwagę ich umiejętności, doświadczenie, wartość rynkową i zarobki jakie otrzymuja z taką drużynką jak totalni amatorzy zza dupia powinni sobie poradzić na luziku nawet po 12 godzinnej podróży pekaesem po wybojach na stojąco


jeśli tego nie mogli/nie chcieli zrobić to amator Vućko jest kiepem i długo nie będzie trenerem bo albo są zajechani albo mają jego motywację głęboko w zadzie

ale bez względu na to co było przyczyną - Legia potrzebuje trenera, a nie praktykanta, obserwatora, kandydata na trenera jakim jest Vućko i jego wesoły sztab złożony ze zbieraniny przypadkowych kasztanów bez doświadczenia


czy któryś z kibiców będąc właścicielem bardzo drogiego samolotu (jak na polskie warunki) oddałby go w ręce leszcza po kursie, który wcześniej tylko latał jako pasażer, a ostatnie kilka lat niby siedział w kokpicie ale tylko obserwował, podawał kawę i masował pierwszego pilota?

raz, drugi wystartuje i wyląduje ale wcześniej czy później doprowadzi do katastrofy



odpowiedz
BRL - 13.07.2019 / 15:33, *.play-internet.pl

@dachowiec z trwałą ondulacja udający lwa:
Bardzo dobrze opisane, winszuję.

odpowiedz
Tomek - 13.07.2019 / 13:13, *.t-mobile.pl

Jak widzę to zakochane w sobie z nadętą gębą chorwackie drewno to już nie chce mi się patrzeć mecz Legii.Kiedy ktoś się obudzi i sprzeda tego Kulenovicia,przecież on jest cienki jak bilet!!!!!!

odpowiedz
Obcy - 13.07.2019 / 12:57, *.t-mobile.pl

Ryśka już z nami nie ma,a grajki cały czas bredźą o przyczynach ich beznadziejnej gry. Trochę towaru musiało gdzieś zostać.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.07.2019 / 12:56, *.inetia.pl

Redakcjo, błędny nagłówek - piszecie "plusy i minusy", a nie dajecie żadnych plusów.

odpowiedz
Mr.Kanister - 13.07.2019 / 13:18, *.play-internet.pl

@Mateusz z Gór: Plusem były dobrze napompowane piłki.

odpowiedz
Awwa - 13.07.2019 / 14:39, *.t-mobile.pl

@Mr.Kanister: nie, bo zawolno się toczyły dla Martinsa

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.07.2019 / 18:12, *.inetia.pl

@Awwa:

Może były właśnie za bardzo napompowane?

Mam nadzieję, że w Warszawie będą już jak trzeba.

odpowiedz
7775 - 13.07.2019 / 12:44, *.centertel.pl

Widać jak PR-owa machina klubu, a w zasadzie jego prezesa, pracuje pełną parą. Remisujemy w I rundzie eliminacji do LE z wicemistrzem Gibraltaru a na LegiaLive po meczu tylko 4 zawodników w ocenie redakcji dostaje "minusa". To kto wg szanownych redaktorów zawinił w tym meczu? Wiadomo, karnety muszą się jakoś sprzedać. Zaraz pewnie odpiszecie, że to niezależny portal... jednak wyborcza mówi o sobie, że też jest "niezależna".

odpowiedz
Vander - 13.07.2019 / 12:44, *.plus.pl

Powinny być same minusy nie licząc bramkarza

odpowiedz
KO - 13.07.2019 / 12:17, *.com.pl

Czy naprawdę wystarczy kopnąć dwa razy piłkę że nie dostać minusa. Więc informuję, ja wczoraj celnie kopnąłem psa i drzwi do windy. Pierwszy poleciał na dwa metry ale toczył się za wolno. Za drugim razem doznałem kontuzji i będę pauzował pół roku. Jaką dostanę ocenę?

odpowiedz
Gocław - 13.07.2019 / 12:25, *.chello.pl

@KO: Za kopanie "psa" zawsze plus :)

odpowiedz
Matigol - 13.07.2019 / 12:48, *.inetia.pl

@KO: Mam nadzieję że mówiąc o kopaniu psa miałeś na myśli dzielnicowego lub innego krawężnika który chciał Cię spisać za picie BRO w miejscu publicznym bo jeśli jednak czworonoga to faktycznie powód do dumy (już nie mówiąc o tym, że kopiąc jakiekolwiek zwierzę powinieneś być tak samo skopany).

odpowiedz
Szymon - 13.07.2019 / 13:08, *.co.uk

@KO: hehe dobre

odpowiedz
Gocław - 13.07.2019 / 11:58, *.chello.pl

Walerian "3 straty w 3 minuty" Gwilia, William "Towarowy z węglem" Remy, Andre "Nigdy nie będę Leszkiem Piszem" Martins czy Artur Jędrzejczyk, nie dostali za ten mecz minusa?

