Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Lechem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę legioniści 2-1 wygrali z Lechem Poznań. „Wojskowi" jako pierwsi stracili bramkę, jednak zdołali się podnieść i zdobyć trzy punkty. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami jakie przyznaliśmy warszawiakom.

Igor Lewczuk - Od pierwszych minut grał bardzo agresywnie, co odczuł w 33. minucie Puchacz. Lechita, pomimo że nie został sfaulowany, przez dłuższy czas leżał na murawie. Defensor podawał celnie (87%) oraz wygrał aż 16 na 17 pojedynków (94%). Lewczuk przegrał tylko jedno stracie w powietrzu, a w parterze ze wszystkich wychodził zwycięsko. Zaliczył też najwięcej udanych odbiorów wśród legionistów, miał ich aż sześć. Był to setny mecz Lewczuka z „eLką" na piersi i z pewnością zapadnie mu w pamięci.

Domagoj Antolić - Piłkarze Lecha zostawiali mu sporo miejsca w środku pola, a Chorwat miał pomysł na grę. „Antola" starał się jak najczęściej grać prostopadłymi podaniami. To on zapoczątkował akcję na 1-1, odbierając rywalowi piłkę na własnej połowie. W 76. minucie fantastycznie dograł piłkę do Rosołka, który wpakował ją do siatki. Celnie podawał (89%).

Michał Karbownik - Pomimo młodego wieku oraz nowej dla siebie pozycji grał świetnie. „Karbo" zupełnie nie bał się lepiej zbudowanych od siebie rywali, był bardzo agresywny i pewny siebie. W 36. minucie świetnie przedarł się prawą flanką, po czym znalazł podaniem Kante. W 89. minucie świetnie zablokował uderzenie lechity, przy czym sam ucierpiał. Karbownik wygrał osiem na 15 pojedynków (53%) oraz zaliczył aż pięć zwodów.

Mateusz Wieteska - W defensywie grał bardzo pewnie oraz starał się wspomagać ofensywę. Wraz z Martinsem podawał najcelniej spośród legionistów (94%) oraz wygrał siedem na dziewięć pojedynków (78%). Kilkakrotnie świetnie wybijał groźne dośrodkowania lechitów.

Radosław Majecki - W 3. minucie zachował się bardzo czujnie przy uderzeniu z rzutu wolnego. W 31. minucie świetnie interweniował przy strzale Gytkjeara, który uderzał z bliskiej odległości. Dwie minuty później wyszedł do Jóźwiaka, dzięki czemu skrócił kąt lechicie i nie dał się pokonać. W 55. minucie nie miał większych szans przy strzale Jevticia.

Arvydas Novikovas - W 16. minucie stanął przed dogodną szansą, aby pokonać bramkarza. Litwin uderzył piłką prosto w golkipera. W 44. minucie znalazł się przed kolejną szansą, ale tak przyjął piłkę, że uprzedził go Jóźwiak. W 63. minucie futbolówka znalazła się pod jego nogami, po czym pewnie umieścił ją w siatce wyrównując stan spotkania. Podawał niecelnie (73%) oraz wygrał jedynie trzy na 16 pojedynków (19%). Poza zdobytym golem był to jego dość przeciętny mecz, ale być może strzelony gol doda mu pewności w kolejnych spotkaniach.

Andre Martins - W 25. minucie technicznie uderzył zza pola karnego, jednak golkiper złapał piłkę. W 55. minucie nie przypilnował Jevticia, który wpakował futbolówkę do naszej bramki. W 60. minucie miał dużo miejsca przed polem karnym, Portugalczyk uderzył bardzo mocno, ale prosto w bramkarza. Wraz z Wieteską podawał najcelniej wśród legionistów (94%).

Luquinhas - Od pierwszych minut grał z ogromnym zaangażowaniem, piłkarze Lecha mieli spory problem, aby bez przewinienia zatrzymać Brazylijczyka. W 23. minucie zauważył wybiegającego Kante, po czym skutecznie obsłużył go podaniem. Świetnie wyprowadził kontrę, po której legioniści wyrównali stan meczu. Zszedł z boiska w 74. minucie. Luquinhas niedokładnie podawał (73%) oraz wygrał 10 na 20 pojedynków (50%).

Jose Kante - Za każdym razem napierał na bramkarza, kiedy miał futbolówkę pod nogami. Nieraz przyniosło nam to korzyść w postaci szansy zdobycia bramki. W 23. minucie fantastycznie przełożył rywala, po czym przestrzelił obok słupka. Oddał aż siedem strzałów, jednak żaden z nich nie zmierzał w światło bramki. Kante wygrał 15 na 21 pojedynków (71%). Snajper zszedł z murawy w 79. minucie. W skrócie: było dużo walki, ale zabrakło skuteczności i zimnej krwi pod bramką rywali.

Paweł Wszołek - Po jego dośrodkowaniach w polu karnym Lecha robiło się spore zamieszanie. W 50. minucie lekko uderzył w kierunku bliższego słupka. Celnie podawał (89%) oraz wygrał pięć na dziesięć pojedynków w parterze. Dość bezbarwny mecz w jego wykonaniu.

Luis Rocha - W 4. minucie bezmyślnie sfaulował Jóźwiaka, za co otrzymał żółtą kartkę. Portugalczyk nie zagra w następnej kolejce. W 60. minucie świetnie dograł piłkę do Martinsa, który trafił nią w bramkarza. Rocha wygrał siedem na 13 pojedynków (54%). Opuścił murawę w 61. minucie.

Zmiennicy

Maciej Rosołek - Wszedł na murawę w 74. minucie. Dwie minuty po wejściu 18-latek zdobył zwycięską bramkę. Rosołek zmieścił piłkę między nogami golkipera, ustalając wynik meczu. Chyba lepszego debiutu nie mógł sobie wymarzyć.

Jarosław Niezgoda - Wszedł na murawę w 61. minucie. Dwie minuty po wejściu wyszedł sam na sam z golkiperem, jednak nie zdecydował się na strzał. Po chwili jeden z obrońców Lecha wybił mu piłkę spod nóg, a ta trafiła do Novikvoasa, który umieścił ją w siatce. W doliczonym czasie gry „Jaro" uderzył w kierunku dalszego słupka, jednak golkiper skutecznie interweniował.

Walerian Gwilia - Wszedł na murawę w 79. minucie. Piłkarz wrócił z meczów reprezentacji z kontuzją, więc cieszy fakt że wybiegł w meczu z Lechem na murawę. Grał za krótko, aby ocenić jego występ.