Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja trenera

Vuković: Przetrwanie do października w roli trenera Legii jest sztuką

źródło: Legia Warszawa

- Piast to silny rywal tym bardziej, że gra u siebie. Ma swoje atuty, ma swój styl i z pewnością czeka nas trudny mecz. Nie zmienia to jednak naszego podejścia. Patrzymy na siebie i chcemy wywalczyć trzy punkty. Po przegranym meczu zawsze trzeba reagować jak najszybciej - mówi przed niedzielnym spotkaniem trener Legii Aleksandar Vuković.

- Faktem jest, że przetrwanie do października w roli trenera Legii jest sztuką. Walka jednak nadal trwa. Dla każdego trenera każdy następny mecz jest najważniejszy. Mówienie o dalszych perspektywach często mówi się źle. Skupiamy się na meczu z aktualnym mistrzem Polski.

- Paweł Wszołek jest brany pod uwagę i znajdzie się w kadrze meczowej. Musimy zagrać dobry mecz. Nie ma jednego sposobu na to, aby zaskoczyć rywala. Podstawową sprawą, aby dać sobie szansę na zwycięstwo, jest solidna praca na boisku. Tego właśnie potrzebujemy. Musimy wykorzystywać stwarzane sytuacje. Jeżeli dołożymy skuteczność do tego, co robiliśmy w poprzednich meczach, mamy szansę na osiągnięcie naszego celu. Stać nas na to.

- Nie możemy złościć się na Piasta, że w końcówce poprzedniego sezonu wygrał dziewięć na 10 spotkań. To, że nie zostaliśmy mistrzem Polski, jest naszą winą. Złość jest na nas samych. W tym sezonie pomimo tego, że nie idzie to gładko, pokazaliśmy, że chcemy funkcjonować inaczej. Podchodzimy inaczej do meczów ligowych. To jedyna droga, aby osiągnąć cel. Nie było w tym sezonie meczu, może poza meczem w Płocku, w którym zespół byłby nie w 100% na boisku.

- Od dłuższego czasu gramy dobrą piłkę. Mamy problem z ustabilizowaniem formy i zaliczeniem serii zwycięstw. Drużyna potrzebuje czasami wygrać mecz, w którym nie jest wyraźnie lepsza. My wygraliśmy w ten sposób jeden - z Koroną Kielce. Niektórych przegranych meczów przegrać nie powinniśmy. Gdybyśmy wtedy dołożyli skuteczność i boiskowe cwaniactwo, byłoby z pewnością inaczej. Jest sporo meczów, które świadczą o naszej dobrej formie.

- Pod uwagę nie będzie brany Marko Vesović, który nie wyleczył do końca urazu. Ta sytuacja wygląda coraz lepiej i prawdopodobnie za tydzień będzie już wszystko w porządku. Reszta zawodników trenuje z tym, że część z nich dopiero niedawno wróciła do treningów z drużyną.
Pozytywnie odbieram powołanie Radka Majeckiego. To bardzo utalentowany bramkarz. Nie dostał on powołania na pozycję numer 1. Będzie spokojnie wprowadzany do reprezentacji i myślę, że to słuszna droga. Cieszę się z jego małego sukcesu i życzę mu, aby stało się to regułą. To spokojny człowiek. Pojawił się uśmiech na jego twarzy ale on również zdaje sobie sprawę, że przed nim wiele do zrobienia.

- Przeprowadzamy kolejne badania, które wskazują i dają nadzieję na to, że uraz Cafu nie jest aż tak groźny. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby poznać ostateczną decyzję. Żyjemy nadzieją, że wróci on szybciej, niż się spodziewaliśmy.

- Ivan Obradović jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Był moment, w którym było to niemożliwe i wówczas swoją szansę wykorzystali zarówno Luis Rocha jak i Michał Karbownik. To również determinuje, kiedy zawodnik dostanie szansę. Jest rywalizacja i jest szansa na to, że niedługo zobaczymy go na boisku. Widzę postępy. Nie jest to zawodnik, którego skreślam.
Jeśli chodzi o zmiany w składzie - jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Nie musimy wybiegać w czasie o rok, aby zobaczyć liczbę zmian. Jest wielu nowych zawodników. Sztuką jest robić zmiany z korzyścią dla drużyny. Dla mnie zauważalne jest to, że od tego okienka transferowego jesteśmy drużyną o wiele tańszą, ale ani trochę słabszą. To dla mnie istotne. Pokazaliśmy wiele dobrego, ale pokazaliśmy też mankamenty. Potrzebujemy stabilizacji w zwycięstwach. Wtedy lepiej będziemy mogli dostrzec pewne rzeczy.

- Zawsze będzie mówiło się o skuteczności. Do niedawna poruszany był temat o napastnikach. Gdy ci zaczęli strzelać, mówi się o czymś innym. Jedyne miejsce, gdzie można zmienić różne rzeczy, to boisko. Nie jesteśmy szczęśliwi, że skrzydłowi nie mają wiele bramek czy asyst, ale nie załamujemy rąk. Podkreślam, że trudno znaleźć mecz z tego sezonu, oprócz rewanżu z Rangers FC, w którym byliśmy gorsi od swojego rywala. Jedyny mecz, który wygraliśmy niezasłużenie, był mecz z Koroną Kielce. Tam powinien być remis. Jako drużyna musimy więcej. Takie mecze jak z Lechią Gdańsk czy Wisłą Płock musimy wygrywać. Powinniśmy mieć kilka punktów więcej. To zadanie dla całej drużyny, nie dla poszczególnych zawodników.​

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (120)

+dodaj komentarz
Darks - 06.10.2019 / 19:03, *.tpnet.pl

Vuković już majaczy, mówi że od dłuższego czasu grają dobra piłkę. Tylko mają problem ustabilizowaniem formy i wygrywaniem męczy. To za dobrą grę daje się punkty? Czy za skuteczną? Oby to był ostatni mecz w Gliwicach, tego bałwana z Bałkany.

