Aleksandar Vuković - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Poprzeczka będzie szła w górę

Fumen, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Czy jestem zadowolony z gry swojego zespołu? Jestem zadowolony z wyniku, że awansowaliśmy dalej. Pierwszych 20 minut wyglądało tak, jakbym sobie życzył. Później już nie było tak kolorowo. Jeśli Legia chce o czymś myśleć, to musi grać tak przez cały mecz, a nie tylko przez jego część. To jest jasne jak dzień.


Trudno jest oceniać jak daleko jesteśmy od optymalnej dyspozycji. Zweryfikują to kolejne mecze. Poprzeczka będzie szła wyżej od kolejnych meczów - od niedzieli i od następnego spotkania w europejskich pucharach. Wiem, że to pierwsze mecze po zmianach zarówno w klubie, jak i w drużynie. Rywal nas zaskoczył w pierwszym spotkaniu, więc musieliśmy być maksymalnie skupieni. Zrobiliśmy to i myślę, że to nam pomoże przed kolejnymi spotkaniami.

Nie wykluczam, że będą zmiany w składzie. Nie z powodu chęci oszczędzania sił kogokolwiek, ale z racji na to, kto jest gotowy do gry i w jakiej jest dyspozycji. W związku z tym, nie wykluczam, że dam komuś szanse. To tyczy się również pary Arvydas Novikovas - Salvador Agra. Początkowo postawiłem na pierwszego z nich, ale wiem, że stać go na więcej. Niemniej widzę go codziennie na treningach, widzę jaką pracę wykonuje.

Dostałem żółtą kartkę za notoryczne opuszczanie strefy. Jako trener mam swoją przestrzeń. W efekcie, chcąc coś przekazać zawodnikom, schodzę niekiedy za daleko i stąd taka sytuacja.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
Look7 - 20.07.2019 / 10:43, *.plus.pl

Poprzeczna będzie szła w górę. Prorok, czy co ? Graliście teoretycznie z najsłabszą drużyną grającą w Europejskich Pucharach w I rundzie.

odpowiedz
Adam - 19.07.2019 / 13:29, *.play-internet.pl

Mecz przez pierwsze 20 minut reszta bez komentarza

odpowiedz
Kibic emeryt - 19.07.2019 / 12:11, *.centertel.pl

Bylem ,widzialem i nie jestem niczym zaskoczony.Tak jak pisalem po zatrudnieniu tego trenera to uczeń i do tego slaby
Na tle tych amatorow wygladało to źle to samo co na poczatmu pracy Vuko czyli brak praktycznie wszystkiego .Wbrew logice ,mówieniu że trzeba trenerowi dać szanse i braku kasy aby uratować Europejskie puchary Vukovic powinien odejść .Zobaczycie czy nie miałem racji .Skonczy sie to kolejna klapą a trener wyleci i oczywiście to nie on będzie winny .

odpowiedz
xaxa121 - 19.07.2019 / 10:18, *.tpnet.pl

Z taką formą przegracie w niedzielę z pogonią, ktora moze być czarnym koniem rozgrywek. A Vuko i twoja forma to już na wrzesień??

odpowiedz
tekken (L) - 19.07.2019 / 10:08, *.230.92

Vuko musisz szastać siłami. Kiedy atak to atak, kiedy obrona to obrona, a kiedy pressing to cała drużyna. Cały mecz nie będą grać na pełnych obrotach.

odpowiedz
Kraken - 19.07.2019 / 09:37, *.t-mobile.pl

Czym tu sie podniecać? Przez pierwsze 3 rundy z marszu w milczeniu powinnismy isc. Ukrywajac wstyd, ze gramy w lipcu zamiast odpoczywac. Pseudotrener do wymiany ASAP.

odpowiedz
LGZ - 19.07.2019 / 09:05, *.tpnet.pl

Zdecydowanie bedzie w gore a mamy nadzieje ze forma pilkarzy i poziom gry LEGII bedzie coraz wyzsze a teraz zobaczymy jak bedzie w zblizajacym sie meczu ligowym !!!

