Racowisko w Glasgow - fot. Hagi

Zakaz wyjazdowy i grzywna od UEFA

Bodziach, źródło: Legionisci.com

UEFA ukarała Legię za tegoroczne spotkania w rozgrywkach kwalifikacji do Ligi Europy grzywną w wysokości 70 tys. euro. Fani Legii nie będą mogli także pojechać na najbliższy mecz wyjazdowy w europucharach, a ponadto w zawieszeniu ciąży nad nimi zakaz na kolejny wyjazd - stanie się tak w przypadku odpalenia przez kibiców pirotechniki.

Fani Legii odpalili pirotechnikę na meczu Legia - Atromitos do oprawy "Nothing else matters". Pirotechnika zapłonęła także podczas rewanżowego meczu w Atenach - w sektorze gości na stadionie Atromitosu odpalone zostały ognie wrocławskie. Kary od UEFA dotyczą jednak przede wszystkim racowiska, jakie legioniści zaprezentowali pod koniec rewanżowego meczu w Glasgow, który rozegrano 29 sierpnia.

Na stadionie Rangers FC zapłonęło kilkadziesiąt rac, a z powodu zadymienia murawy arbiter główny Slavko Vincić ze Słowenii przerwał spotkanie na kilkadziesiąt sekund.




REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
Fuck uefa - 08.10.2019 / 22:25, *.plus.pl

Sialalalalalala

odpowiedz
Klakier - 08.10.2019 / 21:20, *.vectranet.pl

Brawo Panowie!Skoro Pudel jest głuchy na nasze prośby i tylko liczy pieniądze,to niech przynajmniej wydaje je na race a nie na nowych zawodników.

odpowiedz
Rozśmieszony - 09.10.2019 / 09:41, *.play-internet.pl

@Klakier: taaaaaak, a jak Ci kupi Ronaldo i Messiego, to pewnie przestaniesz odpalać race...

odpowiedz
czarny76 - 08.10.2019 / 18:53, *.amazonaws.com

Powinni nalozyc 700 tysiecy.Niech Miodek beceluje....A tak na marginesie.Ostatnio na meczu z Lechia(bylem z synem)tak mnie za bramkami przetrzepali jakbym byl niewiadomo kim.Nawet zadalem pytanie czy majtki mam mu pokazac.A tu pozniej Zyleta odpala race.Rece opadaja

odpowiedz
kibic emeryt - 08.10.2019 / 16:38, *.tpnet.pl

Jestem wprost zdumiony niektórymi wpisami ! Klub ma zapłacić 70 tysięcy euro a to jakieś prztyki do Mioduskiego .Ja też sądzę że poczynania prezesa staczają Legie po równi pochyłej ale te pieniądze mogły być częściom pensji trenera o którym my kibice morzymy a nie będą i nie będzie trenera z prawdziwego zdarzenia tylko pewnie następny uczeń po Vukovicu.Niektórzy z nas sami spychamy klub w bagno krok po kroku i to jest taki sam dramat jak prezes Mioduski i trener Vukovic i taka jest prawda choć teraz naskoczy na mnie kibiców mieniący się kibicami Legii .

odpowiedz
Zdzicho - 08.10.2019 / 19:39, *.tpnet.pl

@kibic emeryt: gdyby nie kibice to govno bysmy znaczyli w Europie

odpowiedz
dino - 08.10.2019 / 21:13, *.vectranet.pl

@kibic emeryt:
Jezeli uwazasz ze Miodek zatrudnilby trenera tylko ta kara mu ciąży to podziwiam Twoja naiwność życzę zdrowia i przejrzenia na oczy co do osoby prezesa

odpowiedz
kibic emeryt - 09.10.2019 / 09:36, *.tpnet.pl

@dino: Oczywiście nie jestem naiwny ale kolego przez racę ( notabene mnie osobiście taka oprawa się podoba ) straciliśmy setki tysięcy Euro bo to jest zabronione czy nam się podoba czy nie i klub musi ponosić koszty zupełnie niepotrzebnie i nie ważne czy prezesem jest Mioduski czy iksiński .Może się stać że właśnie te miliony złotych spowodują że staniemy się bankrutem a tak właściwie już jesteśmy bo gdyby Mioduski nie pożyczył 44 mln klub przestałby istnieć bo nie dostalibyśmy licencji i byłaby druga Polonia a wcale nie jest to wykluczone a my kibice parę cegiełek do tego dokładamy .