odpowiedz
mario - 06.10.2019 / 17:59, *.plus.pl

Panowie, wtrącę się po raz drugi i posłuchajcie , nasz pseudo trenerzyna przed meczem z Rangersami powiedział że cieszy się z wylosowania dobrego przeciwnika, i zakłada że przegramy bo Szkoci są faworytem itd. Natomiast normalny trener np. reprezentacji Austrii przed meczem skazanym na pożarcie z Polską powiedział że oni są lepsi , co prawda Polacy mają dużo punktów , ale grają słabo i efekty widać , Austriacy nie przegrali przegranego meczu , a myśmy nie przegrany dwumecz przegrali, ponieważ trener przed meczem powiedział że przegramy, jak to motywuje zawodników do gry, każdy normalny trener przed meczem mówi że jego drużyna jest lepsza i gra o korzystny wynik - choć sam w to nie wierzy, ale swoimi wypowiedziami i pewnością siebie daje zawodnikom wiarę, a u nas odwrotnie, spoko przegramy , ale z dobrą drużyną to jest ok - NIE JEST OK!!!!

odpowiedz
EdiSolo - 06.10.2019 / 11:16, *.plus.pl

Vuko, sztuką to by było jak byś osiągnął coś z Legią, jaki trener takie wyniki.

odpowiedz
Afro - 06.10.2019 / 11:22, *.centertel.pl

@EdiSolo: to samo chciałem napisać.

odpowiedz
Yorick - 05.10.2019 / 22:24, *.orange.pl

Większość komentujących tu to stado bałwanów, którzy chcieli Nawałkę i cieszyli się na przedłużenie Klafurica.
"Chcemy trenera". I którego konkretnie trenera chcecie? Cytując klasyka "pokaż mi go palcem, bo chciałbym uwierzyć, że śnię". Który to trener byłby taki dobry. Klaf, Nawałka, a może Brzęczek? Może Jozak lepiej prowadził Legię? Albo Hasi? Albo Sa Pinto? A może Fornalik? Tak wiem, do dzisiaj wielu wskazywało na Runjaica. No co za pech...

odpowiedz
Ja - 06.10.2019 / 01:32, *.t-mobile.pl

@Yorick: Trudniej znaleźć tych co by prowadzili gorzej Legie. Vuko mógłby zostać jako asystent od defensywy, bo tylko na tym się zna, ale szczerze to najlepiej niech wyp**rdala za swoje wypowiedzi. To zwykły klakier pudla.

odpowiedz
Lagerta - 06.10.2019 / 09:18, *.144.128

@Yorick: właśnie pokazałeś, że jesteś przysługującym bałwanem tutaj. Chcemy trenera, znaczy, chcemy trenera. Wszystko ci w życiu trzeba pokazywać palcem? Trenerów są dziesiątki, którzy mogliby prowadzić Legię. Zresztą z trenerami, jak z piłkarzami. W jednym klubie my pójdzie, w innym nie. A gdzie vukovic patrzył swoją jakość jako trener?

@Ja: vukovic definitywnie aut, bo będzie liczył na kolejną szansę i spiskował przecieki trenerowi. Wyczynem słabszy moment i wykorzysta znajomość z zawodnikami, zacznie ich nagabywać.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 06.10.2019 / 10:41, *.chello.pl

@Yorick: Jovanovic, który z APOEL-em doszedł do 1/4 LM i który ośmieszył Maaskanta, trenera milicjantów. Ostatnio trenował u szejków, może być za drogi. Ale to byłby gość dla nas.

odpowiedz
mario - 06.10.2019 / 11:08, *.plus.pl

Czerczesowa, lub kogoś takiego jak on - idioto, jak tego nie rozumiesz to się nie odzywaj. W każdym "WIELKIM " Europejskim , lub światowym klubie trenerom płaci się najwięcej , lub tuż po gwiazdach, a u nas Jędrzejczyk ma 250 000 co miesiąc , kilku innych po 150 000 itd , a ten nędzny dubler zawsze drugi , pewnie z 60 000, więc trzeba go wypier...ić i zatrudnić normalnego trenera i mu zapłacić , a sukces sam przyjdzie!!!

odpowiedz
Rozbawiony - 06.10.2019 / 11:42, *.t-mobile.pl

@mario: kto da kasę na dobrego trenera? Ty?To może kup sobie klub i zrealizuj swoje pomysły!

odpowiedz
EdiSolo - 06.10.2019 / 11:46, *.plus.pl

@Yorick: Pozostali domownicy zdrowi na umyśle?.

odpowiedz
EdiSolo - 06.10.2019 / 11:47, *.plus.pl

@Ja: Nic dodać, nic ująć.

odpowiedz
tomiacab - 06.10.2019 / 11:47, *.virginm.net

@Rozbawiony: no nie pier..l , ze go nie stać na zatrudnienie trenera skoro tyle zaoszczędził na pensjach piłkarzy. A jak go nie stać to niech wypier...a i sprzeda Legię komuś kogo stać , a nie zachowuje się jak pies ogrodnika.

odpowiedz
tomiacab - 06.10.2019 / 11:52, *.virginm.net

@Rozbawiony: co wy ku...a myślicie, zeon dokłada do Legii? Przecież on zarabia kasę, gdyby nie zarabiał to by klub sprzedał w pi...u. Ile wy macie lat ty i ten rozbawiony? Traktujecie pudla jak dobroczyńcę,a on robi biznes na Legii i to jeszcze obrał drogę zarobku kosztem wyników sportowych. Jak trzeba być infantylnym, zeby mieć takie naiwne myślenie jak wy dwaj i ten co się tu podpisał "ja"? Czas wydorośleć!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 06.10.2019 / 12:06, *.chello.pl

