Walerian Gwilia od początku sezonu punktuje najlepiej - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Klasyfikacja kanadyjska: Gwilia na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sezonie 2019/20 legioniści rozegrali do tej pory 14 spotkań i zdobyli w nich 16 bramek. Najwięcej goli zgromadził Jarosław Niezgoda - 5 razy pokonał bramkarzy rywali. Najwięcej asyst ma na swoim koncie Walerian Gwilia i to on prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej, bo dołożył do tego dwie bramki.

Aż 14 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 5 padło po strzałach z główki. 12 to gole z akcji, 4 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 1 bezpośrednio z rzutu karnego.

Najczęściej Legia strzelała tuż po rozpoczęciu każdej połowy, czyli między minutami 1-15 i 46-60 - po 5 trafień. Najwięcej straciliśmy natomiast w ostatnim kwadransie gry - 3 z 6 goli.

Aktualny bilans sezonu 2019/20 jest następujący:
- 14 meczów: 7 zwycięstw - 5 remisów - 2 porażki, bramki: 16-7
- Ekstraklasa: 2,16 pkt na mecz
- ogółem 1,14 bramki na mecz

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy)

Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Gwilia246141076
Niezgoda5-56346
Vesović134121034
Carlitos2-28419
Kulenović2-211778
Nagy11212550
Stolarski1129682
Karbownik-222180
Wieteska1-18578
Novikovas1-18629
Kante-11238
Remy-114335
SUMA1613


* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

stan na 02.09.2019

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
loko - 08.09.2019 / 10:12, *.vectranet.pl

liquinho niezle staty

odpowiedz
L - 08.09.2019 / 12:29, *.mm.pl

@loko: Staty ? a Polskiego nie znasz

odpowiedz
loko - 08.09.2019 / 17:18, *.vectranet.pl

@L: sup?

odpowiedz
Bemowo L - 06.09.2019 / 14:50, *.vectranet.pl

Klasyfikacja kapuściana Vuko na czele!

odpowiedz
Arek - 06.09.2019 / 20:34, *.tpnet.pl

@Bemowo L: jakby brać klasyfikację kapuścianą nikt Ci nie da rady.

odpowiedz
Sean - 09.09.2019 / 19:38, *.tpnet.pl

@Bemowo L: popieram!!!

odpowiedz
WAWA Orbitek - 06.09.2019 / 08:03, *.vectranet.pl

Kante powinien grać. To jest kozak! Niezgoda jest ze szkła i zaraz będzie na L4 z pół roku.

odpowiedz
Tokio - 06.09.2019 / 07:14, *.play-internet.pl

Carlitos jest bez formy a Niezgoda byl kontuzjowany i byl dopiero powoli wystawiany do gry a Kule pasowal Vuko bardzirj do gry defensywnej ze wzgledu na wzrost miedzy innymi wiec zakończcie juz temat hipokryci.

odpowiedz
Kibic - 06.09.2019 / 09:26, *.waw.pl

Taaa, jasne, i co jeszcze ?

Kulenovic był, po prostu, promowany do sprzedaży, a Carlitosa chcą pożegnać, bo ma spory kontrakt.
Dlatego jeden grał, chociaż nie powinien, a drugi nie grał, chociaż powinien.

odpowiedz
Trampek - 06.09.2019 / 10:06, *.net.pl

@Tokio: Wysunięty napastnik do gry defensywnej. Pewnie skończyłeś "Kuleszówkę" ,której wyniki są widoczne w klubowej piłce.

odpowiedz
Mr T - 05.09.2019 / 21:07, *.mm.pl

Jestem w "obozie" tych dobrze oceniających grę Gwili. Uważam, że pierwsza drużyna jest dość dobrzy zbilansowana i w miarę wyrównana, poza bramkarzami i prawą pomocą.

odpowiedz
anty vuko - 05.09.2019 / 20:42, *.vectranet.pl

klasyfikacja neanderlandzka liderem jest vuko

odpowiedz
Trampek - 06.09.2019 / 11:17, *.net.pl

@anty vuko: Klasyfikacja w 100% trafna !