Gwilia w tym meczu biegał jak dziecko we mgle, z gorączką. Żadnego zagrożenia nie stwarzał, źle podawał, źle się ustawiał. Co chwilę straty, kasowany przez amatorów. Miał moment gdzie stracił piłkę 3 razy w 3 kontaktach. Z amatorami.

Remy. Czy tylko mi się wydaje, że temu murzynowi po prostu nie chcę się grać dla Legii? To samo Nagy.

Vesović biegał i walczył? Jeśli Vesović walczył, to chyba tylko z sobą samym. Czy on ma zamiar zrobić choć jedną asystę po dośrodkowaniu w karierze?

Martins w defensywie grał ofiarnie oraz twardo?
Martinsowi w środku pola to mógłby samolot wylądować, takie dziury robił. Czasami od Remy'ego do Martinsa do było ze 30 metrów. Kreatywność - zero. Jak się schował za plecami jakiegoś listonosza, to go na boisku przez 10 minut nie było.

Powiem Wam szczerze, że ja już nic z tego wszystkiego nie rozumiem. Legia ściga się sama ze sobą, jeśli chodzi o największe kompromitacje polskich klubów. A tu tak, Redakcja delikatna w ocenach, Vuko zadowolony, Carlitos dumny, Prezes ma omamy czy tam wizję, a kibice patrzą na jasną stronę życia.

Czy ktoś cokolwiek z tego rozumie, bo ja już nic...

odpowiedz
piotrek - 13.07.2019 / 12:17, *.chello.pl

@Gocław: zaczynam podejrzewać że jeśli ktoś jest blisko klubu to dostaje za friko pigułki szczęścia... Które niestety wyłączają myślenie

odpowiedz
oLaf - 13.07.2019 / 15:07, *.vectranet.pl

@Gocław: Gwilia miał tragiczne straty, inny zespół by nam 3 gole wbił po tychże.

odpowiedz
Gocław - 13.07.2019 / 16:30, *.chello.pl

@oLaf:
Gwilia w pierwszej połowie, ostatniego meczu przeciwko Legii w Zabrzu, to była bestia środka pola. Walczył, czyścił, rozgrywał, parł na bramkę, groźnie dośrodkowywał, dominował. Ja wiem, że to są przygotowania do sezonu i formę budujemy na grupę Ligi Europy ;), ale on w tym meczu był nie jak bestia, tylko był zagubiony, jak mała dziewczynka, która na bazarze straciła mamę z oczu.

Nie rozumiem tego dramatycznego spadku jakości gry i przede wszystkim - zaangażowania. Podał i stoi. Stracił i truchta do obrony. Dośrodkował i nie przeszła pierwszego.
Nie rozumiem też, jak można na to nie reagować.

odpowiedz
Wolfik - 13.07.2019 / 16:33, *.mm.pl

@Gocław: Nie Ty jeden Kolego masz takowe przemyślenia. Ja już dawno pogodziłem się z faktem, że w kwestii tego co dzieje się w klubie i wokół niego nie ma racjonalności. Albo po prostu moja empatia nie potrafi tego pojąć...

odpowiedz
Krzysztof Grabski z Warszawy - 13.07.2019 / 11:28, *.centertel.pl

Plus,że nie przegraliśmy.
Minus,że nie wygraliśmy.