@tomiacab: Trudno w to uwierzyć, ale piszą tu ludzie, którzy myślą, że Pani Anna Mioduska, krwawymi łzami kropi resztki swojej biżuterii i łkając oddaje do lombardu, by Jej Kochana Legia, miała pieniądze na przeżycie. A Pan Dariusz, to już nawet na frytkach oszczędza i kupuje tylko 20 kg opakowania!

odpowiedz
Rozbawiony - 06.10.2019 / 12:15, *.t-mobile.pl

@tomiacab: ty chyba nie rozumiesz zasad prowadzenia biznesu!Nie apeluję, żebyś wydoroslal ale życzę Ci nauczenia się ekonomiki przedsiębiorstw, także sportowych !Mioduski prowadzi SWÓJ biznes z korzyścią dla siebie i tylko on decyduje,czy w jego planach jest wydanie więcej kasy na zawodników i trenera!To,czy doklada jest jego tajemnicą-o tym wiedzą tylko jego współpracownicy i Urząd Skarbowy... .Ty możesz najwyżej kupić sobie klub -wtedy będziesz mógł zrobić, jak chcesz z Vuko.

odpowiedz
tomiacab - 06.10.2019 / 12:30, *.144.128

@Rozbawiony: Ty chyba nie rozumiesz, że klub piłkarski to nie jest biznes taki jak każdy inny. Tu kasa leży w europucharach. Wtedy zarabiasz i robisz wyniki na miarę klubu, na miarę, która wynika z jego historii i osiągnięć. Ja jestem kibicem i chce wyników, a wtedy przy okazji niech sobie zarabia. Jak będę widział wyniki, to chętnie wydam swoje pieniądze nie tylko na bilety ale i na gadżety klubowe, bo wtedy wiem, że moja kasa wraca do mnie w postaci dumnej Legii. A miodek obrał model, w którym wydajemy na bilety i chodzimy się wstydzić za grę tych paralityków, pod wodzą pseudotrenera. Nie myl biznesu sportowego z prowadzeniem np. firmy idzieżowej, czy piekarni.

odpowiedz
tomiacab - 06.10.2019 / 12:34, *.144.128

@Rozbawiony: pudel powiedział w wywiadzie, że Legia musi zarobić rocznie 100 mln zł. Za ile rozbite sprzedaje zawodników? Za 40 mln zł? Jak sprzeda pięciu po 2 mln euro. Odejmij od tego koszty kupienia następców, to z transferów ma około 30 mln zł. rocznie. Skąd bierze się pozostałe 70 mln zł? Z naszych kieszeni, więc chyba jako kibice mamy ku... prawo oczekiwać wyników. A Ty kim jesteś kibicem, czy ekonomistą?

odpowiedz
tomiacab - 06.10.2019 / 12:41, *.144.128

@Rozbawiony: Legia nie potrzebuje biznesmena pudla, tylko inwestora/biznesmena. Takiego, który wyłoży kasę, "przełamie" pułap eliminacji do europucharów i zacznie wtedy zarabiać poważne pieniądze, jednocześnie inwestując w dalszy rozwój. Jeśli jest biedny, to niech zrobi to jak Leśny. Na kredyt, ale gwarantując poziom europejski i też bedzie z tego bogaty. Inwestora trzeba, a nie speca od zarabiania na zaciskaniu pasa, bo to prowadzi tylko do degradacji sportowej, a Legia zasługuje na więcej. Jeśli się nie zgadzasz, to nie wiem komu Ty kibicujesz.

odpowiedz
Vuko=Pinokio - 06.10.2019 / 14:11, *.vectranet.pl

@Lagerta : tak jak było w przypadku Czerczesowa czy też Magiery

odpowiedz
Yorick - 06.10.2019 / 15:00, *.orange.pl

Te wypowiedzi dowodzą, że jesteście właśnie stadem bałwanów.
"Takich trenerów są dziesiątki, ale tak z nazwiska to żadnego nie znam" - właściwie to już starczy za puentę.
Ew. zatrudnić trenera, który trenuje u szejków, albo Czerczesowa, który prowadzi reprezentację Rosji. No szkoda że Zidane'a.
Takie właśnie głąby z wyciętymi płatami czołowymi, które najgłośniej krzyczą, a nie potrafią podać żadnego nazwiska, doprowadziły do katastroy finansowej klubu kiedy został zatrudniony Klaf i załatwił nam eliminacje pucharów w ostatnim sezonie kiedy jeszcze był czerwony dywan. Mam sprawdzić nicki, kto wtedy popierał Klafa?

odpowiedz
rozbawiony - 06.10.2019 / 15:20, *.chello.pl

@tomiacab: Kibicuję TYLKO Legii ale z zawodu i wykształcenia jestem ekonomistą z doświadczeniem w biznesie dlatego wiem,o co w biznesie chodzi i jakimi prawami się kieruje.
Być może jestem na tym forum w mniejszości ale doskonale rozumiem Mioduskiego - jeśli chodzi o prowadzenie klubu! Ale jednocześnie - jako fanatyczny kibic Legii -chciałbym tego co TY !!!!!!!!

odpowiedz
dino - 06.10.2019 / 15:43, *.108.201

@Yorick:
Klafuric przy Vuko to byl expert, szkoda, ze zaczal na sile wprowadzac ustawienie z 3 obroncami, przynajmniej zdobylismy dzieki niemu dublet

odpowiedz
Lagerta - 06.10.2019 / 16:26, *.virginm.net

@Yorick: Skoro już bierzesz moją wypowiedź w cudzysłów, to napisz dokładnie to co napisałam. A jak masz zamiar przekręcać moje słowa, to nie używaj cudzysłowów. że z nazwiska nie znam. Nie ma sensu wymieniać nazwisk. Trzeb poprostu zatrudnić trenera fachowca, a nie trenera ucznia. Tempy jesteś czy takiego udajesz manipulatorze pi......?

odpowiedz
Yorick - 06.10.2019 / 17:42, *.orange.pl

@Lagerta:
Bo nie znasz.