odpowiedz
jourek - 19.07.2019 / 08:35, *.t-mobile.pl

Tragedia.Pod wodzą pseudo trenera będzie po Legii.Gdzie polscy gracze i trenerzy.Właściciel z klapkami na oczach i z zerowym pojęciem o futbolu.

odpowiedz
Kraken - 19.07.2019 / 07:36, *.t-mobile.pl

Pakuj mandżur.

odpowiedz
pp - 19.07.2019 / 08:16, *.com.pl

@Kraken: sam pakuj lamusie

odpowiedz
Kraken - 19.07.2019 / 08:38, *.t-mobile.pl

@pp: pakuj mandżur

odpowiedz
PM - 19.07.2019 / 07:11, *.centertel.pl

Do redakcji...
Rozwazcie prosze wylaczenie komentarzy...to co sie tu pisze jest dolujace jakby Legia byla PSG czy innym Realem, brak obiektywizmu i wylacznie biadolenie bez wzgledu na wynik, mi sie mecz podobal i brawo Legia, brawo Vuko !

odpowiedz
Perkoz - 19.07.2019 / 08:29, *.centertel.pl

@PM: Pinokio daj spokój, sam to piszesz?

odpowiedz
URBAN - 19.07.2019 / 08:35, *.virginm.net

@PM: W wieku lat osmiu pewnie nie odrozniasz dobrego meczu od kopaniny. Mozna wybaczyc,

odpowiedz
Lesny Dziadek - 19.07.2019 / 08:53, *.play-internet.pl

@PM: Piotrek? Piotrek Miodzio? Lubisz smarowac tyly miodkiem? A tu niespodzianka, bo reszta czuje ogromny smrod. Dosyc tego miziania sie po pleckach ptysiu mietowy i usmiechania, jak konski zad do bata.

odpowiedz
tekken (L) - 19.07.2019 / 10:10, *.230.92

@PM: Właśnie tu jest wolność wypowiedzi i można napisać, co się sądzi, aby było lepiej. Oczywiście bierz pod uwagę, ze wchodzą tu też kibice z innych klubów, co nie życzą dobrze Legii.

odpowiedz
Strogow - 19.07.2019 / 06:06, *.chello.pl

Dramat to mało powiedziane z takim pseudo trenerem daleko nie zajedziemy w lidze nie mówiąc o lidze europy na miejscu pseudo pre-zesika wywalił bym na zbity pysk po zakończeniu meczu !!!

odpowiedz
krys008 - 19.07.2019 / 06:00, *.serv-net.pl

Zespół jest absolutnie przeciętny (niestety). Najgorsze, ze nie mamy trenera. Od Czerczesowa właściciele Legii fundują nam jakiś trenerski kabaret. Ile razy można popełniać te same błędy.

odpowiedz
Pusia - 19.07.2019 / 05:46, *.vectranet.pl

Z całym szacunkiem, ale poukładane pod względem taktyki na boisku, to było gliwickie tesco, takie Bate to by wczoraj Legię rozjechało...

odpowiedz
(L)(L)(L) - 19.07.2019 / 02:06, *.vectranet.pl

A tydzień temu mówiłeś,że "rywal nas niczym nie zaskoczył". No to jak w końcu było?

odpowiedz
ginpasterz - 19.07.2019 / 01:33, *.203.172

Z cały szacunkiem Panie trenerze Agra się tu nie nadaje a stawianie go przy drugim skrzydłowym nie przystoi. Novikovas to więcej biegał pod koniec meczu niż Agra. Jeżeli nie ma Pan pomysłu na skrzydła to z tą trójka to słabo to widzę. I dbaj Pan o Carlitosa bo bez niego we wrześniu będziesz bez pracy.

odpowiedz
Gomółka - 19.07.2019 / 01:10, *.123.173

Gdybyśmy mieli pomysł na grę, to wygralibyśmy więcej, ale nie mamy piłkarzy.

odpowiedz
Vuko Won! - 19.07.2019 / 01:36, *.vectranet.pl

@Gomółka: nie mamy trenera !!

odpowiedz
Xyz - 19.07.2019 / 00:47, *.centertel.pl

Gwilia: Dużo ćwiczę stałe fragmenty gry....
Tylko to tu zostawię...
Chłop nie jest w stanie dokopać z rogu do pierwszego słupka ....

