fot. Piotr Galas / Legionisci.com

Transfer

Wszołek blisko Legii

Wiśnia, źródło: Sport.pl

Paweł Wszołek jest bliski przenosin do Legii - informuje sport.pl. Pomocnik jest obecnie wolnym zawodnikiem, więc do stołecznego klubu trafiłby za darmo pomimo zamkniętego okna transferowego.

O możliwych przenosinach byłego reprezentanta Polski do Legii spekuluje się od dłuższego czasu. Temat jego gry na Łazienkowskiej pojawia się regularnie od co najmniej dwóch okienek transferowych. Początkowo na przeszkodzie w ściągnięciu Wszołka stawiane były finanse, ale wygląda na to, że zawodnik obniżył nieco swoje oczekiwania. Polak bedzie prawdopodobnie właśnie tym wzmocnieniem, o którym jakiś czas temu na konferencji prasowej wspomniał Aleksandar Vuković.

Jeżeli 27-latek trafi do Legii, to będzie trzecim skrzydłowym ściągniętym latem. Wcześniej kontrakty podpisał Arvydas Novikovas oraz Luquinhas.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (78)

+dodaj komentarz
Simon - 18.09.2019 / 10:30, *.telnaptelecom.pl

Ok, niech przyjdzie i gra jak najlepiej. Ale jego przyjście w jego obecnej sytuacji jest dokładnym odzwierciedleniem aktualnej polityki transferowej.

odpowiedz
Wilanow - 18.09.2019 / 10:13, *.tpnet.pl

Bardzo dobrze by było jak nas trafił. W końcu to Polak i w dodatku w dobrym wieku. Przed nami ME (o ile Brzeczek da radę i Bóg nam pomoże) to na 100 procent Wszołek będzie się chciał wypromować do kadry.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.09.2019 / 09:51, *.chello.pl

Potrzeba nam napastnika i lewego obrońcy. Kupujemy kolejnego prawoskrzydłowego. Bo tanio. Jak w supermarkecie: kupujesz w promocji produkt, którego byś normalnie za darmo do ręki nie wziął. Niech żyje korpo-logika!

odpowiedz
grzesiek - 18.09.2019 / 09:37, *.centertel.pl

Idzta sie pier*** w głowy a napastnika to nienpotrzeba ?????

odpowiedz
Rafał - 18.09.2019 / 08:50, *.amazonaws.com

Mam cichą nadzieje, że w tym okienku w końcu ten transfer wypali. Możemy mieć gościa za darmo, na pewno nie z jakimś wielkim kontraktem, a tak naprawdę w tej lidze może być gwiazdą grając na 90% możliwości. Jak będzie go motywował powrót do reprezentacji to jestem o niego spokojny.

odpowiedz
Japa - 18.09.2019 / 07:38, *.chello.pl

Ogórek

odpowiedz
PLK - 17.09.2019 / 23:46, *.plus.pl

Dajcie chłopakowi szanse... Jeszcze piłki nie kopnął w koszulce Legii a już hejty piszą że się nie nadaje... że polonista... że bezrobotny i dla tego przychodzi... Ciekawe jak by się u nas odbudował to co wtedy te mądre głowy by pisały!!! Ale na razie nie ma chyba tematu bo jeszcze u nas nie jest... Więc spokojnie hejciaki!!!

odpowiedz
Eri - 18.09.2019 / 11:59, *.centertel.pl

@PLK: wypali to nie beda pamietac ;) tak jak bylo z Jodlowcem i Brzyskim

odpowiedz
jo - 17.09.2019 / 22:34, *.tpnet.pl

Nie ma co narzekać. Jeśli Transfermarkt nie kłamie to ma w ostatnich 3 sezonach 113 meczów w Championship z bramkami i asystami. Do tego 3 sezony we Włoszech i kolejne 60 meczów, głównie w Serie A. Jak on chce to dobrze dla nas.

odpowiedz
PLK - 17.09.2019 / 23:33, *.plus.pl

@jo:

odpowiedz
As - 17.09.2019 / 22:15, *.chello.pl

Heniek - to samo z Panem Lucjanem.

odpowiedz
Antyberg - 17.09.2019 / 22:14, *.centertel.pl

No to niech przybywa!