odpowiedz
Lagerta - 06.10.2019 / 18:43, *.virginm.net

@Yorick: Bo głupi jesteś

odpowiedz
Jajajjaja - 05.10.2019 / 19:09, *.centertel.pl

Ale jak porównasz, do Legii jaka była 3 lata temu to napewno nie jesteśmy mocniejsi. Porównywać do Legii co przegrała wszystko i pisać ze jesteśmy na tym samym poziomie.....

odpowiedz
Rado - 06.10.2019 / 07:11, *.play-internet.pl

@Jajajjaja: dzis jesteśmy dziadami nawet w fifie 20 spadli na 2.5gwiazdki

odpowiedz
kto pamięta??? - 05.10.2019 / 18:54, *.artexim.pl-81-219-240-2

jak Dyzma-utrzymać sie pare miesięcy a potem na procent...

odpowiedz
smok - 05.10.2019 / 17:40, *.vectranet.pl

ot SUKCES!!!! na miarę osobowości...

odpowiedz
Książę Nocy - 05.10.2019 / 17:24, *.inetia.pl

Vuko...? Weź Ty już wywiadów nie udzielaj, co?

odpowiedz
Gosc - 05.10.2019 / 16:35, *.play-internet.pl

Dla vuko(pudla) ważniejsze od awansu sportowego jest to ze drużyna jest tańsza i teraz co miesiąc wykłada mniej na pensje.. dziękuje nie mam więcej pytań

odpowiedz
tomiacab - 06.10.2019 / 09:10, *.virginm.net

@Gosc: Jak widać, da się zarabiać na Legii kasę bez europucharów. Co prawda mniejszą, ale bez ryzyka i też satysfakcjonującą pudla. Przy okazji bez wyników sportowych ale to go jak widać nawet po ostatnim wywiadzie nie interesuje. Nawet słowa o aspekcie sportowym nie wspomniał.

odpowiedz
AJG - 05.10.2019 / 16:16, *.t-mobile.pl

Mam nadzieję, że wreszcie ktoś z decydentów odważy się oficjalnie stwierdzić,że- przynajmniej aktualnie-brak kasy na dobrych zawodników i dobrego TRENERA!Będzie łatwiej zrozumieć, że na jakiś czas trzeba zapomnieć o sukcesach!

odpowiedz
tomiacab - 06.10.2019 / 09:06, *.virginm.net

@AJG: Nie chcemy słuchać takich bzdur. miodka stać na trenera, ale trener nie pozwoliłby sobie, aby prezio ustalał za niego skład i to jest główna przyczyna niezatrudniania nikogo (ponieważ obecnie Legia nie ma trenera) na tym stanowisku.

odpowiedz
AJG - 06.10.2019 / 11:54, *.t-mobile.pl

@tomiacab: po co pisać takie bzdety.Przecież Mioduski daje zbyt dużo władzy nieodpowiednim ludziom.Jego wina jest zatrudnianie słabych trenerów ale ktoś mu ich poleca!

odpowiedz
Zły krasnolud - 05.10.2019 / 14:35, *.144.114

Trafnie grillowanie za aż zdjęli tytuł z głównej :)

odpowiedz
Paul - 05.10.2019 / 12:32, *.tpnet.pl

Mam nadzieję, że mecz z Piastem będzie ostatnim Vukovica jako trenera Legii.

odpowiedz
Vuko won - 05.10.2019 / 11:15, *.centertel.pl

Obys jak najszybciej wylecial z Legii pseudotrenerze bez honoru i ambicji. Pinokio z Legii won!

odpowiedz
Trenejro - 05.10.2019 / 12:00, *.com.pl

@Vuko won:

Popieram. Pinokio won

odpowiedz
Ja - 05.10.2019 / 12:18, *.t-mobile.pl

@Vuko won: Jak ma wylecieć jak robi to co mu pudel każe, mają grać ci którzy w zimę mają być sprzedani jak Nagy, bo innego powodu nie widze jego ciągłej gry.

odpowiedz
Brd - 05.10.2019 / 12:25, *.play-internet.pl

@Trenejro: ty lamusie

odpowiedz
peru123 - 05.10.2019 / 11:03, *.chello.pl

mentalność Trenerów Legii - byle do października .... Loczek jesteś ŁUBUDU NIECH ŻYJE REZESYNA NASZEGO K;ubu

odpowiedz
olo - 05.10.2019 / 10:34, *.tpnet.pl

Jak się słucha i czyta wypowiedzi naszego wspaniałego trenera, ma się wrażenie, że on cały czas mentalnie pozostał w Koronie Kielce. Może jednak ktoś z Legii odpowiedzialny za kontakty z prasą i wypowiedzi nauczy tego pana, że forma przekazywanych informacji ma znaczenie mentalne dla całej drużyny i kibiców. Vuko robi z siebie coraz bardziej takiego mazgaja, dla którego wszystko jest trudne i już w samej wypowiedzi szuka usprawiedliwienia dla przyszłych porażek.

odpowiedz
Lol@lol.pl - 05.10.2019 / 09:19, *.chello.pl

Nie, jeśli:
- jesteś prawdziwym trenerem
- wiesz co robisz
- stawiasz na młodych
- masz plan gry i taktykę

odpowiedz
Rafa(L) - 05.10.2019 / 08:15, *.telefonica.de

Przetrwales ..byle jak ale przetrwales! ...JESTEŚ MISTRZEM!!!

odpowiedz
... - 05.10.2019 / 08:03, *.t-mobile.pl

"Mniej niż zero"

odpowiedz
Pinokio aut - 05.10.2019 / 07:54, *.71.132

Chłopie wstydu oszczędź i odejdź . I Nie nazywaj się legionistom sprzedawczyku PINOKIO .
KUCHY KING !!!

odpowiedz
Caesar - 05.10.2019 / 09:06, *.inetia.pl

@Pinokio aut: LEGIONISTOM qrwa ręce opadły nic już nie napiszę .

odpowiedz
A+++ - 05.10.2019 / 07:41, *.centertel.pl

Nie chce mi się czytać...