odpowiedz
Gienek - 05.09.2019 / 15:30, *.netfala.pl

Walerek się stara, jest waleczny, ale uważam, że pewnego poziomu nie przeskoczy. Jeśli chcemy osiągnąć poziom średniaka europejskiego to potrzebny nam ktoś pokroju Odzidzi lub będziemy dalej pełzać w tym gównie zwanym ekstraklasą równając w dół do pozostałych w tym szambie. I za rok znowu niewiele zabraknie do awansu do Europy, znowu będzie pier.lenie, że odpadliśmy z honorem bez wstydu. Ale odpadliśmy i tyle... Nikt za 5-10 lat nie będzie pamiętał, że z Rangersami przegraliśmy po niezłym dwumeczu. Odpadliśmy i to tylko się liczy. Zero-jedynkowo, awans-odpadnięcie.

odpowiedz
jasiek - 05.09.2019 / 17:13, *.play-internet.pl

@Gienek: jak tylko w PL pojawia sie ktos taki jak VOF to gra mac 1 sezon. Wogole ze pn do nas trafil na ten rok to cud. Wiec o czym mowa. Tak jak Bjelica mowil, gosc przewyzszal o 3 poziomy innych

odpowiedz
Darek - 05.09.2019 / 15:28, *.t-ipconnect.de

O i to jest transfer.Kolo przyszedl od razu wszedl do pierwszego skladu.Strzela i asystuje.A jak sprowadzaja ogora to nam pieprza ze potrzebuje on pół roku lub rok na aklimatyzacje.
Brawo Gwilia.Mam nadzieje ze do konca sezonu statystyki goli i asyst bedziesz mial dwucyfrowe.

odpowiedz
Trampek - 05.09.2019 / 14:30, *.net.pl

Może tą statystykę zobaczył decydent z Bałkanów i porównał wyniki Niezgody i Kulenowića. Ktoś powie po co. Kulenowića już nie ma po co wracać. Ano po to,żeby zobaczył jak łgał w różnego rodzaju wywiadach, jakoby wybierał "zawsze najlepszych". Jak mu nie pasuje porównanie z Niezgodą , to niech porówna z Carlitos-em 419 minut gry 2 gole ,Kulenović 778 minut gry , /blisko 2 razy tyle / 2 gole.Ile czasu potrzebowan na strzelenie bramki jeden i drugi ? Proste, jask przysłowiowy sznurek w kieszeni. Jak długo będzie łgał w swoich wywiadach, tak trzeba mu przypominać,bo " zadumana ambicja i łgarstwo " nie popłaca się , bowiem ten "ogon" będzie się wlekł przynajmniej do czasu zmiany środowiska a być może do zmiany .. swojej profesji.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 06.09.2019 / 05:12, *.play-internet.pl

@Trampek:
A może podetrzyj się tą statystyką bo Niezgoda trafiał z jednymi z najsłabszych drużyn w polskiej lidze.

Drugą sprawą jest to, że dopiero ostatnio Legia coś gra w pomocy. Napastnik bez podań to statysta.

Trzecia taka, że Carlitos jest tak bezproduktywny i bez formy, że nie warto nawet o nim myśleć jako zmienniku.

A czwarta to charakterystyka piłkarzy, nie widzę Niezgody jak od 1 minut meczów z Rangers walczy i przepycha się z obrońcami... Może powinien wejść wcześniej ale tylko tyle.

odpowiedz
Juri - 05.09.2019 / 11:31, *.centertel.pl

Gołym okiem widać który napastnik najlepszy.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 05.09.2019 / 10:58, *.160.18

Chciałbym Wam przypomnieć, że Gruzin ma już takie same statystyki na początku sezonu co szymański na koniec zeszłego...

Więc proszę nie narzekajcie, bo mamy przynajmniej kogoś kto ma pojęcie o kopaniu piłki z rożnego.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 05.09.2019 / 13:11, *.174.42

@Szmu(L)ki: że niby gvilia dobrze bije różne???! Chyba w fifie, bo w meczach poprawnie wykonał 3.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 05.09.2019 / 19:52, *.inetia.pl

@majusL@legionista.com: na pewno nie gorzej niż szymański, który nie miał najczęściej siły, żeby piłka przeszła pierwszego obrońcę na krótkim słupku.