odpowiedz
Podlasiak - 09.10.2019 / 09:40, *.vegro.info

@Zdzicho: ale jacy kibice klubowi to patola może reprezentacja to już lepiej

odpowiedz
Żmija - 08.10.2019 / 16:34, *.cyfrowypolsat.pl

Brawo! Nasz budżet właśnie tego potrzebuje!

odpowiedz
Kozik - 08.10.2019 / 15:24, *.chello.pl

Dziękuujemy, dziękuujemy, dziękuujemy...

odpowiedz
Pawełek - 08.10.2019 / 15:14, *.netfala.pl

Tą karę powinien zapłacić Mioduski za błędne prowadzenie Legii. Za swoje wizje i strategie. Ktoś z Żylety albo nawet z Gniazda na Żylecie powinien wziąć tą fakturę od UEFA i powinien zanieść centralnie do gabinetu Mioduskiego żeby zapłacił i to nawet ze swojej prywatnej kieszeni. Może wtedy nauczyłby się, że Legia to Legia i nie potrzebuje żadnych wizji tylko dobrego trenera i dobrych graczy.

odpowiedz
WETERAN - 08.10.2019 / 19:03, *.chello.pl

@Pawełek: Dzieciaku - napij się zimnej wody.

odpowiedz
MKK - 08.10.2019 / 14:51, *.187.4

Nie wiem skąd taki optymizm, ale samo wybudowanie akademii jeszcze niczego nie gwarantuje. Później trzeba zatrudnić odpowiednich fachowców (i tu też trzeba mieć, aby im płacić), mieć sieć skautów, aby te perełki ściągać do akademii i przede wszystkim jakikolwiek plan na szkolenie młodzieży. Niestety patrząc na "profesjonalizm" w naszym Klubie to optymistą nie jestem.
Druga sprawa, że takich akademii będzie już kilka, więc i młodzież nie będzie tu waliła drzwiami i oknami. 10 czy 15 lat temu mieliśmy szansę odskoczyć rywalom. Dziś po prostu nie damy im uciec:-(

odpowiedz
Lesny Dziadek - 08.10.2019 / 15:18, *.play-internet.pl

@MKK: Wreszcie ktos to napisal. Jezeli nie potrafi sie dopilnowac, zeby kury znosily zlote jajka, to zorganizuje koguty, ktore to zrobia? No chyba, ze kwadratowe...To jest gra na czas. A w miedzy czasie sciagnie sie kase od ludzi i bedzie zysk ze sprzedazy np. koszulek. Do czasu...Jezeli ktos mysli, ze bedzie zarabial i utrzymywal klub z akademii, a nie potrafi zorganizowac Legii w ekstraklasie, to po prostu nie ma pojecia o tym wszystkim. A czym bedzie ta akademia? Beda walic drzwiami i oknami mlodzi z Holandii, Hiszpanii, czy Niemiec? Tutaj nie beda chcieli przyjechac chlopcy z Siedlec czy Elku, bo po co sie pytam?

odpowiedz
eth - 08.10.2019 / 16:19, *.tpnet.pl

@MKK: Budowa akademii jest dobra dla klubów, którym (teoretycznie) nie grozi spadek, ale i nie biją się o najwyższe laury - np. dla Pogoni, Korony, Wisły P, Jagiellonii. Akademię trzeba wybudować, tak jak piszesz, zatrudnić ludzi, a na rezultaty poczekać 6-10 lat, których Legia nie ma. W Legii co rok oczekiwania są na poziomie zdobycia mistrzostwa, a presja jest na awans do LE (za 2 lata od dziś - do Conference League). I to tam można zdobyć kasę większą, niż da akademia. I to na budowaniu mocnego pierwszego składu powinna się Legia koncentrować, a nie na akademiach. Jak będzie potrzeba młodego/młodych do składu - wystarczy mieć skautów-fachowców i odkupić (jak to było np. w przypadku Szymańskiego) juniora (np. z akademii takiej Pogoni) gdy ma potencjał i jest jeszcze tani, a potem go ogrywać np. w rezerwach. Budowa akademii jest droga, wymaga wielu lat aby doczekać się rezultatów i nie daje gwarancji, że np. 2-3 lata z rzędu nie będzie "chudych lat wśród szkolonej młodzieży". Aż się dziwię, że nagle wiele klubów uwierzyło w lansowany w mediach trend i przestawiły się na szkolenie młodzieży jako jeden z priorytetów - w tym Legia, która nie ma ani sukcesów, ani kasy, a tą którą ma, przepala na akademię, zamiast myśleć o najbliższych latach, kiedy to prawdopodobnie zsuniemy się na poziom średniaka ligi. I pięciogwiazdkowa akademia tego nie powstrzyma.