odpowiedz
Jane - 05.10.2019 / 14:46, *.centertel.pl

To nie czytaj

odpowiedz
Zdzicho - 05.10.2019 / 06:51, *.tpnet.pl

Co pinokio bierze. On prawie majaczy. Kto obradovicia sciagal ? I tak vuko nie zwolnia bo miodka nie stac na dobrego trenera. Nawet lesny musial miodka kiedys oszukac bo ten nie chcial sie zgodzic na czerczesowa

odpowiedz
jo - 05.10.2019 / 05:37, *.tpnet.pl

Obradovicia nie skreślam - to po #$uj go kupowaliście ??? Kolejny trener na dorobku u parodii prezesa ...

odpowiedz
Pepcio - 05.10.2019 / 04:22, *.otenet.gr

Ja tylko jeden wniosek zapamiętałem z tego tekstu,że nadal nie będą biegać,ani walczyć,tylko liczą na skuteczność. W mordę,to się dobrze nie skończy. Lubiłem Vuko jak grał,ale na ławce trenerskiej,to chyba rola śpiewaka w szatni,to wszystko.

odpowiedz
Pinokio nam zaśpiewa - 05.10.2019 / 00:32, *.vectranet.pl

Pan Kleks - Witajcie w naszej bajce

odpowiedz
snajper24 - 05.10.2019 / 00:04, *.play-internet.pl

Ale pierdo....li.

odpowiedz
Bufet (L) - 04.10.2019 / 23:57, *.centertel.pl

Nakirał się budaprenu i gada co mu ślina na język przyniesie.

odpowiedz
Krzysiek z Warszawy - 04.10.2019 / 23:55, *.centertel.pl

Przetrwanie do października w roli trenera Legii jest sztuką.

A.Vukowić
Dzieła zebrane,tom 7,strona 458.

odpowiedz
WUKO - 04.10.2019 / 23:35, *.virginm.net

Jedno pytanie do pseudotrenera. A czy prezes pozwolił ci się tak wypowiedzieć?

odpowiedz
Jerz z Potoku - 04.10.2019 / 23:27, *.chello.pl

Osobiście bardzo się dziwię, że szanowna redakcja opublikowała tak niszowy tekst autorstwa Vuko. Po lekturze jego kolejnej "wypowiedzi" można śmiało stwierdzić, iż fatalnie świadczy ona o nim samym jako trenerze, ale również jako człowieku. To przykre, że dożyliśmy tak smutnych czasów, czyli utrzymanie stołka - za wszelką cenę - przez aktualnego legijnego szkoleniowca jest dla niego celem samym w sobie, a nie dobro klubu i drużyny.
Wypadałoby, aby jego obecny przełożony/pracodawca odpowiednio zareagował na rzeczoną wypowiedź. Jednak wątpię, abyśmy doczekali się sensownej reakcji ze strony prezesa dekady...
Kontemplacyjne serdeczności

odpowiedz
Ja - 05.10.2019 / 12:24, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku: Jeżeli Vuko przed meczem z Rangersami mógł sobie pozwolić na wypowiedź, że nic się nie stanie jak odpadniemy z pucharów znaczy, że jest tylko figurantem, a skład ustawia Pudel. Nie oszukujmy się Legia to już nie jest klub sportowy, a pchli targ.

odpowiedz
lw73 - 04.10.2019 / 22:13, *.chello.pl

Vuko jak masz problem z wygrywaniem to graj na 2 napastników zawsze któryś trafi. I to my jesteśmy Legia i nas mają się bać!!!!

odpowiedz
laik - 04.10.2019 / 22:00, *.inetia.pl

sztuka jest ze buc trener jest jeszcze trenerem tego zacnego klubu

odpowiedz
peŁKSa - 04.10.2019 / 21:27, *.play-internet.pl

Jeżeli prawie najważniejsza osoba po wielkim Prezesie ma takie podejście że prosto w oczy "wali" że najważniejsze jest jego przetrwanie jak najdłużej na dobrej posadce to dobitnie świadczy o klimacie jaki panuje w Legii , jest to ewidentnie zarobkowa forma odrabiania pańszczyzny za godziwą zapłatę...
Fakty są takie i dobitnie pokazują że tak jest nie tylko z trenerem ale z każdym najemnym graczem.
W L pół roku go głaskają , pieszczą zanim się rozkręci ,a efekty żadne ,wtedy odjazd wypożyczenie i totalna metamorfoza nagle zaczynają grać coś logicznego i efektownego . Po co więc pchają się do L , po co plamią jej imię.....

odpowiedz
Juri - 04.10.2019 / 21:18, *.centertel.pl

Gra szarpana,w formacji ofensywnej każdy gra pod siebie.
Inny świat widzi trener.

odpowiedz
Kibic LEGII od 53 lat - 04.10.2019 / 20:57, *.t-mobile.pl

mam nadzieje ze już niedlugo blaznie i wypad

odpowiedz
jk - 04.10.2019 / 20:40, *.tpnet.pl

Niestety,Vuko,ale jesteś jeszcze trenerem tylko i wyłącznie dlatego,że Mioduskiemu żal kasy na kogoś innego.

odpowiedz
Kibolek - 04.10.2019 / 20:29, *.telefonica.de

Akurat w twoim przypadku to żadna sztuka . Poprostu jesteś tani i grzecznie robisz wszystko co Ci każe GOLODUPIEC MIODUSKI, Carlitosa chciał sprzedać to go usunales że skladu cymbale i przez to nie awansowalismy do grupy . Pustki w kasie które sam spowodował MIODUSKI są skutkiem tego że nadal jesteś trenerem . A Tak serio jesteś ćwierć trenerem bez pojęcia co pokazuje obecny sezon

odpowiedz
..... - 04.10.2019 / 20:49, *.co.uk

@Kibolek: Zgadzam sie w 100%!!! Sorry Vuko ale trener z Ciebie zaden! Powinienes byc zwolniony przynajmniej 2 razy.. Pierwszy raz za przegranie wyscigu po Mistrzostwo a drugi raz za brak awansu do grupy Ligi Europy i skandaliczne odstawianie Carlitosa! ..to czy powinienes zostac zwolniony 3 raz za wyniki w lidze pizostawiam do oceny innym.. Moze sie okazac po weekendzie i kolejnej porazce z piastem ze to bylo na tyle..