Czy ty serio myślisz, że gdzieś na świecie jest piłkarz, którego każde dośrodkowanie pachnie bramką? Chyba w FIFIe jak sobie grasz barceloną przeciwko ruchowi chorzów...

odpowiedz
majusL@interia.pl - 05.09.2019 / 22:21, *.214.250

@Szmu(L)ki: kolego … jak ktoś napisał - pewnego poziomu nie przeskoczy. ja nie zadam żeby po każdym rogu czu wolnym padal gol po jego podaniu - to niemożliwe, ale żeby te wrzutki dochodzily chociaż w pole karne !!! on tego nie umie - tak samo jak nie nadaje się na "10". dziekuje.

odpowiedz
Zgred - 06.09.2019 / 00:00, *.elartnet.pl

@Szmu(L)ki: Był taki piłkarz, był nim Robert Gadocha.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 05.09.2019 / 10:11, *.174.42

Jarek będzie liderem po kolejnym meczu.
Ps. A litwina oddać na bialorus...!!

odpowiedz
Zenek - 05.09.2019 / 09:04, *.centertel.pl

Za Gwilie Carlitos i w ataku Niezgoda. Gruzin mimo niezłych liczb ostatnio gra słabo

odpowiedz
wrt - 05.09.2019 / 08:54, *.play-internet.pl

Martins , Cafu i Liquinas bez liczb, a grają nieźle, Rocha też w sumie , coś w końcu muszą zacząć punktować , najlepiej już w Białymstoku

odpowiedz
L - 05.09.2019 / 13:22, *.tpnet.pl

@wrt: Uważam że Luqihnas na pierwszy rzut oka wygląda nieźle ale tak na prawde nie wnosi dużo do gry. Co z tego że umie minąć 2-3 zawodników jak potem nie ma siły kopnąć piłki albo podać. My w Polsce zawsze sie podniecamy jak ktoś umie kiwnąć ale to nie o to chodziw piłce nożnej. Wolałbym mniej dryblingów z jego strony i więcej celnych strzałów i podań.

odpowiedz
Maciek - 05.09.2019 / 22:10, *.t-mobile.pl

@L: Luqinias nie ma z kim grac. Za dużo drewna w tym tartaku. Miniecie przeciwnika zwodem to podstawa gry w piłkę na calym swiecie tylko nie w extraklasie dlatego to taka wyjątkowa liga dostarczajaca nam wiele emocji

odpowiedz
Jerry - 05.09.2019 / 08:50, *.t-mobile.pl

Gargamel to lamus. Przeanalizujcie sobie jego grę. Gdyby nie miał kłopotu z przyjęciem i nie był zawsze o sekundę spóźniny to bramek i podań miałby dwa razy więcej. A podniecanie się tym, że ma więcej od innych to świadczy tylko o innych. Po za tym to efekt tego, na jakiej gra pozycji. Trudno wymagać by Jędza lub Rocha mieli lepsze liczby od ofensywnego pomocnika.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 05.09.2019 / 10:09, *.174.42

@Jerry: potwierdzam. Mi też on nie pasuje ...

odpowiedz
Książę Nocy - 05.09.2019 / 11:22, *.inetia.pl

@Jerry: Lamus?

odpowiedz
jasiek - 05.09.2019 / 17:09, *.play-internet.pl

@majusL@legionista.com: i jeszcze powiedz ze Kante jest dobry, to w ogole nie mam pytan. Czepiacie sie goscia ktory jako jedyny wygladal dobrze na poczatku sezonu

odpowiedz
majusL2legionista.com - 05.09.2019 / 22:25, *.214.250

@jasiek: kante ?? nie znam !! to ktoś pokroju novikovasa??? ;)

odpowiedz
Jeno - 05.09.2019 / 08:37, *.play-internet.pl

Kto pamieta jeszcze o novikovasie????

odpowiedz
kowaL - 05.09.2019 / 08:00, *.centertel.pl

Ma MOC i chwała mu za to!

odpowiedz
Świński cyc - 05.09.2019 / 07:26, *.inetia.pl

To jaki Gargamel zapyziały. Kiełby do góry i golimy frajerów

odpowiedz
MDOER - 05.09.2019 / 07:44, *.jmdi.pl

@Świński cyc:

Nie oceniać człowieka po wyglądzie. Gość zapieprza aż miło.

odpowiedz