fot. UEFA
REKLAMA

Potencjalni rywale Legii w 4. rundzie el. LE

Redakcja, źródło: 90minut.pl

W poniedziałek o godz. 13:30 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie 4. rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Legia Warszawa będzie na tym etapie rozstawiona, ale najpierw musi wyeliminować grecki Atromitos.

Przed losowaniem UEFA podzieli drużyny na trzy grupy - dwie ośmiozespołowe (4 rozstawione, 4 nierozstawione) i jedną z dziesięcioma drużynami (5 rozstawionych, 5 nierozstawionych).

Potencjalni rywale Legii (drużyny nierozstawione):
Spartak Moskwa / FC Thun 16,000
Torino FC / Szachtior Soligorsk 14,945
AEK Ateny / Universitatea Craiova 14,000
FC Midtjylland / Rangers FC 14,000
Molde FK / AS Áris Saloniki 13,500
HNK Rijeka / Aberdeen FC 13,500
Apóllon FC / FK Austria Wiedeń 12,000
Hapoel Beer Szewa / IFK Norrköping 12,000
RC Strasbourg / Lokomotiw Płowdiw 11,699
Zoria Ługańsk / CSKA Sofia 11,500
AZ Alkmaar / FK Mariupol 10,500
Vitória SC Guimaraes / FK Ventspils 9,646
Neftczı Baku / Bnei Yehuda Tel Awiw 3,800

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Sebo(L) - 02.08.2019 / 16:14, *.plus.pl

Podobno Atromitos instaluje już sztuczną murawę na jeden mecz ;)

odpowiedz
Liść - 02.08.2019 / 13:38, *.tpnet.pl

Legia Warszawa to najlepszy klub

odpowiedz
kali - 02.08.2019 / 13:37, *.3s.pl

Do redakcji - mam pytanie techniczno/organizacyjne co do samego losowania, może znacie odpowiedź. Jaki jest cel dzielenia na tym etapie drużyn na koszyki? Dlaczego nie może trafić każdy na każdego? Rozumiem to w pierwszych fazach eliminacji, bo zarówno potrzeba by wielkiego słoika do mieszania wszystkimi kulkami jak i "klucz geograficzny" też jakimś tłumaczeniem jest (choć to akurat przeciętne tłumaczenie dla mnie). Ew. czy ten "klucz" dla tej ostatniej fazy eliminacji jest jakkolwiek tłumaczony? Tutaj już geografia odpada, a i myślę, ze upchnąć 13 kulek w jednym słoju to nie jest nic strasznego.
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

odpowiedz
Łysy z UEFA - 02.08.2019 / 14:54, *.chello.pl

@kali: każdy sztuczny podział to świadoma ingerencja w wyniki losowania, zawsze mozna dobrać tak grupy, zeby w jednej były teoretycznie słabsze drużyny rozstawione/nierozstawione. W tym wypadku myślę, że Rangers trafia do grupy, w której rozstawione ekipy będą słabsze niż w innych (choc rankingi niby będą podobne...)

odpowiedz
Władeczek - 02.08.2019 / 11:33, *.netfala.pl

Trzecią kolejkę może przejdziemy ale w czwartej nie mamy szans z taką grą z nikimkolwiek faken. Nawet Yehuda Tel Awiw jest poza naszym zasięgiem faken. Maciora za to jest w moim zasięgu faken i to tyle na pocieszenie...

odpowiedz
Kuba - 02.08.2019 / 11:30, *.chello.pl

Tych naszych grajków jedynie do pionu może postawić Stanisław Czerczesow. Innego trenera nie widzę na miejsce Vuko. Takie jest moje zdanie.

odpowiedz
Dan - 02.08.2019 / 09:37, *.47.235

Bez szans z kimkolwiek

odpowiedz
wrt - 02.08.2019 / 09:30, *.play-internet.pl

tragedia, zawsze w lato gramy piach , wyjątki tylko potwierdzają regułę, nie rozumiem jak można cały czas powtarzać te same błędy, drużyna na eliminacje powinna być budowana od stycznia , a nie latem rewolucja w składzie , eksperymenty z niedoświadczonymi trenerami , lato jest najważniejsze ,od tego zależy budżet, jak można tego nie rozumieć?