odpowiedz
Warszawiak1234 - 04.10.2019 / 20:23, *.chello.pl

Vuko - szanujemy sie od kilkunastu lat. Prosze zatem, jezeli trenerka pierwszego zespolu Legii Cie przerasta to daj spokoj. Dziekujemy Ci za wszystko. Jezeli nie bedziemy pierwsi w tabeli na poczatku grudnia to prosimy - ODEJDZ!

odpowiedz
dziadek - 04.10.2019 / 19:59, *.play-internet.pl

Furman, właśnie wyprzedził, kursanta z Białej Podlaskiej z powyższego zdjęcia :)))

odpowiedz
Jozz-men - 04.10.2019 / 19:43, *.centertel.pl

Smudovic cały tydzień czekam,na twoje konferencje ludzie już zaczynają,się martwić o mnie.Bo ciągle powtarzam,twoje złote myśli.Najwnie myślę że wygramy,ale to nie będzie twoja zasuga.

odpowiedz
Kamuflaż - 04.10.2019 / 18:51, *.tpnet.pl

Już niedługo, prawdziwy bestseller ukaże światło dzienne, jego tytuł "Sztuka przetrwania". Prawdziwa opowieść o walce ze swoimi lękami i słabościami, serdecznie zapraszam A'co? Vuković.

Dom wariatów to słabo powiedziane, to cyrk na kółkach i to obwoźny, wkrótce wesoła ferajna zawita do Gliwic, a tam jak wieść niesie "chcemy wrócić na mistrzowskie tory". Oby te tory nie okazały się, że wiodą prosto do zajezdni.

odpowiedz
dino - 04.10.2019 / 20:30, *.108.201

@Kamuflaż:
Cos mi podpowiada, ze na mistrzowskie tory wroci, ale Piast

odpowiedz
gazza - 04.10.2019 / 18:48, *.inetia.pl

Nieudaczniku - Wez się wreszcie do roboty ! A jak nie potrafisz to won z Legii !

odpowiedz
Darek - 04.10.2019 / 18:36, *.t-ipconnect.de

Tak zes sie pan napinal na koniec poprzedniego sezonu ze zrobi cos dla tego klubu i co pan zrobiles?Przegrana walka o lige europy.W lidze 10 meczow i tylko 5 zwyciestw.Gra w ataku pozycyjnym nie istnieje.Najlepszy strzelec naszej ligi Carlitos siedzial na lawce az odszedl.Z Novikovasa jest istna pokraka a to byl najlepszy gracz jagielloni.Wszolek ktory zagral 44 mecze w druzynie ktora zdobyla by w naszej dupoklasie mistrzostwo nie gra.Tak pan potrafisz wykorzystac potencjał tych graczy.
13 goli zdobytych w 10 meczach ligowych to kpina jest.Dupa pan jestes nie trener.
A po meczu z piastem uslyszymy ze przeanalizuje pan to spotkanie.Pieprzenie w kolko to samo.
Na poczatku sezonu mowil pan ze potrzebuje kilkanascie spotkan by druzyna zlapala rytm meczowy.Te kilkanascie spotkan minelo a druzyna gra jak pokraki.Kazdy z nami wygrywa.Od poprzedniego sezonu nie zmienilo sie nic na lepsze.Grajac tylko w naszej dupoklasie nie potraficie zdominować wlasnego podworka.Po prostu jestescie ciency.I nie ma powodow do tego by to sie mialo zmienic.Banda przeplacanych pilkarzykow i trenerow.

odpowiedz
anonimowy - 04.10.2019 / 18:23, *.vectranet.pl

weź się w garść albo spływaj z tąd

odpowiedz
Sawo - 04.10.2019 / 18:20, *.cyfrowypolsat.pl

Stokowiec taktyczne wytarl tym betonem podłogę. Dopóki ten dresiarz nie zostanie wypieprzony na zbity pysk pograzymy się w przeciętność. Zadufany w sobie madrala z rozdmuchanym ego potrafiący jedynie zaklinac rzeczywistość a Legia jak grała dno tak gra. Przegrałes wuefisto mistrzostwo do którego miałeś autostradę. Odpadles z pucharów a w lidze dostałeś w pape od Wisły Płock której w poprzedniej kolejce zagłębie wrzuciło piątkę. Z kim wygrałeś? Z 3 ostatnimi drużynami w tabeli i smiesz powiedzieć że jesteś świetny bo przetrwales do października? Bezczelność wykraczające ponad wszystko. Gdyby tym klubem rządził normalny gość z jajami a nie piłkarski dyletant to wyleciałbys już w poprzednim sezonie po tym jak koncertowo wszystko przegrałes a teraz to pajacu na odchodzę powinieneś dostać jeszcze po pysku.

odpowiedz
dino - 04.10.2019 / 18:22, *.108.201

@Sawo:
Nawet jak przegramy 0-5 a w poniedzialek Miodek go zwolni to nowego trenera bedzie wybieral ... Miodek

odpowiedz
Won trenerzyno!! - 04.10.2019 / 17:49, *.vectranet.pl

Blazen pinokio w natarciu

odpowiedz
asd - 04.10.2019 / 17:18, *.orange.pl

mam na to już wylane robię pauzę od tej naszej badziewnej ligi

Dziękuję i od zobaczenia w lepszych czasach 2030

odpowiedz
Marcin - 04.10.2019 / 17:14, *.chello.pl

On wdychal klej przed wywiadem?