odpowiedz
Heniek - 17.09.2019 / 21:44, *.chello.pl

Ten co bredzi, że Wszołek to Polonista, niech od razu drze ryja na Dowhania co całą karierę grał w Polonii, Kiełbowicza, Żewłaka, Dziekanowskiego czy Saganowskiego z ŁKS. Puknąć się w łeb i to mocno. Nie te czasy.
A może pokrzyczycie żeby Deyna wypier...lał na Hanysowo? Przecież nie przyszedł do nas z miłości, tylko na siłę powołany do wojska...

odpowiedz
Aro - 17.09.2019 / 22:30, *.play-internet.pl

@ Heniek: święta racja.

odpowiedz
Legia Żoliborz - 17.09.2019 / 23:27, *.play-internet.pl

@ Heniek: prawda Bracie. My kibice możemy sobie nienawidzić szmat z kondidenckiej ale piłkarz to piłkarz to jego zawód. Jeśli wykonuje go najlepiej jak potrafi to średnio istotne jest gdzie grał wcześniej. Tak jak obecnie Arek Malarz. Jestem pewien że 9n legionistą będzie zawsze A do lksu poszedł do pracy

odpowiedz
singspiel - 17.09.2019 / 23:39, *.centertel.pl

@ Heniek: zgadza się. Tylko czemu Deyna akurat na Hanysowo?

odpowiedz
PLK - 17.09.2019 / 23:59, *.plus.pl

@ Heniek: Deyne z hanysami to tyle łączyło że wygwizdany był nawet jak strzelał w reprezentacji bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego na śląskim w Chorzowie!!!

odpowiedz
Heniek - 18.09.2019 / 00:07, *.chello.pl

@PLK: Przykład taki. Przecież on był ze Stargardu Gdańskiego. Co nie zmienia faktu, że do Legii nie szedł z radością.

odpowiedz
News⚽️Legia - 18.09.2019 / 00:12, *.188.143

@ Heniek: Heniu!Stargard za Legiá!

odpowiedz
Vuko = Pinokio - 18.09.2019 / 01:09, *.vectranet.pl

@ Heniek: wszołek, który rzucał ku...mi mówiąc o Legii teraz będzie w niej grał, drugi pinokio !!

odpowiedz
Elquatro - 18.09.2019 / 06:27, *.chello.pl

@ Heniek: akurat z radością to szedł madralo niedouczony

odpowiedz
eLka - 18.09.2019 / 10:08, *.tpnet.pl

@ Heniek: to raczej na polonii powinni się wkurzać a nie kibice Legii bo chce u nas grac a nie w Amice albo u betonów :)

odpowiedz
skrzat - 17.09.2019 / 20:56, *.centertel.pl

Tyle razy oferty odrzucał a teraz bezrobotny to bierze co ma.poopier...ala się sezon i pujdzie...

odpowiedz
Jano - 18.09.2019 / 06:45, *.orange.pl

@skrzat: co to jest pujda?

odpowiedz
Wertep - 17.09.2019 / 20:50, *.tpnet.pl

W sumie nie jest zła opcja, Polak, przed 30., może odbuduje formę. Napewno lepszy niż jacyś Hiszpanie czy murzyni po przejściach. Gorszy od Novikovasa też nie będzie. Jak przychodził Pazdan to też był lament, że wislak, jak Rybus że widzewiak, jak Bereszynski że lechita... Weźcie się ogarnijcie - spodziewacie się polskich piłkarzy tylko z Warszawy, Sosnowca lub Radomia!? Co z tego, że grał w cyrku z konwiktorskiej, taki zawód piłkarza...

odpowiedz
Zibi - 17.09.2019 / 21:55, *.inetia.pl

@Wertep: brawo

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.09.2019 / 20:00, *.orange.pl

Jeszcze tego nie wiecie, ale 2 skrzydłowych będzie wkrótce sprzedanych...Cdn...

odpowiedz
Yorick - 17.09.2019 / 19:59, *.orange.pl

Nie rozumiem tego ruchu. Chyba najbardziej jako "miś na miarę naszych możliwości", którym pokazujemy, że kasa klubowa nie jest pusta (chociaż jest). Na prawym skrzydle konkurują Vesovic z Novikovasem i jest to jak na polską ligę bardzo dobry poziom. W przypadku gry Veso na PO, trzecim wyborem jest Agra. Poza tym prawonożny jest Luquinhas. Nie widzę tu miejsca dla Wszołka, chyba że ma grać jako napastnik, tj. być drugą opcją za Kante, którego umiejętności techniczne nie pozwalają być sensownym wyborem do ataku pozycyjnego, w którym Legia będzie się znajdować w naszej lidze.
Ale jeśli tak, to nie lepiej po prostu kupić napastnika?

