fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Jedziemy na Euro!

Polska 2-0 Macedonia Północna

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski jedzie na Euro 2020! Zawodnicy Jerzego Brzęczka pokonali w niedzielę na Stadionie Narodowym w Warszawie Macedonię Północną po bramkach Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika, którzy wpisali się na listę strzelców kilkanaście minut przed końcem spotkania. Powołani na to spotkanie Radosław Majecki oraz Artur Jędrzejczyk 90 minut przesiedzieli na ławce rezerwowych.

Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Kamila Marciniaka

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli Polacy, którzy szybko narzucili przeciwnikom swój styl gry. Niedługo po pierwszym gwizdku sędziego okazję do pokonania bramkarza z Macedonii miał Grzegorz Krychowiak, ale ten dobrze się spisała. W 19. minucie gospodarze byli o krok od objęcia prowadzenia. W polu karnym rywali odnalazł się Piotr Zieliński, który huknął lewą nogą, jednak piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. Potem spotkanie nie obfitowało w zbyt wiele sytuacji strzeleckich. Polacy byli stroną mająca optyczną przewagę, lecz brakowało, aby postawić kropkę nad i. W 35. minucie gospodarze mieli swoją okazję, kiedy do wysiłku został zmuszony Wojciech Szczęsny, który odbił mocne uderzenie z rzutu wolnego.

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Zaraz po przerwie dwa groźne strzały po stałych fragmentach gry. Najpierw raz jeszcze dobrze spisał się w polskiej bramce Szczęsny, a za moment o krok od strzelania gola był Sebastian Szymański. Były legionista trafił w słupek po próbie dobijania strzału Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego. Kolejne kilkanaście minut nie było zbyt ciekawe w wykonaniu obydwu drużyn. Dopiero w 74. minucie Polacy wreszcie złamali swoich rywali i wyszli na prowadzenie. Lewandowski szczęśliwie podał do Przemysława Frankowskiego, który dopiero co pojawił się na boisku, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans Stołe Dimitriewskiemu. Kilka minut później zwycięstwo przypieczętował Arkadiusz Milik. Napastnik SSC Napoli bardzo ładnie uderzył z dystansu, podwyższając tym samym wynik.

Ostatnie minuty to już tylko ostra gra zespołu gości, którzy kilkukrotnie w nielegancki sposób potraktowali reprezentantów Polski.

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Polska 2-0 (0-0) Macedonia Północna
1-0 - 74' Przemysław Frankowski
2-0 - 80' Arkadiusz Milik

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 18. Bartosz Bereszyński, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 2. Arkadiusz Reca - 19. Sebastian Szymański (68, 7. Arkadiusz Milik), 6. Jacek Góralski, 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński (90, 23. Krzysztof Piątek), 11. Kamil Grosicki (73, 21. Przemysław Frankowski) - 9. Robert Lewandowski.

Macedonia Północna: 1. Stole Dimitrievski - 13. Stefan Ristovski (81, 11. Marjan Radeski), 6. Visar Musliu, 4. Kire Ristevski - 15. Egzon Bejtulai, 16. Boban Nikolov (88, 17. Ǵorǵi Stoilov), 20. Stefan Spirovski, 21. Elif Elmas, 8. Ezǵan Alioski - 10. Goran Pandev, 23. Ilija Nestorovski (73, 9. Aleksandar Trajkovski).

żółte kartki: Bednarek, Szymański, Reca - Pandev, Nikolov, Nestorovski, Spirovski, Alioski, Ristevski.

sędziował: Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania).
widzów: 52 894.

Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Kamila Marciniaka

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Wo(L)omin - 14.10.2019 / 19:35, *.centertel.pl

Byłem przekonany, że trenejro wpuści błaszczykowskiego nawet o kulach na kilka sekund, aby nie odstawał za bardzo od Lewandowskiego liczbą w występach w reprezentacji.

odpowiedz
autor - 14.10.2019 / 16:19, *.vectranet.pl

i wyprawa po eurowpie...ol - tam nas wyjasnia i dobitnie pokaza miejsce w szeregu :)

Mecz otwarcia
Mecz o wszystko
Mecz o honor

i do domuuuuuuuuuuuuuuuuuu

odpowiedz
Legionista75 - 14.10.2019 / 14:36, *.centertel.pl

Szymański reprezentant Polski młody utalentowany myślę że teraz koło 10 euro wart min. A za ile poszedł od nas. Tak się nie da budować silnego kluby.Koniec kupowanie szrotu zagranicznego. Postawcie na Polaków. Trzeba ruszyć dupy i na samym Mazowszu znajdzie się paru chłopaków z talentem i to za darmo albo kpl dresow którzy będą gryźć trawę za Legie..

odpowiedz
Wolfik - 14.10.2019 / 19:58, *.mm.pl

@Legionista75: Nie od dziś o tym piszę. Nie tak dawano pisałem, że gdyby w lecie nie "opchnięto" Sebastiana nasze szanse na awans do LE byłyby większe. A gdyby został u nas do lata 2020 można by zarobić więcej niz na Kapustce. Ale ponieważ - na skutek przemyślanych i mądrych decyzji prezesa - kasa jest pusta jak goła dupa - trzeba było rodowe srebra sprzedawać. Taki to biznes w polskim wykonaniu.

odpowiedz
Widelec - 15.10.2019 / 01:38, *.207.228

@Wolfik: przecież to chodziło o to że mącił razem z kuchym i radoviciem i vuko się bał że go zwolnią jak poprzednich "trenerów" przed nim

odpowiedz
haha - 14.10.2019 / 11:10, *.axaubezpieczenia.pl

gdzie CI co jechali po Szymańskim jak po burej suce?

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.10.2019 / 11:45, *.chello.pl

@haha: tam gdzie są znawcy zachwycający się potężnie zbudowanymi, rosłymi reżyserami gry, Martinsem i Luquinhasem. Przez litość nie dodaję pewnego piłkarza(?) na G.

odpowiedz
ark - 14.10.2019 / 10:07, *.cyfrowypolsat.pl

jak to jest że w kilka miesięcy poza "opieką trenerską" Legii taki Szymański staje się objawieniem dwóch ostatnich meczów w reprezentacji? przypadek?

odpowiedz
Po(L)noc - 14.10.2019 / 11:01, *.73.156

@ark:
jak dla mnie przykład Szymańskiego będzie tylko potwierdzeniem dla młodych perspektywicznych zawodników, aby jak najprędzej uciekać z naszej śmiesznej ligi. Gra w drużynie, która będzie walczyła o utrzymanie w Rosji bardziej rozwija niż gra o mistrza w naszej lidze...
Wystarczy, że Szymański pograł kilka tygodni przeciwko solidnym drużynom i już widać u niego że się trochę rozwinął.
Przy tak słabym poziomie naszej ligi, żaden z zawodników nie wskoczy na reprezentacyjny poziom, bo do tego potrzebne doświadczenie gry na zbliżonym poziomie...
Ja bym się spytał czy to przypadek, że w naszej lidze nie gra chyba żaden zawodnik, który jest czołowym/podstawowym zawodnikiem w jakiejś przyzwoitej reprezentacji.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.10.2019 / 11:51, *.chello.pl

@Po(L)noc: a nie lepiej zatrudniać trenerów a nie pajaców? Jak wszyscy utalentowani bedą wyjeżdżać, a na ich miejsce przyjedzie czwarty garnitur cudzoziemców, których nawet nasz doping nie pobudza, bo po kilku latach gry w Polsce, polskiego nie chwytają ni w ząb, to po co nam liga? Kibicujmy bundeslidze. Nie jest śmieszna.

odpowiedz
Po(L)noc - 14.10.2019 / 12:54, *.73.156

@Po(L)ubiony:
Nie lepiej od czego, bo nie rozumiem do którego mojego stwierdzenia piszesz?
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem...
twierdzisz, że gdyby trenował nas kto inny, to Szymański nie odszedł by do Moskwy, a np. Jakub Ojrzyński nie przeszedłby do Liverpoolu? Albo bylibyśmy w stanie w przeszłości utrzymać Odjidje, Nikolica albo Priovica???
Musielibyśmy mieć chyba trenerów pokroju Kloppa, którzy gwarantują rozwój zawodnika. Obecnie chyba nie stać nas, aby płacić trenerom z wyższej półki, których w zagranicznych ligach jest kupa. Co dopiero inne kluby naszej ligi.