odpowiedz
piotrek - 13.07.2019 / 11:24, *.chello.pl

Szacowna redakcjo odplywacie z ocenami. Oprócz Majeckiego wszyscy na minus.Jak będziecie liczyć że jakoś tam będziecie mam mega przeczucie że będziemy mieli powtórke z rozrywki. Więc przejrzyjcie na oczy. Macie dostęp do klubu, ale jakoś mie widze trudnych pytań na wywiadach albo konferencjach prasowych. Jak wszyscy się nie zbierzemy i nie zmusimy do zmian na górze Legii "obrzydzając" na ile to możliwe kudłatemu dalsze zarządzanie klubem dopoki jedyne zmiany w Legii będą na gorsze. Kolejny "rodzynek" z Legii - osoby ktore miały karnet w zeszłym sezonie i chca mieć zniżkę za to a do tej pory nie kupiły karmetu( ja nie kupiłem bo mam podwyżke na sektorze w związku z tym chciałem zmienić miejsce) musza osobiście udać się do Poku bo system nie widzi tych zniżek. Parodia.. W normalnej firmie ktoś by już polecia poleciał za to , a Legia straszy karami norwegów którzy mieli być tacy super... Rozumiem że mieli wolną ręke i nikt z Legii ich nie kontrolował?!!! Przecież to kpina...A za tydzień start sezonu.

odpowiedz
Sco_71 - 13.07.2019 / 11:20, *.vectranet.pl

Vuko chcesz mieć drużynę która gra dla klubu i dla Ciebie? Postaw na młodych, Kostorz, Stolarski, Kwietniewski, Niezgoda, Praszelik, Kopczyński napewno gorzej nie zagrają niż te "gwiazdy", a wierzę, że przynajmniej zostawia na boisku serce...

odpowiedz
Hiszpan - 13.07.2019 / 11:12, *.play-internet.pl

Jaja qwa. Ledwo zremisowali z kelnerami a tu 3 minusy. Majecki powinien być na zero a reszta minus z dopiskiem baran.

odpowiedz
Mario - 13.07.2019 / 11:04, *.timplus.net

Te plusy i minusy, to chyba prowokacja.
Powinno być minusy i dno.

odpowiedz
Bodo70 - 13.07.2019 / 10:55, *.tpnet.pl

Ja dałem Majeckiemu dwójkę "na zachętę", a reszcie solidarnie po jedynce. Co z tego, że indywidualnie jeden czy drugi nie zawalił, skoro mecz w wykonaniu całej drużyny był koszmarny, a wynik kompromitujący.

odpowiedz
Doru - 13.07.2019 / 10:54, *.play-internet.pl

Plus jest taki, że żadna telewizja tej żenady nie pokazywała :)

odpowiedz
(L)osio - 13.07.2019 / 14:06, *.47.50

@Doru: Niestety, jakieś 50000 ludzi na YT to widziało.

odpowiedz
Hello - 13.07.2019 / 10:38, *.t-mobile.pl

Tylko cztery (4) minusy?
Za taką grę?

odpowiedz
zaba285 - 13.07.2019 / 10:36, *.lukman.pl

bramkarz i obrona mogą zostać ocenieni neutralnie, pomoc i atak na minusie, Kulenovic osobna skala - poniżej krytyki. był widoczny około 90 minuty jak nieatakowany zamiast rozegrać zagrał do przeciwnika :) pójdzie za grube miliony :D

odpowiedz
Mario - 13.07.2019 / 11:10, *.timplus.net

@zaba285: Dinamo sprzedaje zawodników za grube miliony. Myślisz, że puścili dobrego grajka za grosze do Legii ? Gdyby to był Polak, to już dawno by go popędzili. Oczywiście liczą na kasę za niego i dlatego się pałęta w pierwszym składzie.

odpowiedz
zaba285 - 13.07.2019 / 11:44, *.lukman.pl

@Mario: z tymi milionami to była ironia :D ten gość to się nadaje do naszej okręgówki, nie wiem jakim cudem on się łapie do kadry swojego kraju... tragiczna koordynacja ruchowa, zero szybkości, wysoki a gra głową to kolejna tragedia. podania do przeciwnika, brak przyjęcia, no kur.. nic. najgorszy napastnik jakiego widziałem w Legii a śledzę od sezonu 93-94. takie promowanie na siłę jak Szymańskiego, Kudłaty liczy chyba że może jacyś ruscy się nabiorą i kupią za miliony euro ale chyba nie tym razem

odpowiedz
Rrrt - 13.07.2019 / 10:26, *.chello.pl

Słaby mecz

odpowiedz