Walerian Gwilia - fot. Mishka / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Gwilia umacnia się na prowadzeniu

Woytek

W sezonie 2019/20 legioniści rozegrali do tej pory 20 spotkań i zdobyli w nich zaledwie 21 bramek. Najwięcej goli zgromadził Jarosław Niezgoda - 6 razy pokonał bramkarzy rywali. Najwięcej asyst ma na swoim koncie Walerian Gwilia (5) i to on prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej, bo dołożył do tego 3 bramki. W porównaniu z notowaniem z początku września Gruzin dołożył jedną bramkę i jedną asystę.

Aż 19 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 7 padło po strzałach z główki. 15 to gole z akcji, 6 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 2 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała tuż po rozpoczęciu każdej połowy, czyli między minutami 1-15 i 46-60 - po 6 trafień.

Aktualny bilans sezonu 2019/20 jest następujący:
- 20 meczów: 9 zwycięstw - 6 remisów - 5 porażek, bramki: 21-13
- Ekstraklasa: 1,55 pkt na mecz
- ogółem 1,05 bramki na mecz

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)

SUMA2117

* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

stan na 07.10.2019

Komentarze (30)

Wojo - 10.10.2019 / 17:32, *.t-mobile.pl

No wreszcie jesteśmy w czymś najlepsi!!! Jeszcze niech zaczną grać sami ze sobą, to zwycięstw i emocji nie zabraknie, a prezio i vuko będą zachwyceni

Ops2 - 10.10.2019 / 17:28, *.centertel.pl

....a Legia umacnia się w środku tabeli ....(

Marcin (L) - 10.10.2019 / 14:52, *.tpnet.pl

Co bezsensowny artykuł. Kogo to obchodzi i jaki to ma wpływ na grę i styl Legii. Klub dołuje nie ma szans na puchary i na mistrza a mamy się ekscytować punktacją kanadyjską? Może niech ktoś napisze, że czas zatrudnić trenera albo, że prezes zamierza sprzedać klub... To by było coś i szansa na odbicie się od dna.

DanieLo - 10.10.2019 / 15:53, *.43.163

@Marcin (L): "nie ma sans na puchary I na mistrza..?
Troche wczesnie sie podajesz kolego. Zielono nie jest, ale po co taka panika? Druga część sezonu, po podziale punktów, okazuje się zawsze bardziej decydująca niż 1-sza.

Przez ostatnie miesiące ciężko się czyta komentarze "kibicow". Jeden drugie przekrzykuje a sensu brak.

Po(L)ubiony - 10.10.2019 / 16:19, *.chello.pl

@DanieLo: Przecież nie ma podziału punktów.

kumaty - 10.10.2019 / 17:17, *.51.162

@Marcin (L): nikt ci tego tu nie napisze bo siedza w ich kieszeni... na forum ktos poruszal kwestie bojkotu... i zaraz zlecialy sie klakierzy z tekstami kto jest wiekszym Legionistom a ze bojkotowac to nie ma sensu bo klubowi nie zalezy na frekwencji bo kupe kasy to maja z transmisji telewizyjnych... takze tu jest typowe komando gimbazy na uslugach tych co siedza u miodka wkieszeni

vukout - 11.10.2019 / 07:47, *.128.116

@kumaty: o to, to, to właśnie

vukout - 11.10.2019 / 07:51, *.128.116

@DanieLo: z taką grą, to oczywiste, że nie ma szans. Tym bardziej że jest widoczny regres. To teraz po przerwie na reprę co, progres z powrotem na ten poziom sprzed miesiąca.

vadisodjidjiaofoe - 13.10.2019 / 13:30, *.247.242

@Marcin (L): "nie ma sensu bo klubowi nie zalezy na frekwencji"
W takim razie po każdym odpuszczonym meczu należałoby odpalić race i zrobić zadyme. Niech pudel płaci. ;-)

Gocław - 10.10.2019 / 13:42, *.chello.pl

Brawo, świetnie działają procesy wewnętrzne :)

Ps. Czy kibice Legii, pochylili już dziś głowę i podziękowali ITI, jak kazał ostatnio prezes? :)

L - 10.10.2019 / 13:24, *.AWIST.PL

Tragicznie to wygląda dokładnie jak gra Legii za tego pseudo trenera

Ryj - 10.10.2019 / 12:38, *.com.pl

Martins jest kozakiem!

Take The (L) - 10.10.2019 / 12:13, *.vectranet.pl

Akurat Gvilia to mój ulubiony piłkarz, tak się złożyło :)

Cesio - 10.10.2019 / 11:52, *.com.pl

Gratuluję Walerianowi po przeliczeniu ilości minut rozegranych i asyst, wynika,że Walerian co 305 minut ok.3 mecze z kawałkiem ma 1podanie kluczowe.NIC TYLKO GRATULOWAĆ.SKOŃCZCIE Z TYMI GŁUPIMI STATYSTYKAMI ,BO TYLKO OBNAŻAJĄ MIERNOTĘ NASZYCH KOPACZY.NAJLEPIEJ PODAJĄCY W LEGII CO 305 MINUT .ZA CO IM PŁACĄ.WIADOMO DLACZEGO TAK SZARPIEM W ATAKU .SKANDAL!!!!!

0gor - 10.10.2019 / 12:11, *.chello.pl

@Cesio: Wszystkie asysty w lidze ze stojącej piłki, gość w rozegraniu jest bezużyteczny. Asysty z ŁKS nie można nawet uznać za asystę, przecież to był jego strzał, który obronił ich bramkarz. Do dobitki doszedł Niezgoda i strzelił, ale to żadna asysta. Ofensywny pomocnik z jedną asystą z gry (z Grekami do Stolarskiego) przez 4 miesiące.

tomiacab - 10.10.2019 / 15:49, *.236.213

@Cesio: nie, "za co im płacą?". Tylko sęk w tym, że miodek nie chce płacić, więc takich mamy.

tomiacab - 10.10.2019 / 15:50, *.236.213

@Cesio: GDYBY pudel płacił, to oni by w Legii nie grali.

sprite - 10.10.2019 / 10:03, *.play-internet.pl

I co z tego, jak ciągle tracimy punkty???

kryniek76 - 10.10.2019 / 09:54, *.jmdi.pl

umacnia się na 1 miejscu ale po 2 do 0 w pape to jak się umacnia ??? jakiś punkt za dobre podanie na 15 metrów dostał ?

? - 10.10.2019 / 10:44, *.tktelekom.pl

@kryniek76: Dokładnie to samo pomyślałem

tomiacab - 10.10.2019 / 15:45, *.236.213

@?: No właśnie też o tym piszę. Może sprzedajemy kogoś kto był na drugim miejscu za Gwilią i stąd jego umocnienie?

ŻENADA - 10.10.2019 / 09:43, *.tpnet.pl