odpowiedz
tomiacab - 08.10.2019 / 16:23, *.236.230

@Lesny Dziadek: i to są dwa komentarze, trzeźwo myślący C ludzi. Oczywiście, że to jest pudlowata gra na czas, aby nadal dało się zarabiać z dni meczowych i gadżetów. A za 10 lat j..nie to wszystko i kryć D zdali winę zza niepowodzenie na kibiców.

odpowiedz
dino - 08.10.2019 / 16:24, *.108.201

@Lesny Dziadek:
Lech ma taka akademie, i co, maja sukcesy? Jak komus nie wychodzi w terazniejszosci to mami przyszłościa juz widze te transfery za miliony, Miodek naczytal sie o Dinamie Zagrzeb, myslal, ze zatrudni Jozaka i tez tak bedzie mial. A innego pomyslu na biznes nie ma, nawet do pucharow nie potrafi awansowac, co kiedys bylo regula i calkiem fajnie w nich sie pokazywalismy, pogonic pajaca poki wszystkiego tu nie rozwali swoim tchorzostwem i sprzecznymi decyzjami.

odpowiedz
Hej - 08.10.2019 / 14:10, *.t-mobile.pl

Oto powód dla którego Mioduski nie chce, by Legia awansowała do europejskich pucharów. I zatrudnienia trenerów, którzy mu tego awansu nie dają,i był ten cały cyrk z Carlitosem
Do Póki kumaci nie zrożómią , że UEFA nie lubi pirotechniki. Dotąd LEGIA NIE BĘDZIE GRAĆ FAZIE GRUPOWEJ EUROPEJSKICH PUCHARÓW

odpowiedz
tomiacab - 08.10.2019 / 16:18, *.234.121

@Hej : No tak bo przecież kilka milionów euro za udział w pucharach, nie pokrył by kilkudziesieciu tysięcy euro. Brawo geniuszu matematyczny.

odpowiedz
WojtasTHC - 08.10.2019 / 16:36, *.vectranet.pl

@Hej : dopóki tacy imbecyle jak ty nie będą używać języka polskiego dopóty to piro będzie,bo tu jest Polska i taki mamy klimat.

odpowiedz
Barczi - 09.10.2019 / 07:08, *.chello.pl

@WojtasTHC:
O to to to to !

odpowiedz
Alex Bielany - 08.10.2019 / 13:56, *.centertel.pl

Nie martwiłambym sie zbytnio, takie kary ulegają przedawnieniu po ok 5-10 latach, a przecież to właśnie na wtedy Dariusz Kędzierzawy przewidział rozkwit legijnej potęgi

odpowiedz
Take The (L) - 08.10.2019 / 13:56, *.vectranet.pl

Tak jak mówi (ocenzurowana przeze mnie) przyśpiewka Legii: OUT UEFA

odpowiedz
Rabarbar - 08.10.2019 / 13:32, *.ravand.ca

Może za 10 lat o tym zakazie już zapomną, albo ulegnie przedawnieniu?

odpowiedz
Dziadek46 - 08.10.2019 / 12:58, *.47.62

Naprawdę wypowiadają się sami prawdziwi kibice LEGII

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 08.10.2019 / 12:50, *.amazonaws.com

NO PYRO NO PARTY !!!! F**K UEFA-MAFIA !!!!

odpowiedz
Dominik Bebebengegebe - 08.10.2019 / 12:27, *.play-internet.pl

Darek Wizjoner/Strateg/Prezes/Kodziarz* będzie lada moment kosił taki hajs z wychowanków akademii, że 70tysięcy to dla niego jak splunął. pucharów też nie potrzebujemy, bo będziemy sprzedawać talenty za grube miliony!


