Racowisko w Glasgow - fot. Hagi
REKLAMA
REKLAMA

Zakaz wyjazdowy i grzywna od UEFA

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

UEFA ukarała Legię za tegoroczne spotkania w rozgrywkach kwalifikacji do Ligi Europy grzywną w wysokości 70 tys. euro. Fani Legii nie będą mogli także pojechać na najbliższy mecz wyjazdowy w europucharach, a ponadto w zawieszeniu ciąży nad nimi zakaz na kolejny wyjazd - stanie się tak w przypadku odpalenia przez kibiców pirotechniki.

Fani Legii odpalili pirotechnikę na meczu Legia - Atromitos do oprawy "Nothing else matters". Pirotechnika zapłonęła także podczas rewanżowego meczu w Atenach - w sektorze gości na stadionie Atromitosu odpalone zostały ognie wrocławskie. Kary od UEFA dotyczą jednak przede wszystkim racowiska, jakie legioniści zaprezentowali pod koniec rewanżowego meczu w Glasgow, który rozegrano 29 sierpnia.

Na stadionie Rangers FC zapłonęło kilkadziesiąt rac, a z powodu zadymienia murawy arbiter główny Slavko Vincić ze Słowenii przerwał spotkanie na kilkadziesiąt sekund.
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.