odpowiedz
Krzysiek z Warszawy - 04.10.2019 / 16:51, *.centertel.pl

Przetrwanie do października jest sztuką.
Komedią,dramatem,horrorem,thrillerem,farsą,mydlaną operą,tragikomedią,groteską ...

odpowiedz
vuko= Pinokio - 04.10.2019 / 17:16, *.vectranet.pl

@Krzysiek z Warszawy: w 100% się zgadzam !!

odpowiedz
Gepetto - 04.10.2019 / 16:43, *.chello.pl

Vuko z taką gadaną to wyślij cv do sejmu.
Cafu okaże się zdrowy i cyk zawodnikowi rozwala zdrowie, bo nie ma kto grać i kasy właściciel nie sypnie na nowego grajka.
Drużyna średnia jak na naszą ligę, trener amator, właściciel robi co chcę, a Prezes Kuchsrki dalej Mioduskiemu mydli oczy o swojej wizji sprowadzenia Messiego za złotówkę i opierniczeniu go za 10 mln ojro dalej.
Podsumowanie-och i ach jakie to wszystko jest wspaniałe...

odpowiedz
LucGar - 04.10.2019 / 16:22, *.play-internet.pl

Pracujesz bo Miodka nie stać już na opłacanie kolejnego zwolnionego trenera po za tym poczekałbym do przerwy zimowej :D osobiście jednak uważam, że zmiana trenera nie ma teraz żadnego sensu. Rozliczyłbym trenera po sezonie.

odpowiedz
tomiacab - 04.10.2019 / 16:28, *.virginm.net

@LucGar: po Twoim wpisie pomyślałem, ze masz trochę rację. Osobiście jestem za tym, aby w Legii w końcu zatrudniono trenera (bo obecnie go nie ma), ale po twoim komentarzu , zaczęło mnie interesować, co on będzie majaczył po sezonie , zakończonym wstydliwym blamażem. Po prostu zasługuje na to, żeby się tak skompromitować.

odpowiedz
Won - 04.10.2019 / 16:18, *.234.77

Do wora go razem z właścicielem i do Wisły, niech płyną ze ściekami trzaskowskiego w siną dal, aż do samego morza, tam gdzie wrzuciliśmy kolejorza.

odpowiedz
old_fan - 04.10.2019 / 16:08, *.plus.pl

Niestety, Drogi Vuko, zostałes do paździenrika z dwóch powodów: bo zarabiasz mało i wstawiasz grajków, których chce prezes. Drużyna gra piach, jest o wiele słabsza kadrowo, a Ciebie powinno już nie być na tym stanowisku po przegraniu frajersko poprzedniego sezonu. Naprawdę ciekawi mnie ile jeszcze przegrasz, a do tego bedziesz bredził, że drużyna dobrze gra...

odpowiedz
Kryska co przyjdzie na matyska - 04.10.2019 / 16:23, *.234.77

@old_fan: Ta, sukces ogłosił, że obronił posadę, jak mu właściciel skład ustala. Taki to wielki trener.

odpowiedz
tomiacab - 04.10.2019 / 16:06, *.virginm.net

Jak się nie odnosi sukcesów, to trzeba sobie je wynajdywać na siłę, spośród rzeczy małych i wmawiać innym , że to na prawdę są sukcesy.

odpowiedz
Bambo - 04.10.2019 / 15:52, *.play-internet.pl

Wierze w to ,ze to wszystko odpali i będziemy wygrywać wszytko jak należy :)

odpowiedz
rad - 04.10.2019 / 17:54, *.247.176

@Bambo: No przecież już odpaliło i gramy bardzo dobrą piłkę , sam Vuko tak powiedział więc to musi być prawdą .
Do pełni szczęścia powinniśmy tylko jeszcze:
- wygrywać mecze , które powinniśmy wygrać
- wygrywać mecze , które powinniśmy przegrać
- wygrywać mecze , które powinniśmy zremisować
- nie przegrywać meczów, które powinniśmy wygrać
- nie przegrywać meczów, które powinniśmy przegrać
- wygrywać mecze, które powinniśmy zremisować
- nie remisować meczów, które powinniśmy wygrać

To tak skrótowo, bo Vuko ma jeszcze w notesie 45 takich wariantów na różne spotkania i realizuje pewną strategię, której nauczył się na kursie UEFA Pro w Białej Podlaskiej.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 04.10.2019 / 15:30, *.chello.pl

Vuko podał najważniejszą przyczynę,dla której jest jeszcze trenerem Legii - zszedł z kosztami utrzymania zespołu!!!!Prawdę powiedziawszy to -jak powiedział trener- poziom został utrzymany:):):) To ,że niski to sprawa drugorzędna,,,,,
Ręce opadają,bo chyba lepiej nie będzie,Legia stała się przytułkiem dla szrotu,odrzuconego w przyzwoitych klubach zagranicznych!

odpowiedz
Gocław - 04.10.2019 / 15:22, *.chello.pl

"Nie było w tym sezonie meczu, może poza meczem w Płocku, w którym zespół byłby nie w 100% na boisku."
Trenerze, to co się stało w Płocku? :)

Ważny cytat trenera:
"Dla mnie zauważalne jest to, że jesteśmy drużyną o wiele tańszą, ale ani trochę słabszą."

odpowiedz
Zły krasnolud - 04.10.2019 / 15:10, *.128.123

Co za buta przemawia przez niego w każdym wywiadzie. Zero szacunku dla kibiców, jest bezczelny jak polscy politycy.

odpowiedz
:D - 04.10.2019 / 15:22, *.orange.pl

@Zły krasnolud: Kibice nie mają szacunku do niego to i on nie ma.