Druga połowa to dramat...goście grali w 10...a nasi żeby dać radość kibicom, postrzelać, to dali się ośmieszać rywalom.
Bez pomyslu i jakiejkolwiek wizji gry..

Co się k.... dzieje w klubie to jakiś komediodramat

PS
Oprawa przekozacka! Czapki z głów ! Brawo !!!

odpowiedz
Z pustego i Salomon nie naleje .... - 19.07.2019 / 00:06, *.206.84

Podniecanie się z pokonania Gibrartaru grającego w 10 . Polskie zespoły klubowe mają jednak wspólną cechę . Trzeba dużo cierpliwości , żeby dosiedzieć do końca ich meczów . A co do Legii to trzeba powiedzieć sobie to szczerze . Niema w klubie pieniędzy . To nie można oczekiwać , że do Legii będą ściągani najlepsi piłkarze , nawet z tej słabej polskiej ligi . Do czasu pojawienia się poważnego sponsora , lub właściciela z bagażem pieniędzy , który nie oszczędzałby na ściąganie Piłkarzy z prawdziwego zdarzenia , a nie klejenie składu jak najtańszym kosztem , co idzie po jakości to w Legii długie lata poziom sportowy zbytnio się nie poprawi i będziemy cieszyli się może i z przypadkowego Mistrzostwa , ale nasza liga jest tak słaba , że Mistrzem Polski może być dzisiaj każdy zespół z ligi . To żaden wielki wyczyn , bo przychodzi później grać z poważniejszymi zespołami . Przychodzi taki Gibrartar i już mamy problemy . Kasa dziś rządzi , kto ma kasę ten może pozwolić sobie na tworzenie silnego zespołu . My z kasą krucho jesteśmy , co widać po jakości gry naszych Piłkarzy .

odpowiedz
Legia(1916) - 19.07.2019 / 00:26, *.chello.pl

@Z pustego i Salomon nie naleje .... : Pieniądze są tylko trzeba je mądrze inwestować. Nie powiększać loży "zasłużonych" korpo-fachowców, tylko kupić kilku przyzwoitych piłkarzy. Ta ściema z wiecznym brakiem pieniędzy jest wygodna dla właściciela. Fakty są takie, że zszedł z wielu mega pensji, odchudził struktury, dopłacił pieniądze za Swoje błędy i rok-roczny brak awansu do LE (jak obiecał) , więc w czym problem ???

odpowiedz
BIE(L)ANY - 19.07.2019 / 01:01, *.plus.pl

@Z pustego i Salomon nie naleje .... :
Po pierwsze pisze się Gibraltar.
Po drugie, żaden sponsor z walizką pieniędzy się w tak marnej lidze nie zjawi.

odpowiedz
Gregor56 - 18.07.2019 / 23:58, *.plus.pl

Widac duze braki w przygotowaniu zespolu do szybkiej gry na 1 kontakt.Niecelne podania ,chaos, bardzo słabe wolne i rogi.Ogolnie amatorszczyzna.I trener w starciu z amatorami daje popis pajacowania zapowiada się tragiczny sezon.Vuka we wrześniu już nie bedzie

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.07.2019 / 23:55, *.orange.pl

To, co dzisiaj zobaczyłem, to byla tragedia. A gra Gruzina to była farsa i kosmiczna tragedia...Stawiajmy na Polaków - Jodłowiec, Stolarski, Vesović na skrzydło. Ale prawdę powiedziwszy, to przy takiej dyspozycji, można jedynie walnąć piwo i zmówić 3 zdrowaśki...

odpowiedz
eduardo - 18.07.2019 / 23:54, *.tpnet.pl

kolejny gosc co uczy sie trenerki na Legii

odpowiedz
Ryj - 18.07.2019 / 23:50, *.com.pl

Vuko, a czemu dzień jest jasny?

odpowiedz