odpowiedz
Wolfik - 17.09.2019 / 20:37, *.mm.pl

@Yorick: Dobry napastnik kosztuje. A Wszołek jest do wzięcia za darmo. A jak się nie ma miedzi, to się na d...siedzi. I darowanemu koniowi....

odpowiedz
singspiel - 17.09.2019 / 20:41, *.centertel.pl

@Yorick: chyba chodzi o to, że nie trzeba za niego bulić kasy. Poza tym: Novikovas jest kontuzjowany i nie wiadomo, kiedy dojdzie do formy. Nie wiadomo też, czy Legia już za niego zapłaciła. Agry nie ma co liczyć - dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu, ale chyba nie ma chętnych. Marko ma uraz - na razie nie będzie grał.
Napastnik byłby jak znalazł. Dwa kolejne transfery są więc łatwe do przewidzenia - napadzior od stycznia (wiadomo kto) i pomocnik od lipca (chyba też jasne?). Przewiduję, że zimą lub latem Legia opchnie Cafu.

odpowiedz
PWE - 17.09.2019 / 21:57, *.play-internet.pl

@Yorick:
Novikovas to powinien przestawić głowę jak Zieliński..
Wtedy może coś z tego będzie..
Póki co marnizna, gość złapał schemat tłustego kota, zabija go trema..
Ale żeby nie było ze cisne - dajmy mu czas do końca sezonu l.
Wtedy się okaże jaki tem chłopak ma charakter.
Dzięki
Pzdr

odpowiedz
Yorick - 17.09.2019 / 22:49, *.orange.pl

@Yorick:
Tyle że nic w przyrodzie nie ma za darmo, nie zapłacisz klubowi, zapłacisz zawodnikowi, a Wszołek tani nie jest.
Urazy to prawda - ale miało już pół składu i za chwilę będzie mieć drugie pół, tymczasem Novikovas już wrócił do składu, a Veso pewnie za mecz-dwa. Więc to też nie to.
Już bardziej do mnie przemawia to, co pisze Leśny Dziadek wyżej, że Mioduski chce skapitalizować Nagya, póki jeszcze można zrobić to za 1.5-2 miliony. Novikovas poszedłby na lewą flankę i to faktycznie otwarłoby jeden 'slot' dla skrzydłowego.

odpowiedz
News⚽️Legia⚽️Cult - 18.09.2019 / 01:56, *.188.143

@Wolfik: ale wyje...ne hehe

odpowiedz
majusL@legionista.com - 17.09.2019 / 19:57, *.174.42

Haha śmiech na sali!!! Jest w tym Klubie lekarz???!

odpowiedz
News⚽️Legia and Friends Forever - 17.09.2019 / 19:39, *.188.143

Wszołek poprowadzi Legie 20/21 do sukcesòw w lidze mistrzòw✨⚽️✨

odpowiedz
Alex Bielany - 17.09.2019 / 19:23, *.centertel.pl

Głównie chodzi o kadrę, jeżeli Wszołek będzie zasuwał u nas to wróci do kadry, bo dziad stary Błaszczykowski sie połamał z Austrią i wujaszek na gwałt potrzebuje dobrego skrzydłowego

odpowiedz
to cosik ... - 17.09.2019 / 19:22, *.206.41

Szczerze to nasza liga jest taka mocna , że dziś jeszcze pewnie Żewłakow , Saganowski , Hajto itd. by nie odstępowali poziomem od gwiazd naszej ekstraklasy .