odpowiedz
Kkleg - 02.08.2019 / 09:28, *.play-internet.pl

Neftchi Baku / Bnei Yehuda. Chyba najłatwiejsi przeciwnicy choc tak bedzie trudno znajac Legie

odpowiedz
ginpasterz - 02.08.2019 / 07:38, *.202.32

Już dajmy spokój z tą czwarta rundą. Ostatnie dwa mecze w pucharach przed nami. Ja bardziej się zastanawiam kogo w miejsce tego pana co trenuje zespół. 80 % zawodników nie wymienimy, więc kto na trenera? Jakieś rozsądne propozycje koledzy? Może w klubie ktoś poczyta opinie tych którzy mają L w sercu i zrobi coś naprawdę dobrego dla klubu.

odpowiedz
sebol - 02.08.2019 / 06:49, *.gov.pl

Po co wy piszecie kto może być ewentualnie rywalem tych pajaców w 4 rundzie jak oni odpadną w 3 rundzie.Przecież oba mecze z Atromitosem to będzie masakra.Grecy ich zmiażdżą,przemielą i wyplują tylko resztki i tak już miernych wkładów do koszulek.

odpowiedz
Tom - 02.08.2019 / 06:42, *.t-mobile.pl

A gdzie lista potencjalnych wolnych trenerów ?

odpowiedz
znajca - 02.08.2019 / 06:19, *.unitelmedia.pl

A tymczasem w rankingu UEFA, notowania Legii uległy kosmetycznej korekcie:
2015 = 24.800
2016 = 28.000
2017 = 28.450
2018 = 24.500
2019 = 24.500
2020 = 16.500 (na chwilę obecną)
Właśnie skończyły się eliminacje z ogórkami z Gibraltaru, Luksemburga, Finlandii, etc.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 02.08.2019 / 08:39, *.247.58

@znajca: Albo się wezmą w garść, albo Pudel przestanie jechać na rankingu wypracowanym za Leśnego, i wówczas będziemy odpadać w 1-2 rundzie eliminacji, jak pozostałe polskie drużyny.

odpowiedz
wrt - 02.08.2019 / 09:22, *.play-internet.pl

@vadisodjidjiaofoe: za Leśnego jechali z kolei na rankingu poprzedników , dzięki czemu takie losowanie w 2016, także to nie tylko ten cudotwórca coś wypracował bo tak to brzmi co napisałeś, on miał gigantycznego farta bo też w eliminacjach graliśmy tragicznie, to był cud na stulecie ten awans i Leśny nie miał z tym nic wspólnego, potem 2 lata z rzędu totalny pech bo może i skompromitowalismy się ,ale za każdym razem w 4 przypadkach zabrakło jednej bramki do awansu ,po dwa w el. LM i LE .

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 02.08.2019 / 10:14, *.247.58

@wrt : A największym pechem było trafienie na drużynę z Luksemburga? Jak to mówią: szczęście sprzyja lepszym.

odpowiedz
wrt - 02.08.2019 / 10:58, *.play-internet.pl

@vadisodjidjiaofoe: faktycznie, ale chodziło mi bardziej o pechowe końcówki każdego dwumeczu , tak czy inaczej na stulecie to był cud , a ,że przy okazji mieliśmy lepszych piłkarzy to nie tylko Leśnego zasługa ,Mioduski miał więcej udziałów wtedy i na decyzje transferowe wpływ mieli również trenerzy i dyrektorzy sportowi, za Leśnego zwolniono też Czerczesowa, czy to była Leśnego zasługa?

odpowiedz
Wolfik - 02.08.2019 / 13:24, *.mm.pl

@znajca: Rozgrywki europejskie czeka reorganizacja. Prawdopodobnym jest, że dojdzie 3-ci puchar (jeszcze bez nazwy) w którym będą grac nasze drużyny. LM będzie nieosiągalna (ale to nas i tak nie dotyczy), LE raczej też. Dlatego bardzo żal tych zmarnowanych współczynników, których nie nabijemy przez kolejne 50 lat.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 02.08.2019 / 13:39, *.247.58

@wrt: Powiem wprost, bo nie zrozumiałeś: Bredzisz.
W życiu się ma albo wyniki, albo wymówki.