odpowiedz
Zły krasnolud - 04.10.2019 / 16:05, *.144.110

@:D: on nie ma szacunku nawet do siebie samego

odpowiedz
hahaha - 04.10.2019 / 16:14, *.virginm.net

@:D: A za co ma być szanowany? Za swoje chamstwo, za to, ze jest sprzedajny? Taka była dla niego ważna Legia, a teraz co, myślisz, ze on nie zdaje sobie sprawy, że bierze udział w niszczeniu klubu i za swoją pensję pomaga pudlowi ściągnąć Legię na dno? Do tego robi to i śmieje się w twarz prawdziwym kibicom, którzy to widzą i z nim cisną, tak jak sobie na to zasługuje. Kiedy zareagują ci najprawilniejsi z najprawilniejszych, ciekawy jestem.

odpowiedz
Arek - 04.10.2019 / 17:37, *.tpnet.pl

@:D: oto to.

odpowiedz
... - 04.10.2019 / 23:15, *.virginm.net

@Arek: nie masz sie z czego cieszyc, bo jedzie z nim 3/4 kibiców a on nie szanuje wszystkich, łącznie z tobą

odpowiedz
dziadek - 04.10.2019 / 14:59, *.play-internet.pl

Stasiek, wróć !!!
Leśny wróć.
Legio, wróć.

odpowiedz
Lagerta - 04.10.2019 / 14:57, *.128.123

Leśny wróć!!!

odpowiedz
Mamamija - 04.10.2019 / 14:51, *.128.123

A więc odniosłeś sukces i możesz zejść że sceny dobrowolnie - niepokonany.

odpowiedz
legiunia23 - 04.10.2019 / 14:48, *.com.pl

Vuko z całym szacunkiem do Ciebie-proszę odejdź!!! Weź potrenuj jakiś klub na zapleczu ekstraklasy osiągnij sukces a później próbuj w Legii... Wszedłeś w naprawdę głęboką wodę i uwierz mi zostaniesz zniszczony mentalnie... Nie życzę Ci tego ale wiem że tak będzie...

odpowiedz
CzasRozliczeń - 04.10.2019 / 14:44, *.centertel.pl

Najwyższa czas aby rozliczyć dotychczasową pracę Vukovicia i Kucharskiego. Moim zdaniem obaj zawiedli... Vuković nie awansował do fazy grupowej pucharów, a obecnie drużyna gra po prostu słabo. Kucharski natomiast sprowadził bardzo słabych zawodników... Novikovas i Obradović to niewypały transferowe... a puścili lekką ręką Carlitosa najlepszego strzelca drużyny nie sprowadzając na jego miejsca żądnego dobrego napastnika.

odpowiedz
ciekawy - 04.10.2019 / 14:42, *.citimedia.pl

Leśny wróć !

odpowiedz
Mateusz z Gór - 04.10.2019 / 14:38, *.com.pl

Niby czym objawia się ta inność do podchodzenia do meczów ligowych? Bo ja w ostatnim spotkaniu widziałem ten sam piach co wiosną i poprzednią jesienią.

Trener mówi, że trudno znaleźć mecz,w którym byli słabsi. Nie szukając daleko w ostatnim meczu Legia była słabsza od rywala. Inna sprawa, że trudno wskazać spotkania,w których ta drużyna byłaby wyraźnie lepsza od rywala. Bo takich meczów prawie nie ma.

odpowiedz
Salvador GCW - 04.10.2019 / 14:34, *.play-internet.pl

Jak przegrasz z Piastem to Cię Loczek zwolni tylko kim Cię zastąpi nasz wspaniały prezes skoro nie ma kasy. A pewnie sam się weźmie za trenerke? Oby nie bo w tedy na bank będzie pewny awans do 1 ligi. Idźta w pizdu z taka wizją prowadzenia klubu. Błagam Leśny wróć !!!

odpowiedz
Krzeszczu - 04.10.2019 / 15:16, *.bredband2.com

@Salvador GCW : Saganowski. A pozniej bedzie tradycyjne: dac mu szanse, zasluzyl, ma DNA...

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 04.10.2019 / 14:24, *.t-mobile.pl

jest opcją po taniości, dlatego siedzisz jeszcze na tym stołku, nie wiem nawet czy Liga 1 by chciała zatrudnić takiego trenejro.

odpowiedz
antyPudel - 04.10.2019 / 14:19, *.polimex-mostostal.pl

Vuco przetrwałeś, bo Pudel groszem nie śmierdzi

odpowiedz
Browar 52 - 04.10.2019 / 14:10, *.centertel.pl

Tak trzymaj jesteś jednym z najlepszych trenerów , trenujących Legie od zarania. Browar 52

odpowiedz
Ko(L)o - 04.10.2019 / 14:05, *.198.212

Vuco osiągnąłeś co chciałeś a teraz bay.

odpowiedz
Matti - 04.10.2019 / 14:02, *.plus.pl

Skrzydłowe nie mają bramek i asyst nie załamujemy rąk co ty wogole pier,... To co obrońcy maja asystowac a może bramkarz?

odpowiedz
Kuba - 04.10.2019 / 14:52, *.t-mobile.pl

@Matti: Wykopy Majeckiego spod naszej bramki są lepsze niż dośrodkowania naszych skrzydłowych. Osobna sprawa, że nasi napastnicy w ogóle nie wychodzą na pozycje, nikt się nie wystawia, nikt nie próbuje się uwolnić od obrońcy i wbiec w pole karne przeciwnika.

odpowiedz
Jurek - 04.10.2019 / 18:58, *.tropolys.de

@Kuba: o jakich napastnikach mówisz?

odpowiedz
BogyTheBoss - 04.10.2019 / 14:01, *.249.78

To że dotrwałeś do października to prawda. Ale żadna w tym twoja zasługa, tylko tego że na nikogo lepszego właściciela nie stać. Gramy tak, że aż zęby bolą.

odpowiedz
Mamamija - 04.10.2019 / 14:53, *.128.123

@BogyTheBoss: stać go. A zasługa pinokicia w tym taka, że jest posłuszny jak baranek. Marionetka.

odpowiedz
Raulo80 - 04.10.2019 / 13:57, *.telnaptelecom.pl

pierd..pierd..my posłuchamy Aco..nie możemy

odpowiedz