fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Psycholog w sztabie pierwszej drużyny

Woytek, źródło: legia.com - Wiadomość archiwalna

Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączyła nowa osoba. Jest nią Michał Dąbski, specjalista w pracy nad rozwojem umiejętności mentalnych oraz profesjonalną pomocą psychologiczną w sporcie. Jego praca opiera się na ukierunkowanym wykształceniu oraz doświadczeniu w sporcie na najwyższym światowym poziomie. Od października pracuje w klubie, a teraz oficjalnie klub poinformował, że został członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny.

- Dołączyłem do sztabu jako psycholog, ale moja rola nie będzie dotyczyła tylko pracy jeden na jeden. Specjalizuję się w pracy grupowej, czyli nad zwiększaniem umiejętności współpracy całej grupy. W pierwszym etapie będę uczestniczył we wszystkich treningach, odprawach, obserwuję i buduję relacje - mówi Dąbski w rozmowie z legia.com.

- W każdym zespole przy tak dużej liczbie ludzi dzieją się różne rzeczy. Te procesy trzeba krok po kroku zidentyfikować, nazwać i później zastanawiać się wraz z trenerem co możemy zrobić, żeby zespół dalej rozwijać. Moją rolą jest wspieranie i rozwijanie w oparciu o to, co można zaobserwować - dodaje.

Dąbski studiował na warszawskiej AWF, zarządzanie na SGH oraz psychologię na SWPS. Ma bogate referencje od wielu profesjonalnych sportowców z kilkunastu dyscyplin, którzy odnosili sukcesy na międzynarodowej arenie. Pracował na zgrupowaniach oraz zawodach w Polsce i za granicą m.in. z Agnieszką Radwańską (tenis), Radosławem Kawęckim (pływanie), Pauliną Paszek (kajakarstwo), Martą Domachowską (tenis), Łukaszem Pieniążkiem (kierowca rajdowy), Aleksandrą Shelton (szermierka), Jackiem Szewczakiem (judo, jujitsu), Arkiem Kogutem (kolarstwo).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
będziedobrze - 04.11.2019 / 19:17, *.t-mobile.pl

@będziedobrze: Widzicie, że jest w złotej szacie i ma aureolę?

odpowiedz
będziedobrze - 04.11.2019 / 16:21, *.t-mobile.pl

Super zdjęcie!

odpowiedz
News⚽️Poland⚽️Legia - 03.11.2019 / 05:07, *.243.156

Tu potrzebny trener osobisty inwidualnie do każdego grajka a nie znowu psychiatry ....,to jus kiedyš było...

odpowiedz
autor - 02.11.2019 / 19:12, *.vectranet.pl

Ja to bym sie nie chwalil pracą z leniem Domachowska

odpowiedz
jo - 02.11.2019 / 18:49, *.tpnet.pl

Psycholog dla piłkarzy a psychiatra dla prezesa...

odpowiedz
magoo - 02.11.2019 / 18:42, *.chello.pl

Kiedyś to nie psycholog był potrzebny, a integracja poza klubem. Nie mówię żeby się od razu nabejać całą grupą, ale wyjazd integracyjny zakrapiany byłby na miejscu.
A nie chłopcy jadą na zgrupowanie, każdy do swojego pokoju i PS4 albo pejsbuki i instagramy.

odpowiedz
Kader - 02.11.2019 / 17:46, *.ip-point.pl

No prosze prosze... mamy psychola w klubie o października i od wtedy zmienily sie wyniki druzyny na lepsze. Cos w tym jest. Motywator sportowy :-)

odpowiedz
FWK - 02.11.2019 / 15:08, *.play-internet.pl

Niech zajrzy do pudla i zrobi mu pranie mózgu... Bo bez piłkarzy pokroju Nikolic, Ofoe, Moulin, Guilherme to jeszcze długo możemy nie grać w euro pucharach...
Moze się trochę czepiam...
Jest super, jest super...

odpowiedz
(L)egia - 02.11.2019 / 13:42, *.144.62

No to Liga Mistrzów jest już nasza.

odpowiedz
Kacperek - 02.11.2019 / 13:28, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA: Mądrze mowisz !

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 02.11.2019 / 11:40, *.play-internet.pl

Prawdę mówiąc,to faktycznie widać,że jest pewien problem z psychologią w zespole.Strasznie szybko się spalają,jakby nie "udźwignęli presji,jaka na nich ciąży".Poza tym nawet to,że żaden z piłkarzy nie podejmuje ryzyka i nie uderza z dalszej odległości na bramkę,jak również fakt,iż pojedynków one to one jest dosłownie kilka w ciągu meczu,świadczy o bardzo słabym charakterze zawodników,bo zwyczajnie po pierwsze boją się podjęcia ryzyka,a po drugie wogóle nie wierzą w swoje umiejetności.Psycholog może i trochę pomoże,ale przede wszystkim drużyna musi stanowić monolit mentalny,więc i transfery muszą być realizowane również pod kątem tzw wolicjonalnej przydatności do drużyny.Zresztą podobnie jak w ekipie "h",żeby dobrze "funkcjonować",musi się składać z ludzi o bardzo podobnych charakterach,bo inaczej to lanie za laniem taka ekipa zbiera.A wtedy do takiej grupy nie zatrudnia się psychologa,tylko usuwa sie najsłabszych członków grupy i zastępuje takimi,co wnoszą wartości dodane do ekipy.I tak samo powinno dotyczyć piłkarzy.Ale na chwilę obecną,to są pobożne życzenia,bo przy tym właścicielu,obecnym sztabie szkoleniowym,oraz "skautingu"nie mamy co liczyć na profesjonalne podejście do tego tematu,bo to nie budowa solidnej drużyny jest celem,tylko maksymalny zysk,przy minimalnych kosztach.

odpowiedz
Qbafan - 02.11.2019 / 11:30, *.play-internet.pl

Rzeczywiście bardzo duże doświadczenie, szczególnie w pracy z liczną grupą osób . No chyba, że ich wszystkich razem zebrał do kupy i tworzył relacje

odpowiedz
Alex Bielany - 02.11.2019 / 10:57, *.centertel.pl

Oraz bogaty bagaż doświadczeń wyniesiony z Tworek

odpowiedz
Mat - 02.11.2019 / 10:37, *.com.pl

Widać, że niestety na Legii będzie się dopiero uczył jak Vuko. Zero doświadczenia w grach zespołowych.

odpowiedz
Elquatro - 02.11.2019 / 10:30, *.chello.pl

Jedzrzejrzyk pewnie spyta o tabletki dla Stolarczyka.

odpowiedz
Siara - 02.11.2019 / 09:31, *.net.pl

Skoro pracuje od października, to może im powiedział : kiełbasy do góry i golimy frajerów.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.