A poważnie to chciałbym zobaczyć jak w naszej lidze poradziłby sobie dzisiaj Mierzejewski grający gdzieś teraz w Chinach . 32 lata jeszcze kilka do pogrania na dobrym poziomie . A gostek , który miał predyspozycje do gry jako playmarker jak mało który zawodnik , coś trochę jak kiedyś Szymkowiak też miał to coś … :)

odpowiedz
Biały hmmm ;/ - 17.09.2019 / 19:13, *.206.41

To już wiem dlaczego Legia Ofoe w swoim składzie nie chciała mieć

odpowiedz
Arek - 17.09.2019 / 18:56, *.tpnet.pl

Pewnie Agra i byćmoże Nagy odpaleni. No tak mi się wydaje przynajmniej.

odpowiedz
Iro - 17.09.2019 / 18:53, *.t-mobile.pl

Najważniejsze że Polak bialy

odpowiedz
:D - 17.09.2019 / 18:58, *.axaubezpieczenia.pl

@Iro: i to powinna być podstawowa profesjonalna myśl szkoleniowa haha

odpowiedz
dino - 17.09.2019 / 19:00, *.108.201

@Iro:
To taki Mbappe to nie ma szans na Legię

odpowiedz
haha - 17.09.2019 / 19:05, *.axaubezpieczenia.pl

@dino: no pewnie że nie ma szans, nie wiedziałeś że najważniejsze w pomocy to rasa :D

odpowiedz
Mamut - 17.09.2019 / 23:37, *.bt.net

@haha: ale czarnego bramkarza to jeszcze u nas nie było

odpowiedz
Rob - 17.09.2019 / 18:49, *.vectranet.pl

Panie Wszołek nie marnuj sobie kariery w takim klubie. Sukcesów to on raczej ostatnio nie ma , tylko kompromituje siebie i Polskę na arenach europejskich amatorów.

odpowiedz
Swojak(L) - 17.09.2019 / 18:59, *.centertel.pl

@Rob: Twoja Stara też sukcesów nie ma pod latarnią i tylko kompromituje Ciebie i Waszą rodzinę.

odpowiedz
Otto - 17.09.2019 / 19:42, *.chello.pl

@Swojak(L): Przynajmniej spłodziła Roba z jakimś menelem :) ale sukcesem faktycznie bym tego nie nazwał ;)

odpowiedz
BIE(L)ANY - 17.09.2019 / 22:16, *.plus.pl

@Rob: hahahaha... Kompromituje Polskę? To co powiesz o innych klubach? Jesteś imbecylem.

odpowiedz
eLka - 17.09.2019 / 18:43, *.tpnet.pl

Jaki polonista??? Jak on grał w Disco Polo :)

odpowiedz
Treek - 17.09.2019 / 18:34, *.play-internet.pl

Wypad polonisto!

odpowiedz
Juzwa - 17.09.2019 / 22:36, *.vectranet.pl

@Treek: szanuj ojca swego, daruj mu

odpowiedz
Gizior - 17.09.2019 / 18:27, *.t-mobile.pl

Tak myślałem że to o nim mowa... Dobry piłkarz i Polak przede wszystkim tylko jak to się ma do veso, novikovasa, nagy i luqinhas teraz wszolek a gramy z gwilla na skrzydle czyli 4def pomocnikami gwila antolic cafu Martins... Wiem że głowa boli vuko bo cała czwórka gra świetnie nawet antolic a zostaje nam tylko liga i Puchar Polski ale musi to jakoś podzielić i grać normalnie skrzydlowy a nie kombinować... A jak nie to po co nam kolejny skrzydłowy?

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.09.2019 / 18:36, *.inetia.pl

@Gizior:

Wszołek to taki piłkarz, o którego Legia stara się właściwie od zawsze, bo jeszcze przed wyjazdem odrzucał konsekwentnie ojej oferty i skoro nadarzyła się okazja to go biorą. I to jest jeden z głównych problemów z płynnością Legii, bo na takiej samej zasadzie przyszedł Lui za Agrę, a teraz znów ktoś oddali się od pierwszego zespołu, ale na liście płac pozostanie.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.09.2019 / 18:08, *.inetia.pl

Polonistą to był Michał Żewłakow. Wszołek tam dostał szansę i stamtąd szybko ruszył w świat. Dobry zawodnik na Legię, ale na pewno też nie niezbędny obecnie. Ale skoro jest dostępny to warto spróbować, bo takiego piłkarza można nawet po sezonie wytransferować ponownie za dobrą sumkę. Pytanie, co z Salwadorem i jaki sens ma ta polityka?

odpowiedz
polonia ka! - 17.09.2019 / 18:33, *.t-mobile.pl

@Mateusz z Gór:cztery lata w polonii to chyba nie tak mało? Gdyby nie spadli do III ligi to pewnie dłużej by grał.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.09.2019 / 18:38, *.inetia.pl

@polonia ka! :