Dopóki poziom tej ligi będzie śmieszny, dopóki kluby nie wyłożą konkretnych pieniędzy na zawodników, trenerów, to nie sądzę aby młodzi nie korzystali z opcji rozwoju za granicą, a do naszej ligi będzie właśnie trafiał jak to ująłeś 'czwarty garnitur'...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.10.2019 / 14:59, *.chello.pl

@Po(L)noc: gdyby trenował nas człowiek który się na tym zna (np. Jovanovic) a klubem zarządzałby ktoś z glową na karku, to Legia, jak JEDYNY stołeczny klub w ekstraklapie, wygrywałby tą ligę przed barażami. Potem gralibyśmy z powodzeniem w rozgrywkach europejskich, a zdolni, młodzi piłkarze odchodziliby za granicę za 20 - 30 mln euro. Dzięki temu, usadowilibyśmy się w gronie poważnych drużyn. A tak mamy smutę, a za chwilę będzie wielka smuta.

odpowiedz
ark - 14.10.2019 / 17:19, *.plus.pl

@Po(L)noc: fakt,liga śmieszna ale m.in właśnie dlatego że w klubach pracują nauczyciele wf, że karuzela kręci się wciąż z tymi samymi nazwiskami, że zwyczajnie nie ma tu dobrego treningu, nie samymi meczami wchodzisz na wyższy poziom. Działacze to już zupełnie osobna bajka

odpowiedz
BRL - 14.10.2019 / 09:18, *.tktelekom.pl

Szymański klasa.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.10.2019 / 06:37, *.chello.pl

Teraz widać, czego wielu nie widziało, ile "szkieletor" wnosił ognia do gry Legii. W tej chwili pozostaje nam zachwycać się Martinsem i Luquinhasem. Widzicie różnicę? To może też do tępych łbów, ze szlifowanym w żelazie rozumem, dojdzie, że sprzedawanie młodych talentów, "szrotów", to kiepski biznes? A jeszcze zrobi wam się cieplej w gaciach, gdy uświadomicie sobie, że hajs za Szymiego, idzie m.in. na pensję Philippsa i Obradovica?

odpowiedz
News⚽️Poland ⚽️ Legia⚽️Warsaw - 14.10.2019 / 00:38, *.02.net

Brawo! Jedziemy!Na!Euro⚽️Szkoda tylko że to już drugii mecz a Legioniści ława!?one question dlaczego?Mr bRzècxeK!?

odpowiedz
bżeniu - 14.10.2019 / 00:11, *.centertel.pl

grali jak w ekstraklasie ;p ale wygrana z mistrzami swiata cenna , oh wait :D

odpowiedz
Tomek 82 - 13.10.2019 / 23:58, *.play-internet.pl

Jedziemy na EURO i wp.....l!

odpowiedz
Hautausmaa - 13.10.2019 / 23:44, *.chello.pl

Dostaliśmy, podobnie jak Włosi, grupę śmiechu. Różnica jest taka, że Włosi mają komplet punktów...

odpowiedz
Adam - 13.10.2019 / 23:06, *.chello.pl

Pewnie przeczytam, że narzekam, ale z taką grą na Euro nas rozjadą. Ale spoko, liczy się tu i teraz, udajemy, żę wszystko jest super. Potem pojawi się zdziwienie, że jak to, przecież w eliminacjach tyle punktów zdobyliśmy...

odpowiedz