*niepotrzebne skreślić

odpowiedz
FWK - 08.10.2019 / 12:25, *.play-internet.pl

F*CK UEFA!!!

odpowiedz
tomiacab - 08.10.2019 / 12:25, *.234.121

Dużo oszczędza nie zatrudniając trenerai tańszych kopaczy, to go stać.

odpowiedz
Kudłaty Cup - 08.10.2019 / 12:09, *.chello.pl

Spokojnie, te wstrętne europuchary nam już nie grożą :-)

odpowiedz
do znawców tematu - 08.10.2019 / 12:07, *.centertel.pl

A co w przypadku gdyby Legia II (rezerwy) wygrała PP i grała w pucharach? Zakaz obowiązywałby w przypadku rezerw czy tylko w przypadku pierwszej drużyny?

odpowiedz
znaFca - 08.10.2019 / 12:54, *.vectranet.pl

@do znawców tematu: to (niestety ) raczej nam nie grozi: do składu Legii II można dodać max. 3 zawodników z pierwszej drużyny więc 3-4to ligowcy - prędzej czy później- raczej nie mają szans z drużyną z Ekstraklapy... : (

odpowiedz
Mateusz z Gór - 08.10.2019 / 14:39, *.com.pl

@znaFca:

No właśnie. Tylko 3 patałachów, więc jest szansa na sukces!

odpowiedz
Kamil - 08.10.2019 / 11:54, *.t-mobile.pl

Kilkadziesiąt minut ?

odpowiedz
Juri - 08.10.2019 / 11:50, *.centertel.pl

To dopiero za 5 -10 lat.
Teraz walka o utrzymanie i marne widowiska ,za bilety najdroższe w Polsce.

odpowiedz
Zły krasnolud - 08.10.2019 / 11:44, *.234.121

Niech pudel płaci. Sporo oszczędza, to go stać.

odpowiedz
Walerek - 08.10.2019 / 11:38, *.netfala.pl

Jakie europuchary po tym sezonie? Dobrze jeśli dostaniemy się do pierwszej ósemki, a w pucharze Polski 1/4 finału do max. A więc może zakaz się przedawni jak zagramy w europucharach za 5-10 lat zgodnie z wizją Mioduskiego.

odpowiedz
Ginpasterz - 08.10.2019 / 11:05, *.204.214

Jaki wyjazd na europuchary. Drużyny z grupy spadkowej w takowych nie występują.

odpowiedz
Ding - 08.10.2019 / 11:12, *.play-internet.pl

@Ginpasterz: Ćwiczymy czytanie regulaminów ze zrozumieniem - do gry w pucharach dopuszczony jest też zdobywca PP, bez względu na to, które miejsce zajmie na którymkolwiek poziomie rozgrywkowym.

odpowiedz
dino - 08.10.2019 / 11:14, *.108.201

@Ginpasterz:
W ciagu 10 lat powinnismy byc juz mistrzem wg najnowszej wizji prezesa, ewentualnie moze po drodze uda sie wygrac jakis Puchar Polski

odpowiedz
PrzemoL - 08.10.2019 / 11:49, *.chello.pl

@Ding: Ale przecież nasz "wspaniały" "prezes" z "wizją" nie chce żadnych trofeów, bo on przecież buduje akademię. Sam spójrz, po dwóch porażkach z rzędu, "prezes" mówi, że wreszcie wygląda to tak, jak on sobie życzy. "prezes" chce przegrywać. Więc o PP też zapomnij. Z resztą, w tym sezonie widzew sklepie nas niemiłosiernie, ale przynajmniej będzie to zgodne z "wizją" "jaśnie nam panującego".

odpowiedz
1916 - 08.10.2019 / 12:01, *.chello.pl

@Ding: jaki PP? W Łodzi już sraczka. Zobaczysz że pojedziemy tam i dostaniemy bęcki kolejny raz się kompromitując. Smutne, ale niestety prawdopodobne patrząc po na to co nasi kopacze wyczyniają. No chyba że rezerwy masz na myśli.

odpowiedz
Darek - 08.10.2019 / 13:02, *.t-ipconnect.de

@Ding: Przeciez Legia obecnie oddaje 4 celne strzaly na mecz z czego dwa to sa podania do bramkarza a jedno uderzenie to w sam srodek bramki tam gdzie stoi bramkarz.Pojedziemy do lodzi to nas sklepia. Wiec jaki puchar Polski sie pytam?
Wazne ze prezes i trener sa zadowoleni i juz teraz maja ulozony gotowy wywiad po meczu. A pilkarze oczywiscie wyciagna wniosku z tego meczu.

odpowiedz
Ginpasterz - 08.10.2019 / 14:30, *.204.214

@Ding: ja znam regulamin ale opowiadanie o zdobyciu Pucharu Polski w obecnej formie to jednak trzeba być na jakiś pastylkach.

odpowiedz