Domagoj Antolić - fot. Mishka / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Domagoj Antolić

Kamil Dumała

Obecnie trudno wyobrazić sobie inny środek pomocy niż ten z André Martinsem i Domagojem Antoliciem. Obaj prezentują równy i co najważniejsze dobry poziom. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w meczu z Arką Gdynia spisał się Chorwat.

29-latek od początku meczu na swoje barki wziął rozgrywanie stałych fragmentów gry. Przez pierwsze dwadzieścia minut trzykrotnie dośrodkowywał w pole karne, jednak pomimo iż te sytuacje wydawały się groźne, Legia nie zdobyła bramki. Najgroźniej było w 16. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Antolicia główkował José Kante, ale jego uderzenie z linii wybronił bramkarz Arki.

Domagoj w całym spotkaniu wykonał 86 podań do swoich kolegów, z czego 90% z nich było celnych. Więcej od niego podań zagrał tylko Martins (95). Chorwat natomiast przyjął 68 podań i znów jedynie Portugalczyk okazał się od niego lepszy. Środkowi pomocnicy byli kluczowi w meczu z Arką Gdynia, to oni otrzymali i podawali najwięcej razy.

Obserwowany przez nas zawodnik wykonał cztery próby odebrania piłki, gdzie trzy zakończyły się sukcesem. W 32. minucie świetnie powalczył przed polem karnym rywali i wywalczył futbolówkę, przerywając akcję Arki. Na duże słowa uznania zasługują dwie akcje w końcówce meczu. Zarówno w 83. i 90. minucie przerwał groźne akcje Arki. Z 20 pojedynków, które stoczył z zawodnikami z Gdyni, wygrał 12 z nich. W powietrzu na 4 wygrał połowę, natomiast na ziemi na 16 zwyciężył w 10.

Oczywiście nie był to bezbłędny występ 29-letniego Chorwata. Popełnił dwa błędy w odstępie trzech minut. Pierwszą w 41. minucie, kiedy to źle podawał do Pawła Wszołka, rywale ruszyli z kontrą, ale uderzenie jednego z piłkarzy Arki obronił Radosław Majecki. Dwie minuty później znalazł się pod polem karnym gospodarzy i zamiast uderzać, stracił futbolówkę, a jego błąd naprawił Artur Jędrzejczyk.

Występ przeciw Arce Gdynia to kolejny bardzo dobry mecz Domagoja. Razem z Martinsem tworzą bardzo zgrany duet w środku pola. Chorwat coraz częściej podłącza się do akcji ofensywnych, notując asysty i kluczowe zagrania. Jeśli mielibyśmy wskazać zawodnika, który zrobił jedne z największych postępów przy trenerze Aleksandrze Vukoviciu, to z pewnością byłby to 29-latek.