Miroslav Radović i Michał Kucharczyk - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Klub i kibice pożegnali Radovicia i Kucharczyka

Maciej Frydrych i Woytek, źródło: Legionisci.com

Przed meczem z Lechem kibice pożegnali Miroslava Radovicia oraz Michała Kucharczyka, czyli dwóch zasłużonych legionistów. W sumie rozegrali w Legii aż 740 spotkań i zdobyli w nich łącznie 164 bramki - zapisali piękne karty w historii klubu. Żeby zobrazować zasługi obu dla stołecznego klubu napiszemy tylko, że zawodnicy którzy w sobotę pojawili się na murawie w składzie Legii mają w sumie 470 meczów w koszulce z "eLką" na piersi i zaledwie 42 bramki.

Kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania "Kuchy" i "Rado" przeszli przez szpaler wykonany przez podpieczonych Aleksandara Vukovicia. Następnie otrzymali pamiątkowe patery oraz swoje zdjęcia w dużym formacie. Na murawie zabrakło prezesa Dariusza Mioduskiego, który był obecny przy ceremonii pożegnalnej Arkadiusza Malarza i Kaspera Hamalainena. Zamiast niego pojawił się Jarosław Jankowski , dyrektor sportowy Radosław Kucharski. Po chwili "Miro" i "Kuchy" przemówili do kibiców. Ciekawą deklaracje powiedział Kucharczyk, który zapowiedział, że nie żegna się jeszcze z Legią, bo na pewno tu wróci.

- Przyszedł czas, żeby się pożegnać. Dziękuję wam za wszystkie lata, które tutaj spędziłem, za wsparcie, które czułem na każdym kroku. Dziękuję też całej swojej rodzinie. Do zobaczenia! - powiedział Miroslav Radović.

Później legioniści podeszli pod Żyletę. Trybuny zaczęły skandować "Hej Kuchy wracaj do Legii", na co piłkarz wymownie wskazał w stronę, gdzie podczas meczu siedzi zarząd klubu. Byli piłkarze pokłonili się fanom i usłyszeli od nich donośne "Dziękujemy!".



REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
wawerr - 22.10.2019 / 16:45, *.tpnet.pl

Podobno kucharczyka u ruskich nazywają Fatalczykow lub Ofermow, na 100 procent pogonią go z klubu po sezonie i na tym jego gra w piłkę zawodowa się pewnie zakończy, trzecia lub czwarta nasza liga go czeka

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.10.2019 / 18:46, *.inetia.pl

Już nie mogę się doczekać jak za 15 lat Kucharczyk zostanie trenerem i wywali wszystkich fatalnych piłkarzy z Legii.

odpowiedz
td - 21.10.2019 / 17:18, *.centertel.pl

Rado w porwanych spodniach... Widać słabo chyba w Legii płacą.

odpowiedz
Kle - 21.10.2019 / 18:47, *.vectranet.pl

@td: te spodnie kosztują tyle, co wynosi wypłata niejednego kibica

odpowiedz
ObiL - 21.10.2019 / 17:16, *.chello.pl

Dziękujemy Panowie!!!

odpowiedz
Cwarek - 21.10.2019 / 16:32, *.tpnet.pl

Takich zawodników jak rado trzeba nam w Legi

odpowiedz
Antonio1978 - 21.10.2019 / 17:16, *.67.134

@Cwarek: tylko nie takich starych.....

odpowiedz
Maaciekw - 21.10.2019 / 14:18, *.in-addr.arpa

Takie uroczystości powinny być w przerwie, kiedy jest cały stadion, a nie przed meczem, kiedy ludzie dopiero przychodzą.

odpowiedz
Redakcja (Legionisci.com) - 21.10.2019 / 14:33, *.legionisci.com

@Maaciekw: Wystarczyło dotrzeć na trybuny 15 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego, a nie godzinę przed. Informacja o pożegnaniu hulała od kilku dni. P-I-Ę-T-N-A-Ś-C-I-E M-I-N-U-T.

odpowiedz
Maciej - 21.10.2019 / 15:28, *.supermedia.pl

@Maaciekw: w
przerwie duża cześć
Kibiców jest w strefie gastro,
Toaletach lub po prostu towarzysko opuścili trybuny. Nie oglądałem meczu ale możliwe, że w uroczystości w jakis sposób uczestniczyli pozostali piłkarze Legii. W przerwie jest czas dla trenera i regenerację przed druga połowa.

odpowiedz
@ - 21.10.2019 / 17:28, *.vectranet.pl

@Maciej: "W przerwie jest czas dla trenera i regenerację przed druga połowa" całe 15min na ćwiczenie "nie poddawaj się"

odpowiedz
oLaf - 22.10.2019 / 15:52, *.vectranet.pl

@Redakcja (Legionisci.com): 100% racji. Naprawdę obydwaj tak wiele dali Legii i jej kibicom że pojawienie się P-I-Ę-T-N-A-Ś-C-I-E M-I-N-U-T wcześniej (w sobotę!!!) chyba dla nikogo z klasą nie powinno być problemem.

odpowiedz