Młodzież: mecze wtorkowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wtorek mecze rozegrały drużyny z roczników 2006-7, i obie spisały się bardzo dobrze. Zespół U14 zainagurował rozgrywki ligowe wyjazdowym zwycięstwem 10-0 z Wisłą w Płocku, po meczu, który obfitował w walkę i ostre starcia. Drużyna U13 rozegrała z kolei sparing z rówieśnikami ze Znicza Pruszków; legioniści szybko uzyskali kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi którą utrzymali przez zdecydowaną większość spotkania.

Juniorzy CWKS wygrali 3-2 z rówieśnikami z Podhala Nowy Targ.

Ekstraliga U14: Wisła Płock 06 0-10 (0-4) Legia U14
Gole:
0-1 10 min. Maciej Saletra (as. Karol Kosiorek)
0-2 16 min. Wojciech Gan (as. Piotr Zieliński)
0-3 34 min. Piotr Zieliński b.a.
0-4 37 min. Piotr Zieliński (as. Igor Rosa)
0-5 54 min. Maciej Saletra (rzut karny)
0-6 64 min. Tomasz Rojkowski (as. Piotr Zieliński)
0-7 66 min. Tomasz Rojkowski (as. Jakub Chodkowski)
0-8 68 min. Piotr Zieliński (as. Oskar Jenner)
0-9 70 min. Tomasz Rojkowski b.a.
0-10 78 min. Jakub Chodkowski (głową, as. Maciej Saletra z rzutu rożnego)

Legia: Aleksander Mickielewicz, Michał Malinowski - Wojciech Gan, Jakub Nędzyński, Filip Rejczyk, Jakub Chodkowski, Maciej Saletra, Kajetan Pysz, Piotr Zieliński, Igor Rosa, Oskar Jenner, Karol Kosiorek, Tomasz Rojkowski, Maciej Złotkowski, Roman Zhuk
Trener: Dariusz Rolak

Dla legionistów był to pierwszy oficjalny mecz ligowy w 11-osobowych składach i w najwyższej lidze wojewódzkiej, w której będą się mierzyć z 7 innymi zespołami, które wygrały rozgrywki okręgowe. Dla kilku zawodników (Nędzyński, Rejczyk, Pysz, Rojkowski, Żuk) był to również oficjalny debiut ligowy w barwach Legii. Gracze z Płocka od pierwszych minut dali sygnał, że nie będą odstawiać nogi w bezpośrednich starciach. Pierwszy kwadrans był więc starciem o przejęcie kontroli nad środkiem boiska. Na szczęscie po drugiej bramce dla Legii, zdobytej po 16 minutach gry, sytuacja na boisku zaczęła się przechylać na stroę Legii. Choć przez długi okres zbyt wiele goli nie padało (rzut karny miał Piotr Zieliński, ale nie zdołał go wykorzystać; wykazał się za to skutecznością w kolejnych minutach), końcówka I odsłony należała zdecydowanie do podopiecznych Dariusza Rolaka. Mając 4-bramkowy zapas po 40 minutach gry, po przerwie nasi gracze grali uważnie i z poświęceniem w obronie, ale i popuścili wodze fantazji w ofensywie, dzięki czemu w II połowie znacząco zwiększyli swoje konto bramkowe do końca meczu. Po trzy gole zdobyli Tomasz Rojkowski i Piotr Zieliński, a dwa gole dorzucił Maciej Saletra.

Znicz Pruszków 07 - Legia U13 (sparing)

Legia: Dawid Ostrowski - Dawid Foks, Antoni Wasiak-Libiszowski, Szymon Chojecki, Maciej Jaroszewski, Aleksander Iwańczyk, Kuba Solecki, Maciej Jeleński, Michał Reterski, Michał Korba, Stanisław Gieroba, Kuba Nawrocki, Piotr Bergiel, Aleks Płoszka, Mateusz Różański, Sebastian Baranowski, gr. testowany
Zespół prowadził w tym meczu trener Maciej Pietraszko

Dla obu drużyn mecz był okazją do pracy nad lepszą realizacją zadań indywidualnych i taktycznych jako drużyna, jak również przeglądem kadry przed rozpoczęciem ligi. Dysponujący dość szerokim i wyrównanym składem legioniści (m.in. zawodnicy, którzy latem dołączyli do składu: Chojecki, powracający do Legii Iwańczyk, Jan Leszczyński i Maciej Jeleński [cała czwórka z FFA], Stanisław Gieroba z BKS Lublin) korzystali z dużych możliwości w ofensywie i pokazaii sporo ładnych, ale i skutecznych rozwiązań akcji. Postawa zespołu nastraja optymistycznie przed początkiem ligi, która rozpocznie się dopiero 7 września. Przeciwnikami Legii w grupie 2 I ligi U13 będą: STF Champion Warszawa, SEMP Ursynów, MKS Piaseczno, KS Ursus i Escola Varsovia. W równoległej grupie 1 rywalizować będą: FFA Warszawa, Mazur Radzymin, Talent Warszawa, Kosa Konstancin, UKS Varsovia i MKS Polonia Warszawa.

Sparing: Podhale Nowy Targ 2-3 (0-0,1-1) CWKS Legia Bemowo 02/3
Gole dla CWKS Legii:
Kornel Przewoźny, Mikołaj Wiśniewski, Jan Sienicki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.