odpowiedz
3333 - 02.08.2019 / 06:15, *.com.pl

To chyba jakieś żarty inaczej marzenia ściętej głowy dla naiwnych

odpowiedz
q - 02.08.2019 / 03:52, *.com.pl

Spokojnie! Do tej rundy nie awansujemy bo aż strach się bać !

odpowiedz
Doniu - 02.08.2019 / 02:03, *.hawetelekom.pl

@(L)1916(L):
Tak słabej Legii nie widziałem jeszcze nigdy.
Z grekami bez szans. Nie róbmy sobie złudzeń.

odpowiedz
K(L)AKIER - 02.08.2019 / 13:20, *.tpnet.pl

@Doniu: Ja ja widzę taka sama slaba przynajmniej od 2 lat, bez stylu, wszystko wolno i bez pomysłu...

odpowiedz
(L)1916(L) - 02.08.2019 / 00:50, *.tpnet.pl

Jeżeli tak będzie to na 3 rundzie będzie koniec.
Vuko tego już nie poprawi.
Drużyna gra piach . Bez pomysłu oraz bez stylu. Kulenovic +Novikovas to jedna ,wielka pomyłka. Nagy też może dołączyć do nich. Rocha i Antolic to samo. Vesovic? W sumie też. Okazuje się, że Agra już też pokazał swój "talent".
Bez dobrych zawodników nie ma dobrej drużyny. Bez dobrego trenera drużyny też nie ma. A bez dobrego prezesa/właściciela wszystko wygląda jak wygląda to teraz.

odpowiedz
Kosa - 02.08.2019 / 08:01, *.centertel.pl

@(L)1916(L): zgadzam się w 100%

odpowiedz
Tbag - 02.08.2019 / 00:34, *.novaia.pl

ostatnio przez sen coś majaczylem o grupie LE...pozniej 1/16 LE...a tu nagle znajomy mna potrzasa i do mnie wstawaj zesrałeś sie....

odpowiedz
Żenada - 02.08.2019 / 00:33, *.co.nz

Spokojnie, najpierw pokonajmy grecki Atromitos. Ledwie przebrnęliśmy dwie poprzednie drużyny, a gramy tragedię.

odpowiedz
Bubu - 02.08.2019 / 05:29, *.t-mobile.pl

@Żenada: czy w tym szalenstwie jest metoda ,strach sie bac ,do czego mozna doprowadzic

odpowiedz
Malcz - 02.08.2019 / 00:12, *.centertel.pl

Torino, Alkmaar, Strasbourg, Guimaraes, Spartak, Rangers - poza zasięgiem. Reszta, jeśli byśmy zaczęli grać to na co stać tych kopaczy jest do ukąszenia. Niestety to tylko gdybanie i myślenie o IV rundzie kiedy w III-ej szykuje się wpier***ino...
Płakać się chce.

odpowiedz
eth - 02.08.2019 / 06:38, *.t-mobile.pl

@Malcz: każdy tam jest poza zasięgiem, nawet Bnei Yehuda.

odpowiedz
Kalbar - 01.08.2019 / 23:59, *.chello.pl

Z nowym trenerem jest nadzieja.

odpowiedz
Wolfik - 01.08.2019 / 23:38, *.mm.pl

Fajnie wiedzieć....

odpowiedz
Arek - 01.08.2019 / 23:37, *.tpnet.pl

Póki co nie ma co nawet myśleć o 4 rundzie, bo daleka droga przed nami.

odpowiedz
Max - 01.08.2019 / 23:35, *.telkab.pl

aek i aris nie mogą trafić na parę z Legią

odpowiedz
Rafal - 01.08.2019 / 23:32, *.play-internet.pl

Przy takiej formie i rządach Mioduskiego bez szans jesteśmy nawet jakbysmy

odpowiedz
dziadek - 01.08.2019 / 23:28, *.play-internet.pl

Ktokolwiek z tych par, wylosuje parę Legia + Grecy, będzie trzymał kciuki za Legię.

odpowiedz
Indyk - 01.08.2019 / 23:25, *.chello.pl

Myślę o niedzieli!

odpowiedz
Rzeźnik - 02.08.2019 / 00:59, *.play-internet.pl

@Indyk: Przyjdź do mnie w sobotę.

odpowiedz