Nie jego wina, że go Polonia wzięła do poważnego futbolu. Piłkarze to zawodowcy, a Wszołek to żaden Polonista. Też byś poszedł do Polonii na warunkach Wszołka jakbyś miał taką możliwość. Tylko Załuska by nie poszedł. :D

odpowiedz
jasiek - 17.09.2019 / 20:10, *.play-internet.pl

@Mateusz z Gór: To nie kwestia ile czasu tam grał tylko jak sie wypowiadał. Radze pogrzebać w necie. Ja pamiętam dokładnie do teraz co mówił o Legii, więc mam mieszane uczucia.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.09.2019 / 20:47, *.inetia.pl

@jasiek:

A co mówił?

odpowiedz
... - 17.09.2019 / 17:53, *.vectranet.pl

polonia Ka..polonia eS

odpowiedz
Autor - 17.09.2019 / 17:45, *.play-internet.pl

polonia kaaaaaaa...

odpowiedz
Olo - 17.09.2019 / 17:31, *.chello.pl

Wszołek to polonista, idzie tu dla kasy tylko...

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 17.09.2019 / 19:33, *.play-internet.pl

@Olo: On nie jest i nie był polonistą, raczej lechistą z Malborka. Na k6 trafił dla dużej kasy wtedy.

odpowiedz
Olo - 17.09.2019 / 17:31, *.chello.pl

Wszołek to polonista, idzie tu dla kasy tylko...

odpowiedz
Aa - 17.09.2019 / 17:41, *.play-internet.pl

@Olo: a kto idzie tu z innych względów niż kasa?

odpowiedz
brasu - 17.09.2019 / 17:49, *.vectranet.pl

@Olo: a ty do pracy to hobbystycznie chodzisz?

odpowiedz
Olo - 19.09.2019 / 00:32, *.chello.pl

@brasu: Piłka nożna to trochę inny zawód niż każdy inny. Jak grasz tylko dla kasy, to nic dobrego z Ciebie nie będzie.

odpowiedz
k6 - 17.09.2019 / 17:24, *.centertel.pl

może kaczorowski? może tym razem przeprosi?

viva el loko!

odpowiedz
Doru - 17.09.2019 / 17:22, *.play-internet.pl

NIE dla polonisty!!!

odpowiedz
haha - 17.09.2019 / 19:04, *.axaubezpieczenia.pl

@Doru: jesteś upośledzony ?

odpowiedz
Rafix - 17.09.2019 / 17:19, *.chello.pl

Nie wiem jak z formą, ale na skrzydle brakuje jakiegoś szybkiego gracza. Veso już nie ten poziom. Jeszcze napastnik i lewy obrońca.

odpowiedz
kibic - 17.09.2019 / 17:18, *.chello.pl

Luquinhas, Nagy, Vesović, Novikovas, Kostorz, Agra. Ja rozumiem, że nie wszyscy dają jakość, ale czy na pewno tu potrzeba wzmocnienia, a nie w ataku?

odpowiedz
Guster - 17.09.2019 / 17:34, *.chello.pl

@kibic: paranoja. Zaraz podpiszą jeszcze 2 bramkarzy

odpowiedz
A może by tak - 17.09.2019 / 17:16, *.pktele.pl

najpierw za tego Novikovasa zapłacić ?

odpowiedz
Tak - 17.09.2019 / 17:44, *.25.51

@A może by tak: jadze nie trzeba placic. Oni sie ciesza, ze przyjezdzamy i maja pelny stadion i kase dzieki nam. Zreszta im to mozna ziemniakami albo kapusta zaplacic. Tam na bialorusi takie sa rozliczenia. Albo ze dwie flagi im oddac:) )

odpowiedz
Bródno - 17.09.2019 / 17:56, *.chello.pl

@Tak: 100/100 :)

odpowiedz
A może by tak - 17.09.2019 / 18:11, *.pktele.pl

@Tak: Czyli jak my ze stolicy to zwolnieni jesteśmy z płacenia za zakupiony "towar" ?

odpowiedz
Salvador GCW - 17.09.2019 / 18:32, *.play-internet.pl

@Tak: Jadze to można oddać na reklamację tego novikowas. Legia to dla niego za wysokie progi. Brać poloniste przynajmniej będzie zapierdalać i może jak bramkę strzeli to i eLke będzie całować